Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Leimer »

OnuEnn kirjutas:ma ei hakka tsiteerima oma postitust primitivistidest, vaimuvaesetest ja mölakatest. kes soovib üle lugeda, leiab selle antud teema 14. leheküljelt.
Kahtlemata hea postitus :)
Selliste põhjendusteta lahmimistega juba viimase "puude" teema juures harjunud.
Katsu midagi uut välja mõelda.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Lemet kirjutas:
Sa ise nagu tõstatasid teema, et elanikud põgenevad esimesel võimalusel oma varjendite juurest metsa või põllule.
Loomulikult põgenevad. Ja seda kindlamini, mida selgemaks saab, et riigil pole olnudki suutlikust tsentraliseeritult midagi tsiviilkaitselaadset korraldada. Vastasel juhul järsku ei põgeneks.
Mul läheb nüüd juba segaseks, et mida see riik siis ikkagi tegema peab.. vedama kõik kuhugi põllule või ehitama varjendid magalatesse või tegema mõlemat? Või hoopis ehitama varjendid põllule?

Või piisab kui riik annab tsentraliseeritult varjendite normid ja kohustab kõiki need varjendid endale ehitama? Ning kes ei ehita, saab trahvi.
See on ilmselt kõige odavam, järeleproovitum ja lollikindlam variant.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

"Ning kes ei ehita, saab trahvi.
See on ilmselt kõige odavam, järeleproovitum ja lollikindlam variant."

rahvas on valitsuse peale niigi verine, et vaevalt nad seda nõuda julgeks.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Üldiselt käitub riik kriisiolukorras täpselt niisamuti nagu pronksiööl - ütleb kodanikele, et püsige kodus ja ärge nina välja pistke. Ainult segate. Kui jalgu jääte, anname tina. Mis on ka loogiline.
Seega lõppkokkuvõtteks - minu kodu on minu kindlus ja kindlustamisega tuleb vaeva näha kindlustataval enesel.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

OnuEnn kirjutas:rahvas on valitsuse peale niigi verine, et vaevalt nad seda nõuda julgeks.
Valitsus ei nõuagi.. omavalitsus nõuab. Täpselt nagu lahendab igasugu puukuuride ja juurdeehitustega seotud küsimusi.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

"Üldiselt käitub riik kriisiolukorras täpselt niisamuti nagu pronksiööl - ütleb kodanikele, et püsige kodus ja ärge nina välja pistke."

siit läheb pluss eesti vabariigile - ensv ei teavitanud oma kodanikke ohtudest sms teel.
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Leimer »

corvus kirjutas: C) mine küsi mõne teismelise käest mis asi on hävituslennuk. Teab täpselt, et mis aga kus on meie omad? Oskan ka mina sama hästi demagoogitseda.
Täpselt nii.
Väidan üldse demgoogitsemata, et N Liidu hävituslennuvägi oli parem kui EV oma.
Samal põhjusel väidan, et n liidu tsiviilkaitse oli parem.
Kui see nüüd demagoogia oli, palun vabandust.

Punkti B-ga nõustun. N-liidus oli tsiviilkaitse, aga meil üldse polegi seda.
Seega ei ole tsiviilkaitse teemalisel arutelul erilist mõtet, kuna ta oli selgelt parem.

Punkti A puhul jäävad mu väited samaks. N ajal oli gaasimask, kogunemispunkt, õppused, hetkel kodanikukaitse seisukohalt riigil taolised mehhanismid puuduvad. Seeeest aga on infot võimalik enda tahtmise korral kaevata interneti avarustest. Kasvõi mõne teise riigi soovituste najal kriisi toidupakk kappi kokku panna.
Viimane on isiklikust seisukohast tunduvalt etem variant. Lihtsal põhjusel, et pean omas kodus paar kuud ilma nina välja pistmata vastu. N ajal oleks ilmselt uksepiitade närimiseks läinud esimese nädala lõpus.
Kuigi ka siis olid teatavad tangainete varud, mida kuskilt altleti õnnestus aegajalt täiendada.

Siin foorumis käivatel inimestel on enda kitsmisest kahtlemata vihasem pilt, teadmised ja varud kui seda oleks olnud N ajal.
Aga kas keskmisel tädi Maalil või ööklubi neiul ka?

