Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Tere pärastlõunat kaasfoorumlased!
Nimelt vaevab selline küsimus nimelt kust saada akadeemilist ja empiirilist materjali oma ülikooli töö jaoks. Nimelt olen sellest õppeaastast tagasi koolipingis täpsemalt Tallinna Ülikooli Riigiteaduste Instituudis riigiteaduste eriala BA astmes 1.kursusel. No eks meil on selline kohustuslik aine nagu "Eesti ühiskond ja poliitika" mille raamas peab kirjutama analüütilise essee 06.jaanuariks optimaalse pikkusega 10-12 lehekülge. Mina valisin teemaks "Eesti riigikaitseline juhtimine 1918-1939 ning tänapäeval" võttes selle teema kuna olen pikalt seotud olnud riigikaitsega(kaitseliitlane, ajateenija, elukutseline ja nüüd siis jälle kaitseliitlane). Tean, et ütlete KVPS raamatukogu on kõige parem koht selline kirjatüki materjalide otsimiseks, aga teadupärast pole enam nii-öelda kaitseväe süsteemis sees. Seega igasuguseid ideed on teretulnud. Paraku ei tea kuidas on lood sellega Rahvusraamatukogus.
PS. Kui kellegil on hea idee, siis võib otse selle saata mulle e-maili peale, milleks on motorist@hot.ee.



Parimat soovides
VA22
[i]Stay frosty[/i]
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas Jalutu »

"Eesti riigikaitseline juhtimine 1918-1939 ning tänapäeval"
Mõh...
Mis mõttes?
Kes on küll see suurepärane õppejõud, kes sellesinatse pealkirjaga tööd ootab?

Vinge teema, igatahes...
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas kulda18 »

Ilmselt ei pääse sa enne esmaspäeva suurt kuskile ligi. Paremini varustatud raamatukogudes peaks olema alljärgnevad teosed, ehk annavad mingi ülevaate, kuidas edasi minna. Tegemist on siiski mälestustega, aga vajadusel saad kasutada.

Heitluste keerises. / [I-II] / Alfred Luts
Kui võitluseta murdus mõõk / Harald Roots
See mis ma nägin : [mälestused] / Villem Leopold Saarsen

Lisaks võit otsida internetis olevatest ajakirjadest "Sõdur" ja "Kaitse Kodu". Kindlasti leiaksid materjali Tartust, KSK raamatukogust, kuid ma ei tea, kas see 31.12 lahti on? Nädalavahetusel kindlasti pole. Sinna peaksid pääsema kõik soovijad, tarvis on vaid isikut tõendav dokument kaasa võtta. Mina kooli ajal pääsesin igatahes. Ja ilmselt saad siin foorumiliikmetelt piisavalt infot.

Au tööle!
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas toomas tyrk »

Sõjalise juhtimise teema 1918-40 on senini avaldatud ajalooliste uurimustega ilmselt katmata teema. Kui ma eksin, siis parandage.

Teema iseenest on huvitav. Minule isiklikult pakuks tõsist huvi, kui keegi kirjutaks lahti 1928. a. paiku toimunud reformi (kindralstaabi likvideerimine jms). Aga see ilmselt ka tuleviku soov...

Tänapäevaseid muutusi on ilmselt lihtsam jälitada. Kuigi pole ka selles kindel.

Igal juhul on õige aadress uurimuse alustamiseks Madara tänaval asuv Riigiarhiivi uurimissaal. Ainult et kiireks võib minna...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ah-jaa, veel tuli meelde, et Varustusvalitsuse alluvus (eelmises wabariigis) ka muutus. Ministeeriumi ja sõjaväe vahel. See oleks teema, mida tänapäevase sõjaväe juhtimise teemaga saaks ja võiks võrrelda.

Aga antud analüütilise essee mahtude juures näen hetkel vaid võimalust kõigi võimalike uurimisteede kaardistamist, eesmärgiga neist hiljem ühe-kahe lahtikirjutamiseks baka töös, mõne rohkemaks avamises magistritöös.


Kogu teema hoiaks mina küll doktoritöö teemaks...
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas Jalutu »

...analüütilise essee 06.jaanuariks optimaalse pikkusega 10-12 lehekülge...
Mis seal ikka, nuuskad paar korda ja ongi valmis. Arvestades teemat ja mahtu ei olegi võimalik midagi rohkemat kui sissejuhatus, kokkuvõte ja 3-4 lk sidusteksti kokku panna.
Aastaid tagasi anti välja ajaloolise osa kohta üks brošüür kusagil Tallinnas, kahjuks peast ei mäleta koostajat-väljaandjat. Hiljem ehk meenub. Kaasaegse osa saad Sõdurist ja ametlikult kodulehelt.

Ära põe!
Kui leegid katla all liiga kuumaks lähevad (ise venitasid!) - kirjuta privasse!
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas tuna »

Helgi Õunapuu
Eesti Vabariigi riigikaitse juhtimine 1918-1940
Sõjaväe keskasutuste, sõjaministeeriumi ja selle asutuste organisatsioon
Riigiarhiiv, 2004
108 lk
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Tere!
Sain essee kirjutatud, seega võib teema lukku panna. Aga aitäh kõikidele, kes kaasa aitasid. Ora peffaris meetod toimub minu puhul kõige paremini, seega jäi veel essee tähtajast üks päev üle. Nüüd veel vaid hinnet oodata.
[i]Stay frosty[/i]
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Riigikaitse teemaline analüütiline essee

Postitus Postitas Madis22 »

Ära siis häbene seda ka siia lugemiseks üles panna.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist