Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
preppers
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 23 Jaan, 2016 14:11
Kontakt:

Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas preppers »

See teema tuleks panna RELVAD alla, kuna ilma TOIDUTA ei tööta ükski relv. Mida teeb Eesti Vabariik majandusblokaaid korral? Ütleme, et nii meri, masimaa, kui ka õhus on blokaad! Vaatad täna maakohtades ringi, tühjad - varemetes laudad, talud ja kuuled sellist uudist, siis saad aru, et toimub SIHIKINDEL ja PLAANITUD maa tühejndamine. Igaüks võib sealt edasi mõelda, kas maavarade kättesaamiseks või niisama globalistide ülbitsemine.

Katastroofi ajal jääks Eesti rahvas nälga

Leivo: julgeolekuvarudest võiks loobuda
Siseminister Margus Leivo on jõudnud seisukohale, et kui riik pole võimeline julgeolekuvarusid koguma ja valvama, tuleks neist loobuda. Kogu riigireservi ideoloogia pärineb seega Teise maailmasõja järgsest reserviideoloogiast, mida Eesti ei suuda täita,” ütles Leivo.

Ma juba mõtlesin, et siin foorumis on pea kõik liikmed veidi Uhuu tuuri stiilis seniilsed ja sinisilmsed tegelased, kes ei adu, et enam ei ole ei talusid, mune, piima, koduleiba ega küüne ega MITTE MIDAGI, kus pidada sissisõda vms. Maal pole enam eriti poodegi (erapoode). Ka maal jäävad osad külma ja pimedusse, lõhuvad välja ahjusid ja panevad seksikaid õhkpumpasid ja lektripliite.

Eestlastel jätkuks kriisiolukorras toitu nädalaks

Kapten Trumm teises teemas:
lihtsalt meie Eesti õhuke riik ei oma totaalse jama puhuks suurt midagi. Kui meil on pool aastat olnud totaalne kütuseblokaad, siis kuluks auruvedurid ka meile ära. Küttepuid ja kohalikku põlevkivi on külmuvate linnaelanike jaoks ju millegagi vedada vaja, ega me seljast seda tassima hakka. Eesti Õhukeses Riigis käime siis Pärnust Tallinnasse jalgsi nagu tsaariajal ja põletame nina soojendamiseks parketti nagu sööme rotte nagu Leningradi blokaadi ajal.
Eestlasel on komme naerda selliste asjade üle, sest Eesti hädaolukordade ja kaitse eest vastutavad poliitikud on aastaid sisendanud võltsmantrat, et meil midagi ei juhtu ja kui juhtub, siis rahvusvaheline üldsus ja NATO avitab. Seetõttu pole Eestis tänini mingeid reaalseid varusid suurtemate jamade puhuks ja pole ka tõsiseltvõetavaid plaane, kust mida saada. Meil on varuks 0,86 grammi kuivikuid näkku ja maksimum nädalased supermarketite-hulgiladude varud (millest 50% sõltuvad omakorda impordist). Edasi on nälg ja kellel põllumaa ja lehm, elab ära, teised surevad välja. Looduslik valik nagu öeldakse. Riigi kriisiaja viljavaru varastati tuimalt ära ja poliitikud ütlesid - pole vaja, küll turg reguleerib, riiklikud varud on külma sõja ebaefektiivne igand, riik on vilets peremees, küll erasektor hoiab jne. :roll: Eestis pole reaalselt ühtegi suuremat jama olnud ja WWII asjad on nähtavalt unustatud. Ja kui pauk käib, siis on uppuja päästmine uppuja enda asi. Soomes maksab riik kõvasti põllumajandusele peale, et äärealadel oleks elu (sissid saaks kuskilt süüa ja nina soojendada) ja kui jamaks läheb, siis omamaised farmerid toidaks vaevata kogu rahvastiku uhkelt ära.
Vaenlane teab väga hästi, mis meil on ja mida mitte. Soome militaararutelus jahvatati kord, et ISI-s otsib Euroopas kaksiktorne ning neid ei peagi otsima, külmal ajal paar pommi elektrijaotussõlmedesse ja ongi riik käpuli. Seal räägiti ka seda, et tõenäoliselt on ka venelastel sama strateegia Soome kohta. Tervet riiki generaatoriga ju välja ei vea. Igasugused ESTLIK asjad on võimalik lõhkuda! Ainuüksi datakaablite lõhkumine halvab vastast.

Maaleht kirjutab: “10 000 piimalehma on kadunud, 22 000 siga hukatud, tõumullikad riigist välja müüdud – see on üks suuremaid põllumajanduse kriise taasiseseisvunud Eestis,” tõdevad põllumehed.

Uudisnopped:

Suveks on Eestist kadunud rohkem kui sada tuhat siga

Eesti piimakarjad sulavad kokku nagu kevadine lumi: Euroopa ostab suurtes kogustes meie lehmi

Ärge kohe putinodiks kutsuma hakake. Mu üks sugulane on TALUMEES ja teate mehed mida ta kord mulle saunas ütles, et vajadusel peab ta oma pojaga (jahimehed) paaritunnise lahingu maha MISIGANES mundris inimestega, kes tulevad tema loomi, vilja ja varusid võtma, on need kasvõi eesti kaitseväe või kaitseliidu tegelased. Sõbrad - velled - te võite kord seista kaasmaalaste toru ees, kui te soovite neilt toitu võtta - mitte kedagi ei saa sõdima panna ideoloogilises mõttes. Vapsid ja hiljem ka osad metsavennad, kui nad täna elaks oleks nad ka kohati Eesti Riigi vastased - ohtlikud tegelased, kes ei painduks tänase lääne homoideoloogia ja meile pelaepressitud pagulasajupesu alla! Ma ütlen ausalt ma hoian kahe käega peast kinni, kui ajupestud lääne saasta ma vahel siit loen, - naiivsuse tipp! Kas ma olen ainuke? Kas meis on veel säilinud kaks jalga maas, eestlane, kes ise peaks teadma, mis talle hea on, mitte mida ütleb Brüssel, London või Wasington või Vatikan, Mida me sööme kriisiajal kulla kaasmaalased?

Et poolearulised urbaniseerunud korteri-kaitseväelased aru saaks millest käib jutt, siis lõpetan selle uudisnupuga. Põhikari on kullast kallim ja selle taas loomine võtab aega vähemalt 4-6 aastat!

Eelmise aasta parim lehm läks vorstiks

Ma tunnistan, ma eestlasena ja perepeana tunnen kohati põlgust meie riigi suhtes, kes kohtleb ja suhtub meisse maa inimestesse nagu kaltsakatesse ...

Ma lähen nüüd punkrit (-eid) kaevama. Päästku igaüks ennast, kes veel päästa saab.
Ilma oskate ennustada aga ajastu tormi? Enne pikset, tasub ikka õuel lahtised asjad ulu alla panna.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Madis22 »

Viitan siia ühe ammuse teema, mis mõneti ehk haakub: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... riisivarud
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Kulibin »

Kiire organiseeritud rüüsteretk hulgiladudesse, enne kui vaenlane need puruks pommitab ... :wink:
Aga teemaalgatajal on tuline õigus.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Ma siin vast juba viisteist aastat tagasi kodus rääkisin,et nälg on tulemas,sest kui vana kolhoosniku poeg,ka mõni uustalunik traktori maha müüs ja laulis siin,et ei tasu kartulit enam kasvatada,odavam on osta...... ja kui üritasin oma kartulit müüa sama hinnaga kui teised.....oli virinat kuulda....jne. pealinna poolt oli ka ju juttu kuulda,et kui jamaks läheb ei saa potile ka linnas minna..... seda rääkisin isale siin juba kümme aastat tagasi..... Seega meie valitsus on ajast maha jäänud vähemalt kümme aastat... :mrgreen:
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Lemet »

Sedasorti muretsemist on siin foorumil ju otse ja kaude ennegi olnud ja ikka edukalt maasse materdatud, muretsejaid virisejateks, mõjuagentideks ja oma riigi halvustajateks tembeldades. Kõik pidada olema hästi ja järjest paremini minema. Tasub lugeda vanu teemasid... :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Martin Herem »

Et poolearulised urbaniseerunud korteri-kaitseväelased aru saaks millest käib jutt, siis lõpetan selle uudisnupuga.
ma ei saa ikka rahule jääda: kuidas see KV sulle nii eriliselt hinge lasknud on?
alarm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan, 2016 9:35

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas alarm »

preppers kirjutas:See teema tuleks panna RELVAD alla, kuna ilma TOIDUTA ei tööta ükski relv. Mida teeb Eesti Vabariik majandusblokaaid korral? Ütleme, et nii meri, masimaa, kui ka õhus on blokaad! Vaatad täna maakohtades ringi, tühjad - varemetes laudad, talud ja kuuled sellist uudist, siis saad aru, et toimub SIHIKINDEL ja PLAANITUD maa tühejndamine. Igaüks võib sealt edasi mõelda, kas maavarade kättesaamiseks või niisama globalistide ülbitsemine.
Algus on juba nii paanitsev ja vandenõuteooriaid toitev, et edasi lugemiseks kadus isu.
Kommneteeri pigem seda, miks siis kui kõik nii pees on kasvab eesti piimatoodang pidevalt (ja sellestki läheb ca 50% eksporti kuna ei tarbita kohapeal ära) ja eelmine aasta püstitati kõigi aegade viljasaagi rekord?

See, et pensionär enam kahte lehma ei pea ei ole mingi näitaja.

Aga eks igaüks läheb lolliks omamoodi.
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas aest »

Midagi taolist ilmus ka viimases Kesknädalas.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Madis22 »

Martin Herem kirjutas:
Et poolearulised urbaniseerunud korteri-kaitseväelased aru saaks millest käib jutt, siis lõpetan selle uudisnupuga.
ma ei saa ikka rahule jääda: kuidas see KV sulle nii eriliselt hinge lasknud on?
Tänasest Eesti tööealisest meessoost kodanikest enam kui pooled on need, kes on ühest küljest kaitseväeteenistusest kõrvale jäänud, teisest küljest mingil eluetapil elanud hirmus, et neil siiski tuleb see kohustus kanda. Ülejäänutest umbes pooled on läbinud ajateenistuse nõukogude armees ja vaid 65-66 tuhat on neid, kes aega teeninud Eesti kaitseväes. Paratamatult on kaitsevägi neile võõras, kes ise pole selle tegemistes osaline olnud. Paneme siia juurde veel Jänkistani (sotsiaal)meedia mõju, kus riigivõim tihti millekski kaugeks ja võõraks tembeldatud ja saadki individualismist läbi imbunud "prepperid" kes vaid jahipüssiga taktikaliselt toimivaid üksusi kavatsevad tunde eemale tõrjuda.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Lemet »

See, et pensionär enam kahte lehma ei pea ei ole mingi näitaja.
Ei oleks selles üldse nii kindel. Pigem nimelt see just sõjaolukorras näitajaks saabki. Tooks siia näite tuntud turismiobjektist nimega Käsmu. 70ndate algul pätakapõlves tuli mul seal karjas käia, korda neli või kuus suve jooksul(niimitu lehma peres oli, miimitu päeva tuli karjas käia. Ehk siis tähendas see seda, et karjas käis 30-45 lehma. Veel punasemaks- paarkümmend peret olid sedasorti mullistuste korral suuresti sõltumatud riiklikust hoolekandest ja hoidsid endil ise hinge sees. Heal juhul oleksid varustanud ka linnas elavaid sugulasi. Tänasel päeval- elanikke on pea sama palju, aga peresid- kes selles plaanis jätkusuutlikud on, pole ühtegi. Kogu toiduvarumine taandub poele. Milliste varud lõppevad ilmselt esimese päeva lõunaks. Ja juurde pole kuskilt tuua. Nii et kuulutada lehmapidajaid pensionäre mittenäitajaks näitab kuulutaja absoluutset probleemikaugust ja mõttelaiskust..
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
alarm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan, 2016 9:35

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas alarm »

Mitte keegi ei keela ka tänapäeval kellelgi lehma pidada (mul on tuttav, kes just hobi mõttes peabki ühte lehma hobuste kõrval), aga see ei tasu mitte mingist otsast lihtsalt ära.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Lemet »

Eks see tasuvuse moment sõltub sellest, mis kandi pealt vaadata...ja ma olen surmkindel, et näevad minu silmad selle veel ära, kuidas see"tasuvus" tuleb mis mühiseb ja nii mõnedki omaenda lollust kahetsedes pead vastu mahalõhutud lauda vundamenti lapikuks taovad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
alarm
Liige
Postitusi: 35
Liitunud: 22 Jaan, 2016 9:35

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas alarm »

Lemet kirjutas:Eks see tasuvuse moment sõltub sellest, mis kandi pealt vaadata...ja ma olen surmkindel, et näevad minu silmad selle veel ära, kuidas see"tasuvus" tuleb mis mühiseb ja nii mõnedki omaenda lollust kahetsedes pead vastu mahalõhutud lauda vundamenti lapikuks taovad.
Võiks ju kihlveo vahele panna, aga ma üle 25 aasta ei julge pakkuda, et mu silmad seda ei näe.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Fucs »

See on teatud arengute puhul tegelikult probleem küll, et elanikkond ei suuda ennast ise ära toita, kui üübermarketid oma uksed kinni panevad ja seinaseest enam raha kätte ei saa. Meie oleme veel hetkel suht heas olukorras, võrreldes muu läänemaailmaga. Lihtsalt pole kõik need uued ja moodsad arengud veel päris igalepoole jõudnud. Kuskilt Discovery pealt tuli kunagi mingi doku teemal, et mis saab USA-s, kui elektrit pole ja see mis n.ö. teoreetiliselt sai, oli kõike muud kui rahustav.

Meil eeskätt linnades elav rahvastik võib jääda hätta. Kui ikka vett enam kraanist ei tule ja peldikus käia ei saa, siis on juba enne nälga jamad majas. Kõik lihtsad asjad muutuvad järsku keeruliseks. Maarajoonides on õnneks veel talunikke, kes tegelevad põllunduse ja loomapidamisega, aga need ei suudaks pikas perspektiivis kõiki varustada, eriti kui linnast hakkab rahvas maale voolama. Mõned käsipumbaga kaevud on ikka kah veel alles ja kõike ei käita elekter meil. Võimalik on ka kalal ja jahil käia. Suuremate lahingutegevuste korral liigub küll enamus loomastikust üha kaugemale rindejoonest, aga vähemalt kalad peaks ikka paigale jääma :twisted:

Mingi kogus kuivtoidupakke ja/või konserve jms kaua säilivat võiks muidugi alati varuks olla.
Ja elementaarseid ravimeid, ning joogivett.
Need kuluvad ka siis teine kord ära, kui sõda ei ole.
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: Tulevane näljahäda - kas saab midagi veel päästa?

Postitus Postitas Black »

Interneti abil väikseks muutunud maailm, kus konkurents paneb karmilt paika, millise kliima ja millise tööjõukuluga riikides on majanduslikult kasulik toota ja mujale laiali vedada. Teed internetis klikk-klikk ja kaup tuleb hulgi ja odavalt laeva-rongi-rekkaga teisest maailma otsast. Kohalik kliima ja tööjõukulu sellega paraku ei konkureeri. Kuni logistika toimib, on kõik justkui roosiline. Sõjalise ja/või majandusliku blokaadi korral aga võid klikk-klikk küll teha (kui interneti küünlavalgel tööle saad), aga kaup enam ei tule. Vabakaubanduse võlud ja valud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 27 külalist