www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Leedu, USA ja Venemaa.
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=23102
1. leht 5-st

Autor:  Lemet [ 12 Nov, 2010 0:46 ]
Teema pealkiri:  Leedu, USA ja Venemaa.

Paistab, et miskit seal toimetatakse...

http://www.regnum.ru/news/polit/1326250.html

Tsiteeri:
Портал газеты Lietuvos rytas печатает аналитическую статью своего ведущего политолога Марюса Лауринавичюса под характерным названием "Кому выгодно делать из США страшилище?". "В Литве такого еще не было, - пишет аналитик. - Президент Д.Грибаускайте заставила публично объясняться уже не какого-то там литовского министра, а самое мощное государство мира - США".


Autor:  HeiniR [ 14 Nov, 2010 0:40 ]
Teema pealkiri: 

Lemet,
ehk tõlgid lühidalt? Tundub intrigeeriv, kuid keeles aru ei saa.

Autor:  Arnold [ 14 Nov, 2010 0:42 ]
Teema pealkiri: 

Ma võin tõlkida: regnum.ru - kolaak.ru :lol:

Autor:  Lemet [ 14 Nov, 2010 0:46 ]
Teema pealkiri: 

Kloaak tahtsid vist öelda...aga mõnikord võib sellisestki kohast tera leida.

Autor:  Lemet [ 14 Nov, 2010 1:01 ]
Teema pealkiri: 

Aga lühidalt (ja ka meile huvipakkuvalt)- pani Leedu president selle artikli järgi USA ametlikud esindajad piinlikku seisu, teatades selle artikli kohaselt, et "...märkas juba kevadel, kuidas USA ja Venemaa vahelin relvastuse piiramise leping "...ei pruugi vastata Ida-Euroopa ja Balti riikide huvidele." Ja sestap keeldus ta ka Prahhasse sõitmast kohtumaks USA presidendi Obamaga. Lihtsalt ei tahtnud juua šampust lepingu terviseks, mis kahjustab Leedu huve. "
"...USA peale solvumise põhjused- Leedu president kardab NATO väljumist Baltikumist. Huvitav on aga vaadelda nende argumente, kes toetavad Leedu presidenti tema "antiameerikalikes" demarššides. Neid on vähe, aga neid siiski on. Üks neist vähestest presidendi kaitseks sõna võtnutest on leedu väljaanne Atgimimas. Artiklis "Leedu on hallis tsoonis" avab peatoimetaja Indre Makaraitite, kes omab pääsu diplomaatia kulisside taha, veidi kaarte. Muutub ausaadavamaks, miks president ei sõitnud Prahhasse, nüüd aga räägib seoses relvastuse piiramise lepinguga ohust Leedule ja teistele regiooni riikidele. Selgub, et see oht- Leedu USA ja Venemaa vastastikuse demilitariseerimise tulemusena Venemaale "üleandmine"- on täiesti reaalne. Polemiseeride presidendi ameerikavaenukile sammude kriitiku Grinjusega, kirjutab Makaraitite:
"...President teatas mitmel korral ühemõtteliselt, et oma ohverduste eest pole Leedu strateegilistest liitlasriikidest saanud midagi enamat kui ainult liikmelisuse oragnisatsioonis, mis iseendast ei taga Leedu ohutust. President väljendas avalikku kahtlust, kas NATO ikka suudab Leedut ja teisi Balti riike kaitsta, kui puuduvad uued kaitseplaanid."
Aga siin on info diplomaatilistest allikatest selle kohta, millist õudsat tulevikku valmistab USA ette Leedule, leppides Venemaaga relvastuse piiramise üle kokku- Ameerika jätab Balti riigid demilitariseerituks, nimetades neid "tundlikuks piirkonnaks", Venemaa aga viib omakorda väed Kaliningradist välja.

Autor:  Arnold [ 14 Nov, 2010 1:07 ]
Teema pealkiri: 

Kloaak neh, lihtsalt tüütab "õige" teksti seest otsides mõistatusi lahendada. Aga nojah, meil siin vahendatakse peamiselt Lotilaid, seega tekib tõesti küsimus, et kust emakeelselt välisinfot hankida? Mõni blogi ehk?

Autor:  Larry [ 14 Nov, 2010 11:57 ]
Teema pealkiri: 

Igati Moskva ja regnumi stiilis soperdis, ei midagi eirilist ega intrigeerivat. Mis "tera" Sa siit leidsid ei saa ma aru. Kas see sulas..t imponeeris Sulle tõesti niivõrd, et lausa uue teema tekitasid? :oops: :? Ei taha siin isegi midagi arutama või ümber lükkama hakata, see soperdis lihtsalt ei vääri seda.

Autor:  Lemet [ 14 Nov, 2010 13:37 ]
Teema pealkiri: 

Jah, uus teema oli ilmselt liiast...oleks pidanud olemasoleva Natoteema alla liigitama. Moded vast teevad ära. Samas- milles siis Leedu president niiväga eksis? Võiks oletada, et mariinide sellesuvine dessant rannas (mis erinevalt lubatud täismahulisest pataljonist koos tehnikaga vähe väiksemaks kujunes ja venelaste poolt jälle päris halastamatu keeleteritamise välja kutsus) oli tingitud just sellesama jutu ümberlükkamise soovist. Vähemalt ilmusid esimesed teadaanded selle toimumisest samuti kevadel. Nii et minus ei kutsunud see sula... nagu lugupeetud kaasfoorumlane armastusväärselt välja pakkus küll esile mingit jälestustunnet, vaid paistab hoopistükkis välja suht tõepärase väljaütlemisena. Sest tõepoolest, vaadates meie kaitsejõudude varustatust ja arengut jääb vägisi mulje, et meie NATO liikmeks saamisel paistab olevat seatud tingimus, et enamat kui 24 suurtükki siiakanti lubada on liig mis liig. Mis on kummaline, tegu on ju siiski sisuliselt eesliiniga, mis peaks olema vastavalt ka tehnikaga varustatud. Kui kord tegu on ühtse süstemiga.

Autor:  tommy [ 14 Nov, 2010 14:20 ]
Teema pealkiri: 

Lemet kirjutas:
.Aga siin on info diplomaatilistest allikatest selle kohta, millist õudsat tulevikku valmistab USA ette Leedule, leppides Venemaaga relvastuse piiramise üle kokku- Ameerika jätab Balti riigid demilitariseerituks, nimetades neid "tundlikuks piirkonnaks", Venemaa aga viib omakorda väed Kaliningradist välja.


Mida peaks küll tähendama see, "Ameerika jätab Balti riigid demilitariseerituks".... :scratch:
Ei too siia oma alalisi sõjaväebaase....???
Justkui neid siin oleks, või põleks jänkid soovist nad kohe-kohe siia tuua...
Pigem on käimas vastupidine protsess.
Või loobuvad Balti riigid riigikaitsest kui sellisest....??
No aga seda, kas ja millises koguses omada isikkoosseisu ja relvastust/tehnikat,....siin ei sõltu ameeriklaste arvamusest nüüd küll midagi, veel vähem venelaste omast...

Kuradi visalt elab teatud venelaste kontingent ikka veel maailmas, kus kõike peaks otsustama mõningad suuremad riigid... :roll:
Veel visamalt arvavad nad iseendid sinna nn. otsustajate klubisse kuuluvat...

Autor:  jackpuuk [ 14 Nov, 2010 15:27 ]
Teema pealkiri: 

Tommy-tommy, kusagilt on vaja see relvastus ja varustus muretseda kah. Kaheraudsete alla mõtled selle isikkoosseisu panna?

Autor:  Lemet [ 14 Nov, 2010 15:38 ]
Teema pealkiri: 

Mida venelased siia puutuvad???? See oli ju Leedu poole arusaam asjast. Et Balti riigid moodustavad sisuliselt relvastamata puhvertsooni, millest võib vajaduse korral suht valutult üle sõita. Demilitariseerimata hoidmine seda tähendabki, et kohapeal on olemas raskerelvastuseta kergjalavägi, es suudab toime tulla heal juhul siserahutustega ja kellele on emapiimaga sisse söödetud teadmine, et ega TEGELIKULT ikka vastu ei saa. Ja ei ole ka mõtet. SEDA ju meile päevast päeva sisse süstitakse, võtke või igasugu endiste kaitseministrite lähemas ja kaugemas minevikus tehtud avaldused. Me ei saa, me ei suuda, me pole võimelised, meil pole raha, meil pole vajadust- igaüks võib sinna juurde lisada need kohad-korrad, mil sellised põhjendused käiku on läinud. Loomulikult distantseeruvadki ameeriklased kui neile vähegi võimalik on. Eriti praeguse juhtkonnaga ja majandussituatsioonis. Oleks neil tõsine huvi omada NATO idapiiril tõelise võimekusega relvajõudusid, siis ei peaks me praegu siin kümne aasta plaanis pead ja p...t korraga sügama, kas me ikka jaksame endale lubada 40 või kogunisti 41 tanki ja millest kõigest me selle tõttu loobuma peaksime. Ja kas me ikka saame üldse endale midagi lubada- teadagi, kes meil hetkel rahanduse eesotsas on. Ja paistab, et tema poolest võite oma tankid kõik igaveseks ära unustada- raha põle, nagu Toots ülespoodud topise juurde kirjutas. Ja selleks otstarbeks ei saagi olema.

Autor:  tommy [ 14 Nov, 2010 15:54 ]
Teema pealkiri: 

Lemet kirjutas:
Demilitariseerimata hoidmine seda tähendabki, et kohapeal on olemas raskerelvastuseta kergjalavägi, es suudab toime tulla heal juhul siserahutustega ja kellele on emapiimaga sisse söödetud teadmine, et ega TEGELIKULT ikka vastu ei saa. Ja ei ole ka mõtet. SEDA ju meile päevast päeva sisse süstitakse, võtke või igasugu endiste kaitseministrite lähemas ja kaugemas minevikus tehtud avaldused. Me ei saa, me ei suuda, me pole võimelised, meil pole raha, meil pole vajadust- igaüks võib sinna juurde lisada need kohad-korrad, mil sellised põhjendused käiku on läinud. Loomulikult distantseeruvadki ameeriklased kui neile vähegi võimalik on. Eriti praeguse juhtkonnaga ja majandussituatsioonis.


Et see nutulaul ka otsa ei lõppe...
Ikka ei saa ja ei saa....Isikliku impotentsuse teooria...
Taoliste postituste pideva väljastamisega, promod just sina, Lemet(ja teisedki) taolist hala...
Vähemalt ei märka ma seda kaitseministrite avaldustes, mida meile justkui päevast päeva sisse süstitakse, nagu sa väljendasid....Kas mitte just ei võrrelnud minister meie kaitsetahet soomlaste ja šveitslastega...
Ameeriklaste distantseerumisest, kummaline komme neil seejuures meile ainuüksi sel aastal 100 miljonikest(EEK-i) lihtsalt niisama visata....Just esitleti miinipildujaid, varsti peaks nägema "Raven"-id.....
Tsiteeri:
Tommy-tommy, kusagilt on vaja see relvastus ja varustus muretseda kah

Palju sa Jack, oskad kohe välja tuua meie arsenalist "meerikamaa" relvi.
Peale M-14 ei löögi kohe muud pähe...
Vahet pole. Maailm on ju lõppude lõpuks suur ja lai....

Autor:  Lemet [ 14 Nov, 2010 16:13 ]
Teema pealkiri: 

Viimase kaitseministri kohta pole halba sõna öelda...aga enne seda???

ja et siis sel aastal...
Tsiteeri:
100 miljonikest(EEK-i) lihtsalt niisama visata....Just esitleti miinipildujaid, varsti peaks nägema "Raven"-id.....


Ja enne seda????

Tsiteeri:
Peale M-14 ei löögi kohe muud pähe


ja protsentuaalselt-mitu protsenti see sada miljonikest ka meie kaitse-eelarvest kah on?? Juudid pidada netiandmetel saama iga-aastaselt kuskil 10% ligi...ja kas neid missioonidel ka käib??
Tsiteeri:
Ikka ei saa ja ei saa....Isikliku impotentsuse teooria...


Oma muret ära tule mulle pähe määrima. Mina leian, et ikka saaks küll, kui tahetaks.

Autor:  jackpuuk [ 14 Nov, 2010 16:30 ]
Teema pealkiri: 

Tommy, sa oled ikka naljamees :lol:. Mis need jänkipoiste relvad siia otseselt puutuvad? Piisab armeerikamaa soovitustest teistele riikidele, et me enam ka näkatanud vanarauda kusagilt enam ei saaks, rääkimata siis uuest tehnikast.

Autor:  tommy [ 14 Nov, 2010 16:37 ]
Teema pealkiri: 

Naljamees oled vist ikka sina, Jack... :)
Käivadki asjad nii lihtsalt või....
Pealegi, satuks näiteks Sarkozy seda avaldust lugema, kutsuks ta sind vähe krõbedama väljendiga... :twisted:

1. leht 5-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/