Euroopa Liit ja demokraatia. II

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas ants431 »

Kriku kirjutas:
Avatar kirjutas:Vihavärinad tulevad peale, kui mõtlen milline oleks eestlaste protsent Eestis, kui kõik need eestlased oleks jätnud minemata. Väita et oleks läinud nagunii... Eks alati on mindud, aga Shengen ja tööjõuturu avamine võimendas seda ikka tohutult.
Ja lahendus olnuks siis neid jõuga kinni hoida...?

Sellesse ei usu jällegi mina.
Stalin sai sellega edukalt hakkama, et hoidis oma
riigi kodanikud kinni omas riigis ja isegi kolhoosis.
Tegi kogu riigile ümber raudse eesriide ja
sisse veel palju väiksemaid laagreid.
Teoreetiline võimalus inimeste lahkunist takistada on
neile korralik abiraha maksta lihtsalt ilusate silmade eest.
Sobivat tööd ju riigis pole. Kuidas raha leida?
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas London Bridge »

Paraku sul ei ole seal eelnevas-järgnevas mingit konteksti, on vaid ohtrate märksõnadega garneering, mis toetab seda sama teesi - on hea ja halb valik, sinu valik on hea ja õige. Oled oma pulga valinud - tore on, minu lugemisoskuse kritiseerimine ei muuda seda sulle meeldivamaks.
Ära pläma ja jäta garneering prae jaoks. Kontekst on see, et EV ja rahva püsimine ei sõltu ka meie parima tahtmisele vaatamata ainult meist endist, mitte et "minu valik" oleks õigem kui teine. Lihtsalt on lapsik arvata, et Vene naabrina piisab igaveseks rahuks neutraliteedi deklareerimisest või mõnest järeleandmisest. MEIE võime tahta ükskõik mida, aga tuleb arvestada, et Moskoovia peremees tahab ka midagi. Ja reeglina teda ei huvita teps mitte "vähemate" tahe. Ning me peame sellest oma arvestustes ja valikutes lähtuma. Ning jah, objektiivselt on EL väiksem kuri kui Moskoovia. Võrdustada ELi "pulk" Moskoovia omaga on idiootus ja demagoogia a la "ühest liidust teise liitu".

Ikkagi, kuidas on EL eestlastele kahjulikum kui Moskoovia? Kuidas kavatsete tagada EV neutraalusese ja sõltumatuse ning rahva ellujäämise, kui olete Eurooopale andnud EEXITiga mõista, et ärgu siinsetesse asjadesse sekkugu. Praegu ei näe ma sinul mingit sisulist argumenti peale selle, et mis siis kui EL oma mingi globalismitondiga oma hullem kui Stalin ja Eesti võiks olla/peaks olema sama suur kui Soome. Mõlemad on mingid fantaasia teemad. Tänane olukord on just selline nagu see on. Ka Suur ja Rikas Soome one ELis ning pole seal soomlasi eriti vähemaks jäänud.

Ja Moskoovia all olles on vene keele sinu poolt kirjeldatud pealesurumine palju tõenäolisem. Miks on vaja praegu ELga sildu põletada? Olukorras, kus Moskoovia tsaar keeras halastamatult vennasrahvale sõja kaela kerge lääne poole kiikamise eest.
My fair lady.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Avatar »

Aga olge lahke - lava on teie. Teile täiesti sobib peegli ees iseendaga vehklemine.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Runkel »

Kriku kirjutas:
Avatar kirjutas:Küll aga võib see Brüsselist juhitud (või suunatud)masinavärk seada meile tingimused, mille tõttu me ise otsustame mingil hetkel, et rahvuslik projekt on lihtsalt üle meie võimete. Meil on vaja seda raha elamise käigushoidmiseks. Kas on kahtlust kuhu see valik sellisel juhul lõpuks langeb? Mis saab, kui väheneva tööealise elanikkonnaga Eestil eurosteroidid maha võtta? Pole raha - ahaa, no aga võtke inimesi juurde. Olete mingid rassistid seal või? Olge siis, aga oma kulul. Ja ökonomeerijad klõbistavad klahve ja arvamusliidrid teevad massidele õige valiku selgeks. Haridusel raha vajaka. Aga võiks ju inglise keelele minna näiteks keskkoolis? No mis - algkool jääb ju ikka Eesti keelseks, äärge paanitsege.
Eurosteroidid ei voola meil ju eestikeelsesse haridusse ja inglise keelel pole EL-is varsti üldse mingit staatust. Kui eurosteroidid maha võetakse, siis jäävad peamiselt infrastruktuuri investeeringud ära.
Eurosteroidid võetakse suures jaos maha, kui meie elatustase klahve klõbistajate rehkenduste järgi on 90% SKTst elaniku kohta Euroopa keskmisest. Paha lugu. Maapiirkondi toetatakse sellest hoolimata ka siis edasi. Milline raiskamine. See lahkus ei pruugigi põhineda kimäärsel bartertehingul - raha võõra rahva vastu-, vaid kasusaamisel jõukatest ja kasvavatest Euroopa rahvustest. Võib-olla tahab flaam äri teha eestlasega nagu muiste...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Kriku »

Ma saan aru, et akf Avatar rääkis mingist enneaegsest steroidide äravõtust poliitilistel põhjustel. Minu arust on kogu stsenaarium väga vähe tõenäoline, aga see pole peamine. Peamine on IMHO, et ära jääks siis mõni 4-realine tee, sild või veepuhastusjaam, mitte eestikeelne kool.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Runkel »

Ja see, et raha eestikeelselt koolilt ei lahkuks on meie teha, eks? Flaamid ja valloonid ja Brüssel seda ei otsusta. Vabandust trollingu eest.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Avatar »

No ei, tegelikult ei mõelnud, et nimme poliitilistel põhjustel. Võetakse vast ära peamiselt majanduslikel-pragmaatilistel-õiglastel-kokkulepitud põhjustel. Aga meie rahvusprojekt on meie enda asi, ja selle projekti draama ei koti Euroopas eriti kedagi.
Kriku on ju seda Karukse vangitorni lugenud. Sealt paistab, et kohalike aborigeenide assimileerimine polnud paljudele/enamusele? partiegenossedele samuti mingi eesmärk omaette. Rohkem ka kõrvalsaadus suures töö-eesrindlus-võistluses. Et see aborigeenidele draama oli - see neid lihtsalt ei loksutanud.
Aga see, et kuidas näiteks infra investeeringute nälg võib transformeeruda muudesse valdkondadesse - seda võivad juba kohalikud lontkõrvadest huvigruppide esindajad arendada. Ma ei oska hinnata mis järjekorras see eestikeelne haridus hambu jääb, aga pole väga vaja fantaasiat, et kujutleda näiteks hüüdlausid: liiklusohutus või tankid. 100 liiklussurma aastas Eesti olematu riigikaitse nimel jne.
Mul on justkui meelde jäänud hiljuti jälle nagistati eestikeelse kraadihariduse kallal. Ka puhta pragmaatilises võtmes. Et artikleid ei saa eesti keeles nagunii avaldada ja ilma välistudengiteta ei majanda ära ja need jälle ju kohaliku murrakut ei räägi jne.
Ja kui ma loen siin neist äärmiselt patriootlikest ja gigantsetest lõimumisplaanidest koos segakoolide loomisega - siis see mulle kindlustunnet kraadieelse eesti keelse hariduse tuleviku suhtes küll ei lisa.

Ma mõtlen et minu äärmist usaldamatust toidab vist üks dekaadipikkune osalemine teatud agoonias. Seal oli ka helgemaid ja kehvemaid päevi. Ja iga kord, kui tõmbasid rihma koomale, või suutsid eesmärgid nibinnabin täita - iga järgmine kord pidid sa veel ühe augu võrra pingutama ja veel kiiremini, veel vähema ressursi ja ajaga hakkama saama. Ja lõppkokkuvõttes ei muutnud see midagi. Sul lubati loota ja lõpuks ikkagi pettusid. Ja polnud isegi kellegi peale vihane olla, sest sinu petjad tõmmati samat moodi lohku. Ja see kõik toimus kooskõlas kõige tavalisemate äri ja konkurentsi reeglitega, nii et ma ei saa öelda nagu tegemist oleks olnud mingi eriti alatu ettevõttega. Seda mitte. Ei midagi isikliku. Ei midagi erilist. Puhas äri langevate numbritega. See toimub väga sarnaselt ka riiklikul tasandil - lihtsalt pikema vinnaga.
Katteta lubadused ei maksa midagi. Loll on see kes usub.
Ma võib-olla mäletan järgnevat valesti, aga minu meelest, kui 2008 (vist) Eesti tööseadust uuendati, siis Sotsid lõid ka kõvasti takka üles ja ma mäletan mingeid debatte, kus muuhulgas Nestor oponeeris liberaalidele. Oli vist kuidagi nii, et seadusesse läks kirja rida töölepingu lõpetamist lihtsustavaid klausleid aga sotsidele lubati vastukaaluks, et töölepingu lõpetamisel tagatakse teatud hüvitis sõltumata sellest, kes üles ütleb. Aga täpsemad numbri vist pidi paika pandma hiljem. See kõlas muidugi juba ka vana lepingu kõrval jaburalt, aga kuna teisalt töötajate kaitset kärbiti, siis no mis ikka. Ja siis kui mingi aeg hiljem selle praktilise poole tegemiseks läks, siis loomulikult see hüvitis töölepingu töölisest ülesütlejale ei laienenud. Ja siis oli jälle üks debatt, kus keegi liberaal mossis Nestorile ütles noomivalt et "...no sa saad ju ise ka aru, et nii ei ole õige, sa ei saanud ometi tõsiselt arvata et me...". Võib-olla tõesti putran detaile, aga see jäi meelde küll nagu puhas klassika.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:Aga see, et kuidas näiteks infra investeeringute nälg võib transformeeruda muudesse valdkondadesse - seda võivad juba kohalikud lontkõrvadest huvigruppide esindajad arendada. Ma ei oska hinnata mis järjekorras see eestikeelne haridus hambu jääb, aga pole väga vaja fantaasiat, et kujutleda näiteks hüüdlausid: liiklusohutus või tankid. 100 liiklussurma aastas Eesti olematu riigikaitse nimel jne.
Jah, see ongi kohaliku rahva valik. Brüssel pole selles süüdi, et kohalikud on lollid. Vastupidi, Brüssel võib vahel mõne kohaliku tolguse minnalaskmissoovi vastu abiks olla (taaskord viitan "Probo Koalale").
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Avatar »

Nii on, et Brüssel ei pruugi taodelda (see assimileerimine lihtsalt teoreetiliseks näiteks) mingit eestlaste assimileerimist, ometi võib ta luua (ka täiesti tahtmatult-teadmatult, või teadlikult-hoolimatult) seda assimileerumist soodustavad tingimused. EL liitumise kaitsmiseks sobib see argument, et eestlased peavad ise enda eest seisma - loomulikult väga hästi.
Üsna samas võtmes võib argumenteerida, et relvad ei ole oma olemuselt pahad ja süü peitub inimeste tegudes. Ometi me eelistame piirata relvade levikut, selmet usaldada oma kalleid kaaskodanike nende nõrkuse hetkedel. Me võime rääkida aususest ja eetikasta, aga ikkagi me lukustame oma uksi, et mitte põhjustada ligimestele kiusatust.
Ma ei ela illusioonis, justkui enamus eestlasi valiksid majanduslike vajaduste/hüvede ja rahvuskehandi säilitamise vahel viimase. Isegi praegu, kus elu on lill, jooksevad tuhanded parema elu järel mujale tööle, kodukaunistajaks jne. Niisiis, kui eesmärk oleks eestluse säilitamine, siis tuleks sellistesse liitudesse suhtuda äärmiselt ettevaatlikult ja hoida taganemisteed valla ning silm terav. Ja peaks olema strateegia.
Aga iseküsimus siis on muidugi see, et kas me tegelikult ausalt peame eestluse säilitamist oma praegusel kujul oluliseks. Ja kui ei pea, siis võiks selle ausalt ühiskonna liikmetega läbi rääkida..
Võib-olla see dilemma minul praegu ongi kõigest see, et ma ei saa hästi enam aru, mis see rahvuslus tänapäeva mõistes eestlastele siis tähendab. Kuulan tükati seda tarka teksti poliitikutelt ja kõlab nagu presiidiumi kõne. Ja kui kallid kaimud seda eestlust hoopis mingis müstilises avatud rahvusluses näevad (see peaks olema vist avatud ühiskonna derivaat, mida Popper justkui isegi tunnistas et propagandistlikult kasutas), siis ma vist väga ei leia oma allesjäänud elupoolikul viitsimist auklikusse kotti õhupuhumisega tegeleda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Kriku »

Kipub demograafia teemasse ära, aga tuhandete ärajooksmist tuleb ikka kontekstis vaadata.

Pilt
https://www.stat.ee/pressiteade-2018-050

Rändesaldo 2008-2018 on umbes -21 000, mis moodustab rahvastikust 1,6%. Sealjuures immigratsioonist suurusjärgus poole moodustab tagasiränne. Kui eestlaste arvust rääkida, siis Eestis elavate eestlaste arv langes 2012-2017 aastatel 1,36% nii loomuliku kui mehhaanilise iibe tõttu kokku (vt. statistika andmebaasi).

Võrdluseks, 1897-1917 kasvas väliseestlaste arv 120 000 -> 200 000 ehk siis 12 -> 18% rahvusest ( http://epl.delfi.ee/news/kultuur/eestla ... d=51092896 ).

See on muide minu 12 000. postitus :shock:
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas nimetu »

Meil on ilmselt mingil määral leevendanud rändesurvet Soome lähedus. Inimesed saavad seal tööl käia ja endiselt Eestis elada. Samal ajal on Läti ja Leedu rahvaarvu näitajad üsna kohutavad. Veel 2001 paiku oli Leedu rahvaarv ligikaudu 3,5 miljonit, kuid praeguseks on see langenud juba 2,8 miljonini. Vahe on 700 000 inimest! :shock:
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas metssiga »

nimetu kirjutas:Meil on ilmselt mingil määral leevendanud rändesurvet Soome lähedus. Inimesed saavad seal tööl käia ja endiselt Eestis elada. Samal ajal on Läti ja Leedu rahvaarvu näitajad üsna kohutavad. Veel 2001 paiku oli Leedu rahvaarv ligikaudu 3,5 miljonit, kuid praeguseks on see langenud juba 2,8 miljonini. Vahe on 700 000 inimest! :shock:
Mis on halba rahvaarvu vähenemises??? Ma saan muidugi aru, et halb on noorte vähenemine populatsioonis, aga esitage siis seda Leedu kohutavuse näitamiseks eluea segmentidena, aga mitte sellise mõttetu üldarvuna.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas nimetu »

Alates 2001. aastast on ainuüksi 35-39 vanusegrupis populatsioon vähenenud üle saja tuhande inimese võrra. Sarnases suurusjärgus vähenemine on toimunud ka 30-34 ja 40-44 vanusegruppides. Neist kõrgemad vanusegrupid on aga jäänud laias laastus samaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas Kriku »

Kuskohas??
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Euroopa Liit ja demokraatia. II

Postitus Postitas nimetu »

Jutt käib endiselt Leedust.

Meil nii katastroofiline seis õnneks pole.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist