Manöövrid "na ostrav sjaaremaa"

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
shrek
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Veebr, 2005 19:24
Kontakt:

Manöövrid "na ostrav sjaaremaa"

Postitus Postitas shrek »

Leidsin sellise klipi,seal maintakse et tehakse manjöövrid "sjaaremjaale" Kas on kellegi infi, mis tol ajal toimus?
http://www.youtube.com/watch?v=sycPj77L ... re=related
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Kusjuures ma isegi olen kunagi kuulnud sõrve saarlastelt mingit udust ja segast lugu rannaliival ukerdavatest tankidest! Olevat millalgi sügaval vene ajal tõesti juhtunud. Kui ma seda juttu kuulsin, siis pidasin seda niisama napsulaua looks.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Olen kunagi midagi kuulnud sellest, kuid pidasin seda vanamehe naljaks :dont_know: .

terv
o
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Mina olen kuulnud tankidest Kihelkonna kandis. Maabuti dessantpraamidelt.
shrek
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Veebr, 2005 19:24
Kontakt:

Postitus Postitas shrek »

nii et ostrav sjaaremjaad on dessanteeritud küll siis,aga kellel veel legned andke tulla.See folkloor on nii kurdima hää! :)
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kas mitte polnud suurõppus teemal kuramaalt saaremaale ? operatsi lamance või midagi sellist :)
Kui ma nüüd ei eksi siis oli selleteemalist videomaterjaligi kunagi weebis üleval
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Kuramaalt Saaremale jah, oli kusagil 1978 või 79. Klassivend oli merejalaväes, tegi ise kaasa, oli üpris üllatunud, kui sai Saaremaa vallutatud. Tanke seal kindlasti ei olnud, vast ainult BMD või midagi sarnast. Mehi oli ka tunduvalt vähem kui pool miljonit.
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Harilaiul , oli roomikutega ringi ukeratud.
Kui pihta ei lase,siis vähemalt mööda lased!
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Ühe keskmise inimese jaoks on pea iga sõjaväe poolt kasutatav roomikutega masin tank. Neid, kes BMD, BMP või liikursuurtüki suudavad tankist eristada, on ikka üpris vähe. Seega pole midagi imestada, kui rahvasuus tankidessandist räägitakse.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

eks see tagalahes ja sõrve sääre otsas toimus. karujärve lähedal oli enne raketivägesid ujuvtankid :write:
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Ja meie mõtleme et miljonid tusonkakarbid Sõrves on viimasest ilmasõjast :D
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

T-62 kirjutas:Kuramaalt Saaremale jah, oli kusagil 1978 või 79. Klassivend oli merejalaväes, tegi ise kaasa, oli üpris üllatunud, kui sai Saaremaa vallutatud. Tanke seal kindlasti ei olnud, vast ainult BMD või midagi sarnast. Mehi oli ka tunduvalt vähem kui pool miljonit.
Tolles esipostituses viidatud videolõigus selgelt kuulda, et "...osenju 57.-ovo goda...
... pered tankistam postavili zadatshu stremitelnim marshom võiti k morju a zatem plavat obratno na ostrov saaremaa...
" ehk siis
... 57. aasta sügisel...
ja
... tankistidele anti ülesanne minna kiirmarsil merele ning naasta seejärel tagasi Saaremaale ....
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Vabandust, ei pööranud klipile üldse suurt tähelepanu, lihtsalt fakt tuli tuttav ette, ja eelnev jutt jääb kehtima. Võis ju olla, et veel mõnel aastal, midagi sarnast toimus, paraku pole mul selle kohta andmeid.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

kuulake veel seda juttu mis ülesanne anti...a zatem v plave dabratsa na ostrov Saaremaaa, ehk siis hiljem ujudes jõuda Saaremaale.ikkagi vetteminek pidi olema Läti poole peal ja suund Sõrve,kui kõige lähem Saaremaa osa.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Mathias Lutz kirjutas:kuulake veel seda juttu mis ülesanne anti...a zatem v plave dabratsa na ostrov Saaremaaa, ehk siis hiljem ujudes jõuda Saaremaale.ikkagi vetteminek pidi olema Läti poole peal ja suund Sõrve,kui kõige lähem Saaremaa osa.
Natukese liiga pikk maa tankidel ujumiseks see päris mitukümmend kilomeetrit,tankid polnud ju mõeldud pikkade vahemaade ujumiseks.
Ja see lõik " pered tankistam postavili zadatshu stremitelnim marshom võiti k morju a zatem plavat obratno na ostrov saaremaa..." paneb arvama,et võibolla mindi vette kuskil Saaremaal ja tuldi teises kohas uuesti maale.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist