Ministri lollus

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas 2korda2 »

Tõstes vastavaid lastega seotud mahaarvamise lävendeid.
Milliseid? Minul on kaks last. Ei ole veel ühegi lävendi taha asi jäänud. Küll tean, et varsti saab juba esimese lapse pealt TM-vaba miinimumi maha arvata (oli vist aeg, kui vaja oli kolme).
Jutt sellest, kuis meil ei tehta midagi laste kasvatamise toetamiseks, on lihtsalt jama. Kas kuskil riigis veel toetatakse lapse saamist 1,5 aasta palga maksmisega? Seejuures makstakse ka juhul, kui olid enne õkva töötu. Minu vanem laps sündis ajal, mil vanemapalka ei makstud. Saime ikka hakkama. Kõik said hakkama. Nüüd järsku enam ei ole võimalik ilma? Minu ema läks tööle ammu enne, kui sain aastaseks. Enamus tolle aja emasid läks. Saadi hakkama. Nüüd istutakse 1,5 aastat kodus, riigilt raha jookseb aga ikka on vähe?

Sellest "üks vanem saab keskmist ja vanemahüvitis lõpeb" näitest. Mina leian, et ühe keskmise palgaga ei peakski kuueliikmeline pere hästi ära elama. Mingi ora peab olema, mis sunniks edasi õppima, rohkem pingutama.

Muide, kas sina, Trumm, tegid lapsed endale või riigile? Või miks peaks riik veelgi enam laste saamist toetama? Mina olen sellele vastu, sest siis saab (tegelikult juba on saanud) see teatud kontingendile "äriplaaniks". Äriplaani alusel vorbitud lapsi aga meil vaja pole - nendest saaksid suure tõenäosusega pigem koorem ühiskonnale.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eino igat moodi saadi hakkama, ilmasõja ajal sünnitati 18 000 last ka (rohkem kui täna sünnib), kui osa rahvast muldonnides elas.
Mis loomulikult tähendab, et kes hakkab plaanima, lepib ka taolise olukorraga, eks.
Katsu ikka oma ninast kaugemale näha.

Äriplaani jutt on täielik jura. Viinaraha pärast lapsi tegevaid tegelasi on üsna kindalt ühekohaline arv protsente kogu seltskonnast, st valdav enamus ei tee viinarahaks.
Sama loogika järgi ei saa ju töötu abiraha ka maksta, järsku "ärimehed" joovad selle näljase 60 eurot maha.
Mingi ora peab olema, mis sunniks edasi õppima, rohkem pingutama.
Täna väljendub see ora Tallinki piletituludes ja Soome riigile laekuvates maksudes - kasvavas tempos muide.
Pudelit ei saa pigistada kui sellel taoline auk sees.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

2kord2-le meenutuseks(kui juba jutt toonasele ajale juhiti), et näiteks laste arenguga seotud tegevused, kus jõnglased vanemate töölkäimise ajal järelvalve all aega said veeta, olid toona tasuta. Nii sport kui hobitegevused. Näiteks nii Pirital Optimistiga purjetamine, Harku järvel veemoto kui ka Tondi maneezis ratsutamine olid tasuta. Nüüd võtame ja rehkendame, mida sedasorti hobid tänasel päeval vanemate rahakotile tähendavad. Usu mind, kui ma oma kogemusest ütlen, et sa seda teada ei taha.
Aga tegelik teema pole ju selles, vaid tõsiasjas, et kui lastega perede kulutused järgmise maksumaksjate põlvkonna üleskasvatamiseks on juba kirjeldatud, siis iibepuudelistel või sootuks lastetutel need kulutused puuduvad. Ehk sisuliselt elatakse vaid endale, ühiskonda võrreldavalt mitte panustades
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Tüüpiline Trummi jutt: kõik on jube halvasti, aga kui hakkad lahendust küsima tuleb vastuseks ainult sõjakommunismi stiilis pakkumisi.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

Mx, aga ikkagi- palju Sul endal lapsi on, et sel teemal julgelt sõna võtad ja arvustad? Kaks või kolm? Trummil, nagu ma aru saan, on neid neid neli, minul kolm, krkminaalkroonikatest pole kummagi järeltulijad ilmselt samuti läbi jooksnud, nii et mincit õrna ettekujutust teemast me vast siiski omame. Huvitav oleks teada saada lugupeetava sellealaseid praktilisi kogemusi
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:Mx, aga ikkagi- palju Sul endal lapsi on, et sel teemal julgelt sõna võtad ja arvustad? Kaks või kolm? Trummil, nagu ma aru saan, on neid neid neli, minul kolm, krkminaalkroonikatest pole kummagi järeltulijad ilmselt samuti läbi jooksnud, nii et mincit õrna ettekujutust teemast me vast siiski omame. Huvitav oleks teada saada lugupeetava sellealaseid praktilisi kogemusi
Esiteks seleta mulle ära miks laste omamine teeb inimesest eksperdi iibe ja maksupoliitika alastel teemadel, siis vastan sellele küsimusele.
Trumm siin juba varem üritas välja pakkuda iibe suurendamise meetmeid aga ta ei suutnud mitte kuidagi põhjendada nende tegelikkuses toimimist.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei ole siin mingit sõjakommunismi, kui jätta ravikindlustus kõrvale, siis suurim sotsiaalraha meie eelarves on pensionid.
Seega, soovides raskuspunkti muuta, ei ole pääsu suurimast kuluartiklist üle ega ümbert (mille kõrval on peretoetused, kuhu alla kuulub ka see kiidetud vanemahüvitis, suhteliselt olematu suurusega). Lisaks on vist hea teada, et tänu indektseerimisele on pension praktiliselt igal aastal tõusnud, lastetoetus on püsinud sama 2000. aastast alates (ehk 14 aastat) ja sellegi muutmise taga on IRL väljaviskamine ning SDE valitsusse tulek, kelle üks peamisi nõudmisi see lastetoetus oligi.
Esiteks seleta mulle ära miks laste omamine teeb inimesest eksperdi iibe ja maksupoliitika alastel teemadel, siis vastan sellele küsimusele.
Ära võta isiklikult, kuidas kuts külale ja vastupidi.....
Oma igisevas-närivas kõneviisis, ja suutmata ise mitte midagi välja pakkuda, on ju kahtlane, kas keegi viitsib sinusuguse tühisusega üldse diskussiooni laskuda.
Sinu tüüpne post koosneb ühest lihtlausest, selline tõsine "lisandväärtus".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

mx77 kirjutas:
Lemet kirjutas:Mx, aga ikkagi- palju Sul endal lapsi on, et sel teemal julgelt sõna võtad ja arvustad? Kaks või kolm? Trummil, nagu ma aru saan, on neid neid neli, minul kolm, krkminaalkroonikatest pole kummagi järeltulijad ilmselt samuti läbi jooksnud, nii et mincit õrna ettekujutust teemast me vast siiski omame. Huvitav oleks teada saada lugupeetava sellealaseid praktilisi kogemusi
Esiteks seleta mulle ära miks laste omamine teeb inimesest eksperdi iibe ja maksupoliitika alastel teemadel, siis vastan sellele küsimusele.
Trumm siin juba varem üritas välja pakkuda iibe suurendamise meetmeid aga ta ei suutnud mitte kuidagi põhjendada nende tegelikkuses toimimist.
Näiteks kasvõi selle tõttu, st omatakse praktilist kogemust kulude kohta kolme-neljalapselises peres. Aga mulle hakkab läbi udu meenuma, et eelmises taolises arutelus oleks lugupeetav nagu tunnistanud, et ei oma ühtegi last?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

No nüüd seltsimees tühisus Trumm läksid sa veidi üle piiri ja ma haan spetsiaalselt sind siin kottima. Sul õnnetul inimesel ju muud elu polegi kui siin foorumis oma googlest hangitud "teadmisi" demonstreerida. 10 aastat ja 4 posti iga issanda päev, paistku päike või sadagu vihma. Sinu avatar ütleb su kohta palju - kasva ükskord suureks.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet, kas tõesti selleks et teada kui palju laste peale raha kulub peab neid omama? See ei ole nii keeruline kalkulatsioon. Sinu teooria järgi on igasugune majandusanalüüs võimat, sest enamust asju mida analüüsitakse pole analüütikud omanud.
Foorumis udus olla ei ole ilus. Lapsi on rohkem kui üks ja vähem kui neli.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Lemet »

"Asjatundja" lastekasvatusega seotud kulutuste osas mx, kes väidab, nagu saaksid laste omanikud maksudest näiteks tasuta lasteaia-palju maksis kaks lasteaiakohta koos toidurahadega Tallinnas eelmisel kuul?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas 2korda2 »

lemet,
mul on lapsed. Käinud aegade algusest saati (kui vähegi juba huvi oli) koguaeg huviringides (Mitmuses!). Kui pere eelarve veemotosporti välja ei vea, siis on mustmiljon odavamat võimalust (minu omad näiteks veedavad pea kogu suve vanavanemate juures põllumajandust, korilust ja käsitööd "tudeerides" - ei maksa suurt midagi). Seega pole mulle mõtet maalida siin tonti huviringide süngest maksumusest.
Küll olen nõus, et olemasolevat raha võiks suunata mõistlikumalt. Vanemahüvitise cappimine 1000EUR tasemel võiks anda lisavahendeid, et finantseerida koolitoitu 100% vähemalt põhikooli lõpuni, toetada riiklikult ka mõningate suhteliselt odavate huviringide tegevust või kasvõi pakkuda subsideeritud koolivormi. "Lastetoetus kõigile" (19 või 45, vahet pole) ei ole ka väga mõistlik (mina näiteks oma eelarves seda eriti ei tunneta). Ma usun, et ka seda raha saaks kasutada paremini.
Ma pole kindlaid arvutusi teinud (vastupidiselt Trummile, kes leiab 174MEUR kulurea tühise olevat), need lihtsalt minu eelistused. Ju ma olen natuke otu - muidu pooldan vaba turgu aga näe, lastekasvatuse osas eelistaksin riiklikku reguleeritust - tagaks mingi taseme kõigile.

Trumm, ootan endiselt, millised lastega seotud TM deklari lävendid on järjest tõusnud?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma pole kindlaid arvutusi teinud (vastupidiselt Trummile, kes leiab 174MEUR kulurea tühise olevat), need lihtsalt minu eelistused
Panen siia juurde igaks juhuks, et pensionite eelarverida on 1 103 MEUR, sellest moodustavad peretoetused siis tervelt 16%.
Tõsine, tulevikku suunatud eelarve 8) 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Lemet kirjutas:"Asjatundja" lastekasvatusega seotud kulutuste osas mx, kes väidab, nagu saaksid laste omanikud maksudest näiteks tasuta lasteaia-palju maksis kaks lasteaiakohta koos toidurahadega Tallinnas eelmisel kuul?
Ei tea, pole enam ammu lasteaiaealised.
Praegu kallist tööaega ei viitsi lollustele raisata, aga kui õhtul aega on, siis löön deebeti/kreediti kokku. Eks paistab mis numbri saab.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Ministri lollus

Postitus Postitas mx77 »

Kapten Trumm kirjutas:
Ma pole kindlaid arvutusi teinud (vastupidiselt Trummile, kes leiab 174MEUR kulurea tühise olevat), need lihtsalt minu eelistused
Panen siia juurde igaks juhuks, et pensionite eelarverida on 1 103 MEUR, sellest moodustavad peretoetused siis tervelt 16%.
Tõsine, tulevikku suunatud eelarve 8) 8)
Ja mis nende pensionäridega siis teha? Seina äärde või koonduslaagrisse?
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist