lugemissoovitus

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

lugemissoovitus

Postitus Postitas nublu »

Ei osta tavaliselt õhtulehte, aga sekord jälle poes anti kaasa miskise ostuga. Ja seekord olin tõesti rahul, et anti kaasa. Muidu oleks intervjuu jäänud kahe silma vahele.

Võib-olla et pisut kallutatult olen seni Einselni suhtnud kui väikese kiiksuga venda. See intervjuu aitas nii mõnegi asja jälle paika panna.

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=173601

Eriti jättis mulje see lõik.
Millal oli USA rohkem lõhestunud - Vietnami või Iraagi sõja ajal?

Vietnami sõja ajal. 1966. aastal otsis Eesti poiss Jaak Kuri mu üles ja ütles, et tahab minna Vietnami. Kuna ta oli sõja ajal emaga Eestist põgenenud, soovis poiss isa surma eest kommunistidele kätte maksta. Ta tahtis minna erivägedesse. Olin Washingtonis USA sõjabaasi adjutant, kui sain kõne, et Jaak on Vietnamis surma saanud. Küsiti, kas saaksin ta ema aidata. USAs läheb tavaliselt allohvitser perele lähedase surmast teatama, Jaagu puhul oli see veel tegemata. Olin loomulikult nõus ema juurde minema. Saime kokku ja ta mureks olid T-särgid, mida oli plaaninud pojale saata. Soovitasin paki saata Jaagu kaaslastele.

Mingit abi ta minult siis ei soovinud, peresõbrad olid lubanud aidata. Kirst oli veel koju saabumata. Kui kirst saabus, helistas ta mulle sügavas ahastuses, sest sõbrad teda enam ei aidanud. Läksime matusebüroosse. Elan seda kõike veel tänaseni üle - see oli üks mu elu raskemaid hetki. Olin talle täiesti võõras ja pidin nägema vaeva, et ema kirstust eemal hoida.

Olin eestlasena USAs, matsin Eesti poissi. Ta isa oli kodumaal sõjavangis, siis lõi uue pere ja pääses USAsse vaid oma poja hauale. Poisi ema oli kõigest ilma.
Küsimus oli selline pisut laialivalguv ning üldine, aga vastus väga isiklik ning tundlik.

Jälg mis jäi...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Mulle on Einseln alati meeldinud. Kahju, et tema Eesti kaitseväge ei juhi, usun, et ta teeks nii mõndagi ära.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist