www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 10 Aug, 2020 4:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6295 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 420  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 13:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10309
Asukoht: Metsas / Ämbris
1990 sügisel Soome tööle minnes (tööviisa ja sinise töö-välispassiga) kehtis kaks erinevat ametlikku valuutakurssi.
Üks oli mingi "tavakurss" (ilmselt siis turistidele jms) ja teine oli riigiettevõtetele jms majandustegevuseks mõeldud kurss.
Selle viimase järgi sain siis tööle minnes vahetada ca 300+ rubla 50 FIM vastu. Mäletamist mööda koguselist piirangut ei olnud (vbl ka oli, aga "vahetuslagi" ja üleliigsete rublade puudumine tuli minusugustel tavakodanikel enne ette). Ma vahetasin mingi ca 100 FIM endale (ei olnud ümmargune summa, oli mingi ajuvaba summa) ja käisin selle eest välja 600 või üle 600 rubla mis oli toona Soome firmas siin töötades ca 1.. 1,5 kuu palk mul (kuu palk muidugi oli ka 1990 lõpp pidevas liikumises ülespoole...200-st 300-st kiirelt sinna 600-700 rublani).

Seda mäletan ka, et Soomest siia tulles ei tohtinud "probleemivabaks tolli läbimiseks" rahakotis olla rohkem sularaha kui 50FIM
Kui oli rohkem, pidi täitma tollis mingi üüratuma koguse pabereid ja tegema mingid deklaratsioonid... ja mäletamist mööda ka kohustuslikus korras need "vahetajale kahjuliku kursiga" rubladeks ümber vahetama (ma ei tea täpselt, millisest summast alates pidi vahetama, sest mul ei olnud ametlikult kunagi üle lubatu sularaha/valuutat rahakotis 8) )

Ja valuuta must kurss oli 1991 teises pooles juba selline, et sai siin oma sünnipäev ära peetud nii, et 50 FIM eest sai terve väikse baari broneeritud koos jookide ja söökidega :mrgreen:


Mis puudutab MS Georg Ots`a, siis jah, sinna peale sai ajada ka mõned sõidukid juba enne laeva ümberehitust.
1990/91 olid seal peamiselt ainult ärikate masinad maast laeni viina täis... kõik veeti kuidagi läbi Eesti ja ka Soome tolli nii, et silm ka ei pilkunud.
Mingi aeg sai Soome politsei sellest teada ja siis toimus meil motellis, kus elutsesid lisaks tööinimestele ka mõned Eesti ärikad, paar suuremat puistamist ja saadeti soome parme märgitud rahaga eestlastelt salaviina ostma...

Käidi ka sadamas laevu passimas (erioperatsioonidel), aga ilmselge infolekke tõttu pädevatest instantsidest ei mäleta toona ühtegi ärikate suuremat vahelejäämist tollis.

Kui ma mõtlen nendele aegadele (90-ndate algus) tagasi ja sellele, mida oma silmaga nähtud sai, siis mina isiklikult ei imesta "MS Estonial" väidetavate salakauba jms vedude toimumise üle mitteüks gramm. Rääkigu need toonased tollitöötajad jm laevarahvas mulle vasikasimadega otsa vaadates midaiganes.

Kuna mul oli ka isiklik Lada, siis see veeti üle lahe eraldi teise spetsiaalse transalaevaga, nagu ka akf AMvA juba kirjutas.
MS Georg Ots käis Helsingi Eteläsatama ja Tallinna nn "vanasadama" vahel aga sõidukitega laev Länsisatama ja Muuga vahel.
Soomest tulles viisid sõiduki Länsisatamasse parklasse, jätsid võtmed ette ja siis kiirelt vutt vutt jala mööda mereäärt ca 2km Eteläsatamasse.
Tallinnasse jõudes tuli vutt vutt Muugale minna (pädevatel pidevkäiatel oli selleks alati keegi sõiduvahendiga Georg Otsale Tallinna vastu tellitud) ja siis seal oodata alati, millal laev kohale jõuab, masinad laevalt maha aetakse ja selle enda oma siis tolli angaari saab ajada.

Kui Helsingis käis asi nagu õlitatult ja kiiresti, siis Muugal olid teised lood.
Sisse lasti Muugal autoomanikke kümne kaupa ja vahel (enamasti :lol: ) läks seal poole ööni.
Järgmised kümme said territooriumile sisse siis, kui eelmistest 7-8 olid juba tolli läbinud ja välja saanud.
Erihea oli siis, kui sinu masin oli teiste taha ja vahele "umbekinni" aetud ja seda ei saanud kohe kätte.
Kuna kõikidel masinatel olid võtmed ees, siis sai neid võõraid sõidukeid seal ümberpargitud, kui oli üldse võimalus ja kohta kuhu neid ümberparkida.
Kui ei olnud võimalust, siis istusid nagu kägu seal ja ootasid, millal just need kümme inimest sisse lastakse, kelle masinad sul jalus seisavad....

Esimesed sisenejad said ikka mässata tavaliselt seal pikalt.

Vahepeal olid süsteemi töös pikemad pausid, kui sisse oli läinud jälle 10 inimest aga välja polnud keegi tulnud juba pikka aega, sest sinna olid jäänud need, kelle masinad olid kinni pargitud. Siis rahulolematu rahvamass väravate taga hakkas kõva häält vahelduseks tegema ja asjad pandi kuidagi uuesti liikuma 8)

Autodest kadus ka nipet-näpet asju Muugal. Eks mahaajajad olid ka inimesed :mrgreen:
Mul midagi erilist pihta ei pandud, mõned paarid töökindaid, ühed talvised karvase voodriga töötunked ja üks pakendis uus autostereo istme alt. Väiksemad asjad, mis salongis lahtiselt olid.

Sellised ajad ja mälestused siis.

Zwyx kirjutas:
Autoteki asemel olid varem ..... toolid kajutita reisijatele

Just.
Nendel saigi enamaus ajast "odavpiletiga reisijana" alati peamiselt lösutatud :D

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 14:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 1956
Tolleaegse tolliametnikuna võin öelda, et väljaveetav kaup meid üldse ei huvitanud, juhul kui tegu polnud kultuuriväärtuste või strateegilise kaubaga. Kui vead eraisikuna - seda parem Eestile, maksud jäävad meie riiki. Igapäevased alkoholivedajad olid jah olemas, vahest tegime passist koopia ja saatsime Soome/Rootsi tollile lihtsalt hea tahte märgiks ette.
Väljaveo puhul oli/on tollil hoopis teine probleem - deklareeriti kauba väärtus suuremaks, et saada riigilt käibemaksu suuremas osas tagasi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 14:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 29372
Olen umbes aastakese tegelenud USA-st saabuva kauba vormistamisega lennujaama ladude tollis nii 1997 paiku ja käsi peseb kätt kehtis ka siis.
Seisin ka toona tunde elavas järjekorras "meeldivalt lõhnavate" rekkameestega koos, kuniks naeratas õnn. Üle keskea proua-tolliametnik kurtis, et autol on kah kumm katki ja ei saa lõunale minna. Seepeale vahetasin ta auto (vaevalt koos püsiv roostes Opel) ratta ära ja edasi oli elu palju lihtsam. Tädi ütles, et järgmine kord otsi üles. Tulid kohale viipasid saba lõpus - tuli leti tagant välja, võttis paberid kaasa ja minuti pärast tuli tagasi, templid-värgid all. Kaua muidugi see ei käinud, sest ühel hetkel tegi transafirma hea pakkumise, et tollivad välja kah - ja siis polnud enam käia vaja.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 18:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10309
Asukoht: Metsas / Ämbris
Tsiteeri:
Tolleaegse tolliametnikuna võin öelda, et väljaveetav kaup meid üldse ei huvitanud, juhul kui tegu polnud kultuuriväärtuste või strateegilise kaubaga.
Arvata võib.

1992 olid riigist väljaviimisel, vastavalt just vastu võetud tollimaksu seadusele, tollimaksuga maksustatud ainult rapsiõli ja kultuuriväärtused.
Küsimus on, millega tegeles Soome toll nii umbes 1990/91 ja millega tegeleti meie "taasärganud turismi lipulaevadel" :D
Ja huvitav on ka see, et kes siis sisuliselt kontrollis 1990/91 läänepiiril toimuvat, kas juba nn "uus Eesti tolli ja piirikaitseteenistus", või ENSV/NSVL piirikaitse ja toll?
Või mõlemad koos? Või mitte kumbki ja oli vaakum?
Nõuka aegse tolliametniku töökohustused olid vist veidike teistsugusemad ka kui hiljem juba meie enda taastatud tolliametis.
Eesti tolliameti loomine sai alguse väidetavalt 16.01.1990
Eesti piirivalve taasloomise alguseks loetakse 01.11.1990
Tsiteeri:
Nõukogude perioodil tegutses Eestis - NSV Liidu läänepiiril (merepiir, sadamad ja lennuväljad) keskvõimule alluv nõukogude toll. Formaalselt allus toll NSV Liidu Välismajanduse Ministeeriumile, kuid tegelikult omas küllalt selgeid sõjaväestatuse tunnuseid. Tollikoodeksis olid sätestatud tollikontrolli liigid kaupade ja reisijate liikumisel üle riigipiiri.....
Tsitaat allpool toodud allikast "Tollilugu"

1986 ja edasi toimunud rutiinide kohta tollitöös vene esimesest ettejuhtuvast allikast
Tsiteeri:
Главное управление государственного таможенного контроля ... организовывало свою работу в тесном взаимодействии с компетентными органами при осуществлении ими пограничного контроля
http://customs.ru/folder/85854

*

Aga viina veeti segastel aegadel ikka mehistes kogustes.
Mäletan suuri "Panasonic" kirjadega papist teleka kaste, millede "sangaaukudest" paistsid viinapudelite kaelad.
Neid isegi ei peidetud ega varjatud.
Soome toll pidi olema lauspime, et seda mitte näha.
Mäletan ka, et üks neljast Eesti kuulsast "kummipaadipõgenikust" käis meie motellis "äripartneritel" vahel külas.
Ei mäleta, kas ta oli seotud selle viina Soome toomise või osa juba Soome toodud viina omatarbeks äravedamisega... (meil oli vahel seal nagu jaotuspunkt või nii) või käis lihtsalt niisama vanadel sõpradel külas piljardit mängimas ja Jaffat joomas :D

Kõige kurioossem juhtum oli meil toona see, et üks härra ärimees Tarmo V. topiti koos oma VAZ limuga (pead ei anna, aga meile jäigi lõpuni teadmine, et ilma dokumentideta ja need toodi talle hiljem Eestist järele !) Tallinnas Georg Otsa peale täielikus mäluaugus. Sest oli orgunnitud, paika pandud ja kokku lepitud pädevate asjapulkadega laevadel ja tollides, et härra peab just siis minema-tulema (ilmselt väärtusliku kauba pärast), aga ta sindrinahk kukkus Eestis pidutsema ja ei saanudki ennast enam enne tähtsat reisi pädevasse konditsiooni. Meie n.ö. "suurest ärist" väljaspool vegeteerijad olime rangelt diskreetsed ja üldiselt vältisime nendelt toonastelt ärimeestelt nüansside ja üksikasjade kohta pärimist. Kui nad ise midagi rääkisid, või kõrvalt tahtmatult kuulsid, siis OK aga muidu ei olnud meie asi ega teema.

Kuidas ta sinna laeva sai, kus või kuidas ta seal laevas oli, pole aimugi.
Igatahes tema oli üks härra, kelle limu (arvata võib, et koos viina vms laadungiga) mahtus toonastes kitsastes ja rasketes oludes ilusasti ka MS Georg Otsa pardale lahedasti ära.

Helsingis läksid n.ö. äripartnerid talle kohusetundlikult vastu ja tõid ta ilusasti meie motelli koos oma limuga ära.
Kuidas ta sealt laevalt koos masinaga maha saadi, kuidas ta üldse laevast üles leiti või kuidas ta piirikontrolli ja tolli läbis ilma dokumentideta, pole samuti aimugi.
Kui mees järgmine hommik meie motellis ärkas ja me seltskonnaga ühisköögis koos kohvitasime, siis ta ei uskunud, et Soomes on :mrgreen:
Mees juhatati lõpuks õue ning näidati talle Kehä III suunaviita ja eemalt paistvat Heureka keskust, pärast mida ta allaandnuna ainult pobises, et see ei ole võimalik, sest temal, tema enda sõnul, pole isegi dokumente kaasas...

Mina läksin toona tööle ära ja jätsin nad sinna oma semudega neid keerulisi asju klaarima ja selgeks rääkima :lol:


Aga eks olid jah vägagi segased ajad.
Kas toll töötas 1990 sügisest alates koos "Majanduspiiri kaitseteenistusega" "Eesti Riigi- ja Piirikaitseameti" all kuni veebruarini 1992 ja sealt edasi juba eraldi tolliameti all aga tegutses ainult ida- ja lõuna majanduspiiril?
Lääne piiril olid endiselt tegijateks nõuka piirivalvurid ja toll või mingi teatav vaakum?

Seda ida- ja lõunapiiril toimuvat on ikka siin-seal täpsemalt lahti kirjutatud, aga mis toimus läänepiiril 1990-1991 (ja miks mitte ka veel 1994) see on veidi segasem teema.Lahedat lugemist.

Eesti Kodukaitse 1990
Kodukaitse läheb Eesti piirile
LK3
http://ham.kuusit.ee/doc/ham/Eesti-Kodu ... od_1-8.pdf

TOLLILUGU
Eesti Tolliameti areng 1991-2001
https://www.digar.ee/arhiiv/et/download ... YJ0mncUfuz

Piirivalve taasloomine ja areng aastatel 1990-2010
https://www2.politsei.ee/et/organisatsi ... 0-2010.dot

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 18:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Apr, 2006 16:49
Postitusi: 17762
Suuresti räägite siin aastatest 1990+. Aga see oli juba pidut teine aeg kui olid aastad 1986-1988...

_________________
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 19:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 1956
1991a jaguneb enne ja pärast putši ajaks. Enne putši oli toll ja piiriteenistus koos (Vene ja Läti piiril), pärast läks eraldi. Vene toll lahkus minu arust 1991a lõpus ja eesti Toll võttis 130 nende töötajat üle. Suur osa inimesi ajab piirivalve ja tolli segamini, neil on eri ülesanded ja alluvus.
Piirivalve allub Siseministeeriumile, ülesandeks isikute ja sõidukite liikumise kontroll üle piiri.
Toll allub Rahandusministeeriumile ja tegemist on puhtakujuliste maksametnikega, kelle ülesandeks on väliskaubanduse jälgimine ja maksutega tegelemine. Mingi hetk laekus läbi tolli 80% käibemaksu :P
Mingisugune narkots ja üleliigne alkohol oli tolli jaoks pisike kõrvalhobi, põhitöö oli siiski firmade ekspordi-impordi kontroll.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 19:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Dets, 2004 23:14
Postitusi: 482
Some kirjutas:
1991a jaguneb enne ja pärast putši ajaks. Enne putši oli toll ja piiriteenistus koos (Vene ja Läti piiril), pärast läks eraldi. Vene toll lahkus minu arust 1991a lõpus ja eesti Toll võttis 130 nende töötajat üle. Suur osa inimesi ajab piirivalve ja tolli segamini, neil on eri ülesanded ja alluvus.
Piirivalve allub Siseministeeriumile, ülesandeks isikute ja sõidukite liikumise kontroll üle piiri.
Toll allub Rahandusministeeriumile ja tegemist on puhtakujuliste maksametnikega, kelle ülesandeks on väliskaubanduse jälgimine ja maksutega tegelemine. Mingi hetk laekus läbi tolli 80% käibemaksu :P
Mingisugune narkots ja üleliigne alkohol oli tolli jaoks pisike kõrvalhobi, põhitöö oli siiski firmade ekspordi-impordi kontroll.

Juunis 1991 oli vene toll Tallinna reisisadamas veel täiesti olemas.Kas septembris 1991 enam oli - vaat ei mäleta.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 19:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 1956
Nad kadusid kuskil novembris-detsembris. Juunis olid nad muidugi, Eesti taasiseseisvus ju alles septembris.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 08 Okt, 2019 10:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Jaan, 2010 19:32
Postitusi: 3562
Asukoht: Põllul
Tõstame teemat 8)

Дискотека в СССР. 1989 г.
https://www.youtube.com/watch?v=WoxOIEzmGzg

Kellele meeldima hakkas, siis siin on täisversioon:
группа Дорогое удовольствие - Тётя Нюра давай
https://www.youtube.com/watch?v=MA-3CQSffeU

_________________
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 08 Okt, 2019 23:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1482
akf Svejki viimast postitust vaadates on igati paslik tsiteerida A. Puškini surematut luuletust "Tondid" :
"... õudus, õudus lasub hinge
ääretutel väljadel... "

Kas täisversiooni 0.24 peal on vürst Volkonski isiklikult või teisik?

Püha Greta ülistamiseks ja materdamiseks kujunenud kliimamuutuste teemas meenutasid akf-d analoogina Usa koolitüdrukut Samantha Smithi, kes Juri Andropoviga kirjavahetust pidas ja lõpuks märtrina hukkus. Mõni aasta hiljem, juba Gorbatšovi ajal, otsustas NSV Liit massiivse vastulöögi anda. Minumeelest 1985 a talvel avaldati tõenäoliselt "Noorte Hääles" üleskutse saata president Reaganile postkaarte üleskutsega desarmeerimisele ja maailmarahule. Aadress kuhu kaart saata avaldati samuti. Ma sain aru , et see oli üleliiduline programm ja kogu progressiivne noorsugu Kaliningradist Sahhalinini pidi asuma Valge Maja postkasti ummistama. Tänapäeva mõistes siis spämmimine. Nii kuu aja pärast avaldati eduraport - umbes, et Valgesse Majja saadeti 200 000 postkaarti ning anti järgmine sihtmärk - Margaret Thatcher. Seda aadressi isegi mäletan ja une pealt - Downing street 10, London. Järgmiseks sai vist Helmut Kohl nätaka ja Prantsusmaalt Mitterrand või oli see vastupidi.

Mina postkaarti ei saatnud. 3-kopikalise siseriikliku Gorbale või kadund Andropovile oleks veel ära kannatanud kuid postkaart välismaale oli vist oma 40 kopikat. Sama kui pudel Pepsit kraanikaussi valada. Aadressid lõikasin sellegipoolest ajalehest välja ja pistsin sahtlisse. Tollal internetti polnud ja hea kui igasugust infot kuskil kausta vahel tallel oli. 1986 kevadel kui sõjaväkke läksin tuhnisin sahtlites ja mõtlesin mida sealt vaja võiks minna. Millegipärast kirjutasin need aadressid samuti märkmikusse. Tavaliselt olid sellistes märkmikes kodune aadress, tuttavate omad ja kui mõni klassivend juba teenistuspaigale jõudis siis tuli neid veel juurde.

Sõjaväes, päris alguses ja mingil saunapäeval kui kõik riided ning isiklikud asjad jumal teab kus vedelesid käisid vanemad olijad taskud läbi. Märkmikutesse vaadati loomulikult ka ja minu omast veeriti saksa tähti purssides Roland Reagani aadress välja. Ma ei tea, kes nad seda ülejäänud seltskonda: Thatcher - Kohl - Mitterrand üldse tundsidki kuid juba ainuüksi Reagan tundus paragrahvi mõõtu välja andvat. Keegi ei suutnud ära imestada, et miks peab noorsõdur kirjavahetust Reaganiga ja kas me iga nädal kirjutame ja kui siis millest? Ma siis vene keelt eriti ei osanud kuid selgitasin sellegipoolest, et diskussioon käib armee laialipeksmise teemadel: See kutsus veel suuremat imestust esile.
OK, pilusilmse massi tõmbasin mõttes kohe maha. Need kirjatähte ei tunne ja teavad ainult seda mida auuli keskväljakul posti otsas olevast krapist on öeldud. Roodukomandör samuti - see oli sihuke pohhuist, et tal vist ei käinudki ajalehte. No aga zampolit - kas siis seltsimees pole tõesti partei keskkomitee viimaste suunistega kursis? Koobastes elavad siin või?

Minu mäletamist mööda toodi lõpuks üks mitte nii umbkeelne eestlane tõlgiks ja ta selgitas asja populaarteaduslike terminitega. mis algasid tähtedega "n", "h" ja "je". Zampolit sai samuti mingi aja pärast kuskilt ülaltpoolt valgustatud et kõik on õige - ole rahul. Minu karjäär Nõukogude Armees hakkas sellegipoolest kohe köhima ja päris alguses mulle püssi kätte anda ei julgetudki.
Seda tahtsin nüüd öelda, et inimesed, kes te kliimalapsuke-Greta üle irvitate - olge valvsad! Issanda päev tuleb kui varas öösel ja ilmamaad ning teie karjääri ei leidu enam!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2019 1:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3536
vanahalb kirjutas:
Minu karjäär Nõukogude Armees hakkas sellegipoolest kohe köhima ja päris alguses mulle püssi kätte anda ei julgetudki.
Kindel ikka, et see karjäär hoopis sellepärast köhima ei hakanud, et olid mingi neandertaal? NSVL ei saanud oma kõrge kuulsusega sõjaväes nüridaid pliiatseid ju lubada ;) Mida Reagan, Thatcher, neli aastaaega ja muud imperialistid sellise Punaarmee kohta oleks öelnud?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2019 21:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1482
Neandertaali teooria on samuti huvitav:)
Siiski, vastu räägib sellele asjaolu, et päris alguses toodi meile posti staabi korrapidaja ruumi. Järgmises etapis jagas postiljon kirju ning panderolle pärast lõunasööki toimunud rivistusel ja lõpuks läks nii ülbeks, et pakkide ning panderollide kohta andis ainult teada,. Ta ei viitsinud neid postkontorist tassida, See töö pidavat ainult hobusele jõukohane olema. Me omakorda hüppasime üle väeosa aia ja tõime ise ära - oli umbes kilomeeter kerget sörki.

Eestlastele saadeti tihti kodust viimase nädala ajalehti - rulli keeratult ja toru oli seest veel kompvekke täis löödud. Selle arvestusega, et jääks panderolli lubatud kaalu piiresse. Ja just selles posti jagamise esimeses etapis astus korrapidajaruumi mõni staabiohvitser ning tundis alati lugemisvara vastu huvi. Isegi kombat sorkis näpuga pealkirju ja küsis, et mida see tähendab ja mis siin kirjutatakse? Krt, kirjutatakse seda, mida tsensor lubas ! Või telligu endale ise Noorte Hääl ning Harju Elu koju käima , alampolkovniku palk peaks vastu lööma küll!

Ma näitasin tavaliselt ajalehe kõige viimase joone all, surmakuulutustest veel altpool olevat venekeelset joru, kus oli ajalehe nimetus, trükikoja nimi, ELKNÜ või mõne sarnase poliitkorrektse organisatsiooni väljaanne jms. Vahel tõlkisin ka hoopis ajalehe päises oleva deviisi ära. Õige parool oli "Kõigi maade proletaarlased, ühinege!": Selle peale rohkem pretensioone ei olnud.
Pärast tuli valgustatud saanud zampolit ka appi ning seletas tähtsa näoga, et eestlastel on kõik omakeelne. Tema juba teab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2019 21:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3536
Neandertaaliteooria koha pealt sain innustust ühes postitusest estonia teemas, kus väideti, et kes nõukaajal välismaale ei saanud, olid ise süüdi ja neandertaalid: viewtopic.php?p=594673#p594673
Loomulikult ma seda juttu tõsiselt ei mõelnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 10 Okt, 2019 10:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Okt, 2004 17:59
Postitusi: 2811
Asukoht: Viljandi
Ai, ai, ai, andrus, tuleb tähelepanelikumalt lugeda! Seal pole juttu mitte neandertaallastest, vaid hoopis veelgi eksootilisemast inimtõust:
Kapten Trumm kirjutas:
neandertaanlased

:D

_________________
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!

...kui jahimees oled, klikka siia!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 11 Okt, 2019 18:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Mär, 2009 23:58
Postitusi: 79
Postist, ajakirjandusest ja vabast mõtlemisest...

Aasta oli nii umbes 1989/90, kui neli eesti kutti kuskil siberi pärapõrgus juba aastakese teeninud olid, oli kodus juba sinimustvalge au sees, ajakirjandus "Noorus´e" näol avaldas osaliselt sündsusetuid pilte ja elu muutus iga päevaga. Mõned täitsa normaalsed kaasteenistujad, täitsa valged inimesed nägid esmakordselt, et "saksa tähtedega" kuid siiski veel " ELKNÜ Keskkomitee ühiskondlik-poliitiline ja kirjanduslik-kunstiline" ajakiri võib sisaldada kõlvatuid pilte ja üldse selline kahtlane.

Nimelt oli kaanepildil? onu Bella, kes parasjagu oli naiskodanikuga DNA-d vahetamas, või imiteeris seda. Sees oli veel igasugu jama, mis ei klappinud päises oleva tekstiga.
Asi jõudis staapi välja ja staabiülem ise, kes "seal kauges läänes" teeninud oli küsis otse: "Ne uželi jebutsa?". seletus, et lihtsalt imiteerivad ei muutnud arvamust.
Põhjalikuma juurdluse käigus avastati veel "suur ristsõna" ruudustikus olevte küsimustega mis tundus ülimalt kahtlane, sest õige "krossvord" oli hoopis midagi muud. Pikema juurdluse käigus tehti selgeks, et nii kahtlane asi peab olema vene keelde tõlgitud...
Ja siis veel see kirjasõprade rubriik, kus oma delikaatseid isikuandmeid jagasid noored üle maailma, enamjaolt siiski idabloki omad, aga olid seal ka mõnede valede riikide aadressid, mis tundusid ülimalt kahtlased.
Ajakiri ise kadus esimesel momendil, kui silma alt välja jäi...

_________________
Ulan-Ude40, 75274


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6295 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 385, 386, 387, 388, 389, 390, 391 ... 420  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt