Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3840
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Jaanus2 »

Paukgaas (O2+H) peaks sobima. Enne pauku need gaasid ei lõhna ka.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1074
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas isakene »

Rodenaator oleks hea idee, mul pidevalt gaasilõikuri balloonikäru aias (kes pole proovinud, siis teadmiseks - söegrilli küdemaajamiseks kulub 30-40 sekundit) ja torupikenduse meisterdamine ka üle tunni võtta ei tohiks. Siiani takistab ehituse alustamist ainult hea idee puudumine, milline see gaasi süütamise seadeldis seal toru otsas võiks olla...?

Ja veel üks müstika valdkonda kuuluv mutipeletamise meetod. Möödunud suvel suhtlesin ühe naisolevusega, muu jutu juures sai aias istudes ka mutimuret kurdetud ja uut lõksu demonstreeritud. Naisteraffaz vaatas oma kurbade silmadega mulle otsa ja ütles, et ärgu ma mitte mutte tapku, ta räägib nendega. Uskuge või mitte, viimane mutimullahunnik kerkis mõni päev pärast seda jutuajamist (juuni keskpaiku) ning järgmine tekkis septembri lõpus. Aga muti mälu talve üle ei elanud, sel aastal jälle tavaline songermaa ja naisolevusega ka suhted vahepeal otsa saanud... :oops:
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36640
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Mina praegu just käisin kõige ehtsama põrandaaluse õõnestustöö jälgi likvideerimas. Ühe mesitaru jala alt oli ära kaevatud, nii et see oli aluse põikpuuni sisse vajunud. Tõenäoline süüdlane mügri :evil:
eeru
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas eeru »

Manurhin kirjutas:
Martin Herem kirjutas: Tunnen isiklikult ühte meest, kes 1980 püüdis suvega ligi 1000 ja ostis sügisel Jawa.
Huvitav, palju ühe mutinaha eest tollal maksti? Kui 1000 naha eest juba Jawa osta sai, siis ligemale rubla tükist? Hetkel maksab tutikas Jawa soodushinnaga 5640€ http://www.jawa.ee/?page=tech_data&lang ... product=10 . No kui riik tänapäeval 5€ ühe mutinaha eest maksaks, oleks ilmselt mõne aastaga terve Eesti ja pool Lätit muttidest tühjaks püütud.
Koperatiivi varumiskontoris maksti 10 kuni 30 kopikat. 100 naha eest sai lisaks 2,5 kg vilja. Tavaliselt otra. L6ksud sai mingist nahkade hulgast juba tasuta.
30 kopikat sai mutinahast harva. Lihtsam oli juba ontatraid nr 0 raudadega pyyda. Neid olid siis k6ik kraavid ja tiigid kubinal t2is. Ja nahk oli 52 kuni 80 kopikat. Jawa maksis 1000 rubla ja sportversioon 1100.
eeru
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas eeru »

Haugas kirjutas:Mutt ei sure mitte tulistamise, vaid padruni plahvatamisest tuleneva gaasi suure rõhu läbi, mis lõhestab looma kopsud. Kahjurid paisatakse sageli käigus 20-30 cm kaugusele tagasi.
Kui kasutada paukpadruni asemel 9x17 lahingpadrunit, siis saaks ehk sellele paiskekaugusele sentimeetri-teise veel otsa. Pealegi oleks mutist allesjäänud ollus floorajuurtele oluliselt taaskäideldavam? :lol: Kunagi siis pärast kündi korjaks jälle kuulid kokku ja vanametalli?
9x17 paukpadrun on 15.8mm ja lahingpadrun 25.0 mm. Kuidas ta sinna mahutada. M6te ongi sellel aval millest gaas v2ljub. Paukpadrun on ise liialt tugev. Olen taaskasutades laadinud vaid poole rohukogusega ja ikka toimib.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Satakas »

Jaanus2 kirjutas:Paukgaas (O2+H) peaks sobima. Enne pauku need gaasid ei lõhna ka.
Ja pärast pauku lõhnavad nagu puhas vesi...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5223
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Üks variant oleks veel Racumin vahtu muti ja mügri käikudesse lasta. Ausalt öeldes ma ei teagi, kas seda Eestis saada on, aga kes viitsib, võib mõnest vet. apteegist küsida. Racumin on iseenesest küll rodentitsiid, kuid toimib sel põhimõttel, et hiir või rott ei pea seda mitte sisse sööma, vaid piisab, kui ta vahu seest läbi jalutab ja hiljem oma karvastikku lakub. Mutad-mügrad peaks ju sarnaselt sahvrinärilistele ennast "pesema" ja seega teoreetiliselt peaks Racumin ka neid ära kustutama.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5223
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Fucs kirjutas: 10. MÜRGITAMINE!
Poodi laekus Poolas toodetav BROS mutimürk. Kallis aga tõhus!
Mingitest koorikloomadest tehtud puru koos biotsiidiga.
Akvaariumikalade söödana müüakse samuti mingit koorikloomapuru. Kui see millegagi ära kihvtitada, peaks sama tulemuse saama. Iseküsimus on, millist mürki kasutada, et söödale mingit kahtlast maitset ega lõhna juurde ei tekiks. Kel on tuttav kullassepp või ligipääs mõnele keemialaborile, võiks äkki kaaliumtsüaniidiga proovida? Teine võimalus oleks aga sedasama koorikloomasodi lõksus peibutisena kasutada.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Vabandan eelneva eksitava väite pärast. Mitte Gerassimov vaid
Manused
Mutilugu 1.png
Mutilugu 1.png (276.22 KiB) Vaadatud 3768 korda
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36640
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Otse keset lõunauinakut kostsid äkki mu kõrvu sõnad säärased, meheväärilised:

"Kuradi tjiblad!"

Tõmbasin teki üle pea ja kikitasin kõrvu. Ivan Orava nägu, mis hetkeks uduseks oli muutunud, lõi wabariigi aegse kirkusega särama nagu Lorupi kristall jõuluküünla valgel.

"Kellele oli vaja tjiblasid Eesti mutte püüdma? No ütle mulle, kellele? Tulid siia, viisud jalas ja balalaika hambus ja muudkui mutte püüdma!" Korinal tõmbas vana sepp hinge, enne kui jätkas.

"Pätsi ajal oli kolme sorti mutte, sinised olid, siis mustad nagu praegu ja siis lumivalged olid ka! Just täpselt, lumivalged. Nood ronisid talvel välja ja lõid lumehangede vahel virmaliste valgel tantsu. Tähed särasid härmas vurrukestelt vastu, oli ilus ma ütlen, ilus oli seda vaadata!

Kui neljakümnendal tjiblad tulid, siis kõigepealt hakkasidki neid valgeid taga ajama. Terve talv otsa püüdsid ja kevadeks polnud ühtki Eestimaal järel, kõik rippusid Kadrioru lossi räästa all. Silmadest oli nöör läbi aetud ja üles riputatud. Kole oli see pilt, kole! Mõni siputas Saksa ajani välja.

Siis oli siniste käes kord. Tjiblad, lollid nagu nad on, arvasid, et sinine mutt peletab kärbseid. See oli muidugi tühi lora, iga sülelapski teadis Pätsi ajal, et mutt sööb vihmausse. Nemad aga muudkui siniseid mutte taga ajama, kui kätte said, siis riputasid oma elamisse üles ja muudkui kiitsid, et kaka horošoo, kaka horošoo. Ma ühele ütlesin, et kui sul kaka nii horošoo on, mängi siis sellega, kevad käes, kõik talvine parasjagu välja sulanud, jäta ainult mutid, vaesekesed, rahule! Aga kus tema! Pistis mjökitama nagu Jossif Kobson, ajas silmad punni ja küüned välja, ma katsusin, et tulema sain!

Noojah, siniste muttidega oli ka Stalini aja lõpuks kutu. Ma vahel ikka keerasin metsa all mutimullahunnikuid pahupidi, et äkki näen mõnes siniseid karvu, tead, need olid sellised läikivad ja siidised, aga mitte kui midagi. Kõigist olid kärbsepüüdjad tehtud.

Ja lõpuks siis tuligi mustade muttide kord. Tjibla Šiškov muudkui püüdis. Tema oli väga jõhker inimene, sõi mutte elusalt. Nii kui kätte sai, pistis pintslisse. Nii suur oli isu elusa muti järele, et isegi mullast puhtaks pesta ei mallanud, lõi korraks vastu kirsasaabast, nii et suurem sodi maha kukkus, ajas tohutu kuldhammastega suu ammuli, pistis vaese alles siputava loomakese oma jäledate lõugade vahele, vajutas need õrnalt-õrnalt kokku ja hakkas mutti suus ringi keerutama. Niisugune õnnis nägu endal peas nagu Ždanovil siis, kui Vana Toomas Pagari tänavale viidi.

Mismoodi see võimalik on, mina ei tea, aga see on fakt, et lõpuks tegi Šiškovi kõrisõlm "klõnksti!", huulte vahelt aga lükkas veripunane keel välja õnnetu looma seljast nülitud nahakese. Ise nägin! Need siis pani ta raamatu vahele kuivama ja pärast müüs tjiblade võimule maha. Mustad küll, aga ikkagi ehtsad Eesti mutid, sellist nahka kuskilt mujalt ei leia. Kogu orbitaaljaam "Mir" oli seestpoolt nendega vooderdatud."

Ivan Orav vangutas pead ja ohkas. "Ega selliseid ei ole enam järel. Need praegused, need on tjibladega koos sisse tulnud. Aias käituvad ka täpipealt nagu tjiblad! Kõik lõhuvad, kõik tuhnivad üles! Kas siis sellised teavad, mis on aed!" Vana sepp pühkis otsa eest surmahigi ja porises veidi vaiksemalt: "Pätsi ajal mutid mitte ei lõhkunud peenraid, vaid istutasid lilli! Kogu Kadriouru roosiaed on tegelikult muttide poolt istutatud, Vabadussõja võidu aastapäevaks! Pakri saarelt leidis üks mutt maagaasi ja naftat ja ei hoidnud endale, vaid kohe andis Riigikantseleisse üles! Üks tünn Eesti naftaga peaks siiamaani Rootsi panga keldris protsente koguma!"

Siis aga hammustas mind sääsk, vana sepa mehemeelne kuju hajus hetkega ja oligi mu lõunauinak läbi.

Loodus on vastik asi.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas sammal.habe »

Mutimürgi asjus: idanaabri juures toodetakse, kaubamärgiks "Krotoboi".
Kuuldavasti saab ka mõnest Kilulinna hämarama nurgataguse aiandus-mesindustarvete putkast osta, kuhu osavnäpud kohvriga Narva tagant sisse toovad.

Minul ei aidanud ei lõksupüük ega püssirohi (ühe muti hukkasin haavlipüssiga läbi maapinna, kui ta parasjagu hunnikut üles ajas), ent mutimürk tõi mõneks ajaks rahu aeda.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Svejk »

Just laekus uuemaid uudiseid mutisõja rindelt:

Jahitarvete poodis pidada rebasekusekstrakti müüdama - paar tilka auku ja rahu maapeal.
Ettevaatust käitlemisel - kui pükstele tilgutad, pead need põlema panema!
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3840
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kasutatud kassiliiv pidi ka mõjuma.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Nii.

Minu tundmatu abistaja läks ilmselt puhkusele.
Minu ilmekalt paigaldatud püünistesse pole tahtnud sellel nädalal mitte keegi kinni jääda.
Seega selle nädala skoor = 0 (loe: null)

Sissejuhatuseks...

Sellised siis näevad välja pädevad püügiriistad.
Esimesel pildil desaktiveerituna
Teisel pildil aktiveerituna
Kolmandal pildil tulemuslikult kasutatuna
Toode.png
Nüüd vaadates seda, kuidas mõni spetsialist on minul läbinud need pädevad püügiriistad, tekib küsimus, et

* kas tegemist on mügriga?
* kas tegemist on tundamatute kolmandate isikutega?
* kas tegemist on intelligentse mutiga?
Desertöör1.png
Nagu näha, siis on see tegelane läbinud mutilõksu puhtalt...
Desertöör2.png

...ja see ei ole esimene kord.
Oodatud on spetsialistide kommentaarid ja arvamused (nimesid ei nimeta 8) )


***

Mis ma veel tahtsin lisada:
siis kui ma kunagi neid labidaga ja peamiselt elusana välja kaevasin, siis :

* kui mutt jäi ämbrisse terveks päevaks ja sinna paistis vahepeal ka päike peale, siis mutt viskas kiirelt vedru.
* kui sinna ämbrisse sai visatud labidatäis mulda lisaks, siis elas mutt ühe ööpäeva üle, kuid viskas vedru teise päeva jooksul.
* kuna kaevamistööde käigus tuli välja ka pädev kogus vihmausse, siis üks kord sai neid visatud ämbris olevale mutile.
Mutt sõi neid isuga vaatamata ärritunud ja erutunud seisundile :D Peamiselt asus ta asja kallale kohe, nii kui ussi üles leidis.
Siis me nägime esimest ja viimast korda ka seda, kuidas ta neid ussikesi sööb.
Võttis rammusa isendi esikäppade vahele, üks ots vihmaussist oli suus, käppadega tõmbas nagu pillikeele sirgeks ja siis matsutas!
Ja matsutas ikka tõsiselt ja kõvasti :lol:
* See üks isend aga, kes sai kogematta labidaga selgroo pihta, tegi ehtsat seakisa. No ruigas täpselt nagu siga aia vahel.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Fucs kirjutas:Nii.

Minu tundmatu abistaja läks ilmselt puhkusele.
Minu ilmekalt paigaldatud püünistesse pole tahtnud sellel nädalal mitte keegi kinni jääda.
Seega selle nädala skoor = 0 (loe: null)

Sissejuhatuseks...

Sellised siis näevad välja pädevad püügiriistad.
Esimesel pildil desaktiveerituna
Teisel pildil aktiveerituna
Kolmandal pildil tulemuslikult kasutatuna
...jne...
Võin kinnitada, selle traatlõksuga saab muti kätte küll, siiani on ainuke mis on toiminud nii mul kui vanemate juures. Soetasin eelmine sügis prooviks ka selle paukpadruniga värgi aga kuna viimase muti jaoks läksid käiku mõlemad tüübid siis loom valis selle käigu kus traatlõks ees. Ilmselt tuleb sügisel uus katsetus sest mulle kipuvad nad aeda ronima alates septembrist, siis võin kommenteerida.
Ps. Karbiid, jms ei aita, sai proovitud ka eri suitsuküünlaid, pauguteid jms aga kolisid lihtsalt uutesse käikudesse ja miski aeg tulid tagasi, kokkuvõttes oli kahju suurem kui kasu kuna tekitati uued hunnikud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist