Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.

Keda tasuks valida?

Erakond Eestimaa Rohelised
1
1%
Reformierakond
13
13%
Keskerakond
3
3%
Rahva Ühtsuse Erakond
0
Pole hääli
Isamaa Res Publica Liit
22
21%
Sotsiaaldemokraatlik Erakond
2
2%
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
38
37%
Vabaerakond
20
19%
Iseseisvuspartei
1
1%
Vasakpartei
1
1%
Üksikandidaadid
0
Pole hääli
Ei tasu valima minnagi
3
3%
 
Hääli kokku: 104

Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas krizz »

Keda siis militaristid eelistaksid riigi juhtimise ligi lasta?
Kõige enam endisi Kaitseväe juhte on enda juurde meelitanud Reformierakond, samas on ta hiljuti toetanud palgaarmee ideed. Venelaste Keskerakond on täienenud luureohvitser Toomse näol, samas on neil koostööleping naabreid okupeeriva ja terroriste toetava Venemaad juhtiva Putini parteiga. Teisedki on omale kaitsevaldkonnas pädevaid isikuid napsanud ja seda valdkonda programmides käsitlenud.
Kes siis oleks parim valik arvestades Eesti julgeolekut :?: :dont_know:
Viimati muutis krizz, 25 Veebr, 2015 23:06, muudetud 1 kord kokku.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas speedsta »

Lisame siis juurde ka abistava valijakompassi:
http://nihilist.fm/lihtne-valijakompass/
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas pagan »

Roheliste poolt anti märku, et küsitlus on kallutatud. Nende erakond on siin esitlemata.
Ma ei tea kuidas seda asja saaks parandada. Moderaatorid appi?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas Some »

pagan kirjutas:Roheliste poolt anti märku, et küsitlus on kallutatud. Nende erakond on siin esitlemata.
Ma ei tea kuidas seda asja saaks parandada. Moderaatorid appi?
Ma kahtlustan, et nad saavad sama palju hääli kui Vasakpartei, nii et nad ei peaks muretsema...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas Manurhin »

Aga hea vähemalt seegi, et küsitlust jälgitakse.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2084
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas krizz »

Lisasin siia meie "vaesemehe EMOR"isse ka Erakond Eestimaa Rohelised. Ju jäid kahe silma vahele. Vabandust!
Ehk aitab mõnel kõhklejal eelstusi sättida. Siinne seltskond on erakondade julgeolekupoliitikaga pikaaegsemalt kursis olnud. Praegu kõik erakonnad näitavad end kangesti Eesti julgeoleku eest seisjatena. Kuid kui vaadata nende veidi varasemaid seisukohti, siis saab veidi teistsugusema (tõesema?) pildi.
Valimas mitte käimist mina isiklikult ei poolda. See on üks väheseid võimalusi otseselt mõjutada Eesti käekäiku. Kui ei vali, on riigist järelikult ükskõik. Kui pole tõesti kedagi valida, siis kandideeri ise.


Assaraisk! Roheliste lisamine nullis senise küsitluse. Aga ju siis Poliitikute Jumal karistas, et Rohelised algul välja jäid. Topelt ei kärise...
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
2korda2
Liige
Postitusi: 1598
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas 2korda2 »

Päris müstiline on vaadata, kuidas julgeolekule rõhuvas foorumis "võidab valimised" väikeriiki kindlalt isolatsiooni viiv erakond.
Ma ei pea mõistlikuks valikut teha ainult ühte kitsast lõiku arvestades. Umbes sama seis on kanepipooldajate "need kandidaadid soosivad kanepi legaliseerimist, vali neid" nimekirjadega.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas mx77 »

Sellest EKRE populaarsusest siinsete foorumlaste seas ei saa tõesti aru.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas tommy »

Toetan...
Hääletasin kaabakate poolt.
26. veebruar 2015, 08:15
Kristi Malmberg.

Muidugi on popp olla mässaja. Näidata oma põlgust, üleolekut ja halvakspanu. Jätta oma hääl andmata, sest absoluutselt mitte kellegi poolt pole ju hääletada, kirjutab toimetaja Kristi Malmberg.

Või on see siiski poos ja ülereageerimine? Pole mõtet nii traagiliselt ja tõsiselt kõike võtta. Ja kindlasti pole mõtet loota, et kui ma need valimised jätan ideelistel kaalutlustel vahele, siis järgmistel valimistel on valik juba hoopis teine.

Mitte kuskil pole ootel ühte aatelist noorpoliitikute põlvkonda, kelle puhtad pihud sügelevad suurte tegude järele. Pole neid hiilgavatest ideedest pakatavaid õilishingi, keda mustad jõud pole seni tüüri juurde lasknud. Reaalsus on see, et igas erakonnas on mõni määritu, mõnes on neid rohkem, mõnes vähem. Ja kui mõne nimekirja puhul kohe sigadusi ei meenu, siis on asi selles, et need inimesed pole veel võimu juures olnud.

Kindlasti pole kõik need valimisraha sahkerdused, ärikaklused ja valetamised midagi, mida peaks unustama või alla neelama. Ent kõiki Eesti poliitikuid ma nende pärast maha ei kanna. Ideaalse inimese otsingud jätsin mina isiklikult teismeikka ja valimas käisin esimesel võimalusel ära juba kasvõi selle tõttu, et mul oleks hiljem õigus valituid kritiseerida.

Nende hulgas, kellele ma oma hääle andsin, on muide kõvasti kaabakaid. Küllap pannakse mõni neist ükskord vangigi. Aga seal on ka palju inimesi, kellesse ma usun, palju ideid, mida ma toetan. Nad on teinud üht-teist, mis mulle meeldib. Just selle järgi peakski hääletama, valima seda erakonda, kellesse sa veel natukenegi usud. Nad on sellised, nagu on, midagi paremat tulemas pole.
Kasutaja avatar
Koorejaam
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Mai, 2008 15:43
Asukoht: Piimapunkt
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas Koorejaam »

mx77 kirjutas:Sellest EKRE populaarsusest siinsete foorumlaste seas ei saa tõesti aru.
Paluks pikemalt lahti argumenteerida oma mitte arusaamist? Ette tänades!
ROTT 5555 5527
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas Mercurius »

Eks see töötab samamoodi riigikogu valimistel, nagu supi keetmisel.

Kui sulle tundub, et supp hakkab tulema liiga magedavõitu, lisad natukene soola.
Ega see veel ei tähenda, et sa puhast soola süüa tahad.

Täiesti arusaadav.


(p.s personaalselt ei vali EKRE-t)
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

"Parema julgeoleku" eestvõitleja RE madal skoor siin foorumis on ootuspärane, ilmselt on paljudel meeles palgaarmee+sõjaväeluurejamad + partei kalduvus hoida nina tuule suunas.
Tunnistan, et ka mina andsin esmakordselt hääle uutele üritajatele - mitte niivõrd nende programmi reaalsuse, vaid justnimelt signaalina kartellikoalitsioonile, et midagi on tarvis teistmoodi teha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kromanjoonlane
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:11
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas kromanjoonlane »

2korda2 kirjutas:Päris müstiline on vaadata, kuidas julgeolekule rõhuvas foorumis "võidab valimised" väikeriiki kindlalt isolatsiooni viiv erakond.
Ma ei pea mõistlikuks valikut teha ainult ühte kitsast lõiku arvestades. Umbes sama seis on kanepipooldajate "need kandidaadid soosivad kanepi legaliseerimist, vali neid" nimekirjadega.
Ei ole müstiline.
Vaata, see ongi müüt, justkui valija ilmutaks valimistel oma tegelikku tahet. Nii võib juhtuda ainult seal, kus iga üksik hääl tõepoolest loeb- ääremaal vallavolikogu valimisel võibolla, kus mõnikord kümmekonna häälega juba volikokku pääseb.
Üleriigilistel valimistel me ju teame, et üksik hääl ei tähenda midagi. Ja siis meile kangastubki midagi kangi põhimõtte sarnast- väike jõud pääseb rohkem mõjule, kui kangutada võimalikult serva pealt.
Ja nii võidavadki valimisi alailma need, keda valija tegelikult ei taha- natsid, rohelised, vasakpoolsed populistid, islamivennaskonnad. Ja keskeltläbi kümnendik hääli on Eestis alati justkui reserveeritud uutele tulijatele.

Mina valisin seekord sedasama parteid, keda eelmisel korral. Aga enam ei valinud suvaliselt nimekirja viimast nime. Ei valinud muidugi ka esinumbrit, veel vähem erakonda kuuluvat telenägu. Vaid uurisin kõigi kandidaatide tausta, valides (suht tuimalt, meest ennast tundmata) kandidaadi, kelle taust minu omaga kõige enam sarnaneb.
Ma nimelt arvan, et parteid on maksumaksja rahaga üles ehitatud, niisiis pole mõtet visata neid prügikasti. Aga vaja oleks neis juhtkonnavahetust, kibedasti vaja. Vot sellele saab lihtne valija lihtsalt kaasa aidata, kui valib kandidaadi oma elualalt. Kui paljude valijate elukutseks on poliitbroiler? Ja mis puutub pensionäridesse, siis neil ju kah oli enne pensilejäämist miski elukutse.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas mx77 »

Hmm, keegi kustutas mu kommentaari EKRE kohta, kas seal oli midagi valesti või???

Mina kustustasin.
Oli küll valesti - raevukalt suunatud valimispropaganda selles vaid gallupiks mõeldud küsitlusteemas :|
Mine puhka jalga (kuni valimised läbi saavad)

by Borja
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Riigikogu valimised 2015 - Keda tasuks valida?

Postitus Postitas Manurhin »

Kapten Trumm kirjutas:"Parema julgeoleku" eestvõitleja RE madal skoor siin foorumis on ootuspärane, ilmselt on paljudel meeles palgaarmee+sõjaväeluurejamad + partei kalduvus hoida nina tuule suunas.
Ära unusta ka võssakasvanud kontrolljoont (üle mille kes teab mida, keda ja kui palju riiki võis imbuda), äranuditud politsei-, piirivalve- ja päästevõimekust ja eriti veel loovutuslikku piirilepingut Venemaaga, mille jõustumisel praegune Eesti Vabariik muutuks mitte EW, vaid sisuliselt ENSV õigusjärglaseks. Samm lähemale Nõukogude okupatsiooni tunnustamisele või koguni vaikivale heakskiitmisele? Tänan, ei!
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist