kui venemaa peaks eestit ründama

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.

kuhu teie võitlema läheksite kui venelased Eestisse tulevad

Rindele
73
72%
Metsa
8
8%
Kuhugi mujale
20
20%
 
Hääli kokku: 101

Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Lemet »

kaurkoor kirjutas:Sa ka oma seente ja Prosrokvašinoga :D
Narri naerust tuntakse, tea vanarahvas rääkida. Sõda ei ole film põhiküsimusega Are you OK?, vaid verine, ebaõiglane ja masendav Oled sa valmis vaatama, kuidas su venelasi vihkav isa värava kõrval väljajooksnud soolikatega lõppu ootab ja vaenulik vägi järjekorras ema ja õde vägistavad. Ja abi ei tule kuskilt.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Jalutu »

kaurkoor kirjutas:Sa ka oma seente ja Prosrokvašinoga :D
Ma saan aru, et Prosrokvašinoga oleme ühele poole saanud. Seentest ja nende mõjust Sa arusaadavatel pühjustel vaikid... Oletan, et a) Sa püüad seenemetsa asukohta varjata ,,, b) nad on head ja Sa püüad kõik omale hoida ,,, c) kuna nad on legaliseerimata, siis ei sobi nad Sinu interneedusest väljapoole jääva eluga hästi kokku.
Meid panid Sa kolme valiku ette, seepärast ei tahaks Sullegi rohkem eriti anda :write: Samas jääb alati võimalus väärikalt taanduda...
Edukat kooliaasta algust!
[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19588
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas ruger »

kaurkoor kirjutas:
ruger kirjutas:Oled siis selline inimene, kellel põhjust kohe metsa minna? :roll: Või ei ole ikkagi.
Ma ei idealiseeri sõda mulle tegelikult sõda ei meeldi ja mulle ei meeldi ka venelased metsa ei lähe ma üksi sest mu isale ei meeldi ka need venelased ja vere nägemine mulle küll midagi ei tee
Algsest jutust oli aru saada, et sa lähed üksi metsa. Kas sa ilma isata saad metsas hakkama? Mis sa teed, kui isa kõrval surma saab või viga? Või kui isa kaob metsas ära? Kes teda aitab? Kaua sa võõras metsas olla suudad? Nüüd on sul isa abiks, mis muudab ju olukorda. Proovi teinekord täpsemalt oma küsimus esitada.

Sõja korral on loodusesse sattunud ja maastikule asetatud miinid ning vedeleb lõhkemata lahingumoona. Need on ohtlikud. Ära neid ka enamusest ajast keegi ei korja. Omapäi sinna neid otsima minna ja torkima, et on põnev, lõppeb tavaliselt kellegi surmasaamisega. See, kelle poolt need pandud on, ei tea ju enam, kes sinna sisse läheb. Nii ei ole ka metsas viibimine ja käimine kõige ohutum. Tead ja oskad neist eemale hoida? Üldiselt need on sellised, mida ei ole kerge avastada aga muudab kõik mõne sekundiga. Põhirõhk neil on vigastamises ja hävitamises.
Viimati muutis ruger, 01 Sept, 2014 20:45, muudetud 3 korda kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Manurhin »

Metsa minekuga on nii, et suvisel ajal, ilusa ilmaga ja mis peamine, rahuajal, on mõnus. Teed lõket, urgitsed seljakotist igasugu head-paremat söödavat-joodavat välja ja naudid. Saab lõkke ääres magadagi päris kenasti. KUID samas situatsioonis sügiseselt läbivettinud metsas, kus seljakotis pole enam grammigi söödavat ja lõkegi, juhul kui selle põlema saadki, tossab nii, et on kaugele näha-tunda, pole enam kaugeltki nii mõnus. Riided on läbimärjad, kuivatamisvõimalust pole. On sul vähemalt mõni tulirelvgi (korralik vibu või amb kõlbab kah), et kasvõi mõni loomgi omale söögiks lasta? Ah, mis ma ikka pikalt filosofeerin, metsavenna käsiraamatus on sellest kõigest juttu: http://www.esm.ee/public/projektid/5/tiitel.htm
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas mutionu »

Manurhin kirjutas:Metsa minekuga on nii, et suvisel ajal, ilusa ilmaga ja mis peamine, rahuajal, on mõnus. Teed lõket, urgitsed seljakotist igasugu head-paremat söödavat-joodavat välja ja naudid. Saab lõkke ääres magadagi päris kenasti. KUID samas situatsioonis sügiseselt läbivettinud metsas, kus seljakotis pole enam grammigi söödavat ja lõkegi, juhul kui selle põlema saadki, tossab nii, et on kaugele näha-tunda, pole enam kaugeltki nii mõnus. Riided on läbimärjad, kuivatamisvõimalust pole. On sul vähemalt mõni tulirelvgi (korralik vibu või amb kõlbab kah), et kasvõi mõni loomgi omale söögiks lasta? Ah, mis ma ikka pikalt filosofeerin, metsavenna käsiraamatus on sellest kõigest juttu: http://www.esm.ee/public/projektid/5/tiitel.htm
Gruusia ja Ukraina näitavad, et häda tuleb koos soojaga.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas Manurhin »

mutionu kirjutas: Gruusia ja Ukraina näitavad, et häda tuleb koos soojaga.
Vabadussõda ja Talvesõda näitavad jällegi täpselt vastupidist.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2640
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas vanahalb »

No kui Viru keskuse pingi pealt joonelt metsa panna, ajavad külm ja nälg ülejärgmisel päeval tagasi inimeste juurde. Külapoiste koha pealt oleks mina küll optimistlikum, vaadates kasvõi vendade Voitkade kuulsusrikast lahinguteed. Polnud nemadki mingi spetsnazi väljaõppega vaid sõjaväe eest nad sinna putkasidki. Nende metsaelu polnud muidugi võitlus sõja ajal vaid lihtsalt enda varjamine.

Lisaks juba eelpooltoodud väärt nõuannetele lisaks:
- vanemate, sugulaste, tuttavate jne juurde ei tohi minna. Otsijad teavad neid kohti väga hästi ja just seal ootavadki.
- kooperatiivi poes ei tohi vargil käia ega kevadel põllult seemnekartuleid nahka panna. Eriti seda viimast panevad venelased väga pahaks ja võivad passiivse ootamise asemel mõne tõsise spetsoperatsiooni ette võtta.
- võib juhtuda niimoodi, et korraldatakse küla jaanituli ja kutsutakse Getter Jaani laulma (muidugi kui ta alles ja nõus on). See on lõks, tahetakse mehed metsast välja meelitada. Selliste teemadega seoses peab süda olema nagu jäätunud kivi.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas sadist »

Tänud, isand vanahalb, sain lõuatäie naerda.. läbi pisarate, sest iga sõna oli tõsi :rip:

Veel noortele metsavendadele- chill ja grill metsas ning naiste sebimine on rangelt mittesoovitatavad tegevused. Tsiteerides tõeliselt vapraid munk-metsavendi: "Suur kõri ja suur t..ra nõuavad suuri ohvreid." Vahele jäädes tõmbate häda kaela ka teistele.
MAZ
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Okt, 2013 17:25
Asukoht: Kagu-Eesti
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas MAZ »

Metsavendlus tundub arvuti ekraani tagant tore aga on ka üks tõsine oht! Jättes kõrvale nälja ja külma ning haigused,mille raviks arsti juurde ei saa minna. On ka oht,et sisse imbuvad ära andjad. Sama on ka rindel,kus on alati risk,et keegi soovib sõjasaladusi reeta vaenlasele.

Samas võõrastega metsas olles ei tasu unustada,et võõrad võivad olla ka sinu lõksu meelitajad ehk vaenlase agendid,maskeerunud omadeks. Minu mõtte võtab kokku see Esimese maailjasõja aegna plakat!
Pilt
[b]7.62x54r.net[/b]
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas jackpuuk »

vanahalb kirjutas:No kui Viru keskuse pingi pealt joonelt metsa panna, ajavad külm ja nälg ülejärgmisel päeval tagasi inimeste juurde. Külapoiste koha pealt oleks mina küll optimistlikum, vaadates kasvõi vendade Voitkade kuulsusrikast lahinguteed. Polnud nemadki mingi spetsnazi väljaõppega vaid sõjaväe eest nad sinna putkasidki. Nende metsaelu polnud muidugi võitlus sõja ajal vaid lihtsalt enda varjamine.
No kamraad, mina Voitkade kohapealt niimoodi sõna ei võtaks :lol:. Tean suht hästi, kuidas ja kus nad pesitsesid (Võrumaal olid nad ikka suht avalikult liikvel). Rohkem kui 1 kord Rõuge kandis neid tuttavate juures napsimas nähtud. Legend on suurem kui tegelased ise.
sitt päev, kellele kurdad
vanahalb
Liige
Postitusi: 2640
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas vanahalb »

jackpuuk kirjutas:[
No kamraad, mina Voitkade kohapealt niimoodi sõna ei võtaks :lol:. Tean suht hästi, kuidas ja kus nad pesitsesid (Võrumaal olid nad ikka suht avalikult liikvel). Rohkem kui 1 kord Rõuge kandis neid tuttavate juures napsimas nähtud. Legend on suurem kui tegelased ise.
Just googeldasin mälu värskendamiseks:
http://www.ohtuleht.ee/89583/politsei-t ... ad-voitkad
...140 kaitseliitlast ja 40 politseinikku ajas taga - seda on ju rohkem kui Ukrainal praegult mõne linna kaitsmiseks välja panna on :)

Kuskil 1997-98 a uurisin tuttava politseikomissari käest, et mida saadanat, ei saa nüüd Voitkasid kätte! Vana uuristas kinganinaga mutimullahunnikut ja pomises, et ei saa jah. Jõuavad metsa ära joosta ja otsi siis nõela heinakuhjast. Vaata kui keeruline on mõnda eksinud seenelist üles leida, kusjuures tema teeb vähemalt kõik, et leitaks.
Tõenäoliselt oli tal õigus. Lasin ennast kunagi lolli peaga Viljandimaal seenele meelitada. No on seal alles metsad, puud kasvasid neljas rindes nagu dzunglis, hea , et lõpuks silmad pähe jäid. Öeldi, et normaalne mets, ega see Põhja-Eesti pole, et sõidad autoga puude vahel ja roobitsed ukse vahelt korvi täis.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19588
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas ruger »

sadist kirjutas:Tänud, isand vanahalb, sain lõuatäie naerda.. läbi pisarate, sest iga sõna oli tõsi :rip:

Veel noortele metsavendadele- chill ja grill metsas ning naiste sebimine on rangelt mittesoovitatavad tegevused. Tsiteerides tõeliselt vapraid munk-metsavendi: "Suur kõri ja suur t..ra nõuavad suuri ohvreid." Vahele jäädes tõmbate häda kaela ka teistele.
Suur kõri on siinkohal mõtekas 2-ks lüüa: a)joomine ja b)lobisemine Mõlemad tõid häda kaela.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
vanahalb
Liige
Postitusi: 2640
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas vanahalb »

Erik kirjutas:
jackpuuk kirjutas:
vanahalb kirjutas:No kui Viru keskuse pingi pealt joonelt metsa panna, ajavad külm ja nälg ülejärgmisel päeval tagasi inimeste juurde. Külapoiste koha pealt oleks mina küll optimistlikum, vaadates kasvõi vendade Voitkade kuulsusrikast lahinguteed. Polnud nemadki mingi spetsnazi väljaõppega vaid sõjaväe eest nad sinna putkasidki. Nende metsaelu polnud muidugi võitlus sõja ajal vaid lihtsalt enda varjamine.
No kamraad, mina Voitkade kohapealt niimoodi sõna ei võtaks :lol:. Tean suht hästi, kuidas ja kus nad pesitsesid (Võrumaal olid nad ikka suht avalikult liikvel). Rohkem kui 1 kord Rõuge kandis neid tuttavate juures napsimas nähtud. Legend on suurem kui tegelased ise.
Paraku +1 ,olen nende kodukandi inimene. Aga muidu võid kaasata ka 1000 politseinikku,50 kopterit ja kõike muud veel ja otsida näiteks Märjamaalt Jimmy Hoffa`t ,aga kui teda seal pole siis ei aita ka suur hulk ametimehi... :) (loe:otsid metsast,istub kodus)
Kui politseinikud otsisid metsas, aga Voitkad trimpasid õndsas teadmatuses parasjagu hoopis kohalikus baaris õlut on see politsei ämbrikolin. Ressursside puudus või "pole saavutatud kontakti kohaliku elanikkonnaga". Egas Voitkad vene ajal ka esmatähtsate prioriteetide hulka kuulunud, KGB eriüksus "Alfa" neid minuteada otsimas ei käinud.
Mu mõttekäik oli selline, et kui suht lihtsapoolsed Voitkad mitmesugustel põhjustel võimude kätte ei sattunud, siis võib noor metsavend kaurkoor teoorias samamoodi hakkama saada. Pole vaja kohe maatasa materdada.

Kuigi, lugedes kõiki neid manitsusi, et mida metsas teha ei tohi, oleks vähemalt minu jaoks rindeleminek ikka südamelähedasem :)
karrvik
Liige
Postitusi: 351
Liitunud: 01 Veebr, 2007 12:43
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas karrvik »

Metsas olemisest rääkides................tõepoolest, jaanipäeva paiku telkida, ajaviiteks õngitseda jne on mõnus. AGA.......aastaringset jaanipäeva meil kahjuks pole pakkuda. Mõelge sellele et õhk on ilmselt vaenlase käes. Ja sügisel-kevadel puudub kaitsev-varjav rohelus, talvel veel hullem, siis reetliku jäljerea maha jätad. Praegu pole enam aasta 1944, nüüdseks on leiutatud ja kasutusele võetud 2 äärmiselt vastikut asja.....helikopter ja termokaamera. Ja need 2 omavahel kombineerituna on tõsiselt vastik komplekt. Ja KUI hea on nähtavus õhust.......ütleme nii et ma ei usuks seda elu sees kui poleks olnud endal olnud võimalust piisavalt kopteriaknast üle sihiku välja vahtida. Usun et mu sõnu uskumatult hea nähtavuse kohta on nõus kinnitama kõik need kes õhujalaväes teeninud ja kopterist tulistanud. Nii et kui ilma ettevalmistuse-oskusteta metsa varjud ja Sind miskipärast tõesti tahetakse ellimineerida siis suure tõenäosusega ei ole see eriti keeruline vastava riistvara olemasolul.
voina k voinu, a obeb-po rasparjadku!
vanahalb
Liige
Postitusi: 2640
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: kui venemaa peaks eestit ründama

Postitus Postitas vanahalb »

Kui palju sellelt termokaameralt reaalselt abi-näha on? Mulle on mulje jäänud, et kui talvel punkriahju kütta siis küll või araabia öös muhamede maha koksida. Need on nagunii nii õhukeselt riides, et kehatemperatuur erineb ümbritsevast liivast. Aga kui korralikus kuusepadrikus, läki-läki sügavalt peas, härmatanud kasukas seljas ja vildid jalas,kõhuli vedeleda, ei näe õhust midagi. Muidugi pole hea, suu ammuli ja silmad punnis kopteri ülelendu jälgida. Jalajälgede järgi saab ehk küll jalamehi kahtlasesse kohta juhatada või mõnda tihnikut profülaktika mõttes kuulipildujaga töödelda.
No aga arvestama peab ka seda, et kellel on kiirel sõjaajal aega kopteriga metsi kammida? Selleks peab ikka mingi suurema käki kokku keerama, rongi rööbastelt maha laskma või sarnast. Algjatele metsavendadele on jõukohane vaenlase sidekaabel läbi kaksata kui ette juhtub (venelased kasutavad traatsidet päris palju) Väikesest sigadusest võib vahel suurt abi olla.
Ma eeldan, et olukord on ajutine ning rinne tuleb varsti tagasi, mitte ei pea ennast aastate viisi metsas varjama.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist