Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta

Kas paneksid õla alla?

Hääletus lõppes 23 Jaan, 2010 8:48

Jah, aitaks nõu ja jõuga ning võimaluse piires ka rahaliselt.
14
58%
Jah, aitaks nõu ja jõuga
2
8%
Olen nõus oma osaluse andma võimaluste piires rahana.
4
17%
Minge kuu peale oma juttudega
4
17%
 
Hääli kokku: 24

aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks

Postitus Postitas aj1972 »

Anneta Kaitseliidule selgitusse paned "5 kg naelakastide,TNT ja aegreelede ostuks", annetada võid iga kuu siis ei pea korraga suurt summat välja käima.
Olen ise nüüd kaks kuud annetanud ning plaanin seda jätkata oleks neid annetajaid vaid rohkem.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks

Postitus Postitas Kapral Karu »

See teema on küll soiku jäänud, aga ma olen juba ammu tahtnud küsida kaasfoorumlastel sellist asja: kas leidub kedagi, kes annetaks Eesti sõjaajaloo uurimise jaoks?
Mina arvan, et riigikaitse osaks on ka sõjaajalooga tegelemine, ja laiemalt võttes ka lihtsalt Eesti kordategemine. Seejuures mitte nii, et teeme platsi vanadest lobudikest puhtaks, vaid nii, et kasutame need ära, nii palju kui saame. Aga need, mida hävitame, uurime enne maa pealt pühkimist läbi ning dokumenteerime kõigi kaasaja võimaluste kohaselt. Sest need on osa meie ajaloost, meie ühisest varandusest, mis on kunagi loodud meie ja meie eelkäijate raha eest, meie kõhu kõrvalt.
Just selleks on mõne aasta eest algatatud projekt "Eesti 20. sajandi (1870–1991) sõjalise ehituspärandi kaardistamine ja analüüs”. Seda on ka siin foorumis paar korda mainitud, aga erilist vastukaja pole see leidnud. Mulle on jäänud mulje, et selle töö on tõsisemalt käsile võtnud ainult mõned hiidlased, seejuures ulatub nende "haare" üle Eesti. Nende senise töö tulemused on avalikult saadaval siin
http://www.mil.hiiumaa.ee/xx/ . Senise seisuga on seal 82 ülevaadet suuremate või väiksemate militaarobjektide kohta.
Ka minul oli möödunud aastal au osaleda selles töös. Sain valmis tosina ülevaadet Saaremaa ja Vormsi objektidest. Minu omad on eelmainitud veebilehel need, mille failinime lõpus on -JP. Lähenesin teemale veidi põhjalikumalt kui teised, aga minu arvates tuleks teha seda veelgi detailsemalt, eriti nende objektide puhul, mille dokumenteerimine jääb viimaseks, s.t mille olemasolu meie kaasmaalaste poolt lõpetatakse.
Aga eks ma pingutasin pisut üle ka. Kui ma juba Saaremaal ja Vormsis olin (ööbisin seal autos, mitme öö kaupa), käisin üksiti läbi veel mõned objektid. Lisaks vormistatud ja esitatud 12-le said välitööd (asukoha fikseerimine, skeemide koostamine, ligikaudne mõõdistamine, esialgne kirjeldamine, pildistamine, ka mõnede potentsiaalsete eksponaatide kogumine) tehtud veel umbes 100-l suuremal või väiksemal objektil (üksikutest jala- või suurtükipositsioonidest kordonilinnakuteni).
Mina leian, et see on töö nagu iga teinegi, ning selle vaeva mingisugunegi rahaline hüvitamine on õigustatud. Näiteks kulus mul esitatud materjalide koostamiseks ligikaudu nädal-paar. Ülevaate koostisse kuulub ka väike tekstiline osa objekti ajaloo kohta, mis on tegelikult omaette väike uurimistöö. Minu esitatud 12 ülevaadet ka hüvitati (Eesti Kaitseministeeriumi ning Sõjamuuseumi poolt -- olgu siinkohal neile tuhat tänu edasi antud!), ent siis sai projektiraha otsa.
Tegelikult tuleks seda tööd teha mitte n-ö vabatahtlikult (loe: tasuta) või projektipõhiselt (loe: kerjates), vaid selleks peaks olema Sõjamuuseumi, KM-i vm organi juures normaalset palka saavate spetsialistide grupp. Sellele jätkuks Eesti militaarpärandiobjektide dokumenteerimisel tööd mitmeks aastaks. Aga kõik minu senised pöördumised ESM-i ning kolme KM-i (Kaitse-, Keskkonna- ja Kultuuriministeeriumi) poole on jäänud mitme aasta jooksul igasuguse reaktsioonita.
Nii et oma riigi peale me selles asjas loota ei saa. Ma olen küll saanud kahe KM-i käest rahalist toetust selleks tööks, aga see on vaid piisake meres, kuna minu hinnangul meie militaarpärandiobjekte hävitatakse või rikutakse märksa kiiremini kui neid kasvõi dokumenteerida jõutakse.
Seega jääb kaks võimalust: minna kerjama või lülituda organiseeritud kuritegevusse (:-), selle viimase jätame muidugi esialgu tagaplaanile).
Aga nüüd lähen konkreetseks. Panen siia prooviks üles ühe väikese Hiiumaa MTÜ (EKM-i ja ESAP-i koostööpartneri) kontonumbri:
MTÜ Pühalepa Teabekoda
Swedbank EE982200221054422853
Selgitus: XX (sajandi Eesti militaarehitised)

Kui keegi teist leiab, et see töö, mida me teeme, on vajalik ja kasulik, siis võib annetada selle toetuseks. Annetajad võivad soovi korral saada ka lisamaterjale -- nt ei mahtunud ettekannetesse kaugeltki kõik tehtud fotod (nt Maanteekülas tegin u 3500 pilti, "käiku" läks neist veidi üle 100).
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks

Postitus Postitas Kulibin »

Ee ... et ma nagu võiks midagi anda .... Raha ei tahaks kah anda ... Õieti polegi teist ...
Kas sobivad mingid mil. Tehnilised vidinad sobivast ajastust ?
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks

Postitus Postitas Kulibin »

Me kindlasti peaks ostma veel paar miinijahtijat ja investeerima võimalikult palju ruotsi gunni alamate pensionifondi, sest muidu Putler napadajet.
Vabandust ... :mrgreen:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 36 külalist