www.militaar.net
http://militaar.net/phpBB2/

Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=36470
1. leht 1-st

Autor:  preppers [ 23 Jaan, 2016 23:31 ]
Teema pealkiri:  Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Hei.

Olen kogumas materjale, üht teist on juba leitud ja tõlgitud. Plaanis teha ka PREPPERS teemaline veebileht ja sinna üles panna asju. Hoides silma peal ka vene suunal materjalidel, jäi silma nii üht, kui ka teist. Tegelikult on vene suunal palju praktilisemaid kirjutisi, kui üle suure mere. Kliima sarnasem ning ka lähenemisnurk on meile omasem. Mingi pagunitega ülevalatud jopski võib jah naerda, kuid tegelik elu on lihtsad inimesed, piiratud eelarvega ning peavad ka raskel aja üle elama. No ei ole soovitus, et mine osta 10 kilo eur eest endale seda ja teist. Või mine spets, preppers firmasse, osta valmispunkrid või mida iganes heaks arvad.

Siin siis materjalid punkritest ja pidupaikade jm. teemadel. Failid asuvad siin. Need on MW failid, kui keegi soovib aidata aga tal ei avane need, siis võimalik salvestada ka vanema Word versiooni .doc failidena.

Oleksin tänulik, kui keegi saaks aidata neid tekste vene keelest ümber käänata. Paari teksti huvilised ka tõlgivad, meid on terve väike kogukond. Postituse ainuke mõte on, et ehk keegi on nõus ka õlga alla panema ja ka kaasmaalaste kasuks kaasa lööma.

Olemasolevate levivate materjalide kohta viited on ka teretulnud (äkki jäi midagi kahe silma vahele), kuigi oleme ka need kõik kogunud.

P.

Pilt

Autor:  Vilks [ 24 Jaan, 2016 0:54 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Soomlastel üks video punkri ehitamisest:
https://www.youtube.com/watch?v=aPrgbtDQhm4

Autor:  gruppen [ 24 Jaan, 2016 13:53 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Milleks me sedapuhku valmistume nende punkritega? Mis nende punkrite oodatav funktsioon on - enese varjamine või midagi enamat?

Huvitav teema aga olles nii ise ehitanud, kui arhitektuuriliste lahendustega vahemikus 1944-1989.a. tuttav siis tekib mul igakord, kui keegi hakkab punkrite ehitamisest rääkima, terve rida küsimusi. Heatahtlikult sest mul on vähemalt enda meelest päris hea pagas informatsiooni olemas, mida punkri elu tähendab ja veelgi enam, mis väljaspool punkrit toimuda võib ning kuidas. Seega ootan heatahtlikult, mis ja kuidas siia lisanduma hakkab :)

Autor:  Martin Herem [ 24 Jaan, 2016 15:08 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Ma tahaks ka küsida nagu gruppen - mis nende punkrite ja peidikutega tegema hakatakse?
Kahjuks ei tule minu puhul heatahtlikus kõne allagi. Kahjuks. Sest mina olen Mingi pagunitega ülevalatud jopski :lol:
Seepärast ei maksa vist midagi ka minu soovitus, kasutada varustuse matmise jaoks suletavaid plastkust või metallist vaate ... vahest ei maksa see midagi ... rahaliselt :lol:

Autor:  preppers [ 11 Veebr, 2016 13:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Tsiteeri:
Ma tahaks ka küsida nagu gruppen - mis nende punkrite ja peidikutega tegema hakatakse?


Vajadusel varjuda, peita toiduvarud ja hajutada. Küll nendega midagi teha on, kui me peaks lähitulevikus see maa peaks polügooniks muutuma. Ma ütlen teile Eesti mehed ausalt: ma olen tülgastuseni väsinud, mismoodi "meie lääne liitlased" siin sõdima tahavad hakata! Ärge arvake, et kõik eesti mehed ja inimesed mõtlevad nii nagu KÄSTAKSE või nagu teil kaitseringkondades on harjutud mõelda.

Mine sa tea, ehk kunagi võib minna isegi vaja vastupanuliikumist, kui see homojura ja pagulas-ajupesu liiga suureks läheb. Vapsid ja metsavennad keeraks hauas külge, kui näeks mis toimub ja mille nimel, Eesti noormehed täna relva haaraks. Kas HOMOJAMA ja PAGULASHULLUSE nimel? Äkki ärkaks mõni ka unest?

Tehke varusid, peitke need, hankige relvad, õppige ennast kaitsma on see siis punase, lääne lilla või kaasmaalste laiguslise terrori eest! Terror on terror, raskel ajal tulevad nad sinu toite ja varusid võtma! Vabatahtlikult ei anna, maameestel ikka väetist ja diiselkütet on ja ka lihtsaid oskusi, kuidas vajadusel kaitsa ennast ja oma vara ...

Autor:  alari [ 11 Veebr, 2016 15:28 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Pole kuulnud, et kaitseväes on või plaanitakse sõjahüüdeks võtta "Homode ja pagulate eest" :)
Sul kiiremas korras vaja homokindel punker ehitada, saad rahulikumalt elada.

Autor:  herman30 [ 11 Veebr, 2016 16:32 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

:) Homod oskavad ka sõdida. https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_of_Finland

Tsiteeri:
He was conscripted in February 1940 into the Finnish Army. He served as an anti-aircraft officer, holding the rank of second lieutenant

Autor:  Martin Herem [ 11 Veebr, 2016 17:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

:lol:
Sellesse kõigesse võiks ju suhtuda minu vapsist vanaisa moodi, kes keerabki hauas ainult külge ... Kuid huvitavaks teeb selle seisukoha vähemalt üks lause:
Tsiteeri:
Tehke varusid, peitke need, hankige relvad, õppige ennast kaitsma on see siis punase, lääne lilla või kaasmaalste laiguslise terrori eest!

Nagu ma sellest, ja eelnevast kommentaarist aru saan, siis näeb preppers ohtu ka kaitseväes ... mitte et lääne lilla terror mulle mõistetav oleks, aga kaasmaalaste laiguline terror :shock:
Kas sa preppers ei karda, et siin foorumis nõu küsimine, on nagu vaenlaselt abi palumine. :lol: Ja pealegi sa paljastad end!

Autor:  virguja [ 11 Veebr, 2016 20:39 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Minu hinnangul oleme me kuskil 1931-1932 aastas, kui nüüd tahta ja tõesti väga tahta võrrelda.
Niiet " rahu, ainult rahu" nagu Karlsson Katuselt ja ... rahvusühtsust. Ükskõik kui trafaretselt see ka ei kõlaks.

Kui nüüd teemasse, siis igasugused konstruktsioonilised lahendused ei teeks sugugi paha.

Autor:  ruger [ 11 Veebr, 2016 21:56 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Üldiselt sellise ehitamise idee, kui tööhuvi suhtes väga viga polegi. Vahele ei tohi jääda-ehitamisest jäävad jäljed-saepuru, heli jne... Metsas inimestele tööriistadega vastu tulla ka nagu imelik. Kogu materjali pead kohapealt saama ja ümbruskonda ei tohiks jääda tööriistade kasutamise jälgi-saetud puu, liiva/kruusa jne. Ehitamise heli kostab ka kaugele-saagimine-kaevamine-klopsimine. Aga head ehitamist. Harjutab töötegemist, puidutööd ja loovust. Pioneeripataljoni võiksid ajateenistusse minna. Seal saab sellist asja rohkem teha. Aga nende peidikute tegemisel peab väga arvestama tekkiva niiskuse ja ajakuluga. Lisaks ei meeldi enamus maaomanikele see, et nende teadmata kuskile kaevad midagi maa sisse, kui peale peaksid sattuma. Mõni võib oma jalad ka veel murda. Siis pole see ka salajane. Lihtsam lahendus oleks 40-50l plasttünn(veetünn ilma kraanita ja keeratava korgiga) nagu ksf Herem soovitas ja see maa sisse. Või ka kasutada ära näiteks rohelisi prügikonteinereid. Vaata ringi aiatarvete kauplustes. Maksab alates 30-40 eurost. Selliste peidikute tegemisel pead arvestama, et mingi osa võidakse üles leida.

Loe Alfred Käärmanni raamatut "Metsavenna käsiraamat" või Sissitegevuse käsiraamat", kus sellest kirjutatakse.

Autor:  maksipoiss [ 11 Veebr, 2016 23:02 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Töö tegemine on hea ,viib mõtted mujale ja mõjub rahustavalt, ei lase hulluks minna. Nii et ehita hästi palju peidikuid :wall: .

Autor:  metssiga [ 12 Veebr, 2016 17:27 ]
Teema pealkiri:  Re: Punkrite ja peidupaikade tegemine. (Tõlkeabi)

Kanadast saab osta sellise raamatu http://www.litopysupa.com/main.php?pg=2&bookid=38 , punkrijooniseid ja skeeme paarsada lehekülge.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/