Ajaloo teemaline FTP?!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

eks see oleks kümneid kordi mugavam jah aga sdogi (kes praeguse värgi ka tegi) väitis, et mingi FTP proge kasutades (näiteks flash fxp) oleks tõmbamis kiirus väga aeglane (mingi 2 kb/s) ... minul ajas see praegune asi juhtme nii kokku, et ma ei saa hetkel üldse aru kes/kus või mis ma olen :?
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 815
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Postitus Postitas Wots »

Oskab Tema selle ära ka põhjendada?
Minu arust on see ainult siis võimalik kui on ise pandud limiit peale.
Muidugi äkki on otse serverist 2kb aga kui on bit torrent systeem siis ju tõmmatakse ka teise inimeste käest ning saabki rohkem. Ei tea.
sdogi
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:51
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

lõpuks kah liige

Postitus Postitas sdogi »

ftp - vana surnud s*tt. vabandust, aga ainuke ftp mis võib enamvähem normaalselt funktsioneerida on datanet, tegelikult ei suuda isegi see.

ftp võib hea olla kui sul on väikeseid failid või näiteks kohalik kiire server, suurte failide puhul osutub see mõttetuks, paar inimest tõmbavad või uploadivad faile ja server kaotab juba kõvasti reageerimiseks vajalikku aega mis teeb failide tõmbamise võimatuks(saad timeout'i enne kui üldse midagi vaadata saad)

puudub igasugune kontroll failide üle(pean siin silmas jagamist kategooriatesse). haldan ise ühte kohaliku võrgu ftp serverit 3 inimesega ja seal valitseb täielik kaos, kuigi kasutajaid on kõigest mingi 10 ringis, võimalik, et isegi vähem. kusjuures kasutajatel on õigus kõiki faile kustutada(juhuks kui upload katkeb või midagi, et saaks jätkata). seda ei saaks selle serveri puhul rakendada, mis tähendaks hunnikute viisi poolikuid faile ja vihaseid inimesi kes peavad oma 700 megast filmi uuesti algusest saatma hakkama, võib ka olla nii, et ei osata üldse teise nimega saata(retry'd teha) mis teeb asja veel hullemaks, kogu selle asja juures rõhub peale veel serveri reaktsioonikiirus ja yleslaadimise kiirus mis võib üsna mõnegi klaviatuuri vastu seina peksma panna.

tegelikult ma ei viitsi rohkem sellest kirjutada, aga ütleme nii, et ftp on ikka väga surnud asi juba ja ei kõlbaks kohe üldse sellise projekti jaoks.


niisiis, Bittorrent, piinatud autistid loodud failijagamissüsteem mis võttis mõne aastaga üle poole netiliiklusest maailmas enda kätte. Muljetavaldav, või mis?

Tavaline serverist tõmbamine, näitesk ftp'ga käib niimoodi:

Pilt
server on keskel ja ümber on siis klient arvutid kes tõmbavad serverist midagi, või uploadivad, vahet pole.

Bittorrent aga töötab niimoodi:

Pilt
kõik kes tõmbavad faili tõmbavad failist kõik erijupi ning muutuvad ka ise serveriks ja jagavad enda failijupikesi teistega. mingi valemiga on isegi võimalik välja arvutada kui kõigi netiühenduse kiirus on teada, et kui suure kiirusega tõmmata saab. Kindel on see, et mida rohkem huvilisi seda kiirem. Ning loomulikult jääb alati serveri kiirus.

Nüüd natukene keerulisuse astmest. Failide tõmbamine käib nii:

1. Installid omale Bittorrent klient programmi
2. Klikid torrent lingile ja faili hakatakse allalaadima
Ei näe, et see oleks nagu oluliselt raskem kui ftp kasutamine, või kas ma eksin?

Failide üleslaadimine on küll pisut keerulisem, eriti vist sellepärast, et tundub, et ma kirjutasin õpetusest kuidas kasutada mingit vigast programmi. Põhimõtteliselt pole see aga väga keeruline. Niisiis:

1. Teha failidest mida tahetakse jagada .torrent fail
2. Uploadida see serverisse websaidilt
3. Käivitada Bittorrent programm koos äsja tehtud .torrent'iga niimoodi, et faile hakatakse saatma(.torrent ja failid peavad olema soovitatavalt ühes kohas)

Kogu lugu. Panin selle lehe suht kiirelt üles ja kirjutasin õpetuse kah suht kiirelt aga üritan nüüd parandused teha nende asjade suhtes mis selle kasutamise keeruliseks tegid. sait on ikka sama

http://laske.a.la

Vahetasin(vahetan hetkel) seda süsteemi ja uuendan õpetust töötavate ja lihtsamate programmide lisamisega.



Kusjuures see ruumi küsimus. Selle võib vast täiesti ära unustada kuna see süsteem töötaks ka ilma minu serveriteta. Lihtsalt inimesed kes oma asju jagada tahavad saadavad üles .torrent faili ja kui nad näevad, et keegi tahab tõmmata seda faili siis nad lihtsalt käivitavad Bittorrent programmi oma arvutis. Niisiis võib ruumi olla täpselt nii palju kui palju seda kasutajatel on. Siiski minu poolt on 14GB ruumi.

Üritan teha kõik endast sõltuva, et see kenasti tööle hakkaks, kõik katsetused jms asjad teretulnud, samuti soovitused mida õpetustes parandada, et see kõigile lihtne ja arusaadav oleks.

Sdogi
sdogi
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:51
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

hehe

Postitus Postitas sdogi »

irooniline on see ftp kasutamismugavus. "www.militaar.net -> Et juttu jätkuks -> Download" teema all räägib hugo1 toru.hot.ee 'st
Kui õieti aru sain, siis Sa ei pääse sisse. ÖÖsel 3 - 5 peaksid saama aga sedagi paariks tunniks Wink


Ning samal ajal küsivad osad seal, et kuidas torusse end regada saab. Samas kui nüüd rääkida serverite võimsusest siis datanetist ja torust kindlasti võimsamat ei saa olla. Eks need ole need harjumused.

Uuendasin nüüd õpetust lihtsama programmi lisamisega, natukene vaja veel teha. Uus süsteem tundub lootustandvam. Esimese asjana lähevad üles http://wehrmacht.pri.ee kõik videod, vast ka muusika.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

see torrenti failide tegemine ja mässamine nendega on jube pein,
neid ei saa ju lihtsalt vaadata ja avada, kasutamismugavus on
suht nullilähedane
sdogi
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:51
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

eeee

Postitus Postitas sdogi »

räägi nüüd asjast nagu täpselt, mis raskekus osutub? kui aitab siis võin öelda, et mu 16 aastasele öele need küll raskust ei valmista.

Olen valmis aitama. Milles probleem
sdogi
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:51
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

nii

Postitus Postitas sdogi »

Muutsin osaliselt nüüd juba ka õpetust. Vahetasin MakeTorrent 'i välja teise programmiga: completedir. Kogu lugu seisneb siis jällegi kataloogi valimises paari lahtri täitmises ning enteri vajutamises. Tundub, et MakeTorrent oli mingi jura. CompleteDir aga kuulus originaal Bittorrent'i juurde ja peaks töötama igalpool.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist