www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Eestis "tjuunitakse" KOMBAT´eid
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=20433
1. leht 4-st

Autor:  Feeliks_Jalgraud [ 20 Jaan, 2010 22:51 ]
Teema pealkiri:  Eestis "tjuunitakse" KOMBAT´eid

Ja nii ongi

http://www.autobild.de/artikel/fahrberi ... 27348.html


Pilt

Pilt

Autor:  Feeliks_Jalgraud [ 20 Jaan, 2010 22:58 ]
Teema pealkiri: 

Kes enne ei teadnud, mis see Kombat on, siis siit saab ülevaate.

http://en.wikipedia.org/wiki/T-98_Kombat

Autor:  Lemet [ 20 Jaan, 2010 22:59 ]
Teema pealkiri: 

http://www.autobild.de/artikel/fahrberi ... 27348.html

Üks siske tumesinine kolakas eesti registris kulges eile lõuna ajal mööda Peterburi maanteed Maardi suunas. Peterburi mnt nn. "betonka" lõigul taga sõites tundus, et hiljemalt kolme km pärast peaks sohvrit kõvem merehaigus haarama, niivõrd olematu oli sel autol amortide töö. Ilmselt omajagu raske aparaat. Iseasi, et oleks siis kaalule vastavad amordid ju võidud valida. Mööda sõites ei jätnud see jurakas erilist muljet, kere poolest tuli ette analoogia hea nõukogude aegse autotööstusega. Klaasid kummitihenditega, võimalik, et isegi kiiludega, plekitööst mõtlesime paarimehega jupp aega, kas on tegu uue auto või garaažiboksis üleslöödud-värvitud avariijäänusega. Küll kipub muidugi tume auto kõiki värvipuudusi muidugi ka eriliselt rõhutama. Lühidalt- teede peal ei jäta masin välimuse poolest eriliselt sügavat muljet, tegu on tõsise sõjamasinaga. Aga ikkagi, tegijate ees, kes siin nende masinate tootmise käima on pannud, müts maha. Huvitav, miks siin, mitte Venemaal?

P.S. Piltide pealt vaadates leidsin selle auto isegi üles, viimastel piltidel Kombati logo ja numbrimärgiga 052 AUI, pilt nr 25

P.s.

Autor:  Feeliks_Jalgraud [ 20 Jaan, 2010 23:27 ]
Teema pealkiri: 

No kui sellel mürakal vedrustus nii vedel on... -siis on sinna ikka tõsist tankisti sanga vaja, et 180km/h sõita :lol:

Autor:  kalleb [ 20 Jaan, 2010 23:37 ]
Teema pealkiri: 

ju siis tankistishlemm komplektis ja voditelil peavad rasketehnika load taskus olema

Autor:  Feeliks_Jalgraud [ 20 Jaan, 2010 23:55 ]
Teema pealkiri: 

Lemet kirjutas:
Huvitav, miks siin, mitte Venemaal?


No kui siin teha, siis on ju Euroopa värk. -Lihtsam müüa (tüübikinnitused jms.)

Autor:  Some [ 21 Jaan, 2010 2:09 ]
Teema pealkiri: 

AS Combat Armoring Group,
reg. nr. 11552671
Pae 12, 11414 Tallinn, Estonia

Huvitav suur neil siin toodangumaht on? Hind on suht kirves, alates 140 tuhandest EUR-ist. Samas - kõik masinad on soomustatud. Vedrustus on GM-i Heavy Duty, teoorias peaks autoga toime tulema küll.

Soomusest:

Armor Protection
Base armour protection provides Level B4 ballistic protection (7.62 mm x 51 Ball) to the vertical sides and roof to include the crew-compartment and engine-bay.
"Pro Level" will protect the inhabitants from a 9 mm parabellum, and will not be seriously damaged by a straight-on collision with a heavy truck or a lamppost.
"Hi.Pro" will stand up to 7.62x39mm or 7.62mm NATO thermoprocessed bullets.
"Hi.Pro.S." can take a hit from an RPG-7 or similar anti-tank weapon

Note - The blast floor will withstand attack by 1 x L2A2, 2 x DM51 hand grenades and anti personnel mines.


Pakun et meie kaitsevägi nii kallist autot osta ei kannata...

Autor:  oleeg [ 21 Jaan, 2010 2:13 ]
Teema pealkiri: 

Tsiteeri:
Huvitav suur neil siin toodangumaht on?


Ennist vaatasin - oli vist 20 tk aastas ...

terv
o

Autor:  toomas tyrk [ 28 Jaan, 2010 11:12 ]
Teema pealkiri: 

http://www.epl.ee/artikkel/486987

Autor:  Lemet [ 28 Jaan, 2010 11:18 ]
Teema pealkiri: 

Näedsa siis, teema tagasi nagu niuhti. Huvitav küll, millest oli tingitud selle vahepealne foorumist eemaldamine. Et foorumlased olid Päevalehest ees?

Autor:  Arnold [ 28 Jaan, 2010 11:32 ]
Teema pealkiri: 

Ei saa selle kaadervärgi läbivusest aimu - selline Bagdadi takso vist?
Mida meie kaitsevägi sellega tegema peaks? Kas on oht, et tahetakse Laaneotsale pommi panna? :lol:

Autor:  Lemet [ 28 Jaan, 2010 11:37 ]
Teema pealkiri: 

Arnold kirjutas:
Ei saa selle kaadervärgi läbivusest aimu - selline Bagdadi takso vist?
Mida meie kaitsevägi sellega tegema peaks? Kas on oht, et tahetakse Laaneotsale pommi panna? :lol:


Vast oleks ikka vähe turvalisem riist kui näiteks mersu jeepar. Mida KV praegu kasutab. Ja tunnistus sellest, et millegi Eestis tootmine pole soovi korral üldsegi nii ilmvõimatu kui senini näikse arvatavat. Milline tõdemine antud puhul minu jaoks hoopis määravama tähtsusega.

Autor:  hillart [ 28 Jaan, 2010 13:00 ]
Teema pealkiri: 

Just-just panin fakti konstateeriva postituse ka teise teema alla, aga kuna siin just sama asi jutuks siis kopeerin siia kah. Peaks nagu klappima.

Eh-hee! :lol: :lol:

Tänahommikustes uudistes seletas pikalt laialt kohe saate alguses, et kuidas ikka Eestis ja Eesti firmas ehitatakse soomustatud autosid. Olla teised kõik kenasti katsetused ja igat masti kontrollid läbi teinud jne. Ikka sellest samusest "Kombat"-ist jutt.
Paras šokk Eestimaa inimesele. :shock: :shock: (nii paistis see ka uudise toonist välja) Šokk neile, kelle jaoks on juba aastaid aksioomiks olnud "tõsiasi", et MEIE JU SELLISEID ASJU KUNAGI TEGEMA EI HAKKA. Diktorilegi paistis taoline asi miskit totaalselt mõistusevastast olevat.
Vahest nüüd hakkab ka maarahva teadvuses mingi läbimurre toimuma ning hakatakse silmanurgast jumaldatud väljamaise saasta kõrval ka miskit omamaist nägema. :roll:

Mis aga puutub sellisesse juttu (ja kümneid teisi samalaadseid) -

Tsiteeri:
Ja kodumaal me lihtsalt ei suuda korralikku soomukit valmistada lähiaastail. Et suudaks varuosigi toota või põhjalikult moderniseerida, läheb vist veel aastaid. Samas, kui suudakski, oleks käive ikka nii väike, et hind tuleks kosmiline. ... ... ...


..., siis siin on tegu lihtlabase õpitud abituse sündroomiga, rüütagu me oma mittemidagitegemist siis ükskõik kui särava sõnavahuga. Nii lihtne see ongi. :twisted: :twisted:

Muideks! Iisrael, meie militaartehniline iidol, kellesse oleme harjunud suhtuma kui SUURriiki ja kes nagu täiesti enesestmõistetavalt toodab ja kasutab maailmaklassi omamaist relvastust-tehnikat, on ju tegelikult tavaline väikeriik ja pindalalt isegi väiksem kui meie armas Maarjamaa. :lol: :lol:
On mille üle järele mõelda, või mis? :oops: :oops: :oops: :oops:
Meie pragmaatikute (missuguse maailmavaate kummardajaid meiegi foorumis küllaga on) vaatepunkte Iisraelile üle kandes ei peaks seda riiki üleüldse olemas olemagi. Eriti arvestades selle geograafilist asukohta ja naabreid. Kuid ometi on see riik olemas ja ei ilmuta põrmugi agonaalses seisundis poollaipa!

Arvestades valitsevate arvamusliidrite arusaamu nii meie foorumis, kui riigis tervikuna, ei imestaks ma põrmugi, kui mingi aja peale saaksime taas kuulda näiteks sellist üldsust šokeerivat uudist, et Eestis toodetakse ka helikoptereid-lennukeid ja krt teab veel mida. Kuid kaitsestruktuurides toimub arutelu ikka laadis - kas osta seda või teist vanarauasaadetist ja kes küll võiks meile selle raua loovutada. Sest meie ise oleme ju nii pisi-pisi, ja me oleme nii hädised ja mannetud jne., jne. ..., et me ise ju ei oska ja tegelikult ei tahagi osata-suuta. Ning kuna me ei suuda ja ei tahagi suuta, siis ei hakka me proovimagi, sest nii-kui-nii ... Ja riigikaitse on ikka palja p...sega ja ainsaks kaitseks kaitseväelase ihule on KODUMAINE digilaik ning parimaks liikumisvahendiks punktist A punkti B meie võitmatu sõduri alajäsemed. "Ferrari"-t ei saa ja "Opel"-it ei taha. 8)

Ja veel! Ka siinsetes postitustes võime alatasa lugeda, et - ... lähima 10 aasta jooksul ei ..., lähima 15-20 aasta jooksul ei saagi olema, jne. ...
Tegelikult olen ma seda juttu juba 15-20 aastat tagasi kuulnud. Siin samas Eestis, muideks. Ja see aeg on olnud kiire mööda saama, kuid - jutt on ikka samaks jäänud. Pigem võiks isegi öelda, et mida aeg edasi, seda enam on valitsevaks saanud arusaam endast (Eestist), kui maailma haledast ja mannetust kääbusvärdjast, kes on küll tsivilisatsiooni piiririik, kuid keda seeläbi just-kui kõik teised aitama ja abistama peavad ning ise nagu ei peakski midagi tegema.
Ütleksin seepeale, kui jälle seda just-kui igati põhjendatud pragmaatikute sõnamula kuulen, südametäiega, nagu meie põhjanaabriteks olevate hõimuvellede juures tavaks: "Mitä v... !!!!" :twisted: :twisted: :twisted:

Autor:  setu [ 28 Jaan, 2010 13:12 ]
Teema pealkiri: 

Hinnas ja paljuski tehnilistes eelistest on combat otstarbekam Iveco LMWst kui ka RG-31st kui ka 32st. saab eriotstarbelisi muutusi kergemini kooskõlastada jne. Seega nö "üllatusliku" voila'na väga tugev ja vajalik konkurent on tekkinud praeguste kaitseagendade köögi poolele Eestis ja Euroopas. Kui EKV teeks partii A-stani tarbeks vms, tuleks Põhjamaadest ja mujalt Euroopast tellimusi hulgim ja seda tegijad teavad. Lisaks ka tagasiostu lepingute alusel on saadud hakkama näit. Mistrali hanke vms. tugeva argumendiga.

jätkakem aeroobsete liigutustega,

Oleksoloogiliselt meenub Saksa kaitseministri visiit A-stani. Tegemist on jamesbondiliku dandy'ga. Võibolla ei peagi Est"Tigr"it sellest combatist konstrueerima. Saata ikka esinduslikult eesliinile. Eesti suursaadikule A-stanis tuleks Välisministeeriumil kohe tellimus kahele masinale anda jne.

Autor:  Arnold [ 28 Jaan, 2010 13:29 ]
Teema pealkiri: 

Tore ikka, kui midagi tehakse, aga Eesti kaitsevõime seisukohalt pole vist millegi olulisega tegemist?
Tsiteeri:
Eesti suursaadikule A-stanis tuleks Välisministeeriumil kohe tellimus kahele masinale anda jne.

Selleks sobib kindlasti.
Tsiteeri:
a flat-screen television which can play DVD, climate control and an interior containing a mix of leather and wood.

1. leht 4-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/