PS: corvus, mu teine lõik oli väike tähenärimine. Sain aru küll mida silmas pidasid. Nõustun, et kaks võrreldamatut asja üldises plaanis.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Tapper »

Nõuka aegsed lihakonservid pole nii häid enam saanud
ehee sorry, pole eelnevat lugenud lähtusin puhtalt teema pealkirjast 8)
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Some »

Õieti tegid, siin vahepeal läks asi ikka täitsa käest... Mis konserve puutub siis sõin just Rannarootsi kalkunikonservi ja väga hää oli.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Kalevi šokolaad...sõin siin ükspäev ürgkallist Lindti oma ja lapsepõlv tuli meelde- täpselt sama maitse mis toonastel Kalevi omadel. Ja mida praegustel millegipärast enam pole.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Masur
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 17 Veebr, 2012 12:37
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Masur »

Polnud ööklubitamist. Praegu hakkab rahvas alles siis kogunema, kui Nõuka ajal pidu juba läbi oli. Ja terve öö oli veel ees...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Vana nõukogude kombe kohaselt pidi pidu varakult pihta hakkama.. muidu jääks kaklus pimeda peale..

Mul on meeles pisike Ungari kanakonserv - killuke fileed, nii teelusikatäis, ja paar supilusikatäit herneid. Oh küll maitses magus see.. absoluutne delikatess ja defitsiit, poodi ei jõudnudki.
Praegusega võrreldes muidugi täielik mõttetus..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Leimer »

corvus kirjutas: Nüüd jõuame me tegelikult sellele pinnale, mida ei küsitud. "Parem" kui üldistus ei tähenda antud kategoorias, et ta oli ka "hea". Vähemalt mõistan seda nii mina.
Mina võtsin kui võrdlust asjadega, mida reaalselt nägin siis 10-se juntsuna ja mida näen praegu olles seotud paari kooliga üsna lähedalt. Neis ei viida sind isegi keldrisse. Tase piirdub 112 valimise õpetamisega.
Jaa selles kontekstis oli riigi poolt tehtu hea vs EV.

Muud taset ilmselt ei saa isegi võrrelda. Meil pole õnneks läinud tarvis kedagi kaitsta.
Ainsad võrdluseks paslikud sündmused oleks pronksiöö, padaorg ja pärnu jaanuar.
Mul ei tule pähe ühtki nõukaaegset olukorda, mida antuga võrrelda.

Aga me oleme ühest ja samast asjast rääkinud ja va. isiklik kogemus ühel ja samal meelel.
Kogu see teema on tegelikult nö. isiklik kogemus tol ajal vs praegune aeg.
Muidu puuduks teemal mõte, sest polnud ju mitte midagi head.
Kui ülevalpool nimetet konservidki praegu lagedale tuua, läheks ilmselt enamusel silmad pahupidi.

Näituseks olid tollal sellised kodused limonaadi aparaadid. Siirupivesi sisse, siis mingi co2 ballooniga gaas manu.
Pidupäev ja mälestus on asjast, et tegu oli hea asjaga. Eks ta oligi omas ajahetkes.

Mulkskannu kohv. Eriti ülbe kui sai päris kohvi seal keedetud.
Oli maruhea kohv.
Soetasin hiljuti mulksuka ja ei tundunud asi nii vinge enam.

Autol sai pirni vahetada ilma ratast alt võtmata.
Kõrvaltänavatel hilisõhtuni mängitud ilma bmw alla jäämist kartmata.

Neid nn. häid asju ikka oli sellisest vaatevinklist :)
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas OnuEnn »

"siin vahepeal läks asi ikka täitsa käest..."

novot, mitte ei läinud käest vaid konkreetsed kaasfoorumlased okupeerisid teema oma tsiviilkaitsealaste märgade unenägude väljaelamiseks. kollektiivne vastutus ("inteligendinärakas", "arstide vandenõu") oli nsvl ajale iseloomulik nähtus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina võtsin kui võrdlust asjadega, mida reaalselt nägin siis 10-se juntsuna ja mida näen praegu olles seotud paari kooliga üsna lähedalt. Neis ei viida sind isegi keldrisse. Tase piirdub 112 valimise õpetamisega.
See on kõige tabavam ütlus me'de kodanikukaitse hetkeseisu kohta, mis ma siit lugenud olen. 8)
Respekt. 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist