www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Aug, 2017 8:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mutid!
PostitusPostitatud: 10 Aug, 2017 11:28 
Eemal
Liige

Intelligentide vastu aitab pauk-lõks. Riiulil juba 4 hülssi...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10 Aug, 2017 23:27 
Eemal
Uudistaja

mul on pauk-lõksuga varsti kasuka-jagu nahku koos. Üle-eelmisel aastal 12 pauku, eelmisel 19 ja seeaasta kesiselt 4. Kunagi ma seda ka ftp Fucsile kõnelesin, aga ei tea mis kaalutlustel ta veel vanaviisi võitlust peab.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 11:03 
Eemal
Liige

Selgituseks - minu mutiküttimise peamiseks motiiviks on tuttavate soov, muttidest oma maal lahti saada. See kehtib ka kohaliku valla muruniitja objektide kohta. Ma ei käi neid mööda metsi ja põlde muul ajendil taga ajamas. Ma panen kirja mõned selle tegevusega seotud faktid - peamiselt, et olla tõhusam. Ja ma võtan enamusel oma saakloomadest nahad, lootuses, et kunagi ma need pargin ja kasutan mingiks tarbeks.
"Vanaviisilõksud" - müügil mitmetes Eesti poodides hinnaga üle 4 EURipaar. Mul on neid 15 paari, mis on tihti liiga vähe. Eile kaotasin muruniitja pärast ühe. Minu viga, paigutasin halvasti. Ühe objekti kohta, mis on umbes 100 m2, panen keskmisel 3 paari. Vahel olen pannud ka vaid ühe. Vahel rohkem. Tavaliselt saab sellisel moel 1 looma 24h jooksul. On juhtunud, et ühe lõksupaari mõlemas otsas on saak. Iga 24h jooksul lisandub veel üks. Kui 24h jooksul objektil midagi ei toimu. Siis korjan lõksud üles, teades, et paari päeva või nädala pärast tekivad sinna uuesti jäljed tegevusest. Ma ei tea, kas see on "järelnoppimine" või võtab keegi nii kiiresti mahajäänud taristu üle. Aga kui siis veel keegi lõksu tuleb, on vaikust 1 kuu kuni üks aasta. Sõltub sellest, kas objektil on hea ühendus teiste muttide piirkondadega. Kuskil metsatalus on see tõenäoliselt lõppematu jaht või sõda.
Tulemused - alates selle aasta 9. juulist on sügavkülma lisandunud 40 nahka. 4 kuivab. Eelmistel aastatel on vähem, kuid siis oli ka objekte vähem.
Küsimused pagutaja kohta
1) palju see maksab ja palju maksab laskemoon
2) kas iga pauk tapab ... või kaob ära muttide tegevus
Küsimus Harnlandile - kas sa tahad jagada kogemusi nahkadest?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 12:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Martin Herem kirjutas:
Küsimused pagutaja kohta
1) palju see maksab ja palju maksab laskemoon

Baltic Hunter pakub: http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... c584610ea5

Laskemoon 50tk 30EUR-i: http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... c584610ea5

Õppevideo: https://www.youtube.com/watch?v=lTVXNN9c7mI

...kui jahimees oled, klikka siia!!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 19:13 
Eemal
Liige

Mutid muttideks, aga mulle näitab see teema, et kui vaenlase tõrjumisse suhtutakse sama läbimõeldult, põhjalikult ja süstemaatiliselt, siis võib ennast Eestis julgelt tunda.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Aug, 2017 22:22 
Eemal
Uudistaja

Hr. Heremile. "Kasukajagu" oli lihtsalt viide selle võitlusmeetodi tõhususele. Tegelikult ma mutte nahtadest välja ei koori.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18 Aug, 2017 13:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Harnland kirjutas:
mul on pauk-lõksuga varsti kasuka-jagu nahku koos. Üle-eelmisel aastal 12 pauku, eelmisel 19 ja seeaasta kesiselt 4. Kunagi ma seda ka ftp Fucsile kõnelesin, aga ei tea mis kaalutlustel ta veel vanaviisi võitlust peab.

Nojah.
Selleks on kolm olulist põhjust.
1. Tehtud investeeringud pädevatesse mutiraudadesse peavad "ennast tasa teenima" (ei ole sügavamat mõtet, kui esteetika kõrvale jätta, kamina kohale ilupärast neid riputada)
2. Ma olen oma loomult pigem konservatiiv ja väärtustan traditsioone...
3. Kui ma vaatan selle aasta saaki ja mis veel olulisem, selle aasta invasiooni globaalsust, siis mulle hakkab tunduma, et pigem on rünnakute tõrjumisel vähemalt minul siin tegemist püsikuludega.. noh, nagu on telefon, elekter, üür, toit, jook... aga püsikulud tuleb hoida kontrolli all

Troll kirjutas:
Laskemoon 50tk 30EUR-i
Mutilõks W2 44.90EUR/TK
:scratch:

Tegelikult on neljas mõõde kah. See on see teema, et boss tahab suvepeakorteris nautita vaikust ja rahu... aga kui mina seal koos muttidega paugutama hakkan, siis see võib lõppeda minu täieliku mitteviibimisega (bossi vastuvaidlemist mittekannatava määrusega sätestatud tingimustel) maa-alusefaunarohkel objektil....

Muidu aga ainult +1 viimasel nädalal.
Ja see tuli jälle sealt transiitkoridorist, millest pilte sai jagatud.
Viimased isendid on silma järgi kõik sellised kõhnavõitu ja väikesed olnud.
Selliseid rammusaid ambaale pole enam olnud, nagu eelmisel aastal ja selle aasta kevadel.

Kolmes teises kohas selline lugu (pidevalt ja jätkuvalt ja korduvalt), et kõik rauapaarid mõlemast (mõlemast!) otsast mulda täis aetud ja rakendunud (ilmselt lükkavad mutid mullaga selle päästemehhanismile peale ja rauad rakenduvad).

Kahes kohas aga sellised lood, et vaatan - värskelt käiku aetud ja panen rauad maha. Siis kaks-kolm päeva rauad maas ja mitteüks mutt ei tule.
Siis võtan üles ja panen teise kohta ja siis ta rsk jälle tuleb sinna, kust ma rauad ära võtsin. panen siis rauad jälle tagasi sinna ja mutt krt jälle ei tule...
Mingi müstika.

Kusjuures ma teeks nendele raudadele väikese insenertehnilise täiustuse või siis paranduse - see traadist keeratud päästemehhanism peaks olema suurema läbimõõduga või tugevamast (teras)traadist keeratud. Ma olen neid nüüd näpitsatega korduvalt tagasi painutanud oma õigesse asendisse/nurga/kalde alla, sest mutid on need tiba ära painutanud juba (eriti veidi vanematel aasta vanustel raudadel) ja need takerduvad peale pressimisel kohe rauaraami taha, ning lõks ei rakendu alati.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 172 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: