Sideväeosa ruhnus

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
dude
Liige
Postitusi: 256
Liitunud: 18 Okt, 2004 17:50
Kontakt:

Re: Sideväeosa ruhnus

Postitus Postitas dude »

Aitäh Teadja vastuste eest, proovin veel igaks juhuks mõne küsimusega:) Olen korra Ruhnus käinud ja üritasin seda kohta leida, aga ei leidnud - hooned vist juba üsna lagunenud ja ka võssa kasvanud.


4. Väeosa territoorium vist ei saanud teab mis suur olla, äkki mäletate, mis hooned seal esindatud olid?
5. Kui suur oli Teie ajal väeosa masinapark - mis liiki need olid, kas ka soomukeid?
6. Kas õppusi korraldasite kohalikus metsas?

Tänudega,

dude
Teadja
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr, 2012 10:33
Kontakt:

Re: Sideväeosa ruhnus

Postitus Postitas Teadja »

Ikka mäletan.

Sõjaväeosa koosnes 2 osast:
Roodu elamu- teeninduskompleks:
- Oli eraldi ohvitseride maja, seal ees oli ohvitseride saun. Selle sauna üks versioon põles küll maha, kuna sadamast ühe praamifraki pealt toodi elektriradiaator, mis seinale paigaldades pani sauna põlema. Hilisemad teenistuskaaslased küll ütlesid, et see saun ehitati demblitööna uuesti üles (oma silmaga seda küll ei näinud). Ohvitseride maja ja kasarmu vahel oli spordiplats. Kasarmu kõrval asus katlamaja koos saunaga ja ka kelder. Veidi kaugemal oli puitlaut. Minu ajal oli seal paar siga ja mõned lehmad. Nood jooksid lihtsalt mööda metsi ringi ja nende mõttest nagu suurt aru ei saanud.
Teenistusala:
- nägite kindlasti künkakesi, mille all betoonist tühimikud. Seal asusid haagised, mis olid täis elektroonikat radarite juhtimiseks jms. Nende haagiste sees käis teenistus. Osa haagiseid oli ka väljas, samal alal. Haagiste katusel lokaatorid, raadiojaam. Lisaks diiselgeneraatorid. Mingeid soomukeid väeosal ei olnud, oli vaid üks veoauto.
- tegemist oli PVO väeliigiga, seda võib võrrelda tänapäevase arvutitööga. Üks osa tegelastest jälgis lokaatoriekraani, teine osa varustas kompleksi elektriga, kolmas osa vastutas raadioside eest, et info avastatud objektidest lõpuks pataljoni ja sealt edasi jõuaks. Mingeid väliõppusi peale hommikuvõimlemise ei olnud.
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Re: Sideväeosa ruhnus

Postitus Postitas Arensburger »

Teadja kirjutas:Jah, sel ajal (1988) kuulus Ruhnu rood Pärnu alla (Saaremaa alla läks vist 90-91), kuid tsiviilhelikopter Ruhnu käis Kingissepast/Kuressaarest. Sain olla nädal Saaremaal pataljonis + 11 päeva Kingissepa kubus. Sealt edasi Ruhnu.
Elasin terve vene aja Saaremaal, kuid tsiviilkopterit lendamas ei näinud ma seal kordagi.
Samal ajal oli meil seal nagu päris "oma kohalik" Mi-8, mis baseerus Kuressaares Marientali majade taga olnud helikopteri platsil. Aga see oli ka kõigile selge, et kopter kuulub piirivalve lennusalgale (kas piirivalvekopter on militaarkopter?) aga see riistapuu oli ju ikkagi täiesti sõjaväevärvides ja kandis suurt viisnurka küljel.
Teadja
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr, 2012 10:33
Kontakt:

Re: Sideväeosa ruhnus

Postitus Postitas Teadja »

Mi-8 võis olla sõjaväekopter (tõsi on see, et sõjaväekopterid olid tumerohelised ja viisnurgaga). Ruhnu ja Kingissepa vahel tegi 1988-1989 regulaarlende Mi-2: http://kultuurielu.ruhnu.ee/galerii/mai ... temId=1435
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist