Tongipüstol

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1073
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas isakene »

Tapper kirjutas:isakene, häda on nende tongidega

tongid SOHNI-WICKE AMORCES teevad natuke nõrgema plõksu kui püstol teeb ilma tongita.
Vat kahjuks omal kogemus puudub, minu poisid kasvasid tongipüstoli east sajandivahetuse paiku välja ja järgmise põlvkonnaga läheb veel aega. Plõksisid nad toona küll usinalt, aga millise moonaga, sellesse mind ei pühendatud ja ega ei mäletaks ka vist enam...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Manurhin »

isakene kirjutas:Näh, leidsin enda omast ka pildi:
Pilt
Mõni osavnäpp on ilmselt sellest inspireeritult ka ehtsat paugurauda valmis meisterdada üritanud:
Pilt
http://www.deviantart.com/art/self-made ... -184905214
Walter2 kirjutas:Kui see kraam vaid jälle poodidesse jõuaks - hea vaadata kuidas pässid pealt 40+ mänguasjalettidele tormi jookseksid. :D
Ja veel huvitavam oleks vaadata, kuidas kõik needsamad pässid veidi hiljem oma tongikatega ümber paneelmajade jooksevad ja sõda mängivad 8) , kõik selja- jala- ja muud valud ning infarktieelsed seisundid hoobilt unustatud, noorem generatsioon vot selliste :shock: nägudega seda kõike akendest pealt vaatamas. Õhtul peavad 80-aastased emmed-issid oma 50-aastaseid jõnglasi taas majade vahel taga ajama ja meelde tuletama, et uneaeg juba käes :lol: (täpselt nagu 40 aastat tagasi).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2376
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Martin Herem »

80nda algusest ma sellist püstolit või kone ei mäleta. Mul oli revolver. Ühel soomeukrainaeestivenelasest sõbral oli mingi kollasemast rauast riist.
Mis aga sõjamängimisse puutub siis ... kas hakkame kampadesse jagama? 8)
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1073
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas isakene »

Sa issanda vibupüss küll, inimestel on fantaasiat. :D

Kas sihuke revolvritrumliga kone ka reaalselt olemas on?
Martin Herem kirjutas:Mis aga sõjamängimisse puutub siis ... kas hakkame kampadesse jagama? 8)
Kõigepealt tuleb paika panna, kes Venemaale moona järgi läheb. :D Nagu üldine arvamus näitab, kodumaal asjalikku paugukraami nemaa.

Edit: kujutan ette tollimeeste nägusid, kui keegi soliidne härrasmees tuleb üle piiri kohvritäie pistongidega... :lol:
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas EOD »

Olemasolus ei peaks kahtlust olema, vaevalt, et tegu fotošopiga. Kirjelduse järgi tulistab naelapüssi padrunitega.
Aga "konest" selle aretise puhul küll rääkida ei saa. tegemist ikka väga mitte-mitte-mitteautomaatse "relvaga". Lasu sooritamiseks peab käsitsi trumlit pöörama, seejärel löökuri vinnastama ja alles seejärel saab päästikule vajutades proovida, kas seekord jäävad näpud ja silmad terveks.
Tongipüssil piisas tongilindi edasikerimiseks, kuke vinnastamiseks ja lasu sooritamiseks vaid päästikule vajutamisest.
Aga trumliga relvi, mis valanguga tulistavad, on loodud küll, kui seda mõtlesid.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1073
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas isakene »

EOD kirjutas:Aga trumliga relvi, mis valanguga tulistavad, on loodud küll, kui seda mõtlesid.
Just seda ma mõtlesin, pildiloleva reaalsuses ma ei kahtle. :)

Ehk siis täpsustatult: pidasin silmas trumliga automaadi- või püstolkuulipildujakujulist relva ja trumli all ma ei mõtle relva alla kinnitatavat trummelsalve vaid revolvritrumlit.

Ning kui selline olemas on, siis milleks? Sellise trumli mahutavus on valangutega tulistamiseks ju pehmelt öeldes, piiratud, võrreldes suvalise tavasalvega...
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas EOD »

Automaadi- või püstolkuulipilduja kujulist revolvritrumliga automaatrelva tõesti ei tea. Täisautomaatsed, trumliga haavlipüssid on küll välja mõeldud. On ka revolvritrumliga vintpüsse ja granaadiheitjaid, kuid täisautomaatseid vist mitte.
Samas veel eestlaetavate relvade ajastul loodi paljuraudseid relvi, millest sai valangutega tulistada.
Gatlingi süsteem on ju revolver-tüüpi relv, mille trumlit vastavalt moona kulule samaaegselt täidetakse. Siis veel trummel-tüüpi mittejuhitavate rakettide laskeseadmed...
Ka ŠKAS-i laadimismehhanism meenutas trumlit.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Herem kirjutas:80nda algusest ma sellist püstolit või kone ei mäleta. Mul oli revolver. Ühel soomeukrainaeestivenelasest sõbral oli mingi kollasemast rauast riist.
Mis aga sõjamängimisse puutub siis ... kas hakkame kampadesse jagama? 8)
ilmselt olid meil siis samad relvad, mul oli Nagant relvolver (nn nagaan), kus trumli üks külg keeras 90 kraadi üles ja sina sai panna tongirulli... :dont_know:

Selline hästi läikiv.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5211
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Manurhin »

Minul oli makaarik. Selline nagu eelmisel lehel pildil. Koos pandlaga vöörihma ja kabuuriga muideks 8) . Päästikuvedru murdus lõpuks ära.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas kulda18 »

Mul oli kaks erinevat revolvrit ning kunstnahast vöörihm ja kabuurid nende kandmiseks. Rihm oli mingisuguse metall-ehisega kaunistatud. Ühte revolvritest sai tongilinti paigaldada trummli küljepealt nagu eespool räägiti. Teisele käis lint kuidagi eest pool sisse (kuskilt puhastusvarda juurest läks, ja liikus kuidagi läbi relva kukeni - enam täpselt ei mäleta). Tavaliselt lõppesid pistongid olulises lahinguepisoodis otsa ja tuli sujuvalt minna tatimoonale. Tulejõu tõstmiseks oli kooli sõjalisest klassist saadud puust kalashnikovi automaat ka. Selle sain vanema naabripoisi käest, mis vastu andsin, seda ei mäleta.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Tarmo Männard »

"Üle minna tatimoonale"!!!! :lol: :lol: :lol:
Kõrvaltgarderoobist tulid kollegid vaatama, et kas minuga on kõik hästi....et miks ma enne etendust üksinda naerda röögin!

Siinkohal süüvime nüüd küll sügavale eelajaluuku, aga kas mäletate seda, et enne tongilinte olid tongid karbi sees ühekaupa!?
Pisike, ümmargune paberitükk, mille keskel oli pruun täpp.
Nende jaoks olid olemas ka eraldi püstolid. Aga nende laadimine oli tõeline piin.
Iga pistong tuli tagant justament tatiseks teha, ja alles seejärel sai ta asetada pesasse. Aga liigse kasutamise tagajärjel läks kukk niiskeks. Ja siis polnud enam mingit pauku!
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Svejk »

Ma mäletan neid kaerahelbeid. (meenutas miniatüürset praemuna) Ja puust kalass oli mul kaa - ise tegin. Pealeselle oli vineerist esikilbiga Maxim, aga see oli kandilise toruga, kalassile aretasin ikka laste võrevoodi pulgast autentse toru ja ja kaares salve ja oli teine igati "autentne" 8) . MP 40`neid meenutavaid aretusi tegin ehituselt varastatud ukse piirdeliistudest ja "ärisin" 20 kopikaga oma hoovi poistele. No ja nii edasi...
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas herman30 »

Issand! Mul ka oli mingi sarnane revolver mis pauku tegi nende punaste plastmasslaengudega. :D
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas sadist »

Kas siin on mingi nomenklatuurivõsukeste kokkutulek?
Välja arvatud herman30 muidugi, kes elas Soome paradiisis.

Mina mäletan, et meie alevis:

a) Kui tonge oli saada, siis ei olnud püstoleid.
b) Kui vahel harva müüdi püstoleid, siis ei olnud tonge.

Tavaliselt pandi tongid asfaldi peale ja virutati lihtsalt haamri või kiviga.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40208
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tongipüstol

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle kinkis nagaani vist vanaisa, kes sõitis alatasa Tallinna vahet ja tonge lasime siis, kui saada oli.
Kui ei olnud, plaksutasime niisama (tongipüstoli kukk plaksus ise ka kõvasti) :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist