www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Okt, 2019 4:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5816 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 384, 385, 386, 387, 388
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 19:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Dets, 2004 23:14
Postitusi: 360
Some kirjutas:
1991a jaguneb enne ja pärast putši ajaks. Enne putši oli toll ja piiriteenistus koos (Vene ja Läti piiril), pärast läks eraldi. Vene toll lahkus minu arust 1991a lõpus ja eesti Toll võttis 130 nende töötajat üle. Suur osa inimesi ajab piirivalve ja tolli segamini, neil on eri ülesanded ja alluvus.
Piirivalve allub Siseministeeriumile, ülesandeks isikute ja sõidukite liikumise kontroll üle piiri.
Toll allub Rahandusministeeriumile ja tegemist on puhtakujuliste maksametnikega, kelle ülesandeks on väliskaubanduse jälgimine ja maksutega tegelemine. Mingi hetk laekus läbi tolli 80% käibemaksu :P
Mingisugune narkots ja üleliigne alkohol oli tolli jaoks pisike kõrvalhobi, põhitöö oli siiski firmade ekspordi-impordi kontroll.

Juunis 1991 oli vene toll Tallinna reisisadamas veel täiesti olemas.Kas septembris 1991 enam oli - vaat ei mäleta.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 01 Okt, 2019 19:39 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Aug, 2008 10:25
Postitusi: 1693
Nad kadusid kuskil novembris-detsembris. Juunis olid nad muidugi, Eesti taasiseseisvus ju alles septembris.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 08 Okt, 2019 10:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 13 Jaan, 2010 19:32
Postitusi: 3355
Asukoht: Põllul
Tõstame teemat 8)

Дискотека в СССР. 1989 г.
https://www.youtube.com/watch?v=WoxOIEzmGzg

Kellele meeldima hakkas, siis siin on täisversioon:
группа Дорогое удовольствие - Тётя Нюра давай
https://www.youtube.com/watch?v=MA-3CQSffeU

_________________
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 08 Okt, 2019 23:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1295
akf Svejki viimast postitust vaadates on igati paslik tsiteerida A. Puškini surematut luuletust "Tondid" :
"... õudus, õudus lasub hinge
ääretutel väljadel... "

Kas täisversiooni 0.24 peal on vürst Volkonski isiklikult või teisik?

Püha Greta ülistamiseks ja materdamiseks kujunenud kliimamuutuste teemas meenutasid akf-d analoogina Usa koolitüdrukut Samantha Smithi, kes Juri Andropoviga kirjavahetust pidas ja lõpuks märtrina hukkus. Mõni aasta hiljem, juba Gorbatšovi ajal, otsustas NSV Liit massiivse vastulöögi anda. Minumeelest 1985 a talvel avaldati tõenäoliselt "Noorte Hääles" üleskutse saata president Reaganile postkaarte üleskutsega desarmeerimisele ja maailmarahule. Aadress kuhu kaart saata avaldati samuti. Ma sain aru , et see oli üleliiduline programm ja kogu progressiivne noorsugu Kaliningradist Sahhalinini pidi asuma Valge Maja postkasti ummistama. Tänapäeva mõistes siis spämmimine. Nii kuu aja pärast avaldati eduraport - umbes, et Valgesse Majja saadeti 200 000 postkaarti ning anti järgmine sihtmärk - Margaret Thatcher. Seda aadressi isegi mäletan ja une pealt - Downing street 10, London. Järgmiseks sai vist Helmut Kohl nätaka ja Prantsusmaalt Mitterrand või oli see vastupidi.

Mina postkaarti ei saatnud. 3-kopikalise siseriikliku Gorbale või kadund Andropovile oleks veel ära kannatanud kuid postkaart välismaale oli vist oma 40 kopikat. Sama kui pudel Pepsit kraanikaussi valada. Aadressid lõikasin sellegipoolest ajalehest välja ja pistsin sahtlisse. Tollal internetti polnud ja hea kui igasugust infot kuskil kausta vahel tallel oli. 1986 kevadel kui sõjaväkke läksin tuhnisin sahtlites ja mõtlesin mida sealt vaja võiks minna. Millegipärast kirjutasin need aadressid samuti märkmikusse. Tavaliselt olid sellistes märkmikes kodune aadress, tuttavate omad ja kui mõni klassivend juba teenistuspaigale jõudis siis tuli neid veel juurde.

Sõjaväes, päris alguses ja mingil saunapäeval kui kõik riided ning isiklikud asjad jumal teab kus vedelesid käisid vanemad olijad taskud läbi. Märkmikutesse vaadati loomulikult ka ja minu omast veeriti saksa tähti purssides Roland Reagani aadress välja. Ma ei tea, kes nad seda ülejäänud seltskonda: Thatcher - Kohl - Mitterrand üldse tundsidki kuid juba ainuüksi Reagan tundus paragrahvi mõõtu välja andvat. Keegi ei suutnud ära imestada, et miks peab noorsõdur kirjavahetust Reaganiga ja kas me iga nädal kirjutame ja kui siis millest? Ma siis vene keelt eriti ei osanud kuid selgitasin sellegipoolest, et diskussioon käib armee laialipeksmise teemadel: See kutsus veel suuremat imestust esile.
OK, pilusilmse massi tõmbasin mõttes kohe maha. Need kirjatähte ei tunne ja teavad ainult seda mida auuli keskväljakul posti otsas olevast krapist on öeldud. Roodukomandör samuti - see oli sihuke pohhuist, et tal vist ei käinudki ajalehte. No aga zampolit - kas siis seltsimees pole tõesti partei keskkomitee viimaste suunistega kursis? Koobastes elavad siin või?

Minu mäletamist mööda toodi lõpuks üks mitte nii umbkeelne eestlane tõlgiks ja ta selgitas asja populaarteaduslike terminitega. mis algasid tähtedega "n", "h" ja "je". Zampolit sai samuti mingi aja pärast kuskilt ülaltpoolt valgustatud et kõik on õige - ole rahul. Minu karjäär Nõukogude Armees hakkas sellegipoolest kohe köhima ja päris alguses mulle püssi kätte anda ei julgetudki.
Seda tahtsin nüüd öelda, et inimesed, kes te kliimalapsuke-Greta üle irvitate - olge valvsad! Issanda päev tuleb kui varas öösel ja ilmamaad ning teie karjääri ei leidu enam!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2019 1:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3239
vanahalb kirjutas:
Minu karjäär Nõukogude Armees hakkas sellegipoolest kohe köhima ja päris alguses mulle püssi kätte anda ei julgetudki.
Kindel ikka, et see karjäär hoopis sellepärast köhima ei hakanud, et olid mingi neandertaal? NSVL ei saanud oma kõrge kuulsusega sõjaväes nüridaid pliiatseid ju lubada ;) Mida Reagan, Thatcher, neli aastaaega ja muud imperialistid sellise Punaarmee kohta oleks öelnud?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2019 21:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 21 Juun, 2009 19:48
Postitusi: 1295
Neandertaali teooria on samuti huvitav:)
Siiski, vastu räägib sellele asjaolu, et päris alguses toodi meile posti staabi korrapidaja ruumi. Järgmises etapis jagas postiljon kirju ning panderolle pärast lõunasööki toimunud rivistusel ja lõpuks läks nii ülbeks, et pakkide ning panderollide kohta andis ainult teada,. Ta ei viitsinud neid postkontorist tassida, See töö pidavat ainult hobusele jõukohane olema. Me omakorda hüppasime üle väeosa aia ja tõime ise ära - oli umbes kilomeeter kerget sörki.

Eestlastele saadeti tihti kodust viimase nädala ajalehti - rulli keeratult ja toru oli seest veel kompvekke täis löödud. Selle arvestusega, et jääks panderolli lubatud kaalu piiresse. Ja just selles posti jagamise esimeses etapis astus korrapidajaruumi mõni staabiohvitser ning tundis alati lugemisvara vastu huvi. Isegi kombat sorkis näpuga pealkirju ja küsis, et mida see tähendab ja mis siin kirjutatakse? Krt, kirjutatakse seda, mida tsensor lubas ! Või telligu endale ise Noorte Hääl ning Harju Elu koju käima , alampolkovniku palk peaks vastu lööma küll!

Ma näitasin tavaliselt ajalehe kõige viimase joone all, surmakuulutustest veel altpool olevat venekeelset joru, kus oli ajalehe nimetus, trükikoja nimi, ELKNÜ või mõne sarnase poliitkorrektse organisatsiooni väljaanne jms. Vahel tõlkisin ka hoopis ajalehe päises oleva deviisi ära. Õige parool oli "Kõigi maade proletaarlased, ühinege!": Selle peale rohkem pretensioone ei olnud.
Pärast tuli valgustatud saanud zampolit ka appi ning seletas tähtsa näoga, et eestlastel on kõik omakeelne. Tema juba teab.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 09 Okt, 2019 21:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Juul, 2004 12:39
Postitusi: 3239
Neandertaaliteooria koha pealt sain innustust ühes postitusest estonia teemas, kus väideti, et kes nõukaajal välismaale ei saanud, olid ise süüdi ja neandertaalid: viewtopic.php?p=594673#p594673
Loomulikult ma seda juttu tõsiselt ei mõelnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 10 Okt, 2019 10:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 08 Okt, 2004 17:59
Postitusi: 2650
Asukoht: Viljandi
Ai, ai, ai, andrus, tuleb tähelepanelikumalt lugeda! Seal pole juttu mitte neandertaallastest, vaid hoopis veelgi eksootilisemast inimtõust:
Kapten Trumm kirjutas:
neandertaanlased

:D

_________________
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!

...kui jahimees oled, klikka siia!!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 11 Okt, 2019 18:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Mär, 2009 23:58
Postitusi: 79
Postist, ajakirjandusest ja vabast mõtlemisest...

Aasta oli nii umbes 1989/90, kui neli eesti kutti kuskil siberi pärapõrgus juba aastakese teeninud olid, oli kodus juba sinimustvalge au sees, ajakirjandus "Noorus´e" näol avaldas osaliselt sündsusetuid pilte ja elu muutus iga päevaga. Mõned täitsa normaalsed kaasteenistujad, täitsa valged inimesed nägid esmakordselt, et "saksa tähtedega" kuid siiski veel " ELKNÜ Keskkomitee ühiskondlik-poliitiline ja kirjanduslik-kunstiline" ajakiri võib sisaldada kõlvatuid pilte ja üldse selline kahtlane.

Nimelt oli kaanepildil? onu Bella, kes parasjagu oli naiskodanikuga DNA-d vahetamas, või imiteeris seda. Sees oli veel igasugu jama, mis ei klappinud päises oleva tekstiga.
Asi jõudis staapi välja ja staabiülem ise, kes "seal kauges läänes" teeninud oli küsis otse: "Ne uželi jebutsa?". seletus, et lihtsalt imiteerivad ei muutnud arvamust.
Põhjalikuma juurdluse käigus avastati veel "suur ristsõna" ruudustikus olevte küsimustega mis tundus ülimalt kahtlane, sest õige "krossvord" oli hoopis midagi muud. Pikema juurdluse käigus tehti selgeks, et nii kahtlane asi peab olema vene keelde tõlgitud...
Ja siis veel see kirjasõprade rubriik, kus oma delikaatseid isikuandmeid jagasid noored üle maailma, enamjaolt siiski idabloki omad, aga olid seal ka mõnede valede riikide aadressid, mis tundusid ülimalt kahtlased.
Ajakiri ise kadus esimesel momendil, kui silma alt välja jäi...

_________________
Ulan-Ude40, 75274


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 12 Okt, 2019 18:16 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 29 Juul, 2016 19:57
Postitusi: 13
vanahalb kirjutas:
Kas täisversiooni 0.24 peal on vürst Volkonski isiklikult või teisik? !

Mu meelest pole üldse Volki moodi. No habe on, vunts on, pikad juuksed on, prillid on, aga Volkonski see küll ei ole.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 18 Okt, 2019 15:44 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Jaan, 2012 0:54
Postitusi: 84
Такой хоккей нам не нужен!..,
vene keele oskajale.
Hoki, karmide meeste mäng.
Alates 7;50 Gennadi Hasanovi paroodia Ozerovi kommentaaridest. :D
Kodus oli see Hasanovi nn. LP olemas ning 70-date teises pooles sai seda paroodiat tihti kuulatud. :lol:


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5816 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 384, 385, 386, 387, 388

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt