Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Poolas on näiteks piiritus ka täna vabalt müüdav krasm. Kusjuures tuleb hing odavan kui siinsel viinal. Poolik oli 38 zlotti, kui mälu ei peta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Z03 »

90ndate kuulsaim kokteil oli ju Royal 96% piiritus + Mehukatti.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina sellest piirituse-janust eriti aru ei saa. Kes tahab midagi analoogset proovida, siis Stroh-il on praegu mingi 80-kraadine toode. No taevas appi, lonksu peale kõrvetas seest kõrisõlmest pärasooleni :D

Ei tea, kas polnud sinelivarrukat, mida nuusutada või oli probleem väheses praktikas, aga noh sellise joogi vajadus jäi mulle segaseks. :write:

Kangemat viina hakati Eestis pakkuma kuskil 90ndate alguses - nime all "Viru kange" (rahvasuus tuntud ka nime "Karu vinge" nime all). Vist 58 kraadi oli.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19538
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas ruger »

Selle peale enamus 40-45 vanuses ohkavad ja vaatavad heldinult Punamütsikest. :lol:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
eeru
Liige
Postitusi: 585
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas eeru »

VanaUnt kirjutas:60. aastatest on mulle meelde jäänud ka 56 kraadine viin, ise veel polnud selles eas, et tarbida, hiljem oli see kadunud, oli vist Siberi, mis oli 45 kraadi, ka Vana Tallinn oli ju siis 45 kraadi. Starka oli ka 43 kraadi, Gabrieli kraade ei mäleta, ei kuulunud mu lemmikute hulka, igastahes kange oli ja Agnes oli lahja.
uues rahas maksis 56 kraadine 3 rubla ja 56 kopikat. Viru Valget oli ka 45 kraadi. Pudelisilt oli tiba teistvärvi.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Drax »

Lemet kirjutas:
Teine äärmus oli kõige odavam limonaad, Lumivalgeke (Sprite analoog).
Kas Sprite analoog siiski mitte Kellukese nime ei kanna?
Selleks peab küll erakordselt hea maitsemälu olema, et neil kahel vahet teha, mina seda hetkel küll ei suuda. Tulid nad äkki lihtsalt eri tehastest, üks Tartust ja teine Tallinnast?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Mina sellest piirituse-janust eriti aru ei saa. Kes tahab midagi analoogset proovida, siis Stroh-il on praegu mingi 80-kraadine toode.
80-kraadine Eesti viin on täitsa müügis: https://cityalko.ee/toode/vergi-vodka-80-50cl-pet/

Minu arust ka see nagu peaks majapidamistöödeks sobima.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Mina sellest piirituse-janust eriti aru ei saa. Kes tahab midagi analoogset proovida, siis Stroh-il on praegu mingi 80-kraadine toode.
80-kraadine Eesti viin on täitsa müügis: https://cityalko.ee/toode/vergi-vodka-80-50cl-pet/

Minu arust ka see nagu peaks majapidamistöödeks sobima.
On - ja miks ei ole siis lubatud müüa piiritust? Ehk millest see vahe tuleneb? (ma tean et 1 loll võib rohkem küsida kui....)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas bodom »

Kriku kirjutas: Minu arust ka see nagu peaks majapidamistöödeks sobima.
80-ne kraadine oli sellepärast vist hea, et järgminsel hommikul piisas ainult vee kuukamisest ning eilne konditsioon oli saavutatud. :lol:
Teadupärast kangem kraam seedib kauem. :P
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Desinfitseerimiseks osta seda: https://okosept.com/prod-eng/okosept-medical/?lang=en
Ja saab osta 5L korraga? Ilma retseptita? Tasub uurimist.

ps.
ma siiski ootaks vastust et miks kuni 80% on lubatud aga üle selle mitte.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas gorilla »

Lemet kirjutas:Poolas on näiteks piiritus ka täna vabalt müüdav krasm. Kusjuures tuleb hing odavan kui siinsel viinal. Poolik oli 38 zlotti, kui mälu ei peta.

Õigust räägid, Lemet :D
polska spirt.jpg

Mina raiskan hüva kraami labaselt, klaasist asjade puhastamiseks... Oleks pidand rohkem kaasa ostma kui paar pudelit.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas gorilla »

Üldiselt Poola riik on üks ütlemata tore koht, piiritust saab vabalt poest, üle riigi põhimagistraalide on rajatud normaalsed ökoduktid,
igal pool on piirkiirus palju suurem kui meil on kunagi lubatud, rändureid pmts. ei ole ja kogu riik on puhas ja korralik..
-he not to go to war, she not to go to a dance.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas vanahalb »

Drax kirjutas:
Lemet kirjutas:
Teine äärmus oli kõige odavam limonaad, Lumivalgeke (Sprite analoog).
Kas Sprite analoog siiski mitte Kellukese nime ei kanna?
Selleks peab küll erakordselt hea maitsemälu olema, et neil kahel vahet teha, mina seda hetkel küll ei suuda. Tulid nad äkki lihtsalt eri tehastest, üks Tartust ja teine Tallinnast?
Ei need olid ikka erinevad joogid ja vähemalt Tallinna tehas tegi mõlemit. Mõlemad olid valged limonaadid ja kui Lumivalgeke oli minu mäletamist mööda väga prosta, siis Kellukesel oli ikka natuke liha ka luude peal. No sellise vahega, et Kellukest koos magusa saiaga juba kannatas juua kuid Lumivalgekesega ei osanudki midagi peale hakata.
Seetõttu täiesti võimalik, et hoopis Kelluke Coca-Cola investoritele muret tegi :scratch:
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Walter2 »

Dr.Sci kirjutas:
Kriku kirjutas:Desinfitseerimiseks osta seda: https://okosept.com/prod-eng/okosept-medical/?lang=en
Ja saab osta 5L korraga? Ilma retseptita? Tasub uurimist.
ps.
ma siiski ootaks vastust et miks kuni 80% on lubatud aga üle selle mitte.
80-ne on veel viina nime all, üle selle aga piiritus e. riigi monopol, ega muud vahet siin polegi.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 52 külalist