Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Väino »

Saaks siis paadimajorikski. Käeulatuses olnud aadliseisusega võrreldes on see muidugi väga väike lohutus.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas andrus »

Nõukaihalejat tahate aadliseisusesse tõsta - sadistid.
Pakkuge ikka midagi mõistlikku - parteirakukese sekretär või ehituspati politruk.
Hädapärast mõne defitsiiti müüva nomenklatuuripoe majandusjuhataja kohta - seal käivad inimesed on ka alati rõõmsad ja ei unusta tänamast ning vastuteenet pakkumast :)
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Viiskümmend »

NLiidu taseme Eesti sportlased, artistid ja teadlased jne ongi ju meie tänane absoluutne rahvuslik kullafond ja nn. "liiduvabariigi tase" oli see, mis kokkuvõttes tegelikult imes ja oli veits piinlik värk.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2617
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas vanahalb »

Mulle on mulje jäänud, et erinevalt Eestist on Soomes tavainimesel palju suurem võimalus pingviinide paraadile sattuda. No lihtsalt kutsutakse mingil täitsa suvalisel valikul nagu ühte mu tuttavat 2010 a. Seevastu - millal Eestis viimati keegi tädi Maali peole kutsuti? Kas mitte eelmisel aastal polnud keskmist mõõtu sensatsioon kui kellegile tundmatule vanaprouale oli kutse eksikombel saadetud ja kõrge konsiilium otsustas, et ei hakka seda tühistama? Ma pole Soome reeglitega eriti kursis (mind pole kutsutud :) ) . Eestis aga on pingviinide paraad presidendi erapidu kuhu kutsutakse presidendi külalised. Siis kogunebki sinna seltskond, millel pole ei saba ega sarvi - Riigikogu liikmed ja diplomaadid enesestmõistetavalt kuid mingid ihukroonikakirjutajad; jorsid, kellega koos Münchenis õlut rüübati jms. See ei ole rahvastsiduv lähenemine. Pealegi , oli see vist too Toomas Henrik, kes 20. augusti tähistamise kinniseks peoks (Kadrioru Roosiaias) muutis? Veel hullem ämber ja selle reha otsas vihub endiselt kamaaruskat praegune president. Siis pole midagi imestada kui 24.veebruaril on kaks pidu - üks tõrvikutega ja teine linaga laua taga. Mu meelest on selline vahetagemine juba president Ilvese ajast täiesti taotluslik, sest lõhestunud rahvast on lihtsam valitseda nagu vanad roomlased teadsid rääkida ( Jaga ja valitse)

Nõukaajal olid selliste sündmuste puhul pidulikud kontserdid Kremli Kongresside palees, "Kutsuvad tulukesed" jms. Neisse saalidesse lausa tänavanurgal pileteid ei müüdud kuid sarnaselt Soomele - lihtinimene sattus kuhugi 30-ndasse ritta üsna sageli. Kaamera ei keskendunud mitte publikule vaid esinejatele. Tänane Venemaa üldiselt jätkab seda joont. Erinevalt nõukaajast vaatab kaamera sagedamini publikusse ja vähemalt esiridades on lauakesed kohalike staaride ning paremat sorti ninaesisega. Ja nagu jalgpallivõistlusel käib kaamera vahel kuskil saali sügavustes , püüab sealt külamehe ja riik ning rahvas ongi ühtsed.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

vanahalb kirjutas: Seevastu - millal Eestis viimati keegi tädi Maali peole kutsuti? Kas mitte eelmisel aastal polnud keskmist mõõtu sensatsioon kui kellegile tundmatule vanaprouale oli kutse eksikombel saadetud ja kõrge konsiilium otsustas, et ei hakka seda tühistama?
Kas just mitte vastupidi polnud? Et tädi Maalil kallis kleit juba ostetud ja ettevalmistused tehtud, ja siis korraga teatatakse, et uups, sorri, aga sa, mats, ära ikka meie rikaste ja ilusate paraadile tule? Ei viitsi praegu netis tuhnima hakata, aga enamus kommenteerijaid ajalehtedes arvas, et ei oleks see riik pankrotti läinud, kui ka üks inimene n. ö. rahva seast oleks vastuvõtule tulnud, kui kutse juba saadetud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Manurhin »

Natuke lugemist pühapäevaks. Kuidas ENSV turistidel omal ajal Soome jm. välismaale reisile pääsemine käis:
http://www.ra.ee/tuna/eesti-nsv-turisti ... 1955-1980/
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas ruger »

Et vanad kombed meelest ei läheks. Peterburgis värviti rohtu rohelisemaks.
https://twitter.com/odikov/status/1137266063106805760
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sina sobiksid sinna hulga paremini, lõpliku tõe kuulutajad olid ju need hingede püüdmise töö tegijad.
andrus kirjutas:Nõukaihalejat tahate aadliseisusesse tõsta - sadistid.
Pakkuge ikka midagi mõistlikku - parteirakukese sekretär või ehituspati politruk.
Hädapärast mõne defitsiiti müüva nomenklatuuripoe majandusjuhataja kohta - seal käivad inimesed on ka alati rõõmsad ja ei unusta tänamast ning vastuteenet pakkumast :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas davidsoniharald »

Nii tugevate mälestuste peale tahan ma küsida: Mees, mis su sünniaasta on? Kui täpset aastat ei julge avaldada, siis anna vahemik kasvõi. 75-80, 80-85, 85-90 jne.

Minu sünniaasta on 83 ja mälestusi Liidu ajast väga vähe. Siiski kangastuvad mulle alati esimese asjana Moskva poe juures nähtud väikeste ratastega (juskui isetehtud) plate peal invaliid, kes mingid klotsid peos hoogu endale tõukas (kas ratastooli ei olnud veel jõudnud siia maailmanurka?), kerjav vanamees ja poe ümber hänginud joodikud. Veetsin lapsepõlves seal palju aega vanemate juurikaputkas. Kõva vene värgi kirumist vanemate poolt ja Lada 21043 tootmisaastaga 1985, mille kohta isa 92 aastal ütles "igavene risu auto" mäletan ka. Seitsme aastaga oli "kvaliteetne" vene tehnika hakanud logisema igast otsast. Ma rohkem ei viitsi seda masendavat aega meelde tuletada...
Kapten Trumm kirjutas:
Ca 1988-89 andis kolhoos kõigile soovijatele majaehituseks 10 000 rubla per kärss laenu. Soovijaid tegelikult eriti polnudki, sest siis ei peetud laenuvõtmist nii enesestmõistetavaks kui nüüd ja erinevalt huugama pandud kraamist tuli see raha kunagi tagasi maksta.
Noh, tegelikult (kui ma vaatan enda suguseltsi tegemisi) oli ka toona enda elujärje parandamiseks võimalusi, lihtsalt ka siis oli lihtsam võtta külapoe taga pudelist viina ja viriseda, "valitsus" on süüdi ja kui oleks Ameerikas, vot siis oleks elu lill, selmet võtta jalad tagumikust ja hakata tegutsema. Täpselt sama probleem on maal tänaseni (niipalju kui seda elu on järgi jäänud). Mikro-piimatalu pidamisest olen siin küllalt kirjutanud. Seal polnud toona pea mingit äririski ja tollal "kombinaat" lehmapidajaid üle maksmisega ei lasknud. Oli küllalt neid söötis heinamaid ja põlluribasid ja ametlikud piirangud (vist 0,35 hektarit õueaiamaad) olid formaalsed. Lihtsalt mida polnud, olid töötegijad. Oli piim ok, said ka raha, mis ette nähtud. Hoolimata toona probleemiks olnud viinaninade hulgast mäletan ma sellest ajast siiski töörabamist ja töörabamise nägemist, mingit sellist "hängimist" nagu täna kesklinnas näha saab, kahjuks mulle ei võimaldatud. Võibolla, et see meie "edu saladus" oli selles, et meil ei olnud viinaninasid, pudelid muidugi kapis olid ja sealt sünnipäeval ka kallati, aga noh ajaviiteks lihtsalt elu kiruda selle taga ei näinud kordagi.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

76 on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kapten Trumm kirjutas:76 on.
Sündisid 76 ja Liidu kokkukukkumise ajaks aastal 91 olid sa 15 aastane. Selle pealt teeb iga foorumi kasutaja ise järeldused. :roll:
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Ma arvan, et Trummi vanuse küsimus on viimastel lehekülgedel juba kaks korda ammendatud. Topelt muidugi ei kärise :mrgreen: :mrgreen:
Kriku kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:mul on olemas kinnisvarahaldur II kutsetunnistus ja olen koosolekuid pidanud ja kursis, mis seal tänagi toimub
Just täpselt. Täna. 25+ aastat pärast N. Liitu. Nimelt sellest ma rääkisingi.

N. Liidu lagunemise ajal olime me mõlemad teismelised. Ma täiesti usun, et sa võisid olla varaküps eluvaatlev teismeline, aga täiskasvanute vaheliste inimsuhete kohta üldistuste tegemiseks peaks IMHO siiski neis ka isiklikult osalema.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

davidsoniharald kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:76 on.
Sündisid 76 ja Liidu kokkukukkumise ajaks aastal 91 olid sa 15 aastane. Selle pealt teeb iga foorumi kasutaja ise järeldused. :roll:
Ja mis kasutaja järeldab poiss sinu 1983 kohta? Et 8-aastane olemine NSVL kokkukukkumise hetkel on kuidagi kaalukam...?
Arvan, et sinu teadliku eluperioodi kogemused pärinevadki ajast, mil NSVL kui selline varises igast otsast ja see aeg, kui elu oli enamvähem ok, olid sa alles mähkmetes. :mrgreen:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2905
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Kapten Trumm kirjutas: mil NSVL kui selline varises igast otsast ja see aeg, kui elu oli enamvähem ok, olid sa alles mähkmetes. :mrgreen:
Trumm on minusuguse vanaäti kõrval muidugi mähkmetes poisike, aga mina ei mäletagi sellist nõukaaega, kui elu oli enamvähem ok.
Elu paistis ok ainult partei tulevikureklaamides ning väljamaa kataloogides.
Muidu oli täiesti lootusetu.
Aga kui NSVL igast otsast varisema hakkas, siis tekkis lootus, et elu läheb ok-ks. Ja läkski.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Ja mis kasutaja järeldab poiss sinu 1983 kohta? Et 8-aastane olemine NSVL kokkukukkumise hetkel on kuidagi kaalukam...?
Ei, tema ei ole oma kogemust nõukogude inimesena kuidagi afišeerinud. Selle taotluse mõtlesid sa praegu ise välja.
davidsoniharald kirjutas:Minu sünniaasta on 83 ja mälestusi Liidu ajast väga vähe.
Valdav enamus kasutajatest oskab lugeda, ma arvan.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 17 külalist