Ajateenistus rikkus tervist.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Ajateenistus rikkus tervist.

Postitus Postitas Kutt »

Teema nimelt selles, et selle aastaga mis ma olin ajateenija keerati mu põlveliiges pehmelt öeldes tuksi. Nimelt kägarkõnniga. Hommikuti hakkas unepealt jooksmine täistempoga ja vahepeal kägarkõnd u. 500m. Igal sammul oli pisar silmis, aga arsti juurde minna ei saanud, sest siis poleks linnaluba antud. Tagantjärele mõeldes ei oleks tasunud linnaluba tervise vastu vahetada. Tegelikult teema püstitatud selleks, et teada saada kas kellelgi veel foorumlastest on jaoülemad tahtlikult või tahtmatult(lollusest) tervist rikkunud :evil: .
Viimati muutis Kutt, 07 Mär, 2007 21:19, muudetud 2 korda kokku.
Kõht sisse rind ette
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Ajateenistus ja tervise rikkumine.

Postitus Postitas propatria »

Kutt kirjutas:Teema nimelt selles, et selle aastaga mis ma olin ajateenija keerati mu põlveliiges pehmelt öeldes tuksi. Nimelt kägarkõnniga. Hommikuti hakkas unepealt jooksmine täistempoga ja vahepeal kägarkõnd u. 500m. Igal sammul oli pisar silmis, aga arsti juurde minna ei saanud, sest siis poleks linnaluba antud. Tagantjärele mõeldes ei oleks tasunud linnaluba tervise vastu vahetada. Tegelikult teema püstitatud selleks, et teada saada kas kellelgi veel foorumlastest on jaoülemad tahtlikult tervist rikkunud :evil: .
Selle jutu põhjal süüdistad küll asjatult jaoülemaid oma tervise rikkumises: ise oleksid pidanud pöörduma arsti juurde; kahju, et seda kas teadmatusest või rumalusest ei teinud... :oops:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Ajateenistus ja tervise rikkumine.

Postitus Postitas soadf »

Kutt kirjutas:Teema nimelt selles, et selle aastaga mis ma olin ajateenija keerati mu põlveliiges pehmelt öeldes tuksi. Nimelt kägarkõnniga. Hommikuti hakkas unepealt jooksmine täistempoga ja vahepeal kägarkõnd u. 500m. Igal sammul oli pisar silmis, aga arsti juurde minna ei saanud, sest siis poleks linnaluba antud. Tagantjärele mõeldes ei oleks tasunud linnaluba tervise vastu vahetada. Tegelikult teema püstitatud selleks, et teada saada kas kellelgi veel foorumlastest on jaoülemad tahtlikult tervist rikkunud :evil: .
Selles oled sina ise süüdi,ega teine inimene ei näe ,mis sinul valutab!
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

Kuulge kaks eelnevat venda. Asi ei ole selles, et ma tahaks siin kurta oma kehva tervise üle, vaid küsimus on esitatud jutu lõpu poole. Tundub et te pole ajateenistuses olnud ja ei tea mis tähendab kasarmust koju saada. Ja kui teemakohast juttu pole rääkida, siis paluks mitte kommenteerida. Mina neid numbreid ei vaata, kes kui palju on postitusi(tühja plära) saatnud. :lol:
Kõht sisse rind ette
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tundub et te pole ajateenistuses olnud ja ei tea mis tähendab kasarmust koju saada.
Ära nüüd vanainimesi naeruga päris ära kah tapa! :lol: :lol: :lol:
Ise küsisid ja kui ei ole kusagilt otsast välja lugeda, et keegi tahtlikult - kordan, tahtlikult - Sinu tervist on rikkunud, vaid ise oled oma hädast moka maas hoidnud...mida siin kommenteerida?
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Niipalju kui endal on tuttavaid ajateenistuse läbinud on nad igal korral kui häda käes arsti juurde läinud. Mõned on isegi kiitnud sealsete arstide kiiret tööd. Korra linnaluba kaotada tervise pärast? Oleksid saanud ehk rohkemgi linnalube kui oleksid arsti juurde läinud. Sõber saadeti hoopiski sanatooriumisse puhkama ja taastuma
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

jrgen20 kirjutas:Niipalju kui endal on tuttavaid ajateenistuse läbinud on nad igal korral kui häda käes arsti juurde läinud. Mõned on isegi kiitnud sealsete arstide kiiret tööd. Korra linnaluba kaotada tervise pärast? Oleksid saanud ehk rohkemgi linnalube kui oleksid arsti juurde läinud. Sõber saadeti hoopiski sanatooriumisse puhkama ja taastuma
Vähemalt üks korralik postitus :) Ja Arnoldile nii palju, et ma pole palunudki kommentaare.
Kõht sisse rind ette
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1981
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Trenni eesmärk ei ole sõdurist invaliidi teha. Valu on organismi loomulik reaktsioon ja sellele mittereageerimine lõpeb tavaliselt halvasti. Suu on peas - räägi asi ära.
Samas näeks ma hea meelega, et kõik lubatud treeningrutiinid oleks üle vaadatud professionaalsete spordiarstide/treenerite poolt. Ntx kükkide tegemisel on suur oht välja venitada põlvesidemed, hommikul ilma söömata maratoni jooksma minna ja ära minestada vms. Arutu rassimisega saavutatakse risti vastupidine tulemus. Kahtlemata peab sõdur olema füüsiliselt võimekas, kuid see võimekus ei tohi tulla tervise arvelt.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Kutt kirjutas:Kuulge kaks eelnevat venda. Asi ei ole selles, et ma tahaks siin kurta oma kehva tervise üle, vaid küsimus on esitatud jutu lõpu poole. Tundub et te pole ajateenistuses olnud ja ei tea mis tähendab kasarmust koju saada. Ja kui teemakohast juttu pole rääkida, siis paluks mitte kommenteerida. Mina neid numbreid ei vaata, kes kui palju on postitusi(tühja plära) saatnud. :lol:
Sellisele ülbitsevale tegelasele teeks elu lõpuni kägarkõndi! :lol:

Kui veel taolist ülbitsevat möla tuleb, kustutan kogu selle pseudoprobleemi...

ProPatria, moderaator
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

propatria kirjutas:
Kutt kirjutas:Kuulge kaks eelnevat venda. Asi ei ole selles, et ma tahaks siin kurta oma kehva tervise üle, vaid küsimus on esitatud jutu lõpu poole. Tundub et te pole ajateenistuses olnud ja ei tea mis tähendab kasarmust koju saada. Ja kui teemakohast juttu pole rääkida, siis paluks mitte kommenteerida. Mina neid numbreid ei vaata, kes kui palju on postitusi(tühja plära) saatnud. :lol:
Sellisele ülbitsevale tegelasele teeks elu lõpuni kägarkõndi! :lol:

Kui veel taolist ülbitsevat möla tuleb, kustutan kogu selle pseudoprobleemi...

ProPatria, moderaator
Ma ei saa aru kuidas see jutt üdse isiklikuks läks, aga kui tunned et see teema tuleb ära kustudada, siis anna minna. Kellel võim, sellel õigus. Justkui sõjaväes. :? :?:
Kõht sisse rind ette
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Vähemalt Eesti kroonu hoolitseb sõdurite tervise eest paremini kui haigekassa tsivilistide eest. Sain kopsupõletiku ning oskan sealsete arstide kohta ainult kiidusõnu öelda. Välilaagrist evakueeriti praktiliselt kohe peale kraadimist, analüüsid tehti järgmisel päeval, ravimid olid tasuta, ravipuhkuse eest maksti söögiraha. Tsiviilelus see nii ladusalt ei käi.

Linnaloast ilmajäämise hirmus liigesed katki joosta... No ma ei saa aru. :shock:

P.S. aga kui juba teema püstitati, siis miks mitte ka Vene kroonu meditsiiniteenistust meenutada. Isa rääkis, et stroibatis ei võetud soldatite hädasid üldse tõsiselt. Simulantõ! Aga kui üks sai kaela peale paise ja veremürgitusse suri, muutus suhtumine kardinaalselt, vähemalt paisete koha pealt.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

jaaa ... tuksis liigestele leiti muiste igasugu kreeme ja suu-kaudu manustatavaid vahendeid. Said liikuma küll. Kägaras liikumine ÜKE ajal, linnalahingu harjutustel ja takistusribal ajas meele mustaks endalgi, kuid mõistusega võttes sai nagu asja vajalikkusest aru saadud.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kutt
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan, 2007 10:47
Asukoht: Lehola
Kontakt:

Postitus Postitas Kutt »

Kui nüüd kägarkõnnist eraldi rääkida, siis puutusime ajateenistuses kokku ka Taani spordiinstruktoritega ja kui nad kuulsid kägarkõnnist ja kükkidest, nii nagu neid meil tehakse, siis olid nende silmad sellised :shock: . Taanis ei lubata kükki lastes jalgu üle 90 kraadi kõverdada.
Kõht sisse rind ette
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Kutt kirjutas: Ma ei saa aru kuidas see jutt üdse isiklikuks läks, aga kui tunned et see teema tuleb ära kustudada, siis anna minna. Kellel võim, sellel õigus. Justkui sõjaväes. :? :?:
Rahu, ainult rahu!

Meeldib see Sulle või mitte, kuid avapostituses kirjeldatud terviserikkes ei saa süüdistada allohvitsere või ohvitsere ega veelgi vähem sõjaväge.

Et postitada Sulle mokkamööda (teemakohast) juttu (mitte plära, nagu sa ennist oled kirjutanud), siis teatan, et tunnen paari noormeest, keda on tema jutu järgi just sandistanud sõjaväeteenistus.
Sandistanud asjaosaliste jutu järgi peaasjalikult vaimselt...

Kui uurisin, et mis siis juhtus, räägiti, et sõjaväes aeti väga vara üles ja sunniti hiljem oma magamisaset korrastama ning vahel sunniti vägivallaga ähvardades eluruumide põrandat pesema... Kodus teeb seda tööd ju ema.

Ei puudu ka füüsilise puude moment: üks noormeestest olla saanud peale üldiste reeglite süstemaatilist eiramist oma kaaslase käest rüseluse käigus löögi vastu esihambaid, mille tulemusel murdus tal hammas...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

minupoolne kommentaar oleks:
1)mis väeosa, mis aastakäik ja seersantide/ohvitseride nimed.
2)500meetrised lõigud kägarkõndi (ja veel hommikuse "võimlemise" ajal)
päris pikk võimlemine sis ju... minuteada on selleks tänapäeval pool tundi ette nähtud.

3)mina sulle siin erinevalt teistest nööri kohe kaela ei soovita riputada, et ise oma tervise persse keerasid. tean, mida tähendab linnaloa pärast 39C palavikuga NAK´is talvel metsas olla.. et ainult KOJU SAADA.

aga arsti juurde võinuksid ikka minna. eriti, kui asi juba hullemaks läks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist