www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Okt, 2019 5:32

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1045 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 66, 67, 68, 69, 70
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed
PostitusPostitatud: 25 Sept, 2019 13:55 
Eemal
Liige

Kuna sai töötatud kunagi ühes rahvusvahelises firmas, kus erinevate maade töötajate mobiilinumbrid olid kusagil konsortsiumi ühisesse registrisse koondatud, siis firma andmebaasi olla häkkerid sisse tunginud ja peale seda hakkasid nii Eesti, kui kuuldavasti Läti ja arvatavasti veel muude riikide töötajad saama inglisekeelseid kõnesid, kus pakuti investeerimisvõimalust. Esimest korda helistades sai vastu võetud, kuna arvasin, et väljamaa kolleeg helistab. Alustas meeldiv noor naise hääl, kes peale pikemat keerutamist kukkus nö läbi lillede pakkuma investeerimisvõimalusi, mis mälu järgi olid väidetavalt kuidagi seotud tollase tööandjaga, kui neiu leidis, et ma piisavalt õnge otsas oli, andis ta üle mingile vanamehele, kes siis üritas konkreetsemat infot kätte saada, aga selleks ajaks oli ka minusugune Ida-Euroopa lammas ära tabanud, et teda üritatakse igast otsast pügama hakata ja viskasin toru hargile. Vähemalt kord aastas üritavad nad uuesti, kuid enam pole viitsinud vastata väljamaa numbritele.

Mis puutub nendesse venekeelsetesse kõnedesse, siis eks see ole Leedu pättide uus skeem laiendada ampluaad, kui varem etendati kohalikele Vene pensionäridele altkäemaksu eest lähedase tumedaid tegusid kinni mätsivat politseinikku, siis nüüd proovitakse ka eestlaste uksest uue lähenemisega sisse tungida, kuid paistab, et kehva keeleoskuse tõttu, mitte eriti edukalt. :D Näiteks Nigeeria petturid olla poole osavamad eestlasi õnge otsa võtma, eriti keskealisi armunäljas naisi. :lol:

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 25 Sept, 2019 15:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Sellised kõned on mul juba aastatepikkune praktika. Nende vahele on mahtunud isegi paar tõelist kõnet mingist usa turu uuringute firmast. Ja see leeduvenelane saab samuti juba aastaid stampvastuse, milles ma kasutan 50% oma nirust saksa keele oskusest, aga selle eest järsu gestaapoliku veenvusega.
“Võ po-russkij govoriite?”
“Jawohl! Aber natürlich!! Sprechen Sie bitte!!!”
“Ja poonjal..” ning pannakse toru ära.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Sept, 2019 15:48 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Paistab, et tjibla areneb - küsimuse peale, et kas ta on tjibla, pani kohe toru ära. Ühe sõna on vähemalt omandanud kohalikust dialektist :mrgreen:

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Sept, 2019 11:36 
Eemal
Liige

Ikka üritavad või? Mul telefonirakenduseks Androidil Truecaller - üliharva kui spämmikõne läbi lipsab ja siis saab kohe blokitud ka.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Sept, 2019 12:16 
Eemal
Liige

Ei ole kunagi selliseid kõnesid saanud. Hakkasin teemat lugedes mõtlema, et ei tea, mis mul siis viga on, et isegi petised ei helista, kuigi kõigile teistele helistavad. Saaks neid siis vähemalt loominguliselt pikalt saata, aga pole võimalustki.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Sept, 2019 12:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Siinkohal meenub taas "Neli musketäri" ja letnandi küsimus, et miks temaga kunagi selliseid asju ei juhtu... :mrgreen:

Vabandust OT pärast mõistagi...

Üles

PostitusPostitatud: 27 Sept, 2019 12:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Jah, kui oli see skandaal, et eesti kuttidelt meelitati skype'is alastipilte välja ning küsiti pärast raha, siis mul tekkis ka väike mure, et mind ei peetagi inimeseks - keegi ei küsi midagi...

Ka minupoolsed vabandused.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Sept, 2019 21:59 
Eemal
Liige

Mulle on helistatud Saksamaa, Hollandi ja Hispaania riigikoodidega. Eranditult läbi Viberi, sest see on vist odavam ja rääkima on hakatud inglise keeles. Numbri saavad nagunii ettevõtte kodulehelt, see on avalik info.
Mina olen kõik kõned vastu võtnud ja muret kuulanud. Vestlus on niimoodi käinud, et inimene räägib inglise keeles ja ma vastan talle eesti keeles. Kuskil kümnenda fraasi ajal tehakse ettepanek vestelda inglise keeles. Ma olen rahulikult ja eesti keeles seletanud, et kuula nüüd hoolega neeger - kui sa mulle helistasid, tähendab see, et jutt käib AINULT eesti keeles. Enamasti vabandatakse tülitamise pärast. Ükskord aga hakkas Hollandi numbrilt helistanud tüüp teisel pool nutma ja kurtis, et te ei taha minuga rääkida inglise keeles. See on nii..... ebainimlik!
Tundsin end hetkeks lurjusena. Sorry.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Okt, 2019 12:32 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Uudistesse ka jõudnud:
Tsiteeri:
Teinegi sarnane juhtum pärineb Viljandimaalt ning on seotud ühe vanema vene keelt kõneleva prouaga. Politseiuurija rääkis, et sel korral sai vanem kohalik proua kõne välismaiselt numbrilt ning vene keelt kõnelev hääl telefonitorus pakkus naisele kiiret teenimisvõimalust, milleks ei pidanud soliidses eas naine ise suuremat pingutamagi. „Peagi pensioniikka jõudev proua lasi libekeelsetel kelmidel oma arvuti ekraanipildi üle võtta ning andis seeläbi võõrastele juurdepääsu oma arvutile ja isiklikele andmetele. Proua sisestas programmi oma paroolid, kandis investeeringuna üle 500 eurot ning jäi siis raha kasvamist ootama,“ kirjeldas Pilt. Ta lisas, et õigepea hakkasid kelmid naist aga survestama ning raha juurde nõudma, mispeale aimas proua halba, keeldus edasistest tehingutest ja pöördus politseisse.

Politseiuurija selgitas, et seni on Viljandi inimestele helistatud nii välismaiste suunakoodidega numbritelt kui ka Eesti numbritelt. „Tavaliselt kõnelevad helistajad vene keeles, on väga usutava, ent pealetükkiva jutuga ning survestavad inimest seni, kuni ohver sööda alla neelab. Üldjuhul soovivad kelmid üle võtta ohvri arvuti või survestavad inimesi tegema erinevatele firmadele ülekandeid. Ja kuigi praegused ohvrid on olnud väga erinevas vanuses, on suurem riskigrupp siiski vanemad inimesed, kel vene keel küll soravalt suus, ent on internetis vähem kogenenud ning seetõttu ka haavatavamad,“ hoiatas Pilt.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=87618915

Teemaga seob kõike seda keel, milles petised oma telefonikõnesid teevad. Siin on kaks varianti:
1) tjibla on nii loll, et ei saa aru lihtsast reeglist, et kui inimese poole oma emakeeles pöörduda, siis on lihtsam talle läheneda;
2) sihtgrupp ongi venekeelsed ja eestlasi proovitakse niisama igaks juhuks, et äkki näkkab. Sel juhul on tjiblal ülearu palju vaba aega.

Hoolimata kiusatusest eelistada esimest, tuleb objektiivsuse huvides siiski möönda, et tõenäolisem on teine.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Okt, 2019 18:50 
Eemal
Liige

Z03 kirjutas:
Ei ole kunagi selliseid kõnesid saanud. Hakkasin teemat lugedes mõtlema, et ei tea, mis mul siis viga on, et isegi petised ei helista.

Sama oli me firma sekretäriga kellele öösel varas tuppa ronis. Rääkis hiljem et esimene mõte oli - juhhei, mees ikkagi... :mrgreen:

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1045 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 66, 67, 68, 69, 70

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: