Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Ma panustaks kollase särgi peale
..
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
aest
Liige
Postitusi: 428
Liitunud: 30 Okt, 2011 18:12
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas aest »

Ernitsa viimane tõmblus tänase avalduse näol. Aga mis tal muud ülegi jääb: neli erakonda läbi ratsutatud, nüüd kaob viimnegi pind jalge alt viiendas.....
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Jah, kes ei leia, vaadaku esmaspäeval uuesti.

---

Peeter Ernitsal tundub olevat isiksuse lõhenemine või mõni muu seisund, mille puhul ennast eilse päeva tegude pärast kirutakse. Eile esitas Kaljulaiu presidendikandidaadiks, täna aga kirjutab niimoodi:
Ma olen sügavalt häiritud viisist, kuidas vanematekogu pealekäimisel peab riigikogu esmaspäeval Eesti Vabariigile ametisse nimetama presidendi, kes peaks olema riigikaitse kõrgem juht ja riigi pea. See viis on minu meelest vale. See on ka häbiväärne. Rahvale see ei sobi ega meeldi. Ma küsin teilt, miks me seda siis teeme? Häbeneme ära ja teeme asju õigesti.

Küsimus ei ole mitte praeguse presidendikandidaadi Kersti Kaljulaiu isikus või selles, kas ta mulle meeldib või mitte. Ma tunnen Kerstit: tubli tüdruk. Ma olen juba aastaid tagasi rääkinud sellest, et Kerstist võiks saada president. Kuid täna ma leian, et riigikogu ei saa ametisse määrata Eesti Vabariigi presidenti nädal pärast kokkulepete kriisi.

Parem seitse päeva häbi kui viis aastat häbi.
Mina ei suuda alla kirjutada sellisele otsusele, mis on meid viinud ühest läbikukkumisest teise ja nüüd viib ka kolmandasse. Kuidas me motiveerime potentsiaalseid poliitikuid valimistulemuse nimel pingutama, kui riigikogu selge sõnum on: Eesti poliitikas käib kõik ainult tagatoa suva ja meele järgi. Piinlik on.
Eile, kui alla kirjutas, ei olnud veel piinlik, aga täna juba on. Tunnen kaasa, aga aidata ei saa.

Jutus sisaldub ka väike fantaasia: üleskutse esitada Kallas Riigikogus uuesti presidendikandidaadiks. Selleks peaks oma sõnaselgelt väljendatud seisukohta muutma nii EKRE kui Kallas ise. Aga võimalik, et Ernitsa seisundi juurde kuulub ka see, et peetakse kõiki teisi endasarnaseks.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kana tagumik »

kui tarandi juttu lugeda, siis kirjutab teravalt, aga märgist mööda. Esiteks pole Kaljulaid süüdlane, et valmisprotsess läks nagu läks, teiseks.... see muu eesti elu jutt... kaljulaiud pole süüdi, et parteid teevad, mis teevad ja kolmandaks... tarand ja kaljulaid võivad üksteist eluaeg tunda,aga avalikus kirjas võiks vältida semutsevat tooni..

Tavaline "õllepoetaguse arvamusliidri" hala tase, et tulgu prohvet maltsvet ja viigu meid valge laevaga ära. Tarandi taseme jaoks madal latt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Indrek TARANDi lõputu ennastupitava mölina kohta on päris hästi öelnud Vilja TOOMAST :mrgreen:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=75781081
"Kui oleks võimalik valida Eesti esimölakas, siis minu lemmikkandidaat oleks kahtlemata Indrek Tarand. Suur null Euroopa parlamendis, aga kui vaja Eestis populismi pritsida, või mõnda edukat Eesti kolleegi solvata on ta alati esireas," kirjutas Toomast.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Jah, eks ta tahab ka ennast pildil hoida. Kolmandasse Europarlamendi koosseisu järjest teda sõltumatuna ei valita ning pärast praeguse ametiaja lõppu on vaja ju edasi elada.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Puurija »

Eesti näitleja Mari-Liis Lill: ,,Ma ei ole salanud, et kui mina oleksin saanud hääle anda, oleks see läinud Marina Kaljurannale. Olin kurb, et ta esimesest voorust edasi ei saanud. Kui ma oleksin ise olnud sel päeval valimiskogu liikmena teises voorus, oleks ka mul olnud keeruline valida, kellele hääl anda. Aga muidugi lootsin, et president saab ikkagi valitud. On iseküsimus, et ehk võiks süsteemi muuta nii, et hääle andmata jätmine ei takista teistel presidenti valida. Siin on põhimõtteline vahe ehk küsimus, kust tulid tühjad sedelid. Kui need tulid erakondadelt, et vastastele koht kätte näidata või erakonnasisest võimuvõitlust pidada, siis on see halb. Kui tühjad sedelid tulid sellest, et inimesed kodanikena arvasid, et kumbki kandidaat ei sobi, siis on see minu meelest aktsepteeritav. Nüüd on see olukord, et debateerida enam ei jõua. Kui hästi läheb, siis on tulevane president meile oma tegude ja seisukohtade poolest juba tuttav, kui ei, siis valime ilusa näo ja nime järgi ning toimub tõsielusari, kus näeme, mis viie aasta jooksul saama hakkab. Kersti Kaljulaidiga ei ole ma isiklikult tuttav, aga esimesed märksõnad, mis meelde tulevad, on Euroopa kontrollikoda ja tema tänavusel Arvamusfestivalil peetud kõne eetilisest ja enesekindlast Eestist, mis küll põgusalt, aga siiski annab hea ülevaate sellest, millesse ta usub ja mida oluliseks peab. Ta on tark naine ja temaga on raske mitte nõustuda. Küll aga olen nõus sellega, et kui teised presidendikandidaadid on meile kuude kaupa oma vaateid ja plaane tutvustanud, siis mõnes mõttes saame praegu maratonivõitja, kes liitus poole jooksu pealt.
Kas sa ise võiksid kunagi riigikogu liikmena riigikogus istuda?
Lill: ,,Ma ei välista seda. Mitte et mul oleks lähiajal plaanis ühegi erakonnaga liituda. Aga kui me räägime sellest, et Marina Kaljuranna käekott ja selle hind on kõigi jaoks hirmus oluline ning ta peab selle kohta mitmes intervjuus aru andma, siis siit joonistub küll välja päris probleem. Taavi Rõivaselt ei küsita kunagi, kui palju tema portfell maksis, sest intervjuu aeg on napp ja tal on tähtsamaidki asju rääkida. Aga võib-olla on ka naissoost poliitikutel tähtsamaid asju rääkida? Natsionalismi uus pealetulek on selles mõttes mõistetav, et inimene kapseldub konkreetse süsteemi külge siis, kui ta tunneb hirmu. Praegu elame maailmas, kus kõigil on natuke hirm. Kes kardab venelasi, kes muslimeid. Kui minuga koos on laval konservatiiv, kes valib EKRE-t ja arvab, et Eesti peaks Euroopa Liidust välja astuma, siis ma kuidagi automaatselt eeldan, et kui küsin temalt, kui palju ta osales oma laste kasvatamises, vastab ta mulle, et see on naiste töö. Aga ta ütleb mulle hoopis, et on kõigil kolmel lapsel mähkmeid vahetanud ja neid ööd läbi magama kussutanud. See võiks olla hetk, mis lammutab eelarvamusi."
http://digileht.epl.delfi.ee/lp/mari-li ... d=75762049
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..suht sisutu vasakfeministalik mull elik nutt ja hala "raffalemmik" kaljurandi põrumise üle vol.33.
Kaljurand on hea ja natsionalism on paha. Sobib hästi õudekkiloone vasakekstremistliku loba tsentripoolseks täienduseks :lol:

Mix ma ei ole üllatunud, Puurija - et just sina meile selliseid poste teed :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

Borja kirjutas:Indrek TARANDi lõputu ennastupitava mölina kohta on päris hästi öelnud Vilja TOOMAST :mrgreen:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=75781081
"Kui oleks võimalik valida Eesti esimölakas, siis minu lemmikkandidaat oleks kahtlemata Indrek Tarand. Suur null Euroopa parlamendis, aga kui vaja Eestis populismi pritsida, või mõnda edukat Eesti kolleegi solvata on ta alati esireas," kirjutas Toomast.
Õigus tal on, aga rahvas ise valis Tarandi sinna kui protestikandidaadi. Ja sellest lähtuvalt Tarand vist on ka selline. Pole aimugi mida ta seal Europarlamendis on suutnud teha või mitte. Kuid kahtlemata keerab ta vinti liigselt üle oma lobaga.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

Kriku kirjutas:
Peeter Ernitsal tundub olevat isiksuse lõhenemine või mõni muu seisund, mille puhul ennast eilse päeva tegude pärast kirutakse. Eile esitas Kaljulaiu presidendikandidaadiks, täna aga kirjutab niimoodi:
Ma olen sügavalt häiritud viisist, kuidas vanematekogu pealekäimisel peab riigikogu esmaspäeval Eesti Vabariigile ametisse nimetama presidendi, kes peaks olema riigikaitse kõrgem juht ja riigi pea. See viis on minu meelest vale. See on ka häbiväärne. Rahvale see ei sobi ega meeldi. Ma küsin teilt, miks me seda siis teeme? Häbeneme ära ja teeme asju õigesti.

Küsimus ei ole mitte praeguse presidendikandidaadi Kersti Kaljulaiu isikus või selles, kas ta mulle meeldib või mitte. Ma tunnen Kerstit: tubli tüdruk. Ma olen juba aastaid tagasi rääkinud sellest, et Kerstist võiks saada president. Kuid täna ma leian, et riigikogu ei saa ametisse määrata Eesti Vabariigi presidenti nädal pärast kokkulepete kriisi.

Parem seitse päeva häbi kui viis aastat häbi.
Mina ei suuda alla kirjutada sellisele otsusele, mis on meid viinud ühest läbikukkumisest teise ja nüüd viib ka kolmandasse. Kuidas me motiveerime potentsiaalseid poliitikuid valimistulemuse nimel pingutama, kui riigikogu selge sõnum on: Eesti poliitikas käib kõik ainult tagatoa suva ja meele järgi. Piinlik on.
Eile, kui alla kirjutas, ei olnud veel piinlik, aga täna juba on. Tunnen kaasa, aga aidata ei saa.

Jutus sisaldub ka väike fantaasia: üleskutse esitada Kallas Riigikogus uuesti presidendikandidaadiks. Selleks peaks oma sõnaselgelt väljendatud seisukohta muutma nii EKRE kui Kallas ise. Aga võimalik, et Ernitsa seisundi juurde kuulub ka see, et peetakse kõiki teisi endasarnaseks.

Ma ausalt öeldes üldse ei imestaks kui esmaspäeval on samasugune lõhkine küna neil ees ja hakkab jälle mingi Kaljuranna haip pihta. Minu jaoks muutus Kaljurand vastikuks hetkest mil ta hakkas kaagutama et tema olevat sõltumatu kandidaat ja Reformi erakonnaga ei olevat tal mingit pistmist. Valetab ja ise usub ka veel oma valet. Ime et ta niigipalju hääli veel sai.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Martin Herem kirjutas: No kuskil peab see piir olema ...
Ole hea Manurhin ja ütle, kas keegi peab oma lapsi ülal pidama invaliidsuspensionist? Kui ei, siis milleks sa seda juttu üldse ajad?
Palun too siia (pigem endale) meie toetuste numbrid. Näita, kuidas pagulane saab suurema toetuse, kui kodanik.
Aga palun!
http://ekspress.delfi.ee/kuum/lisatud-k ... d=64074299
Õnneks lõppes see juhtum siiski hästi. Aga seda mitte tänu riigile või kohalikule "omaviletsusele", vaid tänu headele inimestele. Huvitav, mille eest küll need riigieelarvest palgasaajad, kelle tööks selliste olukordade lahendamine peaks nagu olema, meie maksuraha omale taskusse pistavad?
http://ekspress.delfi.ee/kuum/vaene-uks ... d=64109055

Seadus võimaldaks neljaliikmelisel põgenikeperel kulutada korterile üle 2000 euro riigi raha kuus:
http://ekspress.delfi.ee/kuum/riik-luba ... d=72793703

Eesti kodanike töövõimetuspensionite (jm. abirahade) kohta uuri infot siit: http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/to ... pension-2/
Üks minu kauge sugulane saab praegu natuke üle 160€ kuus ja peab ka hakkama saama. Pensionärist ema abiga kuidagi saab ka. Kui ühel hetkel üksi peaks jääma, oleks tänaval. Kõrvalise abita kodust välja ei saa, töövõimetust 40%. Samas tean teist, kel töövõimetust 80%, mees tugev kui härg ja käib tööl.

Ja nüüd kohustuslik vaatamine neile, kes leiavad, et Eesti vaesed, pensionärid ja invaliidid elavad nii jube hästi, et jääb küllalt raha üle muidusööja-murjanitele jagamiseks. Filmi eestikeelne versioon on vahepeal vaikselt netist maha võetud, soomekeelsete subtiitritega (siiski suures osas eestikeelne) on alles:
https://www.youtube.com/watch?v=Mdu-vh6eMgs
Ühtlasi tasub mõelda, MIKS see Narvas burkse müüv tädi ütleb: emake Venemaa meid