Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Mercurius »

Intelligentide vastu aitab pauk-lõks. Riiulil juba 4 hülssi...
Harnland
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 16 Mär, 2013 0:15
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Harnland »

mul on pauk-lõksuga varsti kasuka-jagu nahku koos. Üle-eelmisel aastal 12 pauku, eelmisel 19 ja seeaasta kesiselt 4. Kunagi ma seda ka ftp Fucsile kõnelesin, aga ei tea mis kaalutlustel ta veel vanaviisi võitlust peab.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Selgituseks - minu mutiküttimise peamiseks motiiviks on tuttavate soov, muttidest oma maal lahti saada. See kehtib ka kohaliku valla muruniitja objektide kohta. Ma ei käi neid mööda metsi ja põlde muul ajendil taga ajamas. Ma panen kirja mõned selle tegevusega seotud faktid - peamiselt, et olla tõhusam. Ja ma võtan enamusel oma saakloomadest nahad, lootuses, et kunagi ma need pargin ja kasutan mingiks tarbeks.
"Vanaviisilõksud" - müügil mitmetes Eesti poodides hinnaga üle 4 EURipaar. Mul on neid 15 paari, mis on tihti liiga vähe. Eile kaotasin muruniitja pärast ühe. Minu viga, paigutasin halvasti. Ühe objekti kohta, mis on umbes 100 m2, panen keskmisel 3 paari. Vahel olen pannud ka vaid ühe. Vahel rohkem. Tavaliselt saab sellisel moel 1 looma 24h jooksul. On juhtunud, et ühe lõksupaari mõlemas otsas on saak. Iga 24h jooksul lisandub veel üks. Kui 24h jooksul objektil midagi ei toimu. Siis korjan lõksud üles, teades, et paari päeva või nädala pärast tekivad sinna uuesti jäljed tegevusest. Ma ei tea, kas see on "järelnoppimine" või võtab keegi nii kiiresti mahajäänud taristu üle. Aga kui siis veel keegi lõksu tuleb, on vaikust 1 kuu kuni üks aasta. Sõltub sellest, kas objektil on hea ühendus teiste muttide piirkondadega. Kuskil metsatalus on see tõenäoliselt lõppematu jaht või sõda.
Tulemused - alates selle aasta 9. juulist on sügavkülma lisandunud 40 nahka. 4 kuivab. Eelmistel aastatel on vähem, kuid siis oli ka objekte vähem.
Küsimused pagutaja kohta
1) palju see maksab ja palju maksab laskemoon
2) kas iga pauk tapab ... või kaob ära muttide tegevus
Küsimus Harnlandile - kas sa tahad jagada kogemusi nahkadest?
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Troll »

Martin Herem kirjutas:Küsimused pagutaja kohta
1) palju see maksab ja palju maksab laskemoon
Baltic Hunter pakub: http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... c584610ea5

Laskemoon 50tk 30EUR-i: http://baltichunter.ee/pood/product_inf ... c584610ea5

Õppevideo: https://www.youtube.com/watch?v=lTVXNN9c7mI
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Mutid!

Postitus Postitas Z03 »

Mutid muttideks, aga mulle näitab see teema, et kui vaenlase tõrjumisse suhtutakse sama läbimõeldult, põhjalikult ja süstemaatiliselt, siis võib ennast Eestis julgelt tunda.
Harnland
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 16 Mär, 2013 0:15
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Harnland »

Hr. Heremile. "Kasukajagu" oli lihtsalt viide selle võitlusmeetodi tõhususele. Tegelikult ma mutte nahtadest välja ei koori.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Harnland kirjutas:mul on pauk-lõksuga varsti kasuka-jagu nahku koos. Üle-eelmisel aastal 12 pauku, eelmisel 19 ja seeaasta kesiselt 4. Kunagi ma seda ka ftp Fucsile kõnelesin, aga ei tea mis kaalutlustel ta veel vanaviisi võitlust peab.
Nojah.
Selleks on kolm olulist põhjust.
1. Tehtud investeeringud pädevatesse mutiraudadesse peavad "ennast tasa teenima" (ei ole sügavamat mõtet, kui esteetika kõrvale jätta, kamina kohale ilupärast neid riputada)
2. Ma olen oma loomult pigem konservatiiv ja väärtustan traditsioone...
3. Kui ma vaatan selle aasta saaki ja mis veel olulisem, selle aasta invasiooni globaalsust, siis mulle hakkab tunduma, et pigem on rünnakute tõrjumisel vähemalt minul siin tegemist püsikuludega.. noh, nagu on telefon, elekter, üür, toit, jook... aga püsikulud tuleb hoida kontrolli all
Troll kirjutas:Laskemoon 50tk 30EUR-i
Mutilõks W2 44.90EUR/TK
:scratch:


Tegelikult on neljas mõõde kah. See on see teema, et boss tahab suvepeakorteris nautita vaikust ja rahu... aga kui mina seal koos muttidega paugutama hakkan, siis see võib lõppeda minu täieliku mitteviibimisega (bossi vastuvaidlemist mittekannatava määrusega sätestatud tingimustel) maa-alusefaunarohkel objektil....

***

Muidu aga ainult +1 viimasel nädalal.
Ja see tuli jälle sealt transiitkoridorist, millest pilte sai jagatud.
Viimased isendid on silma järgi kõik sellised kõhnavõitu ja väikesed olnud.
Selliseid rammusaid ambaale pole enam olnud, nagu eelmisel aastal ja selle aasta kevadel.

Kolmes teises kohas selline lugu (pidevalt ja jätkuvalt ja korduvalt), et kõik rauapaarid mõlemast (mõlemast!) otsast mulda täis aetud ja rakendunud (ilmselt lükkavad mutid mullaga selle päästemehhanismile peale ja rauad rakenduvad).

Kahes kohas aga sellised lood, et vaatan - värskelt käiku aetud ja panen rauad maha. Siis kaks-kolm päeva rauad maas ja mitteüks mutt ei tule.
Siis võtan üles ja panen teise kohta ja siis ta rsk jälle tuleb sinna, kust ma rauad ära võtsin. panen siis rauad jälle tagasi sinna ja mutt krt jälle ei tule...
Mingi müstika.

Kusjuures ma teeks nendele raudadele väikese insenertehnilise täiustuse või siis paranduse - see traadist keeratud päästemehhanism peaks olema suurema läbimõõduga või tugevamast (teras)traadist keeratud. Ma olen neid nüüd näpitsatega korduvalt tagasi painutanud oma õigesse asendisse/nurga/kalde alla, sest mutid on need tiba ära painutanud juba (eriti veidi vanematel aasta vanustel raudadel) ja need takerduvad peale pressimisel kohe rauaraami taha, ning lõks ei rakendu alati.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

+1 jälle samas kohas, transiitkoridoris...

Kusjuures on võimalik, et transiitkoridoris eksis üks intelligent, kes enne seda on mind veidi eemal teises kohas lollitanud kolm nädalat, kaevates ennast kahel korral raudade alt läbi + ühel korral läks raudadest "läbi" jälle puhtalt...
stiilinäide1.jpg
Parempoolsest rauast kaevas alt jälle läbi...
stiilinäide2.jpg
...ja vasakpoolsest rauast läks puhtalt läbi (raud oli rakendunud, kuid pole teada kas juba varem või siis läbimise käigus)
stiilinäide3.jpg
Vähemalt 3 on veel jooksus ja jätkavad meie ürituse torpedeerimise lainel edukalt :twisted:
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

+1 intelligentne likvideeritud pärast kolme nädalast jantimist :twisted:

Peamiselt kaevas ennast pidevalt raudade alt läbi. 5 korda.
Ja 5 korda ma panin samasse kohta jälle uude käiku ehk ca 3-4cm sügavamale need rauad.
Viimane ots toimusid kaevetööd juba päris korralikus sügavuses... :D
...kuniks eile lõpuks eksis.

Nüüd, mitte, et ma tahaks oma mutifetišiga siin milneti piltidega üle uputada, aga see lihtsalt on nii hea pilt, sest näitab ilusasti ära (võtab ilusasti asjad kokku), mida need tegelased minust ja minu püüdest neid kätte saada arvavad. Põhimõtteliselt pani intelligent nr.2 (samuti jookseb neljas nädal erisuhtlemist temaga mul) mind ilusasti paika.
Kui siiani on ta kas roninud läbi raudade puhtalt, või kaevanud raudadest alt-kõrvalt mööda, siis nüüd ta lihtsalt tuli (vaadates, et see lollakas raudade panija ei saa mitte sõnumist nagu näha muidu aru juba kom nädalat) ja näitas mulle n.ö. oma keskmist sõrme :lol:
20170909_102153.jpg
Enam arusaadavamalt ei saa mind karumustikasse saata.
Jah.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Walter2 »

Raudadele jääb inimlõhn juurde - selles suhtes ka midagi oled ette võtnud?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Svejk »

Walter2 kirjutas:Raudadele jääb inimlõhn juurde - selles suhtes ka midagi oled ette võtnud?
FTP Fucs ei ole inimene.
FTP Fucs on elav legend.
Mitte elav linnalegend, vaid linnas elav aga maal toimetav.
Inimese lõhna võib veel kuidgi neutraliseerida, kuid legendilõhnaga on lugu sandisti.
Õigemini tegu ei olegi lõhna, vaid molekulaartasandil võnkesagedusega, mis kokkupuutes mullakeskonnaga levib eriti efektiivselt.
Ega mutid lollid ei ole ja pealegi on nad väga tundlikud (neid võidakse edutada!), sest nad on pimedad ja toimetavad vaistude varal.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Walter2 kirjutas:Raudadele jääb inimlõhn juurde - selles suhtes ka midagi oled ette võtnud?
Jah. Selle "kummikinnaste" etapi me oleme juba läbinud aastaid tagasi.
Tänase seisuga ma olen (saades arvamusele tuge ka guru Martinilt) jõudnud äraarvamisele, et see ei mängi mingit erilist rolli.
Tähelepanekud ja praktika on kinnitanud, et mutid ronivad samasuguse järjekindlusega palja käsi värskelt maha pandud raudadesse, nagu nad ei roni sama järjekindlusega kinnastega pandud raudadesse kui ei taha ja vastupidi. Mingit süsteemset järjepidevust selles pole täheldanud.

Muidu praegu, kui maapind on juba parajalt märg ja mudane, ma kasutan küll (enda huvides) eranditult kindaid, aga vahet pole.
Siin paar nädalat tagasi jäid rauad pikemaks maha ja siis oli üks meie seast lahkunud mutt seal korralikult haisema hakanud juba. Läks sama rõvedalt haisev raud maha tagasi ja järgmine päev oli uus isend sees. Ma küll algul kahtlesin veidi... et äkki peaks pesema vms neid raudu enne.. aga ka see ei peletanud.

Küll on aga minu arust täheldatav selline nüanss, et mutid, kes kauem on saanud siiberdada seal, kus ülevalpool käib vilgas elutegevus, muutuvad hooletumaks ja nahaalsemaks (ei karda enam midagi ja üldiselt ei roni ka raudadest kõrvalt mööda, ega aja mulda täis). Uued tulijad... metsavaikusest jms kohtadest on alguses pikalt üliettevaatlikud.

Ja kõik viimased tegelased (nii umbes alates augusti kuust) kaevavad kuidagi väga väikese diameetriga käike mul.
Ennemuiste ikka olid korralikud käigud. Nüüd on raskusi nende raudade paigutamisega nii kitsastesse käikudesse. Ja isendid on mõõdult kah olnud mida edasi seda väiksemad (kõhnemad). Mul sellist pädevat varustust ei ole, nagu spetsialistidel (kaalud ja värgid), et neid ära kaaluda iga kord :scratch:

Svejk kirjutas: FTP Fucs ei ole inimene.

Õigemini tegu ei olegi lõhna, vaid molekulaartasandil võnkesagedusega, mis kokkupuutes mullakeskonnaga levib eriti efektiivselt.
Kuulge härra molekulaartasandil võnkesagedus.
Lõpetage palun oma molekulaarfüüsika siin tähtsas MUTI teemas, või ma tulen.. meie tuleme Teie õgimisteemasse oma muttidega võnkuma.
Just!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Lugesin kuskilt muttide lõhnataju kohta. Pärast katseid järeldati, et tunnevad väga hästi, kuid see neid naljalt ei peleta. Vähemasti mitte inimese lõhn lõksudel. Legendivõnke osas ei julge ma midagi öelda. Mul on üks tuttav mullateadlane. Vanus üle 80 ... tema aeda ei tule mutid juba ammu. Ta ise arvab, et küllap austusest ... nii et Svejkil võib ka õigus olla :)

Nüüd midagi "tõsisemat" ka. Ärge mind napakaks pidage :) Inimestel on erinevad hobid!

Ka mulle tundus, et ühest piirkonnast püüdes, tuleb sügise poole väiksemaid. Aga see on tunne. Statistika seda ei toeta.

Objekt "Kasvuhoone" (hunnikute piirkond 10x20m, ala ümber võsa, kus nende tegevust ei pruugi märgata)
11JUL17 – 84g, 145mm, isane
16JUL17 – 76g, 136mm, isane
17JUL17 – 96g,153mm, isane
18JUL17 – 82g, 144mm, emane
27JUL17 – 56g, 125mm, emane (noor?)
04AUG17 – 67g, 137mm, isane (noor?)
Kahjuks said mutid enne sügist otsa. Kui mõni tuleks, saaks ehk parema pildi. Samas on tunne, et vanemad sain enne kätte. Kas noored kõndisid neil sabas ja ei sattunud seepärast lõksu – ei saa järeldada. Lõkse oli iga kord vähemalt 3 paari.

Objekt "Jaansalu" (hunnikute piirkond 10x20, ala ümber palju võsa ja kerghooneid, kus tegevust ei pruugi märgata)
26JUL17 – 69g, 130mm, emane
27JUL17 – 67g, 129mm, emane
27JUL17 – 89g, 140mm, isane
08AUG17 – 79g, 139mm, isane
27AUG17 – 73g, 130mm, emane
Kuna täiskasvanud isase kaal on umbes 80g ja emase oma umbes 70g, siis ei saa siin öelda, et noored oleks hiljem ilmunud. Ka "kaalu kahanemine" ei saa kinnitust. Sellel objektil tuleb see aasta kindlasti täiendust. Eks paistab.

Huvi pärast võiks võtta veel ühe objekti, kus tuli palju, kuigi lühikese perioodiga.
Objekt "Kirik" (90x70m, ala piirneb lasteaia territooriumiga, kus tegutsevad karistamatult ja pargiga, kus tegevust hästi ei märka. Kuid neid on seal kindlasti)
20JUL17 – 1) 97g, 155mm, isane ja 2) 66g, 130mm, emane
22JUL17 – 1) 75g, 140mm, isane (noor) ja 2) 96g, 154mm, isane (mõlemad ühes lõksupaaris); 3) 85g, 141mm, Isane/emane?, 4) 56g, 131mm, emane (noor)
23JUL17 – 70g, 135, emane
03AUG17 – 74g, 137mm, emane
05AUG17 – 85g, 139mm, isane
09AUG17 – 92g, 150mm, isane
09AUG17 – 85g, 150mm, isane
Ehk kokku 11 mutti, kellest kaks viimast on küll platsi teisest servast. Kuid püüdmise algul neid seal polnud. Jälle ei mingit kinnitust kaalu langusele. Ja kuigi see on lühike periood, siis ei saa selle põhjal järeldada, et vanemad lähevad poegade ees.

Kokkuvõtteks
Kui ma Fucsi oletust kaalu langemisest lugesin, tekkis ka mul selline mulje. Statistika (nii hea kui see on), seda paraku ei toeta. Hoopis olulisem „avastus“ on aga kaalu-vanuse-soo näitajas.
Lihtsustatult öeldes (ega ma väga täpselt seda teemat ei valdagi) räägib teaduskirjandus, et mutid sigivad aprillis-mais. Pärast seda isane emasega koos ei ole. Samuti ei tegele ta umbes kuu aega hiljem sündivate järeltulijatega. Pidi isegi ohtlik neile olema. Ja üldse isane emase ja tema poegadega käike ei jaga. Kui ma oma statistikat vaatan, siis see küll nii ei paista. Isased ja emased satuvad mõne meetrise ja mõne päevase vahega lõksudesse. Sel suvel kaks korda isegi samasse lõksupaari korraga. Seega mulle tundub, et nad kasutavad üsna tavapäraselt ühist taristut.
Eelmise kahe aasta kogemus näitab, et see mis september-oktoober mutivaba tundub, võib olla ajutine nähtus. Seega – aeg näitab.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Nii.

+2

Sain kätte kaks "intelligenti" kolmest, kes on mind lollitanud viimane kuu või kuud.

See üks spetsialist, kes pidevalt raudadest läbi ronis, langes lõpuks oma harjumuse ohvriks.
AGA ka nüüd ta, nagu näha, ronis raudadest poolenisti juba läbi enne, kui rauad rakendusid :shock:
20170922_171006.jpg
Isane. Keskmise suurusega aga selline sale. Samas olid tal märkimisväärselt suured esikäpad ja suured küünised!

Teine oli see, kes küll alt küll ülevalt läbi puges pidevalt.
See oli samuti isane ja samuti keskmise suurusega, aga selline "mittesale" elik tagumine pool oli selline ümar ja paks (pirnjas) :D

Krt ma pean ka omale mingi pädeva kaalu hankima.

Kolmas "intelligent" on endiselt jooksus ja jätkab meie ürituse torpedeerimist.
Eks saab näha, palju neid uusi nüüd jälle juurde tuleb veel sügisel. Siis kui maapind ära külmetab ja jahi lõpp saabub sellel aastal, siis teeme väikese kokkuvõta ka 8)
Kuzmitz
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 22 Juul, 2010 12:31
Asukoht: Rakvere lähistel
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kuzmitz »

Fucs kirjutas:Nii.
Sain kätte kaks "intelligenti" kolmest, kes on mind lollitanud viimane kuu või kuud.
Teatud kadedusega loen, et lugupeetavad saavad neid va "intelligente" kätte. Mutihooaja alguses sain kohe kolm tegelast kätte ja jäi suisa mulje, et ümbruskond muutub nii mutivabaks, et naabrimutt kolib ka minema :-). Terve suvi oli vaikus, aga siis ilmus ka üks "intelligendinäru" platsi. Olen teist kah üle kuu aja taga ajanud, aga ei mütsigi... Kasutan hetkel seda pürotehnilist lõksu, mis alguses jättis väga hea mulje, kuid praegu vaatan lootusetu näoga, kuidas mutt on lõksust ennast mööda nihverdanud ja lõksu katteks oleva tagurpidi lillepoti mulda täis ajanud... Irvitab, vana reo, mu üle.
Ka kõige kehvem saabas jätab lumele jälje...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist