Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas 2korda2 »

Fucs kirjutas:
Crispy kirjutas:Naljahambad. Võin mürki võtta, et see pilt ei ole arvutimängust
On küll.
Aga mitte pilt mängimisest vaid selles mängus saad valida, millises kolhoosis sa hakkad majandama ja igal kolhoosil on oma tutvustav pilt.

https://gamesmods.net/farming-simulator ... -v-42.html
https://gamesmods.net/farming-simulator ... 20618.html
Mul on pisike probleem selle mänguga - sinna on aastate jooksul kulunud piinlikult palju tunde, mistap saan täie kindlusega väita - mängust endast selliseid pilte teha ei õnnestu. Ka kõige parema tahtmise korral. See, et keegi enda loodud kaarti kolhoosi-aegse fotoga reklaamib, on juba hoopis eraldi teema.
Crispyl jääb seekord sisikond kõrvetamata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Vahelduseks soovitus Mats Traati lugeda: https://kultuur.err.ee/1133994/arvustus ... ies-mahlas
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas ruger »

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

ruger kirjutas:Huvitav nõukogude aegne teekann
https://twitter.com/katlinegrey/status/ ... 0538342401
Tuntud juba antiikajast "Heroni kera" nimetuse all. Küsimus muidugi- mida on sellel tehnikaimel pistmist nõukaajaga?
not a Soviet design, but one from the Kamenstein's World of Motion line kettles
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Manurhin »

Ma ütleks seda, et kõigil arstitudengitel peaks olema kohustuslik kohe esimesel kursusel üks klõmakas odekolonni ära juua. Ei peagi olema palju, vast 25 grammist piisaks täiesti. See õpetaks väga lihtsalt selgeks, kuidas teha vahet niisama õllesõbral ja tõsisel alkohoolikul. Kuskil nii kõva paarkümmend aastat tagasi, kui ma kah veel noor ja ilus olin, saime oma seltskonnaga ühe sõbra pool kokku ja noh, olime siis seal ja arutasime mingeid plaane. Korraga jäi mul silma riiulil olev odekolonnipudel, Saša vist või midagi taolist. Ja kuna me igasugu musta huumorit ja muidu võllanalju armastasime teha, no siis mina lõõpisin ka, et oh, odekolonn, võib, ma joon ära? Polnud ma odekat tegelikult varem proovinud (ega ole hiljem kah), aga teadsin, et parmud joovad ja noh, naljaks hea küll. Aga seltskond, selle asemel, et niisama naerda, ütles, et no lase käia, pane jah üks klõmakas. Ma selle peale mõttes, et khmm, ma ei mõelnud seda just päris niiviisi, aga no kui juba nagu poolenisti lubatud sai... Võtsingi ühe lõuatäie. Õõõhhh... Läksin vannituppa ja loputasin tükk aega suud. Väga palju parem sellest ei saanud. Pärast kodus pesin tol õhtul vist 5 korda hambaid, aga ikkagi ole veel järgmisel päevalgi see odekamaitse kergelt suus tunda. Ja siis ma jõudsingi äratundmisele, et küll see alkoholism peab ikka üks hirmus haigus olema, kui mõned sellist kraami päev päeva järel vabatahtlikult pudelite kaupa nahka panevad.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Cosmos
Liige
Postitusi: 107
Liitunud: 08 Veebr, 2014 18:06
Asukoht: Tõrva
Kontakt:

Re: Alaealiste ja segaste kuritegevus

Postitus Postitas Cosmos »

Seespidise tarbimise kogemus küll puudub, kuid minu mäletamist mööda ei joodud kõiki odekolonne vaid olid spets. margid. Sellest ka Singer-Vingeri,,Kasevete aeg'' või reklaami paroodia,,Meie kioskisse saabus müügile uus partii sidrunimaitselist näovett''.
Mingitel hetkedel oli abitöölisteks paar selle,,nektari'' tarbijat. Juttu võib nendega rääkida küll. Eriti pealetuult jäädes. Aga kirjeldamatult ilmvõimatu on peale neid tualetti kasutada...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas vanahalb »

Keegi Hardi Volmer kes Singer-Vingeri "Kasevete aeg" valmis kirjutas on meenutanud, et "Kasevesi" oli tuntud läti päritolu "Berzu udens" ja see läks parmudel kõrist alla nagu sametiste sussidega. Eesti joogikõlbulik toodang olid "Hardi " ja "Frigo". Need polnud mitte odekolonnid vaid kölni vee sarnased kerged tualettveed. "Frigot" ma lõhna järgi vist mäletan. Maitsnud ei ole. Võib-olla suure hädaga läheks isegi alla. Chanel no5 seevastu küll juua ei suudaks. Üks asi et liitrihinna pärast ja teiseks on juba lõhn liiga "rammus".
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 840
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sekeldaja »

Mingist tolleaegsest huumorisaatest on meelde jäänud väljend "aknohoolsed joogid", tuletatuna aknapesuvahendist "Aknool", mida tarbisid parmunduse hierarhias juba 25. leveli saavutanud gurud.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Kuugeldasin "berzu udens" piltidena... 8)
Esimesed kolm odekolonnist, ja neljandana pingereas tuli juba Hardi (Volmer)... :)
Üheksakümnendate alguses - kioskimajanduse hiilgeaegadel, kui ma veel ühe jalaga lasnas resideerusin, siis bussipeatuse putkas müüdi sellist segmenti nagu "Русский Лес" ja ka tootearenduse peale oli mõeldud, sest lisaks baasversioonile pakuti gurmaanidele "Pусский Лес с лимонов".
Milline asjaolu viis mind mõttele, et sedasorti parfümeeriat toodeti ja arendatigi eelkõige reaalset kasutajaskonda silmas pidades... :D

image_2020-10-08_060343.png
image_2020-10-08_060343.png (186.46 KiB) Vaadatud 2261 korda
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 840
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sekeldaja »

Ahjaa, tualettvee "Saša" ja "Troinoi" segamisel saadi kokteil "Aleksander Kolmas", teadis rahvasuu ka rääkida.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2618
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas vanahalb »

Ma ei teagi kui kaugele ajaloo hämarusse odekolonni joomise traditsioonid ulatuvad. Päris kindlasti joodi seda nõukaajal siis kui päris alkot sai poest alles alates 14.00. Ja muidugi Gorba ajal kui esines ajutisi raskusi õlle tarnimisel. 1990 kuni pandipakendiautomaatide tekkeni võitlesid linnavolinikud pidevalt selle vastu et taarapunktis parümeeriat müüakse. Taarakunnide äriidee oli selles, et sinna tehti letike kus sai pudelid kohe vedela vastu vahetada. Kuni kl 10.00 või 14.00 läksid odekolonnid kaubaks ja kes pärast seda veel jalul pūsis läks Sarviku kraadiga parmuballoonide peale üle. Need viimased olid liitrihinnalt igasugustest lõhnavetest vist isegi odavamad kuid iga kell ei saanud poest kätte.
Ühekaupa sigarette sai sealt ka osta. See viimane business pandi aktsiisiseadusega kinni kui keelati lahtisest pakist müük āra.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Joodi näiteks ka 70ndatel.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas metssiga »

vanahalb kirjutas: Need polnud mitte odekolonnid vaid kölni vee sarnased kerged tualettveed.
Üks ja sama asi, prantsuse Eau de Cologne/odekolonn ja saksa Kölnische Wasser/kölni vesi, erinevaid marke oli muidugi hulgaliselt. Hellitlevalt odekas oli N Liidu aegne "hea" asi ja sellisena kauge minevik. Uue aja algul tulid igatsorti putkadesse müügile suuloputusveed, mis olid hoopis paremad - tehtud joogipiiritusest ja looduslikest lõhna/maitseainetest, erinevalt vängest vene odekolonnist meeldiva lõhnaga, kangus kange, mina olen näinud 80 kraadilist jooki (sihipärasel kasutamisel oli ette nähtud ainult tilgutada vähe klaasi vee kohta ja siis suud loputada). Olen ka proovinud, läks alla küll (siiski jäi see üks proovipitsike ka ainsaks :D ). Tänaseks on aga seegi minevikku vajumas, Euroliidus toodetud ja meil igas poes müügil olevad suuloputusveed on kõik ilma piirituseta. Ida poolseid piiritusega "jooke" on veel müügil küll, aga ainult mõnes üksikus kohas.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Naljakas, et mina seda kasevett ei mäleta, pole sellist pudelitki oma ihusilmaga näinud. Mis surrogaatide joomisse muidu puutub, siis vähemasti "tinakat" (denatureeritud piiritust) joodi juba Wabariigi ajal, võimalik, et varemgi. Mingitest memuaaridest olen lugenud, kuidas nt. Tartu voorimehed sellega maiustada armastanud. Odav oli ja pähe hakkas, no suva sellest maitsest. Nõukaajal oli üks sugulane sigalas brigadir, temal oli kodus terve kastitäis denaturkapudeleid laua all. Viis sealt siis töö juurde täpselt niipalju, kui parajasti hädapärast vaja oli. Töö juures hoida ei saanud, kuna seal oleks see kohe ära joodud. Omaette nalja hakkas saama siis, kui KamAZ-e tootma hakati. Nondel oli teadupärast piiritus pidurisüsteemis ette nähtud (et miinuskraadide juures piduritorustik kinni ei külmuks). Ma ei tea tänaseni, kas leidus mõni masin, millel tõesti see ka süsteemis oli. Üldiselt valasid autojuhid auto jaoks ette nähtud piirituse (puhta toidupiirituse, mitte denaturaadi) ikka enda "süsteemi". Autode sisse valati kõikmõeldavat muud ollust: piduriõli, tosooli, diislikütust ja veel tont teab mida.
Üks naljakas vahejuhtum seoses odekolonniga, tõsi, küll juba üheksakümnendatest. Elasin tavaliselt suviti maal ja nagu sellistes kohtades ikka, käis meiegi külla autolavka (või siis moodsamas keeles rändkauplus). Enamasti ikka käisin seal, kuigi peamine kraam sai ise autoga linnast toodud. Aga no kasvõi jäätise ja paar õlut võis ju ikka võtta ja mis peamine, sai naabritega poodi oodates natuke sotsialiseeruda. Ja ühel korral siis vaatan, ohhoo! ilusates ümmargustes pudelites "Limonnõi" ka müügil. Hind oli imeodav. Mul oli just päev varem aftershave otsa saanud ja mõtlesin, et no väga hea, saabki see mure kiire ja odava lahenduse. Etteruttavalt võib öelda - saigi. Sellest pudelist jätkus mulle mitmeks suveks ja oli üllatavalt hea kraam peale habemeajamist näkku mätsida. Aga see pilk, millega üks naabrimammi mind vaatas, kui selle "sidrunimaitselise" endale korvi tõstsin, oli umbes selline, et oh püha taevas, kas tõesti SINA juba ka??? :lol:.

Ühest "arheoloogilisest leiust" ka paar pilti. Läks sinnasamma auku tagasi, las tulevased arheoloogid kunagi sajandite pärast mõistatavad, et mis see küll olla võis :D. Kvaliteedimärk peal ja puha, ju ta siis ikka üle prahi kraam oli.
Manused
14184737_Ge6Mzs.jpeg
14184737_Ge6Mzs.jpeg (111.21 KiB) Vaadatud 1989 korda
14184735_iRwp87.jpeg
14184735_iRwp87.jpeg (116.81 KiB) Vaadatud 1989 korda
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Minu vanatädi rääkis ka, kuidas Tartus käigu ajal Eesti ajal oli näha, kuidas "jõid tinakast".
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist