www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 12 Nov, 2019 3:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 636 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli
PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 10:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mina olen koolis seda rahvastepalli küllalt mänginud. Põhiliselt oli see kehalise tundide sisu kuskil poole põhikoolini, siis tuli korvpall peale.
Seos koolikiusamise ja rahvastepalliga oli midagi, mis võttis mind seda teemat lugedes õhku ahmima. Et kaugele me lollustega veel minna saame?
Vähemalt seda küllalt mänginuna ei tulnud mul alguses seda kiusamisteemat üldse pähegi.
Ka mind kiusati kooli algupoolel taga. Kehalise vabastust mingi kiusamisjutuga polnud lootustki saada.

Ja veel, tobu, saamatu ja aeglane saab togida igas sportmängus. Jalgpalliga, küünarnukiga jne. Mis siis teha? Keelata kõik mängud? Või siiski torkida neid mahajäänuid takka, mitte anda neile eluaegseid kehalise vabastusi jne, et need järjele saaks. Tegelikult on see togimine looduslik - ka koerakutsikate pesakonnas on alati üks selline, mida teised pidevalt hammustavad ja muudmoodi kiusavad.

Kui me räägime nende rõhutute aitamisest, siis mismoodi seda aitab teha tulemuste salastamine, teatud kontaktsemate sportmängude keelamine? Minuarust ei aita.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 10:49 
Eemal
Liige

Härrased, küsimus on ju mängu eesmärgis.

Koolis harrastatakse vähe mänge, mille otsene eesmärk on vastasmängijat kineetiliselt mõjutada.

Loomulikult, korvpallis, jalgpallis, pesapallis saalihokis jms on kehaline kontakt omal kohal, aga mitte üheski neist pole eesmärk vastasele palliga/litriga virutada. "Rasvas" sa valid välja kellegi ja üritad teda tabada palliga nii kõvasti ja ebamugavasse kohta kui võimalik, et tal ei õnnestuks palli kinni püüda. Vahepeal kapteniga vastast osavalt solgutades oli võimalik segaduses mängijat tabada palliga tagumiku või näo pihta jms. See oligi mängu eesmärk. Kõik. Jah, tüdrukutega mängides pidi viskama "nõrgema" käega või kahe käega, aga sellegi poolest, valus oli enamasti pihtasaajal ikkagi.

Vastase otsene mõjutamine on ka näiteks maadluses, poksis, kuumast kartulis, kukepoksist jms, mis on täiesti loogiliselt koolis ainult vabatahtlik.

Üleskutse on ju arutleda, kas konkreetselt sellist mängu on kekatundi vaja või suudavad teised mängud, mis ikka arendavad koordinatsiooni ja meeskonnatööd jne antud rolli täita, vältides ebavajalikke kõrvalmõjusid. Aga selle asemel, et teemat rahulikult vaagida, läks kohe sildistamiseks, hurr-durr-they-took-my-sports kõneviisiks ja lahmimiseks.

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 11:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Minu postitus puudutab härra Palmi seisukohti ainult nii palju
Veiko Palm kirjutas:
Meie rahvastepall? Tegelikult, seda ise sadu, kui mitte tuhandeid, kordi mänginuna, ei leia ka seal mingit suurt kasulikkust.

Fucs kirjutas:
See, et see tegevus midagi ei õpetaks, selles ma jään endiselt teisele arvamusele, aga ilmselt on võimalik kõik need (või enamus neist) "õppetunnid ja kogemused" omandada ka alternatiivtegevustega. Selleks ei pea tõesti tingimata olema "rahvastepall".

Ülejäänud jutt puudutab viidatud artiklis räägitut ja Eesti Ekspressi katses ka meil sellel teemal poleemikat tekitada.
Noh ütleme siis nii, et tekitaski ja mina olen üks osaline, kes tahab sellel teemal oma arvamust avaldada.

Mis puudutab seda, et dodgeball pole päris sama mis rahvastepall, siis "vorm" võib-olla pole, aga "sisu" ja "mõte" on ju sama.
Lisaks on nn "Dodgeballil" terve rida erinevaid variatsoone
List of dodgeball variations

Seal näiteks "Scatterball" (või ka "No Friends") on praktiliselt sama, mis meil mängitav "pallimats"

Meie "rahvastepall" on selles mõttes veelgi "traumeerivam", et kasutatakse suurt nahkpalli, mitte "8.5-inch rubber, “No-Sting” Rubber, Foam and Cloth" palle.
https://www.youtube.com/watch?v=XFI5d5UZG5M

* IMHO siis, kui selline mäng juba näiteks tõesti ära keelatakse, on hilja selliste nähtuste vastu oma seisukohtadega võitlema hakata.
EE pingutus teemat meil päevakorda tõsta viitab selliste ärakeelamiskatsete esimesele võimalikule sammule.
Sestap tuleb teisiti asjadest arusaajatel ka kohe oma seisukohad välja ütelda.
Mida ma ka tegin, kuna siin foorumis vastav teema on, kus sellest kirjutama hakati.

Kui lugeda minu siinse teema varasemaid postitusi ja seisukohti teemal "kehalise kasvatuse õpetus koolides" (noh kasvõi alates siit: viewtopic.php?p=510291#p510291 ), siis peaks ka selge olema, et ma ei saanud ka "rahvastepalli" teemal niisamalihtsalt vait olla.

:oops:

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 12:11 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Üleskutse on ju arutleda, kas konkreetselt sellist mängu on kekatundi vaja või suudavad teised mängud, mis ikka arendavad koordinatsiooni ja meeskonnatööd jne antud rolli täita, vältides ebavajalikke kõrvalmõjusid. Aga selle asemel, et teemat rahulikult vaagida, läks kohe sildistamiseks, hurr-durr-they-took-my-sports kõneviisiks ja lahmimiseks.

Äkki seda peaks otsustama kehalise õpetaja, kes tundi läbi viib, mitte õiguskantslerid ja Brüsseli saadikud?

Mind noorpõlves ahistas väga metsajooks. Pidime iga tund iga ilmaga jooksma ca 5,5 km otsa, õpetaja vist tegi endale elu lihtsamaks - kuna sellele kulus kõva pool tundi, oli üks tund sisustatud. No ei jaksanud joosta. Vahepeal kõndisin. Muidugi keska lõpus sai see juba ära traavitud nii 25- minutiga esimeste hulgas.

Taolised teemade arendused, et mingi Brüsseli tädi otsustab, et keelame seda või toda, viivad ikka mõttele, et palju meil neid rumalusi saksa täpsusega tuleb ellu viia. Vanas Euroopas on asi toiminud hästi - elanikkond on muutunud vaimult ja füüsiselt lodevapoolseks tahtetuks massiks.

EE artiklist:

Tsiteeri:
„Laps sai kaks korda palliga näkku, haiget said mõned veel,“ kurtis mullu sügisel üks esimeses klassis käiva lapse ema lapsevanemate internetifoorumis, „eks tundlikumad nutsid ka sellepärast, ka minu laps. Temale virutati kaks korda lähedalt otse kümnesse näkku.“

Kerisin silma alt läbi enda spordielu - pean tunnistama, et kõige suured traumad olen saanud täiesti mittekontaktsete asjadega nagu kergejõustik, metsajooks jms. Üks korvpalli juhtum on kah. Selleks ongi inimesel reaktsioon ja liikuvus, et vältida tabamusi. Kui laps seisab nagu soolasammas, niiet talle annab palliga näkku tabada, siis on viga ka lapses endas. Ja masendunud emmed võiks seda lapsele seletada, mitte Facebookis miitingut pidada. Ise mänginuna ei oska seda kiusamise seost niiväga luua, pigem oli lõbus kellelegi kõva latakas vastu tagumenti näiteks anda. Ja viskajana sihid ikka neid, kellele on rohkem võimalust pihta saada.

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 13:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Minu viis kopikat...
A. "Ei ole sama mäng, mis meie rahvastepall..." Mida hekki, on ikka küll, lihtsalt reeglid erinevad mõnevõrra, mängu idee on aga sama, katsu palli eest minema saada või püüs kinni, muidu on ...piiks...

B. Elu ainsa fingaali olen saanud korvilaua aluses rüseluses. Sitaks valus oli muideks. Keelame ära kui ohtliku mängu?

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 13:26 
Eemal
Liige

Ronin rahulikult mutta tagasi ja alustan uuesti mudamaadlusega.
Fucs kirjutas:
Mis puudutab seda, et dodgeball pole päris sama mis rahvastepall, siis "vorm" võib-olla pole, aga "sisu" ja "mõte" on ju sama.
Ikka ei ole. Rahvastepall on siiski enam-vähem meeskondlik mäng koos mingigi "meeskondliku" strateegia ja taktikaga. Dodgeball ei ole seda mitte.
Fucs kirjutas:
IMHO siis, kui selline mäng juba näiteks tõesti ära keelatakse, on hilja selliste nähtuste vastu oma seisukohtadega võitlema hakata
Selge pilt. Ülima utreeritusega (ja kaasvestleja lolliks tegemise eesmärgil?) teatan, et hakkan võitlema vaalade tapmise keelamise vastu. Tapke edasi - muidu keelavad ära verivorsti söömise. Palun vabandust kah kohe - foorumlasest Fucsist pean väga lugu ja lugupidamine pole sendi võrra kahanenud. Naeruvääristan vaid Sinu seda konkreetset seisukohta.

Asjasse süübimise ning lahmimise tippnäide on loomulikult Trumm. Vastuseks küsimusele, kas keegi siinkirjutajatest on dodgeballi mänginud (mina muide olen), teatab ta südamerahuga, et
Kapten Trumm kirjutas:
Mina olen koolis seda rahvastepalli küllalt mänginud.
Selge pilt. Ka mina olen koroonat mänginud, asi siis mul piljardi teemal vaielda.

Ja loomulikult tulevad Trummi suust ka sellised pärlid, nagu
Kapten Trumm kirjutas:
Äkki seda peaks otsustama kehalise õpetaja, kes tundi läbi viib, mitte õiguskantslerid ja Brüsseli saadikud?
ning
Kapten Trumm kirjutas:
Taolised teemade arendused, et mingi Brüsseli tädi otsustab, et keelame seda või toda
See on tase! Paluks lahkesti ka viiteid, kus "õiguskantslerid" on millegi sellise üle sõna võtnud, või et lausa Brüsselis (Euroopa Liidus?) on arutatud Trummile südamelähedast rahvastepalli teemat.

PS. Lisan veel, et oma sõnade kohaselt oli Ülle Madise hoopistükkis kõva käsi rahvastepallis (viide https://www.oiguskantsler.ee/et/%C3%BClle-madise-sport-keemia-ja-juura-v%C3%B5iksid-lahku-j%C3%A4%C3%A4da). Ning veel - mitmuse kasutamine oma (väidetava) üleoleku tõestamiseks on paljuski lumpeni tunnusmärk (võrdle - mina pole koolisid käinud).

Ja nüüd läks hoolega muda teele. Ootan, kas vestluskaaslased on targemad ja tõdevad, et võiks hoopis millestki asjalikumast rääkida.

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 14:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Asjasse süübimise ning lahmimise tippnäide on loomulikult Trumm. Vastuseks küsimusele, kas keegi siinkirjutajatest on dodgeballi mänginud (mina muide olen), teatab ta südamerahuga, et
Kapten Trumm kirjutas:
Mina olen koolis seda rahvastepalli küllalt mänginud.
Selge pilt. Ka mina olen koroonat mänginud, asi siis mul piljardi teemal vaielda.

Koroona ja piljard(id) ongi pärit ühest harust. Natuke reeglite ja nimetuste tausta esmalt siit:
https://et.wikipedia.org/wiki/Koroona
Veiko Palm kirjutas:
Ikka ei ole. Rahvastepall on siiski enam-vähem meeskondlik mäng koos mingigi "meeskondliku" strateegia ja taktikaga. Dodgeball ei ole seda mitte.

Kui oledki mänginud dodgeballi, tekib küsimus - millist? Variante näiteks:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_d ... variations
ja meeskonnamänge on neist oi kui mitu...

Nagu näha, on ingliskeelses maailmas neid mänge mitmeid. Nt Soomes ja Rootsis mängitakse taas oma versiooni. Ja meie "rahvastepall" on pärit Saksamaalt, nagu nimigi kenasti ütleb:
https://de.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6lkerball

Nii et tegelikult võib neid pallimänge kokku rahuliku südamega nimetada rahvastepalliks. Eks vajadusel siis peab täpsustama, milise maa millist versiooni peetakse silmas...
Veiko Palm kirjutas:
Ning veel - mitmuse kasutamine oma (väidetava) üleoleku tõestamiseks on paljuski lumpeni tunnusmärk (võrdle - mina pole koolisid käinud).

Mille tunnusmärk on see, kui vaieldakse, aga isegi ei viitsita vaidluse objekti teha endale selgeks? Harimatuse?

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 15:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Castellum kirjutas:
Mille tunnusmärk on see, kui vaieldakse, aga isegi ei viitsita vaidluse objekti teha endale selgeks? Harimatuse?

Ja mille "tunnusmärk" oleks siis see, kui EE käivitab süüdimatult rahvastepallivastase "nõiajahi" Eestis - sõdides tegelt kanada dodgeball-i vastu :?:

Mulle näit tundub, et EE vorstid tegid endile lihtsalt laheda Kanada-lähetuse tutvumaks seal kohalike hobusevaraste "teooriatega" ning naasnud koju, hakkasid segast panema - kudagi vaja ju kallist lähetust tööandja ees õigustada :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 17:12 
Eemal
Liige

Castrum - ausalt küsitud, ausalt vastan. Harimatult tõenäoliselt.

Millist varianti olen mina mänginud? Tegelikkuses on (minu arusaama) järgi vaid see üks variant - kaks võistkonda, mõlemad omal poolel (mõnikord väikse neutraalse tsooniga, kus võivad mõlemad võistkonnad käia) ja palle vastvalt olemasolule, kuid alati vähemalt neli. Ah, mis ma seletan, annan parem lihtsa viite https://eu.usatoday.com/story/opinion/2019/06/10/canadian-researchers-call-dodgeball-oppressive-good-sport-column/1401868001/ inglisekeelsele artiklile, mis ütleb, et dodgeballi ärakeelamine on lollus.

Muid variante ei ole mina näinud, ega ka kuulnud oma ameeriklastest sõprade käest. Kindlasti on need olemas. Nagu ka kuskil keegi teab kukepoksi või kulli eri variatsioone. Dodgeballi nägin esimest korda 1988 aastal, ise mängisin esimest korda (vist) kuskil nullindatel. Üldse olen seda mõned korrad mänginud.

Lisaks olen mänginud päris palju erinevaid pallimänge paljudes eri kombinatsioonides. Korvpalli kõige enam. Loomulikult jalgpalli ja vutti, võrkpalli ja rahvastepalli, kuid ka ameerika jalgpalli (õigemini selle lindiversiooni), rägbit ja muid kontaktseid ning mittekontaktseid pallimänge. Sügavast nooruseajast on mul korvpalli kohtuniku ja (ühiskondliku) treeneri paberid. Olen erinevatele rühmadele korraldanud erinevaid pallimänge igasuguste reeglitega. Selline see minu taust on.

Kui nüüd mängude sisu juurde minna, siis kõige targem on valida kooliealistele mängud, kus kellegi tehniline või füüsiline üleolek ei pääse väga palju maksma. Peab tekkima koormust ja osalust. Samuti on minu arust eelistatud mängud, kus saad lihtsa vaevaga kõik mängima.

Ja nüüd, et foorumlased aru saaksid, siis minu arvates on kõige paremaks selliseks mänguks rägbi. Või, olenevalt kirjaviisi eelistustest, ragbi. Kõige kehvemad mängud on võrkpall (liiga tehniline ja liiga vähe koormust) ning näiteks ka rahvastepall (liiga väike koormus, liiga ühekülgne). Rägbi harrastamisel Eestis on kahjuks liiga suured (ilmastikulised) piirangud ja seega on ka minu ettepanek halb.

Kas on lisaküsimusi?

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 17:46 
Eemal
Liige

Veiko Palm kirjutas:
Ja nüüd, et foorumlased aru saaksid, siis minu arvates on kõige paremaks selliseks mänguks rägbi.
Ilmselgelt seda mängu segavõistkondadega ei mängi. Ja ei saa ka aru, kuidas rägbi puhul füüsiline üleolek väga palju ei maksa.

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 17:52 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Kallid foorumlased Fucs, Borja ja Kriku - kui te muidu reeglina näitate üles süvenemist teemasse ja tavaliselt mõtlete oma postitused läbi, siis kas see kehtib tõesti ainult nende teemade puhul, millest te huvitute? See lahmimine, mida te produtseerisite selle konkreetse lehekülje postitustel (peale minu postitust) ei tee teile au mitte ühestki küljest.
Palun lahkesti teada anda, millises minu postituses nägid Sa lahmimist ja milles see seisneb.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 18:02 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Castrum - ausalt küsitud, ausalt vastan. Harimatult tõenäoliselt.

Harimatult tuli tõesti. Nt kui keerulist kasutajanime ei oska lugeda välja, võib ju selle vastusesse kopeerida...
Veiko Palm kirjutas:
Muid variante ei ole mina näinud, ega ka kuulnud oma ameeriklastest sõprade käest. Kindlasti on need olemas.

Oijah...panin ju lingid eri variantidega. Mis takistab neid lugemast? Aga korrata on ikka hea - "muid variante ei ole mina näinud"...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_d ... variations
Või saksa "rahvastepalli" ingliskeelsed versioonid:
https://en.wikipedia.org/wiki/Prisonball
Veiko Palm kirjutas:
Nagu ka kuskil keegi teab kukepoksi või kulli eri variatsioone.

Kullimängul, nagu igal muulgi indigeensel mängul või spordialal, on tõesti palju variante. Aga me üldmõistena ütlemegi "kullimäng". Eks kontekst siis nõua täpsustamist...
https://en.wikipedia.org/wiki/Tag_(game)
https://de.wikipedia.org/wiki/Fangen
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%BA%D0%B8
https://fi.wikipedia.org/wiki/Hippa
Veiko Palm kirjutas:
mänguks rägbi. Või, olenevalt kirjaviisi eelistustest, ragbi.

Kui keegi kirjutab "rägbi", siis pole see mitte kirjaviisi eelistus, vaid lihtsalt kirjaoskamatus.

Inglise kohanime "Rugby" korrektne eestikeelne tuletus nimisõnana on "ragbi".

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 18:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
Ja mille "tunnusmärk" oleks siis see, kui EE käivitab süüdimatult rahvastepallivastase "nõiajahi" Eestis - sõdides tegelt kanada dodgeball-i vastu :?:

Mulle näit tundub, et EE vorstid tegid endile lihtsalt laheda Kanada-lähetuse tutvumaks seal kohalike hobusevaraste "teooriatega" ning naasnud koju, hakkasid segast panema - kudagi vaja ju kallist lähetust tööandja ees õigustada :mrgreen:

8)

Ma räägin kuidas minu arust moodsal ajal asjad käivad (ja sellest tulenevalt põhjendan kaudselt ka seda, miks ma üldse sõna võtan "rahvastepalli" teemal).

1. Kõige tähtsam on alati alguses luua pretsedent.
2. Sellele on hea toetuda ning viidata edaspidi (ka siis, kui pretsedendiks polegi praegu antud kontekstis "dodgeballi" ära keelamine - häda korral piisab ka pretsedendist, et seda on üldse kusagil teadlaste ja riikide tasemel arutatud)
3. Teema imporditakse siia (juhul kui see eiole algusest peale "meie enda teema"). Loomulikult peavad selleks olema huvigrupid või isikud kes soovivad midagi saavutada.
4. Alguses piisab nt ühest ajaleheartiklist, et laiemale avalikkusele teemat (ja "probleemi") tutvustada.
5. Edasi jälgitakse millise vastuvõtu see saab ja mida laiemalt arvatakse.
6. Kui vastukajad annavad lootust, et teemaga võib edasi tegeleda, siis järgmiseks ilmuvad teatud perioodilisusega välja inimesed kes räägivad, kui halb mingi teema on ja kuidas nad on selle tõttu kannatanud. Vaikselt ja rahulikult. Üks artikkel... siis teine... edasi kolmas ja neljas.
7. Pädevad ametkonnad ja spetsialistid avastavad ning tõdevad, et "härrased, meil on probleem!". Nt. lastekaitse ja haridusmin.
8. Tehakse ümarlauad ja mõttetalgud. Taustaks õigele teele suunavad toetavad artiklid ja ohvrite abipalved. Mida koledamad lood seda tõhusam. Mida rohkem seda suuremana paistab probleem.
9. Vahepeal loeme artikleid, et a`la "kehalise kasvatuse õpetajad on vastu".... "koolide direktorid on eriarvamusel".... "kõikon lödipüksid" jms aga see kõik ei suuda enam liikuma läinud kolossi teelt kõrvale kallutada ega ammugi mitte peatada.
10. Viru väljakul ja Haridusministeeriumi ees piketeerivad kaasaegsed noored plakatitega "Maha ebainimlik kool !" ja "EI koolikiusamisele!"
11. Pädevad ümarlauad jõuavad seisukohale, et midagi on tarvis ette võtta ilmtingimata. Ebainimlik olukord ja keskkond tuleb koolides kõrvaldada.
12. vahepeal veel keegi köhib kusagil midagi... vahet enam pole, kas poolt või vastu....
13. Poliitikutest, lastekaitsjatest, valitud haridustöötajatest ja muudest haritud spetsialistidest koosnev komisjon/nõukogu/komitee/midaiganes võtab vastu juhised suunised ja seadused, mis lõpetavad koletu tegevuse.
14. Fucs logib milneti sisse ja hakkab jälle oma arvamust avaldama (kliiniline mölapidamatus), mis kõik meil tema arvates valesti on ja mida peaks tegema, et parem oleks (kibestunud vanamehenäss)... osad saadavad Fucsi peppu (edumeelsed ja innovatiivsed) ja osad noogutavad kaasa (kibestunud pässe on nii mõnigi veel)... mõned või isegi paljud avaldavad arvamust (viisakas on, et tähtsates küsimustes peab omama arvamust) ja sinna see jääb.
15. Tehtud

Ma kohe kuidagi ei taha, et meil kunagi selle õnnetu "rahvastepalliga" niiviisi läheb... või tekib oht, et võib minna.
Nagu ka paljude teiste "analoogsete" teemadega.

Kahjuks aeg surub takka. Muidu oleks kirjutanud pikemalt ja põhjalikumalt.

:|

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 18:55 
Eemal
Liige

Castellum kirjutas:
Harimatult tuli tõesti. Nt kui keerulist kasutajanime ei oska lugeda välja, võib ju selle vastusesse kopeerida...
Palun vabandust. Mul pole oma eksitust ka millegiga vabandada. Edaspidi kasutan kopeerimist, tänan.
Castellum kirjutas:
Kui keegi kirjutab "rägbi", siis pole see mitte kirjaviisi eelistus, vaid lihtsalt kirjaoskamatus.

Inglise kohanime "Rugby" korrektne eestikeelne tuletus nimisõnana on "ragbi".
Nõustun täielikult, aitäh osutamast. Õpin ja püüan areneda.
Castellum kirjutas:
Oijah...panin ju lingid eri variantidega. Mis takistab neid lugemast? Aga korrata on ikka hea - "muid variante ei ole mina näinud"...
ilmselgelt väljendusin ebatäpselt. Dodgeballi kohta ei ole õppinud internetist vaid ikka päris elust. Erinevates kohtades mängu jälgides ja mängu mängides. Ning erinevate inimestega mängu üle vesteldes. Nagu eelmises postituses öeldud, mängisin mängu esimest korda 1988 ja viimast korda 2010. Erinevates maailmanurkades ja erinevatest riikidest pärit inimestega. Mingeid muutuseid reeglites ei täheldanud. Reeglid on enam-vähem sarnased mängu rahvusvaheljste reeglitega. Selliselt üritasin seda lauset ka sõnastada - vikipeedias loetletud reeglitega mänge ei ole mina (päris elus) kohanud. Mis muidugi ei tähenda, et neid olemas poleks. Kuid mulle tundub, et need jäävad marginaalseteks versioonideks. Siinkohal kutsun üles, võibolla kohatult, liikuma päris maailmas ja internetiotsingute asemel lihtsate asjade puhul toetuma koma kogemustele. Mitut dodgeballi internetis loetletud versiooni on lugupeetud foorumlane ise läbi mänginud?

Üles

PostitusPostitatud: 24 Okt, 2019 19:33 
Eemal
Liige

Kas võiks nimetet räiget meretagust pallimängu laiemale avalikkusele tutvustada - näit. meie liitlaste abiga? Korraldaks avalikkusele ühe näidismatši koos meie sõduritega näitamaks kui ebainimlik ja muserdav on see mäng. Pealtvaatajate hulka kutsuks ka ajakirjanduse, koolide, ministeeriumide jm. otsustajate esindajad. Pakun et peale põhjalikku esitlust jäetakse meile nii omane koduse kooli rahvastepall rahulikult oma elu elama õpilaste üldkehalise kasvatuse ühe osana.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 636 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 39, 40, 41, 42, 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: