Georgi lint

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Postitus Postitas ivanorav »

Nägin ka täna Lahtis Classic motor show-l neid lindikesi Venelaste väljapanekul GAZ-21-e peegli ümber.
Mingisugune haige suurushullustus,nagu meil oli ärkamisajal see sinimustvalge lörtsimise probleem,aga loodame,et see läheb üle!
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

toomas tyrk kirjutas:
Lemet kirjutas:Tegelikult on see lintidega lehvitajate punt vistist vähemasti Venemaal ka seaduserikkujad.
Jah?

Pilt
Vaata, kallis Toomas, vast sa näitad mulle siis ordeni statuudis selle koha puust ja punaseks ette, kus ordenilindi säherdune kasutamine ette on nähtud. Muidu, nii kahju kui mul ka pole, ei võta ma sind sel korral eriti tõsiselt. Või väidad ka sellised ordenilindi kasutused igati OK olevat...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis Lemet, 09 Mai, 2010 21:58, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mida sellest võõra riigi ordenist nii leili minna?! Tegeleks ehk oma asjadega? Või on kõik nii korras, et muud enam polegi teha kui joosta iga venelase järele ja vahtida mist tal, tema koeral, ämmal jne. küljes ripub!?
Päris naljakaks pole mõtet kah muutuda!
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Lemet, näita parem seadus, mis Georgi lindi eraldiseisva kasutamise keelab.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

medal kirjutas:Lemet, näita parem seadus, mis Georgi lindi eraldiseisva kasutamise keelab.
Ei näita, sestap saigi juba algselt lisatud sõna VISTISTI...Kui see veel mõnele tarkpeale kahe silma vahele jäi.
Tegelikult on see lintidega lehvitajate punt vistist vähemasti Venemaal ka seaduserikkujad.
Ja nii ma siin Toomase käest asist seletust tahangi. Peale selle ühesõnalise targutuse. Sest loogiliselt see nii peaks ju ikka ordenite puhul olema.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Lemet kirjutas:Sest loogiliselt see nii peaks ju ikka ordenite puhul olema.
Tegelikult pole siin midagi loogilist. Reeglina on keelatud ikka teenetemärgi väärkasutamine. Lint ei ole teenetemärk.

Kui vaadata näiteks Eesti Teenetemärkide seadust, siis selle järgi lindi kasutamine piiratud ei ole.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Nii et lindi kasutus on piiratud vaid kasutaja moraalikünnisega? Ja tahtmise korral võin ma suvalist EV teenetemärgi paela endal kingadel kasutada???? Või vaarikate sidumiseks? Lehma köietamiseks?
Viimati muutis Lemet, 09 Mai, 2010 22:14, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Lemet kirjutas:Nii et lindi kasutus on piiratud vaid kasutaja moraalikünnisega? Ja tahtmise korral võin ma suvalist EV ordenipaela endal kingadel kasutada???? Või vaarikate sidumiseks?
Jah.

Kindluse mõttes võiks ju selle Venemaa seadusandluse ka järgi vaadata. Kahjuks ma mõistan vene keelt halvasti, ehk võtad ise uurimise enda peale?
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Hea meelega, kui lingi saadad. Saabki asi selgemaks
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Paraku ei hakanud pealiskaudsel lugemisel midagi sellist silma. Peale selle, et piltidel on tegu ikka õige lindiga- kolm musta ja kaks oranži riba. Aga ei midagi sellest, et ordenilindiga lehma köietajat karistataks. Ega ka vastupidist mitte. Mille alusel lindi sumpsi sidumine igati bro oleks. Homme vaatan veel põhjalikumalt
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

medal kirjutas: Laidoneri autasustati Georgi mõõgaga ning Mannerheimi Georgi ordeni 4. järguga.
Ma arvan, et kohalik rahulolematu muulastest vähemus seostab Georgi nime pigem Georgi Zukoviga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

Kapten Trumm kirjutas:
medal kirjutas: Laidoneri autasustati Georgi mõõgaga ning Mannerheimi Georgi ordeni 4. järguga.
Ma arvan, et kohalik rahulolematu muulastest vähemus seostab Georgi nime pigem Georgi Zukoviga.
mitte pigem vaid kindlasti. nende jaoks on see ikkagi IIMS autasu.

mis juhtus originaalsete Georgi lindi kandjatega, seda siinne venelaskond reeglina ei tea...

aga neid naljakaid väärkontseptsioone ikka levib kohalike venelaste seas...eestlased aitasid kommud võimule, kuna ei läinud Judenitšile appi...Tartu rahust parem ei räägigi...te, eestlased, ikka hukkasite 20 000 juuti jah?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Lihtsalt repliigi korras, kuidas õõnestatakse tasapisi Eestit.

Minu 80+ vanuses punasel poolel väes olnud vanaisa sai mõni aeg enne 9. maid postiga miski veteranidele mõeldud mälestusmedali ja Medvedjevi tirazeeritud allkirjaga väikse tänukirja.

Asja koordineeris miski kohalik vene sõjaveteranide ühenduse mees (kes ilmselt sõjakomissariaatide lagunemisel võttis kaasa veteranide andmed. Või sai need kuskilt hiljem. Ja sellistel lastakse karistamatult tegutseda.

Kas EV on neid veterane meeles pidanud? Noh, näiteks stiilis "täname teid nähtud vaeva eest". Ei ole. Probleem on sügavam - meie ignorandist peaminister naeris välja ka idee luua venekeelne ETV2, et luua midagi vastukaaluks vene propavahule.

Ei maksa siis imestada, et on inimesi, kes käivad rusikas taskus. Jagada laiali mingi 10 000 tänumedalit kord 5 aasta takka pole ju suur kulutus- ja mõningi vihane georgi lindi mees annaks lapselapsele üle küüru kui see oma vene trikolooridega vehib.

Ja nänni võib jagada mõlema poole meestele. Lõpetaks kord selle WWII ära, mille abil Kreml aktiivselt siin õõnestustööd teeb. Kuna loomavaguniteks meil mune pole, siis tuleb õppida siin kuidagi koos eksisteerima.

Eks see vene veteran on ka inimene, kui venemaalt tuleb talle medalike ja võib-olla väike penss ka ja siitpoolt eimidagi või s***takse talle lihtsalt hinge, siis ei maksa imestada, et nad seal Aljosat kummardamas käivad. Seejuures igasugu saksaadolfi poole kalduvad liikumised on ka odav mutrike Kremli mängudes.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3837
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Aeg kõik lahendab, palju ei ole oodata jäänud. Aga mida nende noorematega peale hakata, kes nüüd Sõjaväekalmistul ekstaatilisi kogunemisi korraldavad? Veterane on juba praegu seal väga vähe. Tervis pole enam see...
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 68 külalist