www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 09 Dets, 2019 10:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 636 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli
PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 18:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kahjuks tundub, et üha inimlikumaks muutuv kool ei kasvata üha inimlikumaid inimesi. See on tõsine mure. :|
Ja kas meil on kunagi olnud ka ebainimlik kaitsevägi?
Või kaitseväes (aga ka koolis) ebainimlikud tingimused?

Ühes olen ma küll kindel, et kui need meie üha inimlikumates koolides sirgunud ja üha inimlikumas kaitseväes välja õpetatud üha inimlikumad kodanikud peaks, hoidku jumal! minema kunagi sõtta riiki kaitsma, siis see sõda ei saa olema mitte mingi uut sorti "inimlik sõda", kus kollastel soomukitel sõidavad roosas udus pehmetes hommikumantlites võitlejad ühe protestiplakatitega seltskonna juurest teise juurde ja loevad millega kodanikud rahul ei ole.

Eero Rebo kirjutas:
Miks meile raskerelvad? Mõningate Nursipalu inimestega kõneledes jääb kõlama mõte, et poisid, laske püssi, kuid tankitõrjerelvad või miinipildujad, kõik mis müra teeb, tehke valgel tahvlil selgeks ja ärge siin suurt pauku korraldage.

Kahjuks on idapiiri taga oleval vastasel soomusmasinad ning neid on palju. Pelgalt püssiga lastes, kasutamata raskerelvi on meist vaid küünemusta võrra rohkem kasu, kui vastase tulekul teepervel protestiplakatiga seistes.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 18:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

See edetabelite tegemine ja seinale riputamine on põhjusega - esiotsas olijad saavad oma teenitud feimi ja lõpus lohisejad peaks piinlikkusetundest rohkem pingutama. Vähemalt kui mina noorpõlves ühte koma teist sporti tegin, nii see oli. Isegi rajoonikate medaleid olen saanud kehalise tunnis rivi ees kätte. Ja meesõpilane, kes ei jaksanud oma lõuga kangile vedada, oli üldiselt naerualune küll. Meie klassis oli üks poiss selline. Tal on tänagi selline saamatu ja lodeva venna maine. Ja minuarust õige on, et oli naerualune. Sedasi on lihtsalt õiglane. Mitte nii, et osad pingutavad ja osad mitte ja tuleb mingi Brüsseli tädi ja ütleb, hei sõbrad - võrdne kohtlemine kõigile!

Kunagi ammu oli korterite kommunaalmaksete võlglastega toime tulekuks väga efektiivne rohi võlglaste nimekirjade avaldamine trepikodades. Nii mõnigi mees tuli peale nimekirja ilmumist jooksujalu maksma. Täna on see asi ära demoniseeritud - veelgi enam, eraisiku võlgnevust ei võigi enam Krediidiinfos avaldada. Euroopalik tava!

Seega kaitseväelased, kes teemat loevad! KVKT-1 punktide edetabeli panek kasarmu infotahvlile viib teid seletuskirju kirjutama. Vähemalt sinnapoole asi liigub. Varsti keelatakse ehk katsed üldse ära, rikub inimõigusi.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 19:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Aga vot mina näiteks tahan tead, mis mu lapse tase klassi keskmisega võrreldes on. Minu jaoks on see oluline indikaator, otsustamaks, kas ma peaksin hakkama intensiivsemalt lapse õppimisel silma peal hoidma või saab ise. Praegu on nii, et tulevad mingid tulemused (sport, tööd). On see siis klassi esirinnas, või sabaotsas - ei saa aru. Aeg ajalt siis õpetaja justkui kurdab, et see või teine tase on klassis üldiselt kehva. Anonüümselt muidugi. Aeg-ajalt siis kiidab mõnda nimeliselt. Väga umbmäärane.
See ei ole IMHO kuskilt otsast normaalne. Ja mina vaatlen neid endid ebanormaalsetena, kes seda normaalseks peavad.
Krt uskumatu. Vat see on, kui enda lapsed enam ammu koolis ei käi ja lapselapsed sinna veel jõudnud ei ole. Puudub igasugune ülevaade sellest, mis koolides praegu tegelikult toimub ja siit sealt kilde kuuldes võib vahel infarkti saada.

Täna kuulasin hommikul vikerraadiost Salumäe intervjuud. Täitsa sümpaatne oli - ütles ka, et rahvastpallifoobid ei ole normaalsed. Täiesti nõus.
Krt ma ükspäev kuskilt poole kõrvaga kuulsin midagi sellel rahvastepalli teemal, aga läks ühest kõrvast sisse ja teisest välja, ning sinna see jäi...

Nüüd Sinu juttu lugedes tuli meelde ja mõtlesin, et vaatan, mis värk siis oli....

No parem kui ma poleks hakanud uurima.
[quote= "Eesti Ekspress"]„Rahvastepall oli üks minu lapsepõlve põhitraumasid,“[/quote]
Ma tõesti ei saa aru mis inimeste peades viimasel ajal toimub.
Hirm tuleb peale, et tegelikult ümbritsevad sind tänavatel, kauplustes, trepikodades... täiesti haiged inimesed. Vaimselt haiged.
Mingite ERROR-itega.
Psühhiaatrid ütlevad, et enamus hilisemas eas välja löövaid vaimseid häireid on põhjustatud vaimsetest traumadest ja nende ravimata jätmistest lapsepõlves.
Siit jõuame loogilist radapidi edasi, et mida nõrgema psühhikaga on lapsed, seda kergemini on nad traumeeritavad ja seda rohkem vaimse hälbega ravimata inimesi on hiljem täiskasvanueas. Need vaimsete häiretega täiskasvanud kasvatavad siis uue põlvkonna vaimsete traumadega lapsi ja ring hakkab otsast peale.

Mul on üks lähisugulane aastakümneid (40 tuleb vast ära) tegutsenud psühhiaater ja arst.
Ütleb, et selliseid järjekordasid ukse taga, nagu viimastel aegadel, tema praktikas kunagi varem olnud ei ole.

Tsiteeri:
Alates 2014. aasta sügisest töötanud vaimse tervise kabinettidesse pöördumiste sagedus on aasta-aastalt kasvanud. Praegu pöördub sinna erinevate probleemidega aastas üle 1000 esmase patsiendi. Peamised pöördumise põhjused on käitumisega seotud probleemid (koolis, lasteaias) ning noorukitel esinevad meeleolu- ja emotsionaalsed probleemid. Lisaks esineb ka õpiraskusi ning üha enam julgetakse pöörduda sõltuvusprobleemide korral.
https://tervis.ohtuleht.ee/784904/psuhh ... hkem-noori

Tsiteeri:
Lastepsühhiaater Anu Susi rääkis terviseajakirjale Üks antud intervjuus Mari Hiiemäele, et keerulise käitumisega lapsi on järjest rohkem ja nende probleemid algavad üha nooremas eas.

Rohkem on püsimatuid ja autistlikke lapsi. Rohkem on ka pervasiivsete arenguhäiretega, väga keerulise käitumisega lapsi. Ja tulevad järjest nooremad. Kui varem olid käitumisprobleemid silmatorkavamad rohkem murdeealiste puhul, siis praegu on väga väikesi lapsi, kes on juba lasteaias kas agressiivsed või väga püsimatud.
https://sobranna.postimees.ee/562670/ps ... oremas-eas

Tsiteeri:
Söömishäireid on järjest rohkem, seda ka poiste seas. Üha enam on erinevaid seksuaalse identiteedi üle kahtlemisega seotud pingeid, soodüsfooriaid: "Ma olen sündinud valesse kehasse, see teeb mind kurvaks, ma ei leia endale sellisena maailmas kohta."

Üha noorematel on söömishäired. Kui varem oli see kindlalt puberteedihäire, siis nüüd on söömishäirega lapsi ka 9- ja 10-aastaste seas. Nad kipuvad olema kõige visama paranemisega.

Osakondadesse tulevad ravile lapsed, kellel on eluisu otsas, kelle käitumine on väga häiritud, kes ei suuda keskenduda ja õppida. Meie haigla spetsialiseeritud söömishäire osakonda tulevad lapsed, kes on oma kehakaalu korrigeerimisega jõudnud nii kaugele, et neil on anoreksia ja nad ei suuda sellest nõiaringist enam välja tulla. Siis on üks seltskond lapsi, kes on traumakogemusega, väärkoheldud ja kes on ka väga heitlikud ja rabedad. Polikliinikus on meil kõige rohkem aktiivsus- ja tähelepanuhäirega lapsi, teise suure grupi moodustavad need depressiivsed ja ärevad noorukid, kellele veel ambulatoorne ravi sobib.

Siis on kooliraskustega lapsed, kes tulevad meie juurde uuringutele. Rajaleidja keskused suunavad neid, et aru saada, miks laps ei suuda koolis õppida ja keskenduda.

Väikelaste osakonda tulevad samamoodi kõikvõimalike arenguhäirete ja käitumisraskustega lapsed koos vanematega, et siis nende muresid koos lahendada.
http://www.pealinn.ee/tagid/koik/psuhhi ... lu-n228767

Mis kurat see siis on ja mis toimub?

Tsiteeri:
Mis põhjustab vaimse tervise probleeme?

....

Arengut ja haigestumist võivad mõjutada ka kasvatuslikud ja suhetega seotud tegurid. Pärilik foon ehk geneetilised faktorid mõjutavad inimeste stressitaluvust ja tundlikkust nende keskkonnamõjude suhtes.
....

Suurimaks stressoriks loetakse lähedaste inimsuhete kaotust..... Lapse vajaduste hooletussejätmine, hoolitsuse ja armastuse puudus võib põhjustada lisaks mitmeid arenguhäireid. Noorukitel järgnevad depressiivsed häired tihti stressirohketele elusündmustele nagu vanematevahelised tülid, nende alkoholilembus või nooruki suhtes kasutatud vägivald, aga ka vanemate lahutus. Lapse- ja noorukiea rasked psühhotraumad võivad ohustada vaimset tervist ka hilisemas elueas.
....
Sotsiaalsed tegurid on seotud inimsuhete võrgustiku ja perekonna materiaalse heaoluga. Perede sotsiaalsed raskused, mis on seotud töötuse ja keeruliste majandusoludega, on viimasel ajal kujunenud oluliseks teguriks laste ja noorukite elus. Olulisema tähendusega on siin pikaajalised, kroonilised stressorid. Palju sõltub ka sündmuse kontekstist ja selle tähendusest inimesele ning sellest, mis toimus tema elus eelnevalt ja mis toimub sündmusele järgnevalt.
https://www.terviseinfo.ee/et/valdkonna ... e-pohjused

Seega kallid uueaja lapsevanemad.
Võtke oma jalakesed pepu alt välja, lülitage oma veisspukid ning nutiplutid välja ja tegelege oma lastega ning kasvatage neid normaalses kodus normaalses keskkonnas.
Ärge kakeklge laste juuresolekul. Ärge jätke neid üksi koju või visake üle ukse sõbrantsi juurde. Ärge asendage ennast nutiplutide ja üha vingemate ning kallimate mänguasjadega. Ärge võtke lapsi kui mingit karistust ja aeganõudvaid tüütuseid.
Viige lapsi õue, mängige nendega, lugege neile munasjutte ja lugege nendega koos lasteraamatuid, käige metsas, sõitke üheskoos ratastega, minge veekeskusesse ja basseini, rääkige lastega, hoidke armastage ja kallistage neid. Ja mitte korra kuus või kvartalis, vaid IGA JUMALA PÄEV.
Ja seda juba enne lasteaeda ja enne kooli "hoiule viimist".

Uskuge mind, neid ei traumeeri hiljem hindamine, avalikud spordipäeva edetabelid ja rahvastepall.

Krdi hullumaja rsk.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 19:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Seega kaitseväelased, kes teemat loevad! KVKT-1 punktide edetabeli panek kasarmu infotahvlile viib teid seletuskirju kirjutama. Vähemalt sinnapoole asi liigub. Varsti keelatakse ehk katsed üldse ära, rikub inimõigusi.

Poiss just käis eile külas ja rääkis värskeid muljeid, et peab nüüd uutele ajateenijatele hommikust õhtuni personaalselt seletama, kui erilised nad kõik ikka on ja kui vajalikud nad on ja kui tore oleks kui nad tublid on ja..... et kella viiest õhtul on ajateenijatel iga päev isiklik aeg öörahuni, kus ei tohi ajateenijaid ilma tõsise vajaduseta tülitada ja tüüdata.... hoidku jumal, et millegi eest karistada... kaadril viimased närvirakud ütlevad samal ajal "head aega", sest vastutust keegi ära ei võta....

Poiss ütles, et kui tal varasematel aastatel on olnud uute kutsealuste saabudes tahe omaalgatuslikult teha, organiseerida, korraldada, mitmekesistada õpet, leida huvitavat lisakoormust ja tegevusi, siis nüüd on keskkond ja tingimused muutunud selliseks, et on täis savi, mis neist edasi saab. Tiksub oma ette nähtud tunnid väeosas ära, teeb kohustuslikud asjad ära ja head aega. Mis edasi, enam eriti ei huvita. Et vaadaku ise kuidas keegi hakkama saab.

Kuulad ja imestad.
Võib ka olla, et on lihtsalt ületöötanud.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 20:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Äkki sellepärast ega päris maailm neid peedistamata ei jäta. Kui ei tee seda omad siis teevad lõpuks seda võõrad.

Paneks siia klippi surematul George Carlinilt.

https://www.youtube.com/watch?v=w6Xtk7ALaUI

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 22:06 
Eemal
Liige

Kes nende edetabelite küsimuses üldse õiguskantsleri poole pöördus? Mingi pimedate kombinaat? Tavakoolis nähakse isegi, ilma seinal rippuva tabelita , et kes on jooksjate rivis esimene ja kes on viimane. Või kardetakse , et koristajatädi õhtul loeb ja arvab. Minu kogemuste põhjal on koristajatädid üldjoontes rahumeelsed inimesed, kiusama ei hakka ja neid pole õiguskantsleril vaja karta.

Alternatiivne teooria räägib, et kogu selle jura taga on lapsevanemate ego. Igaühel on omal imelaps kodus kes on kõigist peajagu üle. Kui aga klassikaaslase ema seinalt tabelist loeb, et kilomeetri jooksus jäi hoopiski eelviimaseks mõjub see reetliku noahoobina selga ja ego saab samuti heleda laksu vastu mune. Lastel- neil on ükskõik, sest igaüks teab kes tuttavatest mida väärt on.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 22:10 
Eemal
Liige

Aga vot mina näiteks tahan tead, mis mu lapse tase klassi keskmisega võrreldes on. Minu jaoks on see oluline indikaator, otsustamaks, kas ma peaksin hakkama intensiivsemalt lapse õppimisel silma peal hoidma või saab ise. Praegu on nii, et tulevad mingid tulemused (sport, tööd). On see siis klassi esirinnas, või sabaotsas - ei saa aru. Aeg ajalt siis õpetaja justkui kurdab, et see või teine tase on klassis üldiselt kehva. Anonüümselt muidugi. Aeg-ajalt siis kiidab mõnda nimeliselt. Väga umbmäärane.

Tänapäeval on niigi palju infot tänu igasugu e-koolidele. Kui mina koolis käisin (ehk siis kui veel "rohi rohelisem" oli) siis kõige adekvaatsem ülevaade mis vanemad said oli veerandi lõpus paberil tunnistus ja see oli ka kõik.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Okt, 2019 22:55 
Eemal
Liige

Poti soldat kirjutas:

Tänapäeval on niigi palju infot tänu igasugu e-koolidele. Kui mina koolis käisin (ehk siis kui veel "rohi rohelisem" oli) siis kõige adekvaatsem ülevaade mis vanemad said oli veerandi lõpus paberil tunnistus ja see oli ka kõik.

Täiesti nõus. Kui asi hapuks kippus minema, siis klassijuhataja üritas naabritele helistades vanemaid kätte saada. Eriti kehval juhul ilmus juba ametlik kutse õppenõukogusse või alaealiste komisjoni. Kuni viimati nimetatuteni õnnestus enamus eksesse ära siluda ilma suurema kärata siiski. Praegusel E ajal jõuab jama enne koju, kui jama tekitaja ise.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 2:28 
Eemal
Liige

Poti soldat kirjutas:
Tänapäeval on niigi palju infot tänu igasugu e-koolidele.
Seal igasugu e-koolides näen ma ainult oma lapse kohta käivat tagasisidet. Ma rääkisin sellest, et mind huvitab lapse positsioon üldises pingereas. Vähemalt kehalisega seotud tulemused võiks ju olla avalikud.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 10:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kehalise lodevuse anonüümseks muutmine muudab selle vastu võitlemise "sotsiaalsete meetoditega" ju veel keerukamaks. Mina olin ka kuskil 9. klassini suhteliselt vedel vend, kehalise tundides sain hakkama, aga lõuga kangile ei saanud ja 5 km metsajooks sai läbitud kõndimisega pooleks. Kehalise õpetaja näris selle kallal kah korralikult ja pingutused kangil kutsusid esile naeruturtsatusi publikus. Õppeedukuselt olin kolme-neljaline. 9. klassi lõputunnistusel oli kolmesid päris mitu. Kupatati ja meelitati mind kergejõustikuga tegelema. Tänu sellele tuli hakata palju jooksma ja rauda tõstma. Umbes aastaga sain end täiesti järjele, traditsioonilise 5 km metsajooksu lõpetasin klassis esimeste hulgas ja keska lõpus vedasin 14 korda lõuga kangile kah. Mis kõige toredam - ma olekski võibolla täna ehitusmees või traktorist, aga mingil imeväel paranes ka õppeedukus. Kuigi aega õppimiseks nappis, sest 3 õhtut nädalas oli ju trenn. Igatahes keska lõpetasin hõbemedaliga ja kullast jäi üsna natuke puudu. Ja sain sisse prestiižikale erialale ülikoolis konkursiga 7,5 kohale.

Oli ebameeldiv, oleks tahtnud kuskile kaevata kui oleks saanud, aga täna 25 aastat hiljem meenutan tänutundega seda kehalise õpetajat, kes mul elu põrguks tegi ja mu "sooritusi" rivi ees halva näitena tõi. Siis oli see vastik, aga täna olen ilmselt võlgu küünla selle õpetaja haual (on tänaseks manalamees). Lisaks tänan hr Atko Viru't, kelle raamatu "Sportlik treening" (leidsin selle linna raamatukogust) järelduste najal suutis minusugune sajakilone tegelane vabalt 10 km tunni ajaga maha joosta (seejuures kordagi kõndimata).

Vot sellise "imelise muutumise" kogemuse najalt ma arvangi, et see pehmotamine on jama. Tulebki hagu anda ja noori katsumuste ette seada, et nad vaimselt karastuks ja ei lööks iga ebameeldivuse peale põnnama, sest elu koosnebki ebameeldivustest ja pingutamisest. Ja vajadusel ka laiskadele, lollidele ja saamatutele näpuga näidata (samaaegselt võimaldades ja tagant torkides enesearendust). Kehalise tunnid, spordipäevad ja edetabelid muutuvad ebameeldivast meedivaks siis, kui sa tunnetad enda jõudu ja võimeid - tee selleni ongi täis pisaraid, ebameeldivusi ja ebameeldivuste alla neelamist (ning edasi pingutamist).

Arvan, et õiguskantsleri taolise tegevuse on tinginud mingite pehmikute või nende "murelike vanemate" kaebused. Kaebuste kirjutamise asemel tuleks ikka võtta jalad tagumikust (ja vanemal vaadata peeglisse, et miks tema laps on viimaste hulgas).

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 11:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Viitaks siin tagasi just Fucsile, et inimlikusega pole siin nende tulemuste mitte avaldamisega midagi pistmist ning kõik teised põhjendused on tagantjärgi mõeldud vabandused.

Pakun et see seadus millele õiguskantsler viitab on ikkagi ääriveeri too GDPRi tulemus ning seotud isikuandmete kaitsmisega. Kas selliseid isikuandmeid on vaja kaitsta on muidugi eraldi küsimus, aga praegult on nigu on.

Üles

PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 11:16 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Lehekülg teemavälist loba eemaldatud.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

Teema pealkiri: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused
PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 11:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Et vastupidi – äkki toovad need muudatused kaasa selle, et lapsed lähevad hommikul parema meele ja tujuga kooli ning õpivad ja pingutavad sisemise motivatsiooni najal hoopis paremini, kui ilma igasuguste „mõõdikuteta“? Ning meie siin haridusvaldkonda mitte-tundvate inimestena lihtsalt ei saa sellest aru, samamoodi nagu militaari-kauged inimesed peavad kohutavaks kahjurluseks ajateenijate õhtuseid linnalubasid?

Küsimus on selles, kusmaale see piir tõmmata. Nii linnalubadega kui lõpueksamitega. Sa omas eduraportöörlikus toonis jätad selle tähelepanuta.
Ok - õhtul linna saamine on mõistlik mõte ja minuarust ajatapmiseks relva nühkida või lapirallit teha poisist meest ja mehest sõdurit tõesti ei tee.
Teisalt taoliste asjade tegemisel tuleb arvestada, et tegemist on "libeda nõlva teemaga" ja seal võib pidama saamine raske olla.

Valik toredaid mõtteid samalt libedalt nõlvalt:

Miks mitte võimaldada sõduriemade komiteel vetostada õppusi, kui nt vihma sajab? Rootsis taolised katsed 90ndatel olid. Päikselisel suvehommikul oleks kindlasti mott kõrgem kui tänase ilmaga?
Miks mitte lubada täisealistel sõduritel sõdurikodus õlut rüübata peale teenistust (Saksamaal on nt lubatud)? Ja kaadril ka? Õlle taga tekib vennastumine ja ühtekuuluvus missugune?
Miks mitte muuta koolis käimine vabatahtlikuks? Tahan, käin - pole tuju, ei käi - motivatsioon ja hea tuju (kui on parasjagu tuju tulla) missugune?
Miks mitte lubada koolis (aga miks mitte KV-s) tossata kanepit? Sõltlasi on palju, nendel on ka kuidagi motti vaja tõsta? (viide tuure koguvale "hea" kanepi legaliseerimisele")?
Miks mitte võimaldada sõduritel vaidlustada ülemate korraldusi? Iisraeli armees on lubatud ametlikult sõduritel vilistada välja lollid ülemate korraldused. Mis äratus kell 6? Käigu kuradile. Magame kella 10ni.

Üles

Teema pealkiri: Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused
PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 11:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Nii on. Paduliberaali vastus sellele oleks, et kui noortel on tekkinud liberaalsed nõudmised, siis ühiskond ongi parajasti nii kaugele arenenud.

Palun siin teemas kõikvõimalike ühiskondlike arengute hulgast jääda ajateenistuse pikkuse ja väljaõppe juurde.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

Teema pealkiri: Re: Ajateenistuse pikkus ja väljaõppe küsimused
PostitusPostitatud: 17 Okt, 2019 12:50 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
 Et äkki on kasvatusteadlastel, haridusspetsialistidel ja koolipsühholoogidel – ühesõnaga, haridusvaldkonna asjatundjatel – õigus, et need on mõistlikud, vajalikud ja kasulikud muudatused ning ei too endaga kaasa täiendavat 

Tsiteeri:
Õpetajate aineliidud on vastu põhikooli lõpueksamite kaotamisele
Eesti õpetajate aineliidud pöördusid esmaspäeval haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ning riigikogu kultuurikomisjoni poole ettepanekuga kutsuda arutelult tagasi põhikooli riiklike lõpueksamite kaotamist plaaniva kodakondsuse seaduse ning põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu.
Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/6801694/opetaj ... aotamisele

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 636 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: