Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Vahelduseks siia teemasse ka midagi: https://www.err.ee/1067386/rene-kundla- ... teeriumile
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..kogu tõde on tolle artikli loll-lihtsas lõpus :|
Huvitav on see, et Aguri väljaütlemiste kohta pole sõna võtnud tegelikud probleemi juured ehk nende Ida-Virumaa venekeelsete koolide juhid, kes pole suutnud õpilastele korralikku õppetaset tagada.

Tundub, et nad on võtnud taktika, et kui vaikselt asja kulgu jälgida, siis võib-olla saadakse jätkata vanas vaimus. Seda enam, et paljude piirkonna venekeelsete munitsipaalkoolide juhid saavad toetuda kohalikule võimule, kellele nad valimistel võimule jäämiseks vajalikud hääled kindlustavad.

Nii ongi venekeelsetel pedagoogidel julgust naplevatj ehk riigikeeli öeldes sülitada keeleinspektsiooni ettekirjutustele. Miks muidu sooritas eelmisel aastal 605 probleemsest pedagoogist eesti keele eksami vaid 51?

Karmilt tõdedes jääb mõnikord mulje, et riigikeele õppimise asemel hellitavad mõned õpetajad ikka veel lootust, et Eestis võim vahetub ning taas pole eesti keelt vaja osata.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Agur on selles rollis õige mees - kuigi oma isiksusena on ta kahtlemata mitte kõigile meelepärane (ka asja pärast).
Tegelikult peaks HM need vene koolid seal ära riigistama - ja saatma nende Tatjaanadest direktorid, kes parimal juhul teevad passiivset vastutööd või hullemal juhul lausa vaenulikku propagandat - teenitud vanaduspuhkusele.

Mõne aasta jooksul võib siis näha integratsiooni-imesid, kus õpilased hakkavad eesti keelt õppima ja eestikeelse õppe hulk kasvab mis mühinal.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Castellum »

Te ikka vaatate ka, milliste koolidega see teie imetletud Agur seal maid jagab? Mis kuradi tatjaanadest ja eesti keele mitteoskamisest te siin räägite? Te ikka Ida-Virus üldse olete käinud? Neid Tartu ja Tallinna tarku sai omaaegu nähtud, kes kaugelt arvasid paremini teadvat, kuidas Ida-Virus asjad peaks käima...
https://pohjarannik.postimees.ee/692259 ... haridusest
Nii nagu see Agur keeras asjad tuksi Karksis, nii keeras ta kokku käki Tallinnas, nii et koolipere hingab praegu kergendatult, et selline egomaniakk neilt viidi ära. Küll ta jõuab Kohtla-Järvel ka asjad p..se keerata...ja edasi jälle soe koht maandumiseks, kui partei pehme istumise valmis teeb...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Sarnaseid "egomaniakke" ongi vaja, et seda IdaViru tümasood "läbi raputada" :mrgreen:

Sest vastasel juhul ei toimugi seal ÜLDSE MITTE MIDAGI - ja ainult "tatjaanadest direktoritel" on pidu :lol: :lol:


P.S.
ja ma olen "käinud" küll IdaVirus ning ka Narvas venek-s seltskonnas pidu pand - kus (nagu pärast välla tuli) üks kohalik umbkeelne naisõpetaja osales.. peale piisavat jookide konsumeerimist hakkas too mutt jaanatoomi tsiteerima kuda eesti k-t ei olegi mõtet õppida, kuna eestlased "surevad nagunii välja".. peale mida mu naine ütles talle, mida ta sellest arvab.. peale mida tolle muti mees tahtis mulle kallale tulla - lõbus, rsk :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Castellum »

Sa ikka lugesid, mis koolidega Agur tülli läks? Ikka said aru, et tegu pole mingite umbkeelsete koolidega? Anna märku, kui ei jõudnud kohale, ma panen nimekirja uuesti üles.

Narvas joomas käimine on küll kõva alus Ida-Viru asjus kaasarääkimiseks...

Ma isegi kahtlen, kas olen enam väga pädev kohalikuna esinema, sest minu sealelamisest on tosin aastat möödas ja koolidega pole ka enam 8 aastat tegelenud (minu tegevusala oli küll koolide ehitusküsimused, mitte õpetamine) ja praegu käin ehk kord kvartalis...aga see oli juba algusest saadik selge, et mingid Tartu ja Tallinna kabinetiotsustajad ei tunne absoluutselt kohalikku olukorda ja põhjustasid juba siis igasuguseid totraid sekeldusi...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Castellum kirjutas:..aga see oli juba algusest saadik selge, et mingid Tartu ja Tallinna kabinetiotsustajad ei tunne absoluutselt kohalikku olukorda ja põhjustasid juba siis igasuguseid totraid sekeldusi...
Ja mis seal siis "enne" parem oli - peale ilma igasuguste arenguteta tümasoo :?:
Ja mis sulle õieti praegu närvidele käib - et keegi "uus" ÜLDSE MIDAGI TEEB :mrgreen:

On ka kaitseväes (muuseas) olnud suht "tümasooks laagerdunud" väeosi - mida seisakust välja tuua aitas(ki) vaid täiesti kõrvalt määratud uus ja "jõhkardist" ülem :twisted:
Castellum kirjutas:Narvas joomas käimine on küll kõva alus Ida-Viru asjus kaasarääkimiseks...
..kusjuures ongi, kasstead - oled proovinud :twisted: :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Agur on selles rollis õige mees - kuigi oma isiksusena on ta kahtlemata mitte kõigile meelepärane (ka asja pärast).
Tegelikult peaks HM need vene koolid seal ära riigistama - ja saatma nende Tatjaanadest direktorid, kes parimal juhul teevad passiivset vastutööd või hullemal juhul lausa vaenulikku propagandat - teenitud vanaduspuhkusele.
Ja tahaks väga teada keda asemele saata? Õpetajatest suur osa on üle 50 aasta vanad ja noori peale ei paista väga tulevat.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2471
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Castellum »

Tuletame meelde, et kõneksolev Agur on ikka seesama sovetimeelne, kes korraldas vägagi sensitiivsel ajal Nõukogude estraadi kontserdi:
https://www.err.ee/681299/agur-kutsus-k ... kontserdil
sai sule sappa, kui oli oma lapsesuuga Tallinna koolid ajanud tagajalgele:
https://leht.postimees.ee/6499126/vastn ... ka-iseenda Tasuline, aga piisava infomahuga;

Seljatagusest:
https://www.postimees.ee/6499896/hendri ... tea-varrak

Oli "Eesti 200" liige, aga miskipärast Erakonnaregistris see ei kajastu.

Üldiselt üks üsnagi hea ülevaade ja hinnang:
https://www.postimees.ee/6502816/lauri- ... asi-astuma

saigi pehme maandumise Kohtla-Järvel täiesti uues riigigümnaasiumis (ka täiesti uue hoone koos kaasaegse õpikeskkonnaga), oluliselt suurema palgaga kui teised Ida-Viru koolijuhid;

ja siis suutis esimese õppeaasta jooksul minna tülli teiste Ida-Viru eestimeelsete koolidega.

Mis pedagoogilisest geeniusest te siin räägite?
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

AMvA kirjutas:Ja tahaks väga teada keda asemele saata? Õpetajatest suur osa on üle 50 aasta vanad ja noori peale ei paista väga tulevat.
Aguril pole kusagil koolis personalipõuda olnud, sellise natuuriga tuleb alati kaasa teatud kogus austajaid.
Ka GAG-is oli nii, et tema tulekul toimus kõva äraminek, ent noored ja vihased täitsid kiiresti tühjaks jäänud kohad.
Ja igasugu pensini tiksujad muidugi end hästi ei tunne.

Saab ka seal idavirus samamoodi olevat.

Minu abikaasa on hulk aastaid Aguriga töötanud, sestap tean natuke rohkem kui keskmiselt :)
Aga mingi "suur pedagoogide vastuseis" on müüt - need vastuseisjad lihtsalt lahkuvad peagi.
Alles jäävad need, kes on poolt ja neid Agur hoida oskas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9137
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kilo Tango »

Mina olen Aguriga koos toimeatnud Eesti Lennuspordi Föderatsioonis ja mul ei ole sellest ajast temale küll mitte midagi ette heita.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas EOD »

Kilo Tango kirjutas:Mina olen Aguriga koos toimeatnud Eesti Lennuspordi Föderatsioonis ja mul ei ole sellest ajast temale küll mitte midagi ette heita.
...peale selle, et ta rahaasjadesse "loominguliselt" suhtub ja seetõttu mitmetele võlgu on. :wink:
Aga muidu koloriitne kuju ja mitte pahatahtlik.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9137
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kilo Tango »

EOD kirjutas: ...peale selle, et ta rahaasjadesse "loominguliselt" suhtub ja seetõttu mitmetele võlgu on. :wink:
Aga muidu koloriitne kuju ja mitte pahatahtlik.
Too oli hää ports aastaid tagasi. Ise ammu teemast eemal.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas: Aguril pole kusagil koolis personalipõuda olnud, sellise natuuriga tuleb alati kaasa teatud kogus austajaid.
Ka GAG-is oli nii, et tema tulekul toimus kõva äraminek, ent noored ja vihased täitsid kiiresti tühjaks jäänud kohad.
Ja igasugu pensini tiksujad muidugi end hästi ei tunne.

Saab ka seal idavirus samamoodi olevat.
Sa plaanid Agurit ja tema jüngreid kloonida, et neid veel viiele günaasiumile jätkuks?
Muuseas, need noored ja vihased olid väga rahul, kui Agur GAG-ist kinga sai.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Mulle tundub, et akf-id ei suuda alati eristada integratsiooniprobleeme eesliinil toimetava koolijuhi isikuomadustest :scratch:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Bing [Bot], moppel ja 22 külalist