Piirivalve "dikija divisija" 1992

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

mis puutub EPV mustade barettide väljaõppesse... olin ise selle väljaõppe üks korraldajaid ja hiljem tegelesin väljaõppega ka SOR-s ja ja EKV-s... ja pean tunnistama et hilisem teenistus ei võimaldanud mul pooltki üksuse lahingvõime tasemest kätte saada, sest just meeste endi tase polnud küllaldaselt hea...ja eks teenistus oli ka lühemaks tehtud.
Ninjakutsikad olid kompanii, rühma ja jao tasemel väga hea taktikalise tasemega...Seda kinnitab ka asjaolu, et EPV ühed parimad sissispetsid on just sellest üksusest pärit...muuseas -üks erna võit on neil ka vist kirjas.
Peale selle- üksus täitis ka reaalseid ülesandeid Kagu piiril viisareziimi kehtestamise ajal...Narvas (kui kasakad Ivangorodis näiteks mõõki vibutasid...)ja üksus tegutses eranditult kui üksus aga mitte kui "iga rambo "eraldi... "Organisatsioon" oli märkssõnaks ja eesmärgiks.
Eh...kahju...isegi missioonil sai vahel taga igatsetud, et kasvõi üks jagu mehi oleks olnud sellise tasemega.
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

ahjaa...polnud see miski "ryhmake" vaid 104 .st mehest koosnev kompanii...3 rühma.
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Bandidos mis ajal sa SOR-i tulid ? Ehk isegi teame üksteist...
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

sor- 1993, veebruarist...aitasin õppekompaniid drillitada
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Ohhoo, väga meeldiv. Siis oleme kindlasti tuttavad :)
Sa tulid järelikult siis kui üks osa SOR-ist oli Narvas kui mu mälu nüüd aastatega ei peta ?

Me peaks teadma üksteist küll. sest olin ise pea algusest SOR-is ja aasta aega üleaja ka hiljem.

:)
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

narvas sai sori omadega koostööd tehtud... aga kui ise sori tulin siis vist narvast mehed kõik ära toodud olid... aga paras üllatus oli sor küll... hmm esimene asi mis meenub...hmm,,, kartsameeste disko. alaaelised libud, värvimuusika ja söögid/joogid... pole mul elus enne ega pärast lõug niimoodi ripakil olnud kui seda pilti nähes:)
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

eh..viilikust kahju:(
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Jep aimdus õige. Olin täpselt korrus sinu peal, Narvast tagasisaadetud rühmast. Seda ei saa salata, et SOR-is mõned asjad üsna lõbusad olid jah :)
Aga üldiselt läks SOR nässu peale seda kui Ambach kadus ja see Kall asemele tuli. See bürokraat ei suutnud hoomata midagi peale iseenda ja sekretäri imetlemise.
Narva päevilt peaks sa mäletama ka kindlasti kuulsat võõrleegionääri kellest siingi kaudselt juttu olnud.
Narvast tagasitulles olin ausalt isegi üllatunud mis toimub.

Aga mis viilikuga juhtus ? Midagi nagu oleks kuulnud aga ei meenu. See oli äge tüüp muidugi. Mäletan kui mees tuli SOR-i siis vaatasin, ohhoo mingi ümar vend, siis võttis särgi ära ja selgus et õllekõhu asemel on puhas lihas :)
Igast legende liikus selle härra kohta, et kuidas tuli ta omal ajal puhkusele, maal oli seatapp, vaja kirvega otsaette anda seale, et uimaseks lüüa. Vend ütles... oot ma proovin rusikaga. Pärast siga "lahates" selgus, et seakolju oli kildudeks :)
Seda meest tegutsedes nähes oli see üsna reaalne jutuke :)
bandidos
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 21 Juul, 2005 14:54
Kontakt:

Postitus Postitas bandidos »

viilik juba mitu aastat kadunuke... aga kõva oli ta küll... ise nägi kuidas sampa pudeli endale vastu pead puruks lõi...;) ei teinud teist nägugi..ta vist ei teadnudki mis peavalu on.
Leegionär?... ikke tean..aga siin pole foorumi arutelus küll märgand...
Teisest küljest ega see võõrleegion ka miski supervärk ole.. ise küll leegionis pole olnud aga neid leegionäre olen kamandanud küll... head mälestused neist jäid igal juhul.
Aga Kall seal SOR-s ...nujah pole midagi kommentida...ütlesin talle sii juba et sellise kursiga ükskord üksus laiali lüüakse... Idee ju hea aga teostus sitt... nagu meil paljude asjadega ikka on:(
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Kui eestis oleks 10 000 sellist meest nagu kadunud Viilik siis võiks paljakäsi venemaa ära võtta:)

Aga see Kall jah.... ausalt öeldes oli tema põhjus miks ma sealt üleajateenijast ära läksin ja miks mu "sõjaväeline" karjäär lõppes. No polnud mingit motivatsiooni ega huvi.
viies
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 28 Jaan, 2006 15:42
Asukoht: USA vasallriik.
Kontakt:

Postitus Postitas viies »

..
bandidos kirjutas:viilik juba mitu aastat kadunuke... aga kõva oli ta küll... ise nägi kuidas sampa pudeli endale vastu pead puruks lõi...;) ei teinud teist nägugi..ta vist ei teadnudki mis peavalu on.
Leegionär?... ikke tean..aga siin pole foorumi arutelus küll märgand...
Teisest küljest ega see võõrleegion ka miski supervärk ole.. ise küll leegionis pole olnud aga neid leegionäre olen kamandanud küll... head mälestused neist jäid igal juhul.
Aga Kall seal SOR-s ...nujah pole midagi kommentida...ütlesin talle sii juba et sellise kursiga ükskord üksus laiali lüüakse... Idee ju hea aga teostus sitt... nagu meil paljude asjadega ikka on:(
Või Viilik surnud!Aga tegija oli ta küll-mõtlen füüsilise treenituse suhtes.Kask ütles korra,et spetznasis teeninud.
viies
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 28 Jaan, 2006 15:42
Asukoht: USA vasallriik.
Kontakt:

Postitus Postitas viies »

bandidos kirjutas:sor- 1993, veebruarist...aitasin õppekompaniid drillitada
Nii,et Sina õpetasid mind siis õppekompaniis välja...Huvitav,kes Sa siis olid,jaoülem ei saanud Sa olla,need olid ise eelmisest lennust pärit ,kogu aeg Tallinnas olnud ja seal välja õpetatud.Keegi õppe rühmaülematest?Berting?Võsu?Lüüde?Kompaniivanem Almosen?Ei klapi.Ega mitte Sa ei olegi see must barett piirivalvest -mingil hetkel oli S.O.R-i vahikompaniis üks selline rühmaülem.Elas Ta õppekompaniis Viiliku toas.Sosinal räägiti,et oli Vene sõjaväes mingis diversiooni üksuses teeninud.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Foorumi reeglid :D

"Kasutajal on õigus privaatsusele. Kellelgi (peale administratsiooni foorumi reeglites määratletud juhtumite puhul) ei ole õigust avaldada foorumis mõne kasutajanime taha peitunud isikut. Sellise avalikustamise korral kuulub avaldaja kasutajakonto kustutamisele ning samale kasutajale uut kontot ei avata."

Ps ehk privaatsõnum abiks....
Viimati muutis MOrav, 29 Jaan, 2006 16:32, muudetud 1 kord kokku.
viies
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 28 Jaan, 2006 15:42
Asukoht: USA vasallriik.
Kontakt:

Postitus Postitas viies »

Vabandust! :wink:
Viimati muutis viies, 31 Dets, 2007 20:09, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
klaaps
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Apr, 2005 10:25
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas klaaps »

Olin ka ise 93 Pärlseljal ja valiti välja tõesti uued mustad:Nende rühma ülemaks oli Kollom ja spordiinstruktoriks Gerassimov olime koos ühes blokis ühel pool Mustad ja teisel pool tagala osa.Kuhu kuulusin ka ise kuni viidi üle 1 coy-sse kus oli kompanii ülemaks Kapper.Tuleb meelde ka see kuidas õhtuti tehti võistlusi tagala ja mustade vahel ja pahatihti tuli esimeseks tagala eriti lõuatõmbamistega.Äkki on siin olijatest veel keegi kes oli sellest Pärlselja viimasest lennust?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist