www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 02 Juul, 2020 22:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 764 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli
PostitusPostitatud: 26 Mär, 2018 13:04 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Päris huvitav oleks väisata mõne Soome KV VÕK-i kehalisi katseid, kuidas see 90% meessoost seal toime tuleb ja kuidas tuleb. Ise ma prognoosin, et ega väga ei tule, sest vähemalt tänaval ei paista Soome poisid kuigivõrd atleetlikumad oma Eesti eakaaslastest.
Küllap on norm nii sätitud, et 90% toime tuleb. Pole ju mõtet teha kehalisi katseid, millega tuleb toime 30%. S.t. võib ju teha, aga mis edasi siis?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2018 13:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kapten Trumm kirjutas:
Päris huvitav oleks väisata mõne Soome KV VÕK-i kehalisi katseid, kuidas see 90% meessoost seal toime tuleb ja kuidas tuleb. Ise ma prognoosin, et ega väga ei tule, sest vähemalt tänaval ei paista Soome poisid kuigivõrd atleetlikumad oma Eesti eakaaslastest.

http://www.lts.fi/sites/default/files/p ... lowres.pdf
https://jyx.jyu.fi/dspace/bitstream/han ... sequence=1

Armeijan kouluttajat kertovat: Varusmiesten kunto ennätyksellisen alhainen, metsä pelottaa ja pölli sytytetään sytkärillä nuotioksi
https://seura.fi/asiat/tutkitut/armeija ... nuotioksi/

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2018 14:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Riigikaitse õpetus (loomulikult koos füüsilise ettevalmistusega) on suurepärane võimalus tuua kooli juurde vähemalt üks meesterahvas lisaks,
lisaks nendele meestele keda seal otsatult väheks jäänud (või sootuks otsa lõppenud on!)!

Poistele rollimudel! Vähemalt pooled pedagoogid meesterahvasteks!

Riigikaitseõpetus põhikoolidesse!
Füüsilised testid ja harjutused metsas! Granaadivise. Õhupüssist ja kaliibrist 22 laskmine! Taktikalised mängud! Kohtumised veteranidega!

Või et kui venelased tulevad ja piisavalt kähku teevad, siis pole enam riiki, pole probleemi?

Akf Lemet`il on täitsa õigus, et noored vorstid (mittekõik! Aga ikkagi!) on täpselt nii vedelad, kui lastakse olla.
Liikumisharjumise loomine, füüsilise alusmüüri ladumine (täitsa õige, Trumm!) ja kodumaa kaitse harjutamine kasvõi selles mõttes et sellise mõttega harjutamine, et kaitstakse,
mitte ei minda nina nutipluttis esimesele reisilaevale mis põhja v läände läheb. Või põhja.

Jne!
Krt!

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2018 14:32 
Eemal
Liige

On see nüüd tõsi vöi mitte?

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2018 15:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Soomlaste kehalised testid näivad olevat meie omadest vähe lõdvamad ka, kuid neil on alasid rohkem. Jooks on umbes sama.
https://brage.bibsys.no/xmlui/bitstream ... 012011.pdf

Võrdluseks, meil peab kõige noorem grupp maksimumi saamiseks tegema
2 min 82 kätekõverdust
2 min 92 istesse tõusu
3,2 km 11,54

Analoogsed Soomes
1 min 48 kätekõrverdust
1 min 53 istesse tõusu
12 min jooks 3300 m

Üles

PostitusPostitatud: 26 Mär, 2018 17:46 
Eemal
Liige

Siiski nii “karm” enam asi ei ole. Nõuded lõdventati kolm-neli aastat tagasi.
https://www.kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/sport-ja-ajateenistus/
Oma ette teema on muidugi üldse selle testi vastavus reaalsusele. Soovitan tutvuda ühe magistritööga, kus räägitakse üleüldiselt treeningust Kaitseväe vōtmes. Autor pakub välja ka uut sorti ÜFTi.

https://ilias.mil.ee/goto.php?target=file_57088_download&client_id=uusilias

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 7:57 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Minu jaoks on selle lähenemise kõige suurem probleem, et siis need, kes tahavad ise trennis käia, jäävad hammasrataste vahele - st. nad ei pruugi enam eriti jõuda oma lemmikalaga tegeleda.

Muidugi jõuavad. See 45 minutit kekat on trenniskäijatele nagu nuusata, see ei väsita mingil juhul sedavõrd, et peale tunde ei jõuaks nö päristrenni teha. Audenteses ja mõnel pool mujalgi tehakse ju iga päev kaks korda trenni, spordilaagrites samuti 2-3 korda.

” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 9:09 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

LeBon kirjutas:
Tsiteeri:
Minu jaoks on selle lähenemise kõige suurem probleem, et siis need, kes tahavad ise trennis käia, jäävad hammasrataste vahele - st. nad ei pruugi enam eriti jõuda oma lemmikalaga tegeleda.

Muidugi jõuavad. See 45 minutit kekat on trenniskäijatele nagu nuusata, see ei väsita mingil juhul sedavõrd, et peale tunde ei jõuaks nö päristrenni teha.
Trummi soovi järgi ei peaks vist olema mitte 4 tundi, vaid 4 korda nädalas, iga kord 2 koolitundi. 4 tundi (2 korda) põhikooli mingites klassides juba on, kui mu mälu mind ei peta. 4 korda tähendaks ka 2-3 koolipäeva vastavat pikenemist.

Ja kui on "nagu nuusata", siis milles seisneb kasu nende jaoks? "Nagu nuusata" harjutustel ei ole treeningväärtust.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 9:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Nagu nuusata" harjutustel ei ole treeningväärtust.

???? Mitte midagi on (järjekordselt) tunduvalt parem kui midagi... :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 9:58 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Lemet kirjutas:
Tsiteeri:
Nagu nuusata" harjutustel ei ole treeningväärtust.

???? Mitte midagi on (järjekordselt) tunduvalt parem kui midagi... :mrgreen:

Hoiatus demagoogia eest. Ära on tüüdanud.

Jutt oli neist, kes juba käivad trennis, sina kirjutad "parem kui midagi". Täpselt samasugust sihilikku möödarääkimist praktiseerisid eemaldatud postitustes.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 10:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Trummi soovi järgi ei peaks vist olema mitte 4 tundi, vaid 4 korda nädalas, iga kord 2 koolitundi. 4 tundi (2 korda) põhikooli mingites klassides juba on, kui mu mälu mind ei peta. 4 korda tähendaks ka 2-3 koolipäeva vastavat pikenemist.
Ja kui on "nagu nuusata", siis milles seisneb kasu nende jaoks? "Nagu nuusata" harjutustel ei ole treeningväärtust

Ei pea "vist olema".
Ma ütlesin, et treenivaks efektiks peab olema 3 korda nädalas, siis nähtavasti 2 koolitundi kord.
Need vabatahtlikud treenijad, kellele see "nuusata" ja selle suur põhiseadusvabaduste ahistamine see on, moodustavad vähemalt minu tähelepanekuid mööda suht väikse vähemuse, st nende soovide järgi ei saa lasta enamusel slangida. Kui poistel on peale 8 km jalgsikäiku 2,5 tunniga pisikese seljakotiga kumm täitsa tühi, siis ei ole seal hulgas tõsiseid atleete, on tähelepanek elust.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 10:06 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kapten Trumm kirjutas:
Ma ütlesin, et treenivaks efektiks peab olema 3 korda nädalas, siis nähtavasti 2 koolitundi kord.
OK, selge. Enne kirjutasid 4x2 KK-st ka, sellest väike segadus. Tegelikkuses ilmselt toimiks 4x2, millest siis kolmes osalemine oleks nõutav vms. väheke paindlikum süsteem.

Kapten Trumm kirjutas:
Need vabatahtlikud treenijad, kellele see "nuusata" ja selle suur põhiseadusvabaduste ahistamine see on, moodustavad vähemalt minu tähelepanekuid mööda suht väikse vähemuse, st nende soovide järgi ei saa lasta enamusel slangida.
Rahu, me juba arutasime seda. Mul ei ole mitte midagi ludride tasandustrenni vastu. See peaks aga erinevatel põhjustel toimuma pärast tunde nagu muudki trennid.

Kapten Trumm kirjutas:
Kui poistel on peale 8 km jalgsikäiku 2,5 tunniga pisikese seljakotiga kumm täitsa tühi, siis ei ole seal hulgas tõsiseid atleete, on tähelepanek elust.
Päris huvitav, mis vanuses? Palju kott kaalus?

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 10:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Päris huvitav, mis vanuses? Palju kott kaalus

11-12 klass, valdavalt poisid ja need, kes arstitõendeid ei toonud.
Kott on meil väike, sinna peale kateloki, magamiskoti ja lebomati suurt muud ei mahugi. Võib-olla 10 kg.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 10:16 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ja suuremal osal kumm tühi, ütled sa?

:shock:

Ma ei tea, enda teada ma olen eluaeg ebasportlik olnud, aga sellise asja peale kummi tühjaks lasta... :scratch: Jääb üle vaid loota, et see punt polnud sul representatiivne.

Üles

PostitusPostitatud: 27 Mär, 2018 10:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Võib-olla ma olengi ülekohtuselt eduraportite osas skeptiline, et mulle satuvad süsteemselt lontud :dont_know:
Esimesel aastal ma pingutasingi kogenematusest üle, kui tuli tatsata 22 km. Noh, järgmine hommik oli karm :D
Edaspidi olen taolistest "põrgunädalatest" hoidunud.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 764 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 51  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: