Naised sõjaväes

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas hillart »

Kuulge! Kui te siin oma lihasmasse ja laiusi-pikkusi arvestades riigikaitses kasutatavuse aspektist vaagite, siis võiksid ju mõningad Indo-Hiina riigid, kus kodanikkonna füüsilised parameetri tunduvalt madalamad keskmise valge rassi vastavatest näitajatest on, tõenäoliselt hoopistükki ilma relvajõududeta olla, sest seal polegi meie matšodele vastavaid isendeid olemas. :lol: Aga näe, ei ole mitte. Ju siis nad lihtsalt nii l...d ja harimatud on ja ei tea, et teatavast mõõdust alla-ülespoole pole riigikaitse lihtsalt enam võimalik. Vaimne piiratus, noh! :lol: :lol:

Miks siis nii eriliselt RAEVUKAS see minu arusaam ikka on, et riik saab ja peaks kasutama ning kasutab oma olemasolu-kultuuriruumi säilitamiseks KOGU oma kodanikkonda? Ja kodanikkond teadupärast jaguneb kahesooliseks ca. 50% kumbagi.
(RAEVUKUS eeldab ülevoolavaid emotsioone, kuid - neid pole mul antud küsimuse kommenteerimisel mitte. Ainult faktid, ainult faktid, kamraadid. :lol: )

Aga naljakas on küll, kui naisinimeste puhul loetakse teatavaid võimekusi ekstreemseteks eranditeks ja samas meesinimeste puhul samu võimekusi 100%-liselt olemasolevateks. Pole sellel meesinimeste 50%-l kah mitte kõigil neid võimekusi. Kui keskmiselt võtta, siis võib tõepoolest olla vaid nii, et need või teised võimekused on suurema või väiksema ülekaaluga iseloomulikud sellest või teisest soost inimestele.
Ja pealegi! Sõjaväeteenistus EI OLE AINULT ERIÜKSUSED, kus tõepoolest on võib-olla hinnanguparameetriks just taolised omadused, mis valdavalt (kuid mitte ainult) meessugupoolselt enamarenenud on. Või motoriseerimata jalaväeallüksus. Või ... Või ... Aga kuidas suhtuda siis taolistesse füsioloogilistesse ja konstruktiivsetesse soospetsiifilistesse omadustesse, millistest siin juttu ei tehtud, kuid mis samuti võitlejate väärtustamisel äärmiselt olulised on. Näiteks organismi elulisus ja vastupanuvõime verekaotusele ning negatiivsetele keskkonnatingimustele, misugused omadused KESKMISEL naisinimesel mehi ületavad on? Või KESKMISE naisinimese keha madalam raskuskese, mis annab talle juba konstruktiivselt parema tasakaalu? Või siis keskmise naisinimese keha parem painduvusvõime ja kiiruslikud omadused liigutustes? Jne. jne. Ei välista ju vastavates parameetrites allajäämine naispoolele meeste riigikaitselist rakendatatvust mitte?
Jumalast naeruväärne arutelu tegelikult. Ei saagi aru, mida siin mõni matšopoiss omaarust ära tõestada tahab. On siis keegi üleüldse miskit sarnast väitnud, et mehed ja naised ühesugused on? Mis mõttes? Iseenesest mõistetavalt mitte. Samuti ei saa väita, et mehed omavahel täiesti sarnased on (va. teatavate kehaväliste ripatsite osas, missugused aga lahingulise rakenduses tähtsust ei oma). Noh, vähemalt mitte nende parameetrite osas, missuguseid siin justkui primaarseteks peeti. Üks indiviid on kõlbulik sellele, teine teisele ja kolmas kolmandale ametikohale. Ja nii ongi.
See, et meil siin kunstlikult mingi peast ja jalust nõtrade beibede (ja mitte ainult beibede, Ken´id on kah laiutama hakanud) põlvkond välja kasvanud on, pole küll kohe kuidagi mitte objektiivsetest lähteandmetest ja füsioloogilistest eripäradest tulenev fenomen. Õpitud abitus on selle asja nimi. Ja kultiveeritakse seda ikka meie endi poolt. Üks pool seepärast, et nii ollakse harjunud ja nii on ka endale lihtsam-kergem-vastutustundevabam, teine pool aga oma primitiivmatšolikkusest pungil suurest EGO`st kannustatud pseudoüleolekutundest tulenevalt. Ja nii nad välja suridki. :lol:
Aga lühidalt! Riik kasutab (EV-s PEAKS kasutama) enese immuunsüsteemis-Kaitseväes oma KÕIKI kodanikke (nii mehi, kui naisi) vastavalt nende erinevatele võimetele, eeldustele ja muudele omadustele (haridus, motiveeritus, initsiatiiv, jalanumber, kehakaal jne., jne.). Ametikohti riigikaitses on olemas seinast-seina. Riigikaitsja-sõduri BAASteadmised ja -oskused peavad olema igaühel.
See, et ajateenistuse läbivad KÕIK kodanikud pole (prmitiivsest mõtlemisest lähtudes) oluline mitte ainult sõjalise võimekuse tõstmise aspektist, vaid see on riigi, kui sellise, seisukohast oluline ka kui üks peamine kodanikkonna ühtekuuluvustunde ja sidususe looja. Oma riigi tunde looja. Need viimased on aga meie praeguses ühiskonnas ilmselt eksistentsiks ebapiisavas kontsentratsioonis kodanikkonda iseloomustavad omadused. Seega on meie demokraatias valik meie käes. (Või kahtleb keegi meie demokraatlikus elukorralduses?) Kas rakendame riigikaitsesse KOGU kodanikkonna ja saavutame ühtse ja oma riiki austava ning kaitsva kodanikkonna, või tõmbame mõnede supermatšode suurte EGOde meeleheaks OMA riigile "vee peale"? Mingu või riik, peaasi, et mehelik (pseudo)EGO riivatud ei saaks! Tegelikult on tegu just nimelt pseudoprobleemiga, ehk siis - probleemi polegi. On lihtsalt mõnede meeste piiratud ja rigiidne mõtlemisvõime, ning vaimne võimetus oma kivistunud arhhailistest mõttemallidest väljaspool elu näha.

P.S.
Pean tunnistama, et kuuldes Norras ettevõetud KÕIGI kodanike ajateenistuskohustusest, tekkis mul isegi juba mingi lootus, et äkki polegi Läänemaailmaga veel kõik ühel pool. Et ei kavatse ka põhjamaised viikingid veel niisama lihtsalt lahingu ja vastupanuta ajaloo hämarustesse hääbuda.
Ja pole vaja siin kaagutada, et ka seal läbivad ajateenistuse vaid nii ja niipaljud. Tähtis on , et see kord seaduslik on ning - kõik on arendatav.

Igatahes tuleb nentida, et Norra teguviis on ka Euroopa valges maailmas tõeliselt revolutsiooniline. Enne võisid ikka (ka meil) asjapulgad ennast igati õigustanud Iisraeli sõjaväeteenistuse praktikat eirata apelleerides selle mingisse üüratult võõrasse kultuuriruumi kuuluvusega (kuigi ka see riik tegelikkuse euroopaliku elulaadi enklaav Aasia piiril on), kuid nüüd ... :roll: Ja uskuge mind - kui Euroopa kultuur (millele me nii uhked oleme!) ei taha mitte vabatahtlikult, ilma igasuguse vastupanuta IDA lagendikelt ja LÕUNA kõrbetest lähtuvale invasioonile alla anda, siis ... Mida varem, seda parem, sest muidu võime lihtsalt ühel heal päeval avastada, et - juba hilja. :cry:
Viimati muutis hillart, 17 Juun, 2013 13:46, muudetud 2 korda kokku.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9143
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Toetan siinkohal igati hillarti mõtteavaldust. Lisaks omalt poolt mõned terad:
1. Arstlik komisjon kehtib ühtviisi nii meestele kui naistele. See, et 50% meestest praegu ära kukub ei ole soospetsiifiline, kuid näitab nii mõndagi meessoo tervise ja võime kohta riiki kaitsta
2. Mõnede siinärplejate peamine mure on see, et ühel päeval võidakse sattuda naisohvitseri alluvusse ja kui see mehed paika paneb, oleks see justnagu alandav nende arvates
3. Iisrael on kultuuriruumis, kus naiste suhtes ollakse veel vaenulikumad kui meil. Kui me TAHAME oma riiki kaitsta, siis ei ole naissoo kaasamises midagi halba. Anname siis vastastele ette need "valgetes sukkades halastamatud naissnaiprid probaltikast", keda nad nii väga kardavad
4. Palk, mille pealt mehed ära jooksevad EKV-st võib olla naistele täiesti konkurentsivõimeline
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40192
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olete tähele pannud kui palju on linnapilti lisandunud nt naisbussijuhte (varemalt oli naiste pärast rohkem trollibussindus ja trammid)?
Täpselt sama probleem, mis KV-s, palga peale, kuhu mehed ei tule, naised tulevad (veel). Bussijuht saab muide umbes samat palka kui nooremleitnant või veebel.
See, et 50% meestest praegu ära kukub ei ole soospetsiifiline, kuid näitab nii mõndagi meessoo tervise ja võime kohta riiki kaitsta
Lähima kümnendi jooksul on vältimatu alustada ajateenistusse naiste võtmist meestega samadel alustel, vastasel juhul pole peagi meil sinna kedagi panna.
Küsimus pole ainult poiste tervises ja kehas, vaid ja üldises pehmostumises. Minu kogemus elust põllul on on, et füüsiliselt ja vaimselt on militaaralal meeste eelisseisund kadunud või kadumas ning paremad looduslikud eeldused nullib väga tõhusat nõrk tahe ja laiskus (naised teevad tragiduselt oma füüsilised puudujäägid kergesti tasa). Vanasti võis taolist disproportsiooni arengus täheldada puberteedieas (kus tüdrukud kasvasid ja arenesid kiiremini), nüüd on lihtsalt see mehestumise faas ära jäämas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas soesilm »

Ma ei taha kellegagi vaielda vaid tuua veidi neutraalsemat mõtlemist teie ägedasse sõnavahetusse.
Ma olen täiesti nõus, et on naisi (eriti kaitseväes) kes on keskmisest isasest kõvemad. Samas arvan ma, et see on ikkagi väike või isegi väga väike osa naistest, kes meeste keskmise ületavad. Kuid see ei tähenda, et naiste osalemine kaitseväe teenistuses (aja-; reserv-; tegev-) kuidagi vale või sobimatu oleks. Minu arvates te paugutate siin lihtsalt teineteise pihta, haarates "ripakile jäänud" sõnadest.
Teine teema milles tahaksin targutada, on eestlaste tervis.
Esiteks ei ole vist loogiline, et haigete meeste asenduseks on terved naised! Tänane elukorraldus peaks ju samavõrd naisterahvaid puudutama? Terveid mehi ja naisi vajavad kaitseväega samaväärselt ka teised eluvaldkonnad. Seepärast ei saa nn. tervise poolest kõlbmatut meest terve naisega asendada. Nende järgi on samasugune nõudlus igas valdkonnas.
Teiseks tuleks vaadata seda tervist. Mis on siis ikkagi nende diagnooside taga. Kaitseressursside ameti informatsiooni kohaselt on olukord selline (http://www.kra.ee/kodanik-ja-riigikaits ... -aruanded/)

2012 tehti arstlike komisjonide poolt kokku ~11500 otsust ehk saadeti teenistusse, pikendati tervise probleemide tõttu või vabastati sootuks. Protsentuaalselt jagunes pilt selliselt:
Teenistusse 37%
Pikendust sai 37% (neist 32%M diagnoos ehk luu- ja lihaskond, 17%F diagnoos ehk psüühikahäired)
Vabastuse sai 26% (neist 18%M, 24%F)
Seega 11500 otsusest umbes 2100xM ja 1600xF diagnoos mis omakorda teeb 32% kõigist otsustest. Teisisõnu 1/3 on psüühilise häire või luu- ja lihaskonna probleemiga.
Muuseas ka teenistusest väljalangejate hulgas on üle poole F ja M diagnoos.
Keegi pole vist eriti uurinud nende kahe diagnoosi omavahelisi seoseid ja ammugi ei ole uurinud nende diagnooside seoseid TAHTEGA täita kodaniku kohustusi.
Hillart on siin õige mees kommenteerima, kuid mina kahtlen siiralt selle 1/3 võimetusest. Või täpsemalt nendest suure osa tegelikus diagnoosis. Ma ei hakka siin kirjeldama kuidas on võimalik F diagnoosi saada, kuid põhimõtteliselt tuleb demonstreerida vaid ülimat ebameelduvust teenistuse ees, kuni paanilise hirmuni. M diagnoosi saab põhimõtteliselt kõvera selgrooga vend, kes ütleb, et rivis ta seista ei saa. Kui sinna lisandub kerge lamppöidus ja valutavad põlved, siis on "pikendus" üsna tõenäoline. Uurige ise, kui mitu pikendust saanud isikut kunagi teenistusse jõuab - minu hinnangul ei jõua eriti keegi.
Mida ma tahan öelda on see, et samade diagnoosidega (M) inimesed on edukad rahvasportlased, füüsilise töö tegijad - normaalsed inimesed. Inimesed kellele ei meeldi avalik esinemine, avalik mõõduvõtmine teiste isastega on meil ka palju (F). Kuid keegi ei määra neile diagnoosi ja me peame neid normaalsetesks inimesteks. Ja nüüd siis TAHTE juurde. Kui ma EI TAHA, siis tulevad nende kahe diagnoosi sümptomid kõige paremini esile! Lähme jooksma - oi mul on põlved läbi, teeme seda - tead mul pole aega jne jne. Me leiame igapäevaselt põhjuseid mingite asjade mittetegemiseks, kasutades sisuliselt endi pandud diagnoose vabanduseks. Kes teist on valmis minema järgmisele kossumängule olukorras, kus hommikul ei saa voodist välja (Kangur)? Või jätkama 5. päeval rattavõistlust kui sul puudub koht mis ei valuta? Küsimus on motivatsioonis ja sama kehtib minu hinanngul nende haigete Eesti meete kohta.
Seepärast ma ei usu meeste viletsasse tervisesse vaid süüdistaks siin eelkõige riigikodaniku mõtlemise / hoiaku puudumist. Või kuidas selgitate ajateenistuseks kõlbamatuks tunnistatud kuid nüüd eeskujulike võitlejate olemasolu KL ridades? ... spordiplatsidel? ... tööpõllul?
Ja et mu jutt ikka naistega seotud oleks, siis: kas naistel on see tahe suurem?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40192
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Esiteks ei ole vist loogiline, et haigete meeste asenduseks on terved naised! Tänane elukorraldus peaks ju samavõrd naisterahvaid puudutama?
No kui tervete/motiveeritud meeste valik piiratud on, siis pole ju muud lihtsat varianti, kui hakata terveid naisi juurde võtma (olgu siis naiste keskmine kõlblikkus milline tahes).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Tegelane5
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 07 Veebr, 2009 12:28
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Tegelane5 »

Kusagil oli naisbussijuhiga intervjuu, kus ta rääkis et hakkas bussijuhiks kui tulid bussid millel on automaatkäigukast. Siis vist on bussiga isegi lihtsam sõita kui trolliga?
[i]“It is difficult to get a man to understand something, when his salary depends on his not understanding it.” [/i]
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40192
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Erik kirjutas:(ma ei pretendeeri absoluutsele tõele ja võin paljudes asjades eksida!)Neid naisi kellega olen koos teeninud pole palju, aga sellest "natukesest" oleks tõenäoliselt kolmandik kes püss peos "põrkaks". :? Kuna olen niikuinii "toiduahela" suht alamal astmel ,siis naisohvitseriga mind eriti ei hirmuta(pädev omal kohal,miks mitte?). Olen kohanud ülemusi igasuguseid....
Ja 700 eurikut saab seersant ,mitte n-vbl ega leitnandisaks. :wink: (kindlasti sõltub firmast ja liinidest)
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/00 ... /lisa1.pdf#
Kindlasti on igasugu lisasid ja "agasid", aga laias laastus saab täna KV leitnant või veebel bussijuhi palka.
Bussijuhi palgale just erilist tungi pole, mida näitab järjest kasvav naiste arv bussiroolis (aga ka nt taksoroolis).
Meil saavad sellist palka kehvemad töömehed (punaste ninadega labidamehed ja lihttöölised).
Oskustöölisele tuleb maksta täna kindralmajori palka.
Viimati muutis Kapten Trumm, 17 Juun, 2013 16:06, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40192
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Võrdlus Maxima personali tasemega on loodetavasti nali?
Seal on umbkeelsed vene tädid valdavalt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9143
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Kilo Tango »

soesilm kirjutas:Ma ei taha kellegagi vaielda vaid tuua veidi neutraalsemat mõtlemist teie ägedasse sõnavahetusse.
Ma olen täiesti nõus, et on naisi (eriti kaitseväes) kes on keskmisest isasest kõvemad. Samas arvan ma, et see on ikkagi väike või isegi väga väike osa naistest, kes meeste keskmise ületavad. Kuid see ei tähenda, et naiste osalemine kaitseväe teenistuses (aja-; reserv-; tegev-) kuidagi vale või sobimatu oleks. Minu arvates te paugutate siin lihtsalt teineteise pihta, haarates "ripakile jäänud" sõnadest.
Teine teema milles tahaksin targutada, on eestlaste tervis.
Esiteks ei ole vist loogiline, et haigete meeste asenduseks on terved naised! Tänane elukorraldus peaks ju samavõrd naisterahvaid puudutama? Terveid mehi ja naisi vajavad kaitseväega samaväärselt ka teised eluvaldkonnad. Seepärast ei saa nn. tervise poolest kõlbmatut meest terve naisega asendada. Nende järgi on samasugune nõudlus igas valdkonnas.
Teiseks tuleks vaadata seda tervist. Mis on siis ikkagi nende diagnooside taga. Kaitseressursside ameti informatsiooni kohaselt on olukord selline (http://www.kra.ee/kodanik-ja-riigikaits ... -aruanded/)

2012 tehti arstlike komisjonide poolt kokku ~11500 otsust ehk saadeti teenistusse, pikendati tervise probleemide tõttu või vabastati sootuks. Protsentuaalselt jagunes pilt selliselt:
Teenistusse 37%
Pikendust sai 37% (neist 32%M diagnoos ehk luu- ja lihaskond, 17%F diagnoos ehk psüühikahäired)
Vabastuse sai 26% (neist 18%M, 24%F)
Seega 11500 otsusest umbes 2100xM ja 1600xF diagnoos mis omakorda teeb 32% kõigist otsustest. Teisisõnu 1/3 on psüühilise häire või luu- ja lihaskonna probleemiga.
Muuseas ka teenistusest väljalangejate hulgas on üle poole F ja M diagnoos.
Keegi pole vist eriti uurinud nende kahe diagnoosi omavahelisi seoseid ja ammugi ei ole uurinud nende diagnooside seoseid TAHTEGA täita kodaniku kohustusi.
Hillart on siin õige mees kommenteerima, kuid mina kahtlen siiralt selle 1/3 võimetusest. Või täpsemalt nendest suure osa tegelikus diagnoosis. Ma ei hakka siin kirjeldama kuidas on võimalik F diagnoosi saada, kuid põhimõtteliselt tuleb demonstreerida vaid ülimat ebameelduvust teenistuse ees, kuni paanilise hirmuni. M diagnoosi saab põhimõtteliselt kõvera selgrooga vend, kes ütleb, et rivis ta seista ei saa. Kui sinna lisandub kerge lamppöidus ja valutavad põlved, siis on "pikendus" üsna tõenäoline. Uurige ise, kui mitu pikendust saanud isikut kunagi teenistusse jõuab - minu hinnangul ei jõua eriti keegi.
Mida ma tahan öelda on see, et samade diagnoosidega (M) inimesed on edukad rahvasportlased, füüsilise töö tegijad - normaalsed inimesed. Inimesed kellele ei meeldi avalik esinemine, avalik mõõduvõtmine teiste isastega on meil ka palju (F). Kuid keegi ei määra neile diagnoosi ja me peame neid normaalsetesks inimesteks. Ja nüüd siis TAHTE juurde. Kui ma EI TAHA, siis tulevad nende kahe diagnoosi sümptomid kõige paremini esile! Lähme jooksma - oi mul on põlved läbi, teeme seda - tead mul pole aega jne jne. Me leiame igapäevaselt põhjuseid mingite asjade mittetegemiseks, kasutades sisuliselt endi pandud diagnoose vabanduseks. Kes teist on valmis minema järgmisele kossumängule olukorras, kus hommikul ei saa voodist välja (Kangur)? Või jätkama 5. päeval rattavõistlust kui sul puudub koht mis ei valuta? Küsimus on motivatsioonis ja sama kehtib minu hinanngul nende haigete Eesti meete kohta.
Seepärast ma ei usu meeste viletsasse tervisesse vaid süüdistaks siin eelkõige riigikodaniku mõtlemise / hoiaku puudumist. Või kuidas selgitate ajateenistuseks kõlbamatuks tunnistatud kuid nüüd eeskujulike võitlejate olemasolu KL ridades? ... spordiplatsidel? ... tööpõllul?
Ja et mu jutt ikka naistega seotud oleks, siis: kas naistel on see tahe suurem?
See, et praegu on vabastatuid nii palju on tegelikult põhjustatud sellest, et vabastatu on kasulikum olla - inimene saab 9 kuu pikkuse "head-starti" klassikaaslastega võrreldes ja on selleks ajaks kui teised kroonust tagasi tulevad juba 30+ pidu pidanud ja bemmile uued kummid ostnud.

Kunagi pakkusin välja lahenduse, kus teenistuseks mittekõlblikele luuakse "tervise jälgimise ja parandadamise" laagrid. Ehk siis kui varasemas vanuseastmes esmastel läbivaatustel avastatakse mingid häired või füüsiline puudulikkus, läheb poiss suvepuhkuse asemel "terviseremondi" laagrisse, kus psühholoogid ja füsioloogid määravad harjutused, mida siis treenerite käe all läbi viiakse. Samasugune laager viiakse läbi vahetult enne ajateenistust. Tulemus oleks selline, et terve poiss peab Kaitseväe hoole all veetma 9 kuud, "kahtlaste" haigustega klutt aga 12-18. Otsese teenistuse pikkus oleks ühesugune.

Silmapilk saab 53%-st 10%.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Lemet »

Kapten Trumm kirjutas:Võrdlus Maxima personali tasemega on loodetavasti nali?
Seal on umbkeelsed vene tädid valdavalt.
Maxima palgatasemest- et oli hiljaaegu võimalus sealpakutava rahaga vähe lähemat tutvust teha, siis võtan sõna sekka öelda. Kutsuti mesikeelel üht järeltulijat töövestlusele(CV onlinesse oli millegipärast asi ripakile jäänud). Uudishimust läks numbreid uurima. Suurim palk letitöötajale 3.40(või oli see isegi 3.04??) tund miinus maksud. Kuuldavast pidada sellest rahast ka vargusi kinni makstama. Paneb kukalt sügama, mida küll mõtlevad inimesed sellise palga peale minnes...? Vist ei mõtlegi ja selliseid siis tahetaksegi.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas soesilm »

Ma vist kirjutasin liiga pikalt! :oops:
Trumm - terveid inimesi vajatakse igal pool. Ja kui tervis rahvastikul kehvaks muutub, siis tõenäoliselt nii mees- kui naissool?! Seega ei saa terveid (väheseid?) naisi teistest valdkondadest ära tõmmata. Pealegi üritasin ma selgitada, et tegelikult pole tervislik seis nii vilets kuivõrd moraalne. Ja üllatuda pole siin millegi üle. Ajakirjandus tsiteerib võidukalt järjekordseid emigreerujaid - riik ei võimalda neile inimväärset tulevikku. Aga et see riik kuhu minnakse ja kus see inimväärne tulevik võimalik on, on ju kellegi poolt üles ehitatud ... no see ei huvita kedagi.
Kilo Tango - nii et sina käänaksid oma korraldatud laagris selgrood sirgeks ja tallavõlvid kumeraks? Äkki saaks sama tulemuse, positiivsete hoiakute näol, nii et ajateenistuse eesmärk oleks kõigil selge ja riigimaksu maksmist peetakse normaalseks? Mida sa nendes laagrites saavutada tahad: füüsilist/vaimset paranemist või kodanikuvastutuse tekkimist?
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Avatar »

See "naised sõjaväes" väitlus on sümptom sellest, et juba mitmel arenenud riikide põlvkonnal puudub reaalne kogemus sõjast. Sõja kuvand moodustub filmidest, mängudest, raamatutest, teravamadest videolõikudest - kommertsialiseeritavast sõjast osast.
Sõda on muuhulgas pidev stress, ootamine, väsimus, igavus.
Ma panustaks konfliktis iga kell meestest koosnevale üksusele. Veidi naiste füüsilistest omadustest tingitult, peamiselt aga selle pärast, et hormoonide ja käitumisharjumuste küüsis mehepojad ei suuda säärases segaüksuses distsipliini hoida.
Ning natuke hakkab naissõduritest kahju, kui mõelda, mis neid ees ootab, kui nad juhtumisi kaotajaks pooleks jäävad. Natuke selle pärast, et inimesed vastutavad oma vabatahtlike valikute eest ise.
Ma ei usu mingisse aastatuhandete vanusesse isaste vandenõusse, mis naised elu magusamatest (nagu see ihaldatud sõdimine) sfääridest ilma on jätnud.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas Lemet »

See "naised sõjaväes" väitlus on sümptom sellest, et juba mitmel arenenud riikide põlvkonnal puudub reaalne kogemus sõjast.
Muidugi, muidugi, Iisrael ja selle elanikud on alles poolel teel puu otsast alla. Kõige oma naistest lahinguüksustega...Ja sõjast ei tea nad kah mõhkugi, juba mitmendat põlvkonda. Mis panustamisse puutub, siis minu raha läheks võrdluses Iisraeli naissõdalased vrs. näiteks Kuperjanovi pataljoni ajateenistujad igal juhul juutidele. Ja arvatavasti oleks ma selle liigutusega kõvasti plussis :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas soesilm »

Ma norrakate või juutide otsuseid valeks ei pea. Aga mis me nüüd sinuga Lemet teeme? Ma tahaks kangesti Kuperjanovlastele panustada ... kas teen kohe ülekande sulle või tahad enne mingit tõestust pakkuda? :dont_know:
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Naised sõjaväes :)

Postitus Postitas tommy »

Ma kardan, et see otsus võib viia tulevikus ajateenistuse kadumisele Norras.
Ehkki ma muidu toetan põhimõtet, kõik peaksid teenima.
Mis panustamisse puutub, siis minu raha läheks võrdluses Iisraeli naissõdalased vrs. näiteks Kuperjanovi pataljoni ajateenistujad igal juhul juutidele
Lojaalsuse küsimus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 1 külaline