Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahingus

Lahingud ja väeosad. Relvad ja tehnika. Eestlased I maailmasõja rinnetel.
Vasta
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahingus

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Olen hiljuti lugenud "August 1914" Solženitsõni poolt. Ta kirjutab Eesti (Estland) Rügemendist ajal Tanneburgi lahing. Ei oleks ainult selles rügemendis Vene sõdurid või ei oleks ka selles rügemendis Eesti sõdurid?

Ray
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas Anonymus »

Tegemist on lihtsalt nimelise rügemendiga/polguga. Eesti rahvusväeosadest võib rääkida alles 1917. aastast. Kindlasti teenis ka selles üksuses Eestist pärit inimesi.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas just plain mean »

Väga paljud Brussilovi armee polgud olid sõjaaja koosseisuni suurendatud Baltikumi reservväelaste arvel. Väidetavalt hukkus Tannenbergi lahingus ca 10 000 eestlast, kuigi ma pole selle numbri tõelevastavuse osas eriti kindel. Kõik polgud olid loomulikult vene enamusega.
Viimati muutis just plain mean, 04 Apr, 2012 7:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Tänan kiire vastuse eest. Olin uudishimulik rügemendi nimelt. Võib-olla oli mõned eestlased nagu rootslased Soome sõjaväes Teise maailmasõja ajal. Loomulikult olid eestlased vaevalt vabatahtlikud. Ma ei ole kunagi näinud konkreetseid viiteid Eesti langenutega Tannenburgi lahingus.

Brusilov oli hiljem (IIRC). Samsonov kaotas Tannenburgi lahingu (ja tema elu).

Ray
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas just plain mean »

muidugi Samsonov!!! :lol: ilmselt on dementia kallal
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Mul on rohkem hirmu. Ma olen 62 aastat vana ja ma olen püüdnud kirjutada Eesti keeles!
Mõned Vene veebisaidid ja Vikipeedia märkmed.
Rügemendi juhataja Tannenburgis oli Kolonel Raupach (baltisakslane?).

"В 1914 году в рядах русской армии служило 140 кадровых офицеров эстонской национальности, в сражениях Первой мировой войны участвовало около ста тысяч эстонцев[15], и 2 тысячи из них получили офицерские звания." - Wikipedia

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1% ... 0%BB%D0%BA

http://www.grwar.ru/persons/persons.htm ... 5f4fcbed43
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Väga hea ja üksikasjalikku ajalooline teave. Mina värvin miniatuurne sõduri figuurid dioraami eest. Ses vinjetis venelased muudavad eestlaseiks Tannenburgi ajal.

Teil on suurepärane allikad. Minu ainus "ekspertiis" on Ameerika Ühendriikide kodusõda.

Aitäh! Ray
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Ei vaja aga suur tänu abi eest. See oleks eesmärgi vastu seda forumit külastama!

See foorum aitab mind harjutada lugema ja kirjutama eesti keeles. :scratch: Olen töötanud Tallinnas (Haabneeme) 1996 kuni 1997.

Minu isiklik kangelane sõdur-teadlane on Kindral Pettigrew CSA :rip: (North Carolina - Confederate States of America).

Ray
Kasutaja avatar
Raymond Woloszyn
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Sept, 2008 3:54
Asukoht: Asheville, North Carolina USA
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas Raymond Woloszyn »

Ka tõsi! Peamiselt ta õppis UNC (Põhja-Carolina Ülikool) ja oli õppinud võõrkeelte nagu mina. Mul oli kunagi kindral, ainult seersant siiski.

Happy Easter!
štabskapitan
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Apr, 2005 18:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas štabskapitan »

1914 aasta augustis-septembris Ida-Preisimaal oli kõige rohkem eestlasi 24. diviisi 95. polgus (rahu ajal Tartus) ja 96. polgus (Pihkvas). 24. diviisi kaadrite baasil formeeriti sõja hakul 68. diviis, mille 271. Krasnoje Selo ja 272. Gdovi polku määrati mobilisatsiooni käigus palju eestlasi. 24. diviis kuulus I armeekorpuse koosseisu, mis opereeris Samsonovi armee vasakul tiival Soldau, Usdau, Neidenburgi piirkonnas ning pääses suhteliselt kergelt. 68. diviis kuulus Rennenkampfi armee koosseisu ja sai taandumisel Ida-Preisimaalt kõvasti rappida. 7. Reveli polk ja 8. Eestimaa polk kuulusid Samsonovi armee sissepiiratud 1. diviisi 2. brigaadi ja hävitati täielikult vist kusagi Orlau-Frankenau piirkonnas. Eestlasi teenis neis polkudes üksikuid.
štabskapitan
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 02 Apr, 2005 18:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Regiment Estland XXIII Corps 2nd Army Tannenburgi lahin

Postitus Postitas štabskapitan »

7. ja 8. polk kuulusid loomulikult 2. diviisi 2. brigaadi. Tannenbergi lahingus osalesid siiski kõik 2. diviisi polgud. 1. brigaad (5. Kaluuga polk ja 6. Liibavi polk) jäi 14.08. Janischkau juures Saksa raskesuurtükiväe tule alla ja haarati vasakult ümber. Mis puudutab 8. polku, siis pääses ehk tõesti kergemini kui 7. polk, kuid olid minetanud täielikult võitlusvõime (valitsuskomisjoni raportist). Kõik sõltub sellest, millega võrrelda. Ajaloolased on siiski ühel meelel selles, et Tannebergi lahingus hukkusid lisaks XIII, XV korpusele 2. diviis ja kaardiväe Käkisalmi polk.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist