Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

OK, minu viga :D
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19202
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas ruger »

NB-Kaibaldi nõmm tekkis suures osas 1940 toimunud metsatulekahjus, mida kustutasid nii Eesti Vabariigi ametkonnad/eraisikud, kui ka saarele toodud Vene väed. Hiljem kasutati ala Vene vägede poolt tankipolügoonina.
Kaibaldi liivik tekkis enne sõda, 1940. aastal suure metsatulekahju tagajärjel, mis sai alguse Mäevlist Vene sõjaväe õppustelt ja levis läbi metsade kuni Tareste rannani. Pärast sõda rajas sõjaväepolk põlenud alal Kaibaldi nõmmel oma tankodroomi. Seal peeti tankiõppusi viiekümnendate aastate lõpuni, mis suretas igasuguse elava looduse aastakümneteks.
https://saarlane.ee/uudised/uudis.asp?n ... 3723&kat=5
10. oktoobril 1939 sõlmitud Eesti Vabariigi ja NSV Liidu vaheline vastastikuse abistamise pakt nägi ette Nõukogude Liidu sõjavägede paigutamise ka Hiiumaale ja juba 19. oktoobril algas vägede ülevedu Rohukülast Heltermaale. Üheks ettenähtud asupaigaks oli Määvli küla.

Keset metsi Määvli raba lähedal asunud väikese küla asemele nähti ette sõjaväe õppelaskmiste ja lennuväe pommirünnakute polügoon. 15. juulil 1940 puhkes polügoonil metsatulekahju, mis haaras rohkem kui 30 km² ja ähvardas ka Kärdla linna. Et tuli möllas külast allatuule, jäid Määvli hooned siiski alles.
https://et.wikipedia.org/wiki/M%C3%A4%C3%A4vli
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
emm
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Nov, 2009 18:36
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas emm »

Küsimus oli ilmselt liiga lihtne. Vastuseks pigem eeldasin üldnimetust liivik, mida esimesena mainis akf vaoinas. Kui keegi teab veel mandril liivikuid võiks teada anda.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vaoinas »

emm kirjutas:Küsimus oli ilmselt liiga lihtne. Vastuseks pigem eeldasin üldnimetust liivik, mida esimesena mainis akf vaoinas. Kui keegi teab veel mandril liivikuid võiks teada anda.
Ma tegelikult ei tahtnud üldsegi mitte küsimusele vastata, vaid lihtsalt akf Kriku vastuses oleva vea parandada.
Et kohalikud kutsuvad seda pigem liivikuks kui nõmmeks, siis mainisin ka selle sinna juurde ära.

Kuna mul küsimust varrukast võtta ei ole annan järje üle esimesele vabatahtlikule.
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Päevakajaline küsimus - missugune USA president on varasemal valimisel võitnud häälte lugemist manipuleerides. Sündmuse kohta ei ole muidugi kohtuotsust, aga hiljem on asja piisavalt uuritud ja tunnistajad ning tõendid on välja tulnud. Sellest valimisest sai ta ka edaspidiseks hüüdnime.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ma olen (siiamaani) aru saanud, et küsimused peaksid siin foorumikleepsus ikka sõjanduse valdkonnaga seotud olema :?:

Et kuda seostub selle foorumiga siis eelmises postituses esitet "päevakajaline huinamuinaküsimus" :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas mart2 »

Arvan, et keegi ei pea mind "Borjaga ühist hingamist jagavaks" isikuks. Antud juhtumi puhul olen temaga nõus.
Seda enam, et -
croman40 kirjutas:Päevakajaline küsimus - missugune USA president on varasemal valimisel võitnud häälte lugemist manipuleerides. Sündmuse kohta ei ole muidugi kohtuotsust, aga hiljem on asja piisavalt uuritud ja tunnistajad ning tõendid on välja tulnud. Sellest valimisest sai ta ka edaspidiseks hüüdnime.
tekst näitab, et tegelikult ei saa olla faktidega tõestatavat vastust, sest ilma kohtuotsuseta on kõik muu (s.h. väidetavad tunnistajad) just väidetavad!
Küsimus on aga esitatud kindlas kõneviisis! :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

Nomaeitea, valdava osa ajaloosündmuste kohta ei ole kohtuotsuseid.

Küsimus muidugi on teemaväline, aga mitte esimene ega viimane siin teemas.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:Nomaeitea, valdava osa ajaloosündmuste kohta ei ole kohtuotsuseid...
Küsimus oli just konkreetse isiku nime kohta, mitte ajalugu kui selline laiemalt.
Aga kui ilma kohtuotsuseta väided võib lugeda kindlaks vastuseks, siis muidugi on sobiv ... :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kriku »

Ka valdava osa ajalooliste isikute tegevuse kohta ei ole kohtuotsuseid.
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Borja kirjutas:Et kuda seostub selle foorumiga siis eelmises postituses esitet "päevakajaline huinamuinaküsimus"
Ma olen arvamusel, et USA presidendi ametikoht on militaarmaailma tipp, aga võimalik ,et ma eksin.
Hetkel on ka USA valimised ja sellega seotud tsirkus uudistes esiplaanil.
mart2 kirjutas:tekst näitab, et tegelikult ei saa olla faktidega tõestatavat vastust, sest ilma kohtuotsuseta on kõik muu (s.h. väidetavad tunnistajad) just väidetavad!
Küsimus on aga esitatud kindlas kõneviisis!
Lisan vihje: nii föderaal- kui ka ülemkohus ei võtnud asja arutlusele, sest sekkumine partei sisese otsustamise käiku ei olevat riigi võimualluvuses.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas krizz »

G.Bush?
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Kui mõtlete ikka G.W.Bush, siis tema ei ole küsitav. 2000 a. ei olnud häältega manipuleerimist, vaid kokkulugemise probleemid, mille ülemkohus lahendas oma otsusega.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Manurhin »

Borja kirjutas:Ma olen (siiamaani) aru saanud, et küsimused peaksid siin foorumikleepsus ikka sõjanduse valdkonnaga seotud olema :?:
Ja kelle käes siis on kohver koodidega, mille käikulaskmine võiks meil siin mõnede arvamuste kohaselt lausa tuumatalve esile kutsuda?

Tulles tagasi küsimuse juurde, siis... Bardakk Obama? :lol: Kuigi ma olen suht kindel, et vist ükski presidendivalimine pole sealmaal ilma ainsagi skandaalita toimunud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

B.Obama ei ole küsitav president.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Georges ja 19 külalist