Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Suurema jao propaganda alamfoorumi teemast "Viies kolonn" ühendasin siia.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2905
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sho »

Dr. Faust sattus veel ühe meie "kaasmaalase" otsa.
Kahjuks küll ühendus poole pealt katkes ja tulevärk ning vene hinge avanemine jäi olemata.

https://www.youtube.com/watch?v=ZRG1Js8bL3A
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Lobo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 12 Juun, 2020 7:48
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lobo »

Mis integratsioonist me saame rääkida, kui meil Riigikogus, valitsuses oleva erakonna liikmete seas on selline frukt ...
Noh, minul ja sellel Riigikogu liikmel on palju ühiseid FB sõpru ja kui need sõbrad, Riigikogu liikme postitusi laikisid või kommenteerisid, siis aeg ajalt joosis see ka minu uudiste voost läbi. Ma siis aegajalt ka võtsin sõna ...

Kord lugupeetud Riigikogu liige kurtis, et eesti keelse hariduse vene koolidele peale surumine ei ole ilus ja ei anna vene keelsetele konkurentsi võimelist haridust.

Ma siis kirjutasin enda kogemusest, et kord tutvusin ühe venelannaga (kes tegi 90`ndate keskel ära kodakondsus eksami), meil tekkis suhe ja elasime koos ja venelannal oli tütar. Et tütar oli nelja aastane ja sai eesti keelest ainult nii palju aru, kui temalt küsiti, et "Kui vana sa oled?" ja "Mis su nimi on?"
Et ma kleepisin korteri tähti täis ja õpetasin plikale tähed selgeks, et plika läks Eesti lasteaeda, et kui tol ajal veel eksisteerinud kohalik vene keelne kool kutsus mu naist tütart kooli kirja panema ja kuidas mul naine selle peale vene keeles kommenteeris "Kas nad on lolliks läinud, kui arvavad, et ma panen oma tütre vene keelsesse kooli?" Siis seletasin, kuidas mu tolle aegne ämm, kelle eesti keel oli ikka väga vilets, ühel sugulase sünnipäeval (kus ma olin ainus eestlane) imestas, et "Miks Eestis on üldse vene keelsed koolid? Koolid peaks olema Eestis eesti keelsed!" Ja kuidas endine kasutütar, kes 4 aastaselt ei osanud sõnagi eesti keelt (noh, peaaegu) läks eestikeelsesse gümnaasiumi ja lõpetas selle hõbe medaliga ....

Noh, kuskil paar, kolm nädalat hiljem imestasin, et enam ei ole näha lugupeetud Riigikogu liikme postitusi ... et huvitav, kas ta blokeeris mind ära .... Ja nii oligi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Ilmselge fašistlik propaganda ju.

Mulle avaldas kevadel üks Tallinna Ülikooli doktorant, kes mingit pidi integratsiooni & haridusega tegeleb, oma arvamust. Tema on veendunud, et mõne aasta möödudes pole vene kool enam küsimus, sest see hääbub ise. Venelastel endil pole selle vastu mitte mingit huvi. Ise on ta puhast eesti keelt rääkiv venelane.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Jaanus2 »

Ei hääbu ta nii kiiresti midagi, on visa hingega. Hääbub taibukamate tõttu, kes lapsed eesti kooli panevad. Aga põhimõttekindlaid vatnikuid on rohkem ja kui neid veel Riigikogust ka toetatakse, siis võtab see hääbumine neetult kaua aega isevoolselt.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Aga põhimõttekindlaid vatnikuid on rohkem ja kui neid veel Riigikogust ka toetatakse, siis võtab see hääbumine neetult kaua aega isevoolselt.
Kuna pean suhtlema kohalike venelastega üpris palju, siis mida noorem on põlvkond, seda vähem on vatnikuid. Näiteks üritas tööl üks põhimõttekindel 40-ndate alguses "koloraadomardikas" oma idameedia infoga suunata "õigele teele" aktsendivaba eesti keelt rääkiva kohaliku 30-ndate alguses venelast. Viimast lihtsalt ei huvitanud see mardika pläust, mille peale esimene oli vägagi solvunud, sest oli just minuga tulist debatti "tõest ja õigusest" pidanud ja lootis rahvuskaaslase toetusele. Lisaks olen tähele pannud, et vatnikuid on rohkem nn venestunute rahvuste seas, kes ei ole nn puhtad venelased ehk venestunud ukrainlased, tatarlased, kaukaaslased jne. Ju siis on mingi alaväärsuskompleks.
Viimati muutis Roamless, 31 Juul, 2020 21:09, muudetud 1 kord kokku.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Manurhin »

Jaanus2 kirjutas:Ei hääbu ta nii kiiresti midagi, on visa hingega. Hääbub taibukamate tõttu, kes lapsed eesti kooli panevad. Aga põhimõttekindlaid vatnikuid on rohkem ja kui neid veel Riigikogust ka toetatakse, siis võtab see hääbumine neetult kaua aega isevoolselt.
Oma osa on siin ka võõrtöölistel. Tullakse terve perega ja algul võib ju olla plaan, et 4-5 aastat kõvasti tööd teha ja raha teenida, iga kuu nii paar tuhat € kõrvale panna ja siis hiljem Ukrainas (või kust iganes ollakse tuldud) omale juba korter, auto ja suvila osta. Mis sellest lapsestki siis eestikeelsesse kooli või lasteaeda panna. Seda enam, kui laps juba nt. 3-4 klassis käib. Pealegi ei taha ükski eestikeelne kool täisumbkeelset vastu võtta ja kui võtabki, mida see seal tegema hakkab? Varsti selgub muidugi, et polegi elu siin nii roosiline ega palgad nii muinasjutulised, tullakse kuidagi ots otsaga kokku ja kõrvale panemiseks jääb väga vähe järele. Kodumaale tagasi minna ka sedasi ei taha, Eestis olemine tundub samuti suht mõtetu (aga no vähemalt mingigi töö on). Nii see venekeelsete kontingent meil ennast taastoodab ja nõudlus vene koolide ja lasteaedade järele püsib. Lõpuks ollakse veel Eesti ja eestlate peale tigedadki - kuradi orjapidajad! Eestivenelane vaatab ses mõttes asjadele hoopis teise pilguga. Vähemasti haritum ja edumeelsem osa neist.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Svejk »

Roamless kirjutas:Lisaks olen tähele pannud, et vatnikuid on rohkem nn venestunute rahvuste seas, kes ei ole nn puhtad venelased ehk venestunud ukrainlased, tatarlased, kaukaaslased jne. Ju siis on mingi alaväärsuskompleks.
See on huvitav ja samas õige tähelepanek. Olen märganud täpselt sama.
Algupärase rahvusliku identiteedi minetanud lumpeniseerunud mass allub kõige labasemale ühisele nimetajale orienteeritud propagandale.
Muideks meil siin isamaalisus on löögi all ja (valgeks) eestlaseks olemine on häbiasi.... :)
Võibolla mõningad seltsimehed panevad 2+2 kokku ja saavad lõpuks õige vastuse... 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Akf Borja poolt tsiteeritav sm. Vaselinov on ju ka näiteks mingit Kaukaasia päritolu.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Jaanus2 »

Normaalsetes riikides võetakse riigikooli ka umbkeelseid välismaalasi, sest muid riigikoole eriti polegi. On eestlasedki seal nii kooli läinud. Seal on ka lisapersonali järeleaitamise jaoks ja raha selle jaoks, meil pole - ainult probleemid on. Mujal ei juhtu ka eriti, et kooli tuleb riigis sündinud ja lasteaias käinud vähese riigikeele oskusega laps, meil juhtub seda ka. Mujal on umbkeelsed ainult äsja riiki saabunud. Eestlastele meeldib iseendale probleeme tekitada ja siis neid kangelaslikult ületada.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Drax »

Svejk kirjutas:
Roamless kirjutas:Lisaks olen tähele pannud, et vatnikuid on rohkem nn venestunute rahvuste seas, kes ei ole nn puhtad venelased ehk venestunud ukrainlased, tatarlased, kaukaaslased jne. Ju siis on mingi alaväärsuskompleks.
See on huvitav ja samas õige tähelepanek. Olen märganud täpselt sama.
Algupärase rahvusliku identiteedi minetanud lumpeniseerunud mass allub kõige labasemale ühisele nimetajale orienteeritud propagandale.
"Paavstim kui paavst ise". Tihti on sellised inimesed kas aadetelt, elustiililt või lihtsalt läbielamiste mõttes käinud ühiskonna ühes servas ära ja siis pendlina täie hooga teisele poole välja võnkunud. Aga jaa, identiteedita "puhast lehte" on propagandaga lihtne täis kirjutada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Crispy »

Olin eile lapsega mänguväljakul ja oli huvitav kuulata kuidas üks isa (rääkisid vene keeles) oma poegi Martiniks ja Erikuks kutsus. Ei teagi kas äkki ema on eestlane või taheti lihtsalt panna "mitte-slaavipärane" nimi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Vene/slaavi nimi Martõn on muidu täiesti olemas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Kuzitškini viimane artikkel kõlbaks mitmesse teemasse, mina vedasin selle praegu üldise ajateenistuskohustuse omasse: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 80#p630380
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Georges ja 16 külalist