Milline Väeosa ?

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
Kasutaja avatar
WorldSeff
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul, 2014 22:56
Kontakt:

Milline Väeosa ?

Postitus Postitas WorldSeff »

:) Nii siis, kahel neiul on varsti plaan minna sõjaväkke, aga ei suuda otsustda milline väeosa oleks parim :wink:
Meil on suur soov minna sõjaväkke ja läbida ajateenitusse. mõni hakkab vbl tõesti ütlema, et naistel on sinna mõttetu minna kuid see on üks minu suuremaid soove:) ma olen soovinud juba minna sinna sellest ajast kui ma nägin sõdurit :)olin 10a siis. mida vanemaks ma sain seda suurem soov oli sõjaväkke minna:) :) Milline oleks siis kõige parim ?=)
Aitäh, kes vastab :)))
[color=#FF0000]kui tead, kes seisab sinu kõrval., pole oluline, kes on sinu vastas.
[/color]
HH2
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul, 2014 22:39
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas HH2 »

see on täiesti teie enda valik ju :) (mina ise läheksin jalaväe- või pioneeripataljoni). Kuhu kohta teil muidu plaanis minna on?
Kasutaja avatar
WorldSeff
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul, 2014 22:56
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas WorldSeff »

Algul oli plaan minna Viru jalaväepataljon, aga sõber ütles, et seal karm kord. Tahaks just sellist väeosta kus on alati midagi uut jt. ning kust saaks palju lasta ja ringi joosta ;)
[color=#FF0000]kui tead, kes seisab sinu kõrval., pole oluline, kes on sinu vastas.
[/color]
HH2
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 13 Juul, 2014 22:39
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas HH2 »

mul endal kogemusi veel ei ole, aga paljud soovitavad Tapale minna, seal pidavat väga hea olema :D
NGolf
Liige
Postitusi: 3035
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas NGolf »

Igal pool pole vist tüdrukutele sobilikke olmetingimusi ka. Kindlasti on need olemas Kuperjanovis ja Tapal.
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas ggdag »

Eks ise peate otsustama, soovitaksin uurida kõigepealt maaväe erinevaid suundasid a'la pioneer/suurtükk/õhutõrje/jalavägi/side/logistika....kui see paigas siis alles välja vaadata vastav väeosa kus mida õppida saaksite.
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Tere ka minu poolt!
Üldiselt on jah eelpool kaasfoorumlaste poolt soovitused kõik õiged ja nendele tulebki toetuda, kuid kus mida õppida saab, võib-olla seda pole siin öeldud, parandan selle vea.
Kuperjanov JVP - jalavägi, miinipildurid, patiluure peaks ka seal olema, kui ma eksi, Luurekompanii, kui selline üksus peksti kaheks brigaadiluure saadeti Tapale, pataljoni luurerühm jäi Kupi, kui ma ei eksi siis Staabikompanii alla ?
Viru JVP - Eesti tankitõrjujate meka ehk siis sealt tulevad välja meie Tankitõrje spetsialistid, muidugi pannakse rõhku ka seal jalaväe õpetamisele.
Tapa VÕK(Õhutõrje pat; Suurtükiväepataljon; Pioneerid) - Vastavate pataljoni nimetused ütlevad juba nimest ära millega tegu on
Vahipataljon - Presidendi valvurid ja sõjaväepolitseikompanii, jalavägi ka kindlasti
Sidepat - sideväelaste tempel ja staabikaitse
Logistikapat - Kaitseväe logistiline(laskemoona vedu, remont, transport) köögipool
1. Jalaväebrigaadi Tagalapat - põhimõtteliselt sama mis logistikapataljon aga see pat teenindab brigaadi allüksusi
Kalevi pataljon- Eesti teine soomusjalavägi, mis põhineb soomukitel ja ajateenijad saavad seal soomukialase väljaõppe jne.
Aga vaata lisaks ka siit veel:
http://www.mil.ee/et/ajateenistus
Soovitan vaadata kogu rippmenüü läbi
Aga edu ja õige otsuse tegemist! ;)
[i]Stay frosty[/i]
Väike Maragratt
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Mai, 2014 7:48
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas Väike Maragratt »

Sa tütarlaps tahad teada milline väeosa sinusugulasel kõige parem?Mina,kui vana ex sõdur soovitan sulle signal või medical.Sõda ei ole niisugune,mida sa näed kinos-sõda kui niisugune on väga toores!Sa tahad teada võibolla kuidas ma tean?Minusugusel vanalmehel on selja taha jäänud kolm sõda ja kõik relvavennad on siit maailmast lahkunud.Sulle kõige paremat.Maragratt
ratspumm
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 18 Okt, 2013 18:03
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas ratspumm »

Tere. olen Maragrattiga nõus ,unusta sõja romantika aga, kui tõesti huvi olemas vaata side poole . Kõike head !
Kasutaja avatar
WorldSeff
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 16 Juul, 2014 22:56
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas WorldSeff »

VictorAlpha22 Aitäh sulle :D
[color=#FF0000]kui tead, kes seisab sinu kõrval., pole oluline, kes on sinu vastas.
[/color]
NGolf
Liige
Postitusi: 3035
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Milline Väeosa ?

Postitus Postitas NGolf »

Tüdrukud tahavad sõjaväkke, aga kohti ei jätku
http://maaleht.delfi.ee/news/uudised/ee ... d=69667057
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist