Kuperjanovi ÜJP

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Victorious
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Aug, 2006 17:00
Kontakt:

Postitus Postitas Victorious »

Kle sadist, mis komp mees olid ja mis rühm?
Ma ise tulin kah 2006 reservi kupist. Aga jah jutt jummala õige, praegu pannakse rohkem rõhku väljaõppele kuigi sellega on probleeme justnimelt selle 8-17 tööpäeva pärast. Pärast 1700 on sõduritel liiga palju aega mõelda muid mõtteid ja neil tekibki tunne et nad istuvad seal umbes niisama, mul vähemalt oli nii. Tegelt on see tõsiselt hea teema, kuidas peaks ajateenistus väljanägema, sellest võiks ju lausa omaette teema teha.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

eee..ma ei olnd kupis.kirjutasin ju,et tagalapati seerud nussisid mind..olin jah tagalarott aga komissariaadis valida ei antud raisk.teie nakimehi liikus küll vahel tagalas,makstin ja kroon ja..
SimSa
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Jaan, 2007 19:16
Asukoht: Metsas
Kontakt:

Postitus Postitas SimSa »

Teenisin KUP ÜJP's 2005 oktoober kuni 2006 juuni. Peale SBK'd määrati luurekompanii luurerühma. Ütleks, et elu oli piisavalt karm, talvel ikka -20C metsas olla ning ööläbi vaatluspostil istuda ei olnud sugugi rõõmus. Teatavalt luurel ei ole telke ka :lol: Ööbisime sis koormakattest valmistatud pibis. Kevadel kui juba väljas paar kraadi sooja oli lausa lust, hõlmad lahti tukastusid kuskil puunajal ja ei olnud häda miskit :wink: Pataljonis üldjoontes kord on ikka suht karm, kedagi hellitama ei hakata.
Kõige rohkem mis selle 8 kuu juures häiris olid põhiliselt venelased, ivan jääb ikka ivaniks ning temale nagu seadused ei kehti vist. Nendega oli alatasa probleeme ning jamasid. :evil:
Üldjoontes igatsen tagasi :lol:
Elatakse korra!!
Kasutaja avatar
LionRat
Liige
Postitusi: 327
Liitunud: 10 Jaan, 2007 14:46
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas LionRat »

Teenisin 2001 Tartus.Minuteada olime eelviimane sats.Kõike tuli ette ja üle elada aga tagasivaadates arvan et vähe saime vatti.Mälestus ,mis mind siiani muigama paneb on see kui noored tulid ja mingi 6-dal väljaõppenädalal said sõdurikodust jäätis,käisid kinos ja anne kanalis UJUMAS! Arvata võib,et wõllid saadeti mingi hetk üldse p###i kui juba nooreeas niimoodi hellitati.Hirm on see, mis inimese araks teeb! Räägiti,et Tartu ÜJP on tööpataljon,mis isegi vastas osaliselt tõele kuna väljaõpete vahepeal anti meile luuad,labidad kätte ja...Kord tegime isegi heina! :D Ahvid unustasid staadionil muru pügada ja kui asi avastati oli hein munadeni ja siis ei jäänud muud üle kui tuli "E" ja niitis maha. :D :D :D
Juss
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 26 Mai, 2007 12:14
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Juss »

Muuseas peab nentima et 2002 vahipatis olles ei nussitud mind küll vist ühtegi korda ja kas see teeb siis must halvema sõduri?? ma usun et mitte. Metsas -20 kolmnurgas magamine ei ole vist võõras üheski väeosas ja nussimine see nüüd ka ei ole. Ma vist arvestasin ka et 11 kuu jooksul olime metsas ca. 4-5kuud.
S-2
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Apr, 2007 11:45
Kontakt:

Postitus Postitas S-2 »

Jussiga nõus. Asja kirjeldamine mingisuguse "nussimise" kaudu on ikkagi suht kohatu. Me räägime siin ju väeosadest.

Mind huvitab, mis on seal militaarses mõttes muutunud. Üle aia vaadates tundub, et hulka hooneid on juurde tekkinud. Rootsi maasturid samuti rivis nagu mujal Eestis.

Samuti vist selge, et ajateenijad enam vahiteenistuses ei käi. Või pole seal enam üldse vahiteenistust on vaid kaitseliitlastest korrapidajad?

Kui mina postil käisin, siis oli seal veel vana laskemoona ladu. Uut ladu sain kah veel seestpoolt kaeda. Hiljem olevat enamus kraami Sännasse viidud.

Kolmest kasarmust kaks oli töös, kolmas ootas kapitaalremonti. Kaks kurilkat oli. Välipeldik. Relvaladu oli mingi osmik riviplatsi kõrval. Staap asus ühes neist kasarmutes. Riideladu oli kah mingi osmik vana laskemoona lao vastas. Söökla asus keskmise kasarmu keldris ja oli suht ebasanitaarne.

Arenguruumi oli kuhjaga.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

SimSa kirjutas: Kõige rohkem mis selle 8 kuu juures häiris olid põhiliselt venelased, ivan jääb ikka ivaniks ning temale nagu seadused ei kehti vist. Nendega oli alatasa probleeme ning jamasid. :evil:
huvitav jah, mis probleem see neil on? meil oli täpselt sama jama. vandid lihtsalt PIDID tegema mingeid absoluutselt mõttetuid sigadusi, millega tõmbasid sitta kaela nii endale kui ka teistele. kui siis pärast inimese moel küsitud sai, et kule vasja või vanka, milleks seda vaja oli? sain teada, et mina tsuhnaana ei saa sellest iial aru ja ärgu ma sekkugu "suure vene hinge" toimetustesse.

takkajärgi olen mõistnud, et põhjus on üksnes ja ainult selles vanglakultuuris, mis hämmastaval kombel isegi tavainimestesse on üdini sisse imbunud. tollal veel ei jaganud neid asju aga mida enam ma sellest kultuurist teada olen saanud, seda enam leian otseseid paralleele selle ja täiesti tavalise niiöelda korraliku ja muidu seadusekuuleka vene inimese toimetuste vahel. lühidalt: iga tavaline vene inimene suhtub vangis istunusse selge austusega. mõni ime siis, et iga poisikegi tahab kasvõi natukene sarnaneda oma iidolitega.
Kasutaja avatar
maki
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 12 Dets, 2007 20:51
Kontakt:

Postitus Postitas maki »

tagantjärgi tarkus on täppisteadus muidugi aga minu terve 95 aasta veedetud KUPis said küll piisava argumendi jätkata samas liinis ca 12a
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Mul üks väga hea sõber on Kupis miinipilduja poole peal , ta on ka üks vanimaid olijaid seal. NL sõjaväes oli ta Afgaanis , Tal pole väga pikalt enam pensionini jäänud ja nagu ta ise ütleb , ei viitsi enam idiootide pärast ajusid vaevata . Sõdurile ei tohi sa praktiliselt enam midagi ütelda , rääkimata sellest , et sa sunnid teda midagi tegema . Vähemalt tema sõnade kohaselt on koormused ja väljaõppe tase tunduvalt langenud . Kui ta rääkis mulle sellisest asjast , nagu väsimusluumurd ( midagi sellist oli arstide diagnoos olnud ) , siis võtab ikka suud maigutama küll ! Samas, sõdurite olmetingimused on ikka kordades paremaks läinud , rääkimata söögist ja teistest asjadest . Näiteks mina sain vene kroonust 2 aasta jooksul 1 kord puhkusele ja linnaloast ei teadnud ma midagi , sest olin Saksamaal .
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

jackpuuk kirjutas:Mul üks väga hea sõber on Kupis miinipilduja poole peal , ta on ka üks vanimaid olijaid seal. NL sõjaväes oli ta Afgaanis , Tal pole väga pikalt enam pensionini jäänud ja nagu ta ise ütleb , ei viitsi enam idiootide pärast ajusid vaevata . Sõdurile ei tohi sa praktiliselt enam midagi ütelda , rääkimata sellest , et sa sunnid teda midagi tegema . Vähemalt tema sõnade kohaselt on koormused ja väljaõppe tase tunduvalt langenud . Kui ta rääkis mulle sellisest asjast , nagu väsimusluumurd ( midagi sellist oli arstide diagnoos olnud ) , siis võtab ikka suud maigutama küll ! Samas, sõdurite olmetingimused on ikka kordades paremaks läinud , rääkimata söögist ja teistest asjadest . Näiteks mina sain vene kroonust 2 aasta jooksul 1 kord puhkusele ja linnaloast ei teadnud ma midagi , sest olin Saksamaal .
Üks klassivend teenib just praegu MP-s, ise olin eelmisel lennul Jalaväes. Väsimusluumurd on see, kui pideva ülekoormuse tõttu tegib luusse pragu(kinnine luumurd), ehk siis põhimõtteliselt on võimalik jalg murda ka ainult välja väänates. Meie rühma parameedikul oli väljaõppe ajal Üksik-Vahipataljonis väsimusluumurd, jalg valutas pikalt ja lõpuks enam käia ei saanud, kui läks arsti juurde, siis pandi kohe kipsi, sest pragu oli juba sees.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Vene kroonus olnuna igatahes polnud kuulnudki sellisest asjast. Minu isiklik arvamus on , et sellistes asjades on paljuski süüdi see , et ei teha sporti piisavalt ja igasugused macdonaldsid ja ka muu poekraam , mis suuremalt osalt ainult keemiast koosnebki . Ma ei nuta taga vanu aegu , aga meil polnud omalajal peale pallimängude ja talvel suusatamise-uisutamise ja niisama lumes möllamisele eriti alternatiive vaba aja sisustamiseks . Suht loogiline on , et lapsest saadik ainult arvuti taga istumine luustikku ja lihaskonda ei arenda . :lol:
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

jackpuuk kirjutas:Minu isiklik arvamus on , et sellistes asjades on paljuski süüdi see , et ei teha sporti piisavalt ja igasugused macdonaldsid ja ka muu poekraam , mis suuremalt osalt ainult keemiast koosnebki .
Väsimusluumurrud esinevad paljudel sportlastel.
Neil ei tohiks see olla vähese spordi viga :roll: ega ka kokajookide ja hamburgerite põhjustatud.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
siepos
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Nov, 2008 15:18
Kontakt:

Postitus Postitas siepos »

Terekest siis KUP-i. tegelastele. Minu esimene postitus ja loodan et ka mitte viimane.
Olin ise üks esimestest kes KUP-i. võeti Meegomäel, üks nendest kes ka üle viitsis teenida ja arvan et olen ka koma teist näinud.
Olin L- rühmas (kes sellel ajal olid, teavad millest räägin) ja saime vatti piisavalt ütlemaks et praegune teenistus on jalutuskäik metsasalus.
Siis ei olnud meil au omada seerusid ega veebleid, olid endised punaarmee seerud ja OMON-i. võitlejad. Sellega loomulikult kaasnesid ka vastavad õpped ja meetodid selleks. Nohh, üldiselt võiks sellest vist paraja juturaamatu kirjutada kui vaid paljud tolleaegsetest tegelintskitest hetkel ametis ei oleks. Nimelt, nende karjäär oleks ohus.
Hea mitu aastat tagasi sai ka kordusõppustel käidud ja see mis praegu väeosas toimub on enam kui kummaline. Isegi mu lapsed elavad lasteaias tõsisemat elu.
Arvan, et need kaebamised on tingitud enamuses pudelipõhjadega arvutiguurude macho kirjade pärast. Kuidas sa saadanas ikka tüdruku ees mehena tundud kui ei räägi talle Rambo jutte ja oma nn. üleelamistest õppustel (mis sellest et sellel ajal meditsiinis jalgu ravisid), ja mida teeb tütarlaps? Järjekord näeb vist umbes nii välja: tütreke räägib poisi mammale, edasi peastaap ja arvake nüüd miks ohvitserid ei julge midagi põnevat teha. Eks sa proovi kui kohtumaja pidevalt seljataga.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Kuerjanov. 1992

Postitus Postitas ivanorav »

Mäletan ,kui olin 1992-l EPV ajateenija Valgas.Vallutasime venelastelt ära mööblivabriku sõjaväeosa(praegune PV Valga kordon)
Sama päeva õhtupoole hakkasid veoautod vene sõduritega Valgale lähenema,osa neist jäi Valga lähedale metsa ja kes politseitõketest läbi pääsesid,majutasid ennast mööblivabriku taha olevasse venelaste n.n. ladude territooriumile.
Ega Eesti pool ka ei maganud,piirivalve koondas omad mehed Valkka ja Kohale toodi ka värskelt uuesti loodud Kuperjanovi pataljon.
Jutud käisid,et need on mingid hirmsad Rambod ja hästi koolitatud kõrilõikajad.
Päev hakkas pimenema,pinge tõusis ja kõik ootasid öist rünnakut,aga meie vaprad kuperjaanovlased tõmbasid endal tatid umbe ja reamees Stutsilov läks linna peale automaati paugutama,isegi raudtejaama ei põlanud ära.Olin samal ajal Valga esimeses ja arvasime valanguid kuuldes,et nüüd läks venelaste rünnak lahti.Reamees jõudis lõpuks Säde parkki,kus ta ümber piirati ja Kert ta lõpuks maha lasi.
Asi vaikiti muidugi maha,aga see on kõige mustem päev Kup. ajaloos.
Ega see,et suhu ja silma pannakse ei tähenda veel,et kord majas oleks.
S-2
Liige
Postitusi: 174
Liitunud: 21 Apr, 2007 11:45
Kontakt:

Postitus Postitas S-2 »

Ah, liigapalju vastuolulisi legende ja fakte. On päramine aeg asi Eesti Ekspressi veergudele viia.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist