Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

meil olid ka kunagi mutid, õigemini üks mutt kes igast jama tekitas.
Isa püüdis selle eluka kinni lastes aia voolikust käikudesse vett, mingi max5 minuti pärast lükkaski mutt pea mullavahelt välja ja pistis plagama (suht kiiresti jooksis tegelikult) isa ehmatas ära ja arvas et paneb jookus krt ja kaevab uued käigud, ning andis mutile labidaga pikki pead. Nii saigi selle muti seiklused otsa. Mingi mitu aastat pole mutti olnud, aga see-aasta oli jälle üks platsis.
Kasutaja avatar
7,62
Liige
Postitusi: 70
Liitunud: 05 Dets, 2004 21:01
Asukoht: Siin ja vahest ka seal
Kontakt:

Postitus Postitas 7,62 »

Tunduvalt lihtsam viis Mutist lahtisaamiseks on lihtsalt lahutuspaberid sisse anda. :D
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Müüdi mingeid vägahäid mutitossuteid, välismaa kaup. Muttidest nagu naksti lahti saadud.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Postitus Postitas alari »

kalleb kirjutas:keegi ajas kunagi mutte kabiidiga välja

ikka vesi peale ja kadusid
Ma olen kuulnud, et keegi viskas ka tiku järgi ja pärast aiamaast enam palju järgi ei jäänud :D
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

alari kirjutas:
kalleb kirjutas:keegi ajas kunagi mutte kabiidiga välja

ikka vesi peale ja kadusid
Ma olen kuulnud, et keegi viskas ka tiku järgi ja pärast aiamaast enam palju järgi ei jäänud :D
Sitem lugu juhtus tüübiga kes samal põhimõttel kasutas mingit raskemat gaasi ja muidugi andis ka tuld,et asi kindel oleks.Muttide käigud olla läinud ka heinaküüni alla :twisted:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

no vähemalt sai mutid hävitatud 8)
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Nojah, efektiivsed vahendid kõik, aga palju lihtsam oli see kui muti auku viskasid peotäie aedubasid ja katsid kenaste mullaga kinni. No ja kui need oad idanema hakaksid, kadusid mutid piirkonnast välgukiirusel. Ei tea miks, aga ubasid nad ei armastanud. Ja nüüd see probleemmu vanemaid enam ei vaeva.
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
unn
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 28 Nov, 2005 22:39
Kontakt:

Postitus Postitas unn »

Üks põder (Soomlane)-väitis surmkindlalt,et värske silk muti auku ja
varsti rahu majas.Pidi mädanema minema,ja ei pidavat seda haisu
taluma.Ei tea kas vastab tõele?
1661
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 18 Dets, 2004 23:53
Asukoht: Valga
Kontakt:

Postitus Postitas 1661 »

Tere.
Ise olen proovinud raudadega. Mingi 65 krooni on hinnaks. Lihtsalt mutimulla hunnikule jalaga peale. kui on uuesti ülese aetud siis muld ära ja rauad sisse. Mõnikord olen ilusti mättaga augu servad kinni katnud. Kui pole viitsimist jännata, siis käib ka ämber tagurpidi peale. Olen nii kätte saanud umbes 10 mutti. Asi vajab lihtsalt järekindlust. Üks mu tuttav teeb seda tööd jahipüssiga,
Edu soovides.
Toomas.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Kuna olen ka ise nendega hädas olnud siis ütleks ka midagi. Kui soojal ajal(kui maapind pole külmunud) enamvähem koguaeg kohal olla siis saab neist jagu. Muidu on kahtlane. Endal sonkisid kogu taluhoovi üles. Sai 1 koer juurde võtta. Kahe koera pidevat jooksmist nad ei kannata(ühe muti said koerad kätte ka). Kolisid auke tegema ca 30m eemale, seal nad mind ka ei häirinud. Teooriast ... mutt püüdvat oma toidust kuulmise abil. Need poe plärinad ei tööta kuna mutt suudab ca 3-7 päevaga(sõltub ilmselt isendi tarkusest) ühetoonilise heli välja filtreerida. Koerte jooksumüdinat aga ilmselt mitte. Samuti pidi hea olema metallvarda otsas tuuleveski, millel küljes mingi asi mille vastu taob mingi teine asi :) . Teise asja peal peaks olema siis mingi raskus, et saaks muuta heli millega see toksib. Nädalas paar korda seda heli muuta ja väidetavalt pidid mutid ära kolima. Pole proovinud, mul aitas koertest. Lõksudest ja mürkidest ei arva ma midagi(pole küll proovinud ka :)). Koerad ja kassid kipuvad neid ära sööma kui maapeale uimerdama ronivad. Samuti on mutt imetaja ning minu arvates mitte just väga loll loom.
Aga jah ... kui ise kohapeal pidevalt ei käi siis lootusetu üsna. Praegu näiteks on nad kõik jälle üles kaevanud.
caudillo
Liige
Postitusi: 141
Liitunud: 18 Dets, 2006 21:39
Kontakt:

Postitus Postitas caudillo »

ma olen ka kuulnud, et tavaline tuulepropeller või see jublakas, mis tulle suunda näitab ja ringi käib, vaia otsa panna ja maasse lükata, pidi ka mutid eemale hoidma. endal nendega õnneks probleemi pole. las elavad :D
Pro patria, pro liberate, pro grex!
Q
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 26 Jaan, 2006 20:48
Kontakt:

Postitus Postitas Q »

Kuidas kindlaks määrata see, millal mutt on aktiivne, millal magab. Kas ainult värske mulla järgi? See peaks siis küllalt tüütu ootamine olema. Ehk oskab keegi öelda mingi kindla päevase aja kui ta tavaliselt käikude juures labidaga passib!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Väga huvitav teema, sest endalgi sellelaadseid probleeme - otseselt küll maal elaval emal. Kadunud vanaisa armastas aias pingi peal istuda ja kui mutt kusagil nähtavalt liigutama hakkas, siis virutas viglaga. Tabavusprotsenti ei oska nii pika aja tagant enam öelda, aga päris ilma saagita ta ei jäänud. Edu tagas muidugi pikk liikumatu istumine, mida tööealistele inimestele ei saa soovitada.
Viimastel aastatel on aga probleemid hoopis hulluks läinud ja süüdlane ei ole mutt. Arvatavasti ka osade siinkirjutajate meelepaha põhjustajaks on hoopiski vesirott e. mügri http://www.miksike.ee/docs/referaadid20 ... uraare.ppt
Kui mutt rikub hooldatud muru ja köögiviljapeenral põhjustab aedniku saagile kaudset kahju, siis mügri õgib ilma halastuseta ära kõik kapsa ja porgandiistikud, herned jne. - vot siis kena jaanipäeva!
J.Lagle^
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Mär, 2006 21:45
Kontakt:

Postitus Postitas J.Lagle^ »

ise olen proovinud jahipüssi varjanti. kuuliga lastes oli ikka suur auk järgi ja mõned osast mutist ka. isa va geenius aga lasi ikka 7.62*54R´iga(mosin nagant) ja noh siis oli ikka tükk tegu et mingi osa mutist üles leida.
Asja võti oli kannatlikus. Nimelt mutt hooldab oma käike ja kui ta hunniku kinni trambid siis ta ajab selle ka varsti üles tagasi.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Oi tüütud elukad,nagu halvad naabrid.Käivad enam-vähem kellaajaliselt tuhnimas,seega lihtne varitseda.Pooldan samuti seda haavlipüssi varianti.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Georges, ruger ja 15 külalist