Avalik küsitlus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kristjan
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 22 Mär, 2005 22:04
Kontakt:

Avalik küsitlus

Postitus Postitas Kristjan »

Ah,kuna see rubriik "et juttu jätkuks" on vaikseks jäänud,siis mõtlesin veidi pulli teha.Teeme nii,et las iga mees (kui ta muidugi viitsib)kirjutab 5 Teise maailmasõja tema arust :
1)Parimat väejuhti
2)Täiuslikumat ja parimat tanki(sh liikursuurtükid jms)
3)Parimat käsirelva
4)Grandioossemat ja otsustavamat operatsiooni ja kampaaniat.

No ja pärast võiks mingid kokkuvõtted teha. :P
Kes elab minevikuta,see elab tulevikuta.
Ps,kohtume Berliinis.
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Kas viis vähe palju ple. Teeks näiteks 3.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Usun, et Kristjan88 pani selle arvu suvaliselt, pange, nii nagu jäkasate kas 3 või 5 vahet pole :lol: .
Endal praegu kiire, panen need, kes ja mis kõige rohkem muljet avaldasi.
Eesti kõige kõvem väejuht, kui nii võib öelda oli A.Rebane. Saksa poolel avaldas muljet E.Rommel ja H.Guderian
. Kui see tõesti tõsi on mida Vlassovi kohta räägitakse, enne seda kui ta Saksa poole üle läks, siis ma usun, et tegemist oli targa mehega, Moskva kaitsmine jne...
Neist kõigist üle oli ehk isegi Soome C. G. E. Mannerheim.
Tegelikult neid mehi on rohkem, kuid need nimed torkasid kohe pähe.
Tankide koha pealt ma ei pea end kuigi tugevaks, aga Venelaste IS-2 oli kindlasti hinnatud riist II.m.s. IS-1 on ka kiidetud. Sakslastel Kuulsad Tigerid, kuningtiger, ehk oli kõige võimsam. Muidugi Mausist oleks ka ehk asja saanud. Siin kalduvad arvamused muidugi tavaliselt kaheks. Ühed ütlevad, et tuleviku tehnoloogia, teised, et värdijas.
Mujalt riikidest ei oska selle aja kohta ühtegi head näidet tuua. Oleks huvitatud, kui keegi toob. Minu arvamus on, et tanke oskasid teha ainult sakslased ja venelased. Mõlemad tegid sel ajal hästi, võrreldes teistega väga hästi :wink:
Soomlased olevat ka mingi automaadi välja lasknud, talvesõjaajal mida väga kiideti, kusagilt olen nagu kuulnud :?: :?: :?:
Sakslaste see viimane automaat kas mitte MP-44. Vabandust, kui eksin.
Grandioossemat ja otsustavamat operatsiooni ja kampaaniat.
Kõige rohkem avaldas muljet Soome talvesõda. Minu arvates kõige silmapaistvam II.m.s. Tõestab, et mitte miski siin maailmas ei ole võimatu. Täielik sõjaline ime. Mitte küll kõige tähtsam sündmus II.m.s aga minu jaoks kõige uskumatum ja huvtavam.
Eesti seisukohalt Narva rinne 1944 ja Sinimäed. Seal tõestasid eestlased, et me ei ole kusikud ja oskame ka sõdida. Pesime maha verega selle häbi, mis meile peale langes sellega, et oma riigi 39a. niisama ära.antsime.
Venelased olid tublid Stalingradis, kuigi kaotused olid suured oli saksa 6. armee siiski üks parimaid. (ei poolda venelasi, lihtsalt üritan olla objektiivne).
Sakslaste ida sõdade algus oli ka võimas arvestades, mis jõududega nad sellise massi vastu läksid.
Liitlased maabusid Normandias oli ka muljetavaldav.
Kiiruga rohkem ei tulnud pähe, vabandan ette, kui mõne faktiga puusse panin :lol:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

1. Narva rinne
2. Karabiin- G-43, püstolkuulipilduja MP- 40, püstol Walther P- 38
tankidest ei tea suurt midagi (et teemal kaasa rääkida)
Kristjan
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 22 Mär, 2005 22:04
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan »

Hüva,kuna enamik inimesi on niivõrd passiivsed või ei julge lihtsalt omapoolseid vaatenurki avaldada,siis teen seda mina.
1)Erich von Manstein,"Hitleri tuletõrjuja"Walther Model,Ervin Rommel,Rokossovski ja Fedor von Bock.
2)König Tiger,Tiger1,T-34 erinevad seeriad,Panter ja IS2 ehk Stalini tank.Siiski hakkasid lääneliitlased sõja lõpu poole üha täiuslikumaid tanke valmistama,mis saksa tankidest palju maha ei jäänudki.
3)Käsirelvi oli niivõrd palju tüüpe,et midagi esile tõ
stma hakata.Tuntumad vast Mp-40,Stg44(mitte mp-44,nagu Hugo pakkus),Sten oli kah paras tükk,bren jne jne.
4)Lahing Moskva eelpostidel(Klin jne),Stalingrad,operatsioon Bagration sakslaste Mitte vastu,Normandia dessant ja Ardennide pealetungmis osutus teatavasti fiaskoks.
Kahju,lootsin ikke laiemat vastukaja,aga eks "eesti kuumadel poistel"tuleb vahetevahel lihtsalt kuraasist puudu :) !
Kes elab minevikuta,see elab tulevikuta.
Ps,kohtume Berliinis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist