www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Mutid!
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=32246
1. leht 24-st

Autor:  unn [ 01 Jaan, 2007 13:18 ]
Teema pealkiri:  Mutid!

Ilusat uut aastat.

Olge täitsa mehed-ehk oskab keegi aidata.Asi selles,et sõbral talu.Keegi
aastaringselt sees ei ela.Suvel,nädalavahetusel käime puhkamas.
Aga nüüd kurat on MUTID kõik muru persse keeranud.Kas tuleks igasse
muti auku pomm panna?Ei oska küll midagi ette enam võtta.
Tänud.

Autor:  zenker [ 01 Jaan, 2007 13:27 ]
Teema pealkiri: 

natuke näpunäiteid :!:
ehk on abi :arrow:

Tsiteeri:
Mürgitatud peibutissööt.
Tsingi fosvaat on laialt levinud muti vastase võitluse abivahend. Õige peibutussööda tarvitamine tagab võidu ja edu. Määrake peasissekäik raudkangi abil, seejärel tehke avaus natuke suuremaks ja laske teelusikaga mürgitatud peibutissööt muti auku, nii et see kukuks tunneli põhja. Siis tuleks lisa avaus katta. Piisab kolmest-neljast peibutussöödast mis on paigaldatud värsketesse käikudesse. Kohe ei tasu hakata tulemusi ootama. Kui mõne päeva möödudes ilmub uusi mutimullahunnikuid ja uusi käike, siis korrata peibutussöötade paigaldamist juba uutesse tunnelitesse. Mutt peab leidma ise oma läbürint-tunnelites selle \"sööda\" ja selle ka ära sööma.

Lõksud.
Jah, muidugi on ka lõksud efektiivsed abivahendid võitluses muti vastu, seda eriti kevadeti ja ka sügisel, kui lõksud paigaldada peale vihma. Suvel ja ka talvel viibivad mutid küllalt sügaval pinnase sees oma käikudes ja suhteliselt raske on nende asukohta määrata ja seetõttu ka keeruline lõkse õigesse kohta paigaldada. Lõksudest on peamiselt kolm efektiivset püüdmisvarianti: Harpuun(harpuun ehk iselaskja), scissor-jaw (lõikavad noad) ja choker loop (löögi jõuga hävitav st. tappev). Lõks tuleks paigaldada sellistesse tunnelitesse, mis on värsked ja vastavalt juhisele - jälgides ka muti liikumissuunda (mis on aga raskendatud, kuna mutt võib liikuda ju nii edaspidi, kui ka tagurpidi...)

"Pott"-püünis või "purk"-püünis.
Samuti võib häid tulemusi saavutada ka koduse "pott" püünise või "purk" püünisega. See seisneb selles, et kasutatavasse, värskesse muti tunnelisse kaevatakse natuke sügavamalt sisse pott või kolme liitrine purk (veega või ilma - Teie valik...) suudmega ülespoole. Loomulikult tuleks muti tunnel st. käik uuesti sulgeda, et valguse tõttu purk välja ei paistaks ja loom midagi kahtlustama ei hakkaks - kuna käik on valge... No tuleb siis kena pisike mutike mööda oma käiku ja kukubki purki (või potti) ja upub ära (või ei pääse sealt välja)

Lõksu või püünisraua abi.
Otse loomulikult võite proovida mutiga võidelda lõksude abil. Paigaldage lõkse nii lillepeenardesse, kui ka juurvilja aeda, muru platsile...kõikjale, kus on muti käigud. Käikudesse paigaldatud püünistega võite ju mõne muti kinni püüda, kuid mürgitatud "söödaga" on asi tõhusam ning tulemuseks võitegi saada mutist lahti.

Autor:  suurpomm [ 01 Jaan, 2007 13:28 ]
Teema pealkiri: 

lugesin kuskilt foorumist sellist õpetust: Võtad "tiliseva" jõulukaardi vahelt selle aparaadi välja. Joodad talle AA patarei külge ja paned purgi sisse ja sulged purgi. Purgi matad muti auku. Mutid pidavat jaanipäevaks lolliks minema.

Autor:  ottojama [ 01 Jaan, 2007 14:09 ]
Teema pealkiri: 

Vanasti tehti nii, et auto sumpsi külge pandi voolik ja teine ots torgati mutiauku. Natuke aega põristasid, siis hakks maapind lainetama.

Autor:  Maximus [ 01 Jaan, 2007 14:41 ]
Teema pealkiri: 

suurpomm kirjutas:
lugesin kuskilt foorumist sellist õpetust: Võtad "tiliseva" jõulukaardi vahelt selle aparaadi välja. Joodad talle AA patarei külge ja paned purgi sisse ja sulged purgi. Purgi matad muti auku. Mutid pidavat jaanipäevaks lolliks minema.


Muti tarbeks on eraldi aparaate müügil,mis seda pinisevat heli teevad.

Autor:  Q [ 01 Jaan, 2007 15:12 ]
Teema pealkiri: 

Ühinen mutivastase võitluse rindega! Vahel ajavad nad ikka meeleheitele küll. Näiteks kui mutt on ajanud oma käigu juurvilja peenra sisse. Käiku kasutasid kohe hiired, kes juurviljad ära komposteerisid. Sügisel tõmbad porgandi maast välja- auk risti sees. Naljakas ei ole enam siis kui enamus ongi just sellised porgandid. Lohutada võib sellega, et vesirotid on veel hullemad, sest need sööks kõik ära.
Oma kogemustest võin öelda, et püüdmiseks kasutatavad vahendid peavad olema väga puhtad. Sama kehtib ka käte kohta. Neil loomadel pidi väga hea nina olema. Lõksu puhul peaks olema kindlasti kahesuunaline lõks. St. ükskõik kummalt poolt elajas tuleb jääks ta lõksu. Osad lõksud ongi sellise ehitusega. Silmusekujulistel lõksudel tuleks kaks lõksu panna sabad kokku. Sellest hoolimata ei ole nii purgi- kui lõksusüsteem minul tulemusi andnud. Kahju on raisatud ajast. Rohkem on neid rebased ja koerad kinni püüdnud kui mina.
Hirmutava toimega on olnud tuule abil toimivad mutipeletajad. Öösel kui mutid tavaliselt tegutsevad need aga eriti ei toimi. Patareitoitel toimivad signaalsüsteemid on kindlasti efektiivsemad, kuid samuti ainult peletava toimega. Selle kasutamisel oleks kaval kasutada suurema mahtuvusega patareid või paralleelühendust. Taimeri võiks ju ka skeemi lisada. Iseenesest päris hea idee! Poe omad vist samal põhimõttel, kuid suhteliselt kallid.
Gaasitamine on efektiivne. Ise olengi viimasel ajal just gaasitamist kasutanud. Selle jaoks on mul vanale "Druzba" saele voolik külge pandud ja kärab küll. 10m raadiuses hakkab maapinnast suitsu immitsema. Vingugaas, mida õliga segataval 76 jätkub, peaks käikudesse jääma ja toimima. Kahjuks või õnneks ei näe laipu. Kasutegur on kindlasti suurem kui maapind on pealt külmunud. Siis kasutavad loomad väiksemat liikumisareaali ja käigud ei vaju kinni kui kogemata peale astud.

Autor:  malox [ 01 Jaan, 2007 15:14 ]
Teema pealkiri: 

Endal maal sama probleem, jube vaadata mis nad muruga teevad.
Oleme lõkse kasutanud, kuid ühtki kätte pole saanud - vist seetõttu, et tol ajal oli maa kuiv ning pinnalähedale neil eriti asja polnud.

Aga kõige efektiivsemaks ja lihtsamaks on osutunud see, kui passida labidaga millal mutt oma käike ajab. Nii oleme neid tublisti kätte saanud. Kui kuskilt mutimullahunnik tõuseb, või vanale mulda juurde kuhjub, siis ei tasu esimese matsuga virutada, tuleb natukene oodata, et ta pinnale ligemal oleks ja siis labidas sisse lüüa. Abiks ka niipalju, et mutid peaksid olema aktiivsed 3-4.5 tundi, millele järgneb 3 tunnine uinak, tänu sellele saab oma passimis aega tublisti lühendada.

Katsetasime ka seda, et äkki kaovad ära siis, kui panna urgu aegajalt mõni kõva pauku tekitav pürotehniline toode, kuid mulle tundus, et see just elavdas neid ning nad muutusid eriti aktiivseks.

Autor:  zenker [ 01 Jaan, 2007 15:31 ]
Teema pealkiri: 

nii saab ka teha võtad mingi platspudeli paned põhja natuke fooliumit kallad toru siili peale paned korgi kinni ja lükkad pudeli auku muld kähku peale siis käib hea kõmakas ja peaks muti välja ajama :P

Autor:  suurpomm [ 01 Jaan, 2007 15:52 ]
Teema pealkiri: 

http://www.gruppeb.com/Mole-Killer/

Autor:  fireman [ 01 Jaan, 2007 15:56 ]
Teema pealkiri: 

Olen samuti nendega hädas olnud. Ainuke asi mis on aidanud on see poti teema. Plastmass ämbrist on küll. Kaevad käigule vahele kuskile ja ta kukub sinna sisse. Alguses proovisin ka 3l purgiga. Sellest polnud abi. Need lõksud lükkab mutt enda EES MULDA TÄIS JA KOGU LUGU. Raiskate ilmaasjata raha. Need piiksujad aitavad vast nädala. Lähevad korraks tõesti eemale, kuid harjuvad nendega peagi. Sumpa otsa panin ka vooliku ja lämmatasin omastarust neid. Abi sellest igaljuhul polnud. Proovisin ka muti einet. Aru küll ei saanud, et neid vähemaks oleks jäänud. Nüüd usun vaid sellesse potiteemasse. Kusjuures see asi toimib.

Autor:  kroon [ 01 Jaan, 2007 16:50 ]
Teema pealkiri:  Mutid

Oman võitluses muttidega üle 10 aastast kogemust. Pean ütlema et lahti te neist ei saa täielikult kunagi.Kevadel ja sügisel püüan kinni aga loodus ei salli tühja kohta ja mõne aja pärast võivad nad uuesti platsis olla.Tulevad lihtsalt kaugemalt loodusest.Minul on kõige parema tulemuse andnud püük lõksudega.Nendega, kuhu mutt vahele jääb ja muidugi ilma niklita.Ostsin kunagi neid Sikupilli relvapoest.Olid teised õlised aga keetsin tulises vees puhtaks. Püüda tuleb kahe lõksuga.Lõksud seon sabapidi jämedama tamiiliga kokku(10-20 cm kaugusele teineteisest) et oleks parem kätte saada.Mõnikord tunneb mutt ka lõksu ära ja ajab uue käigu kõrvalt, siis on hea tamiilipidi neid mullast välja võtta.Lõksud tuleb panna läbivasse käiku(kui käe auku panete siis peate tundma et auk läheb kahele poole.Sinna siis panetegi lõksupaari.Puhastate augu otsad ilusti lahti ja panete kummastki august sisse.Pealt võite katta lauatükiga mis augu katab.Ühest paarist on muidugi vähe.Mul on neid viis.See sõltub muidugi muttide arvukusest.Väljapüük on kõige kindlam vahend.Teised moodused võivad ehk peletada teatud ajaks, kui sedagi.Edu mutipüügiks!

Autor:  soadf [ 01 Jaan, 2007 21:05 ]
Teema pealkiri: 

Proovige nii: l88ge raudkang maasse ja siis juhe ja sinna vool sisse ja liigutage kahte juhtme otsa vastu kangi.Ma usun ,et muttid hakkavad kibe k8hku maapeale tulema.

Autor:  Ogre [ 01 Jaan, 2007 21:38 ]
Teema pealkiri: 

Ja lõpuks tulevad maa alt välja kaevurid kes sul näo üles löövad.

Autor:  fireman [ 01 Jaan, 2007 23:10 ]
Teema pealkiri: 

soadf kirjutas:
Proovige nii: l88ge raudkang maasse ja siis juhe ja sinna vool sisse ja liigutage kahte juhtme otsa vastu kangi.Ma usun ,et muttid hakkavad kibe k8hku maapeale tulema.
Proovitud kuid viglaga. Ei ole mingit abi muttide vastu, vihmaussid tulevad tõesti maapeale, peale mõningast ootamist. Keegi eespool rääkis neist lõksudest, kuid mina ja tuttavad pole nendega küll ühtegi kättesaanud.

Autor:  kalleb [ 01 Jaan, 2007 23:15 ]
Teema pealkiri: 

keegi ajas kunagi mutte kabiidiga välja

ikka vesi peale ja kadusid

KEEMIARÜNNAK :twisted:

1. leht 24-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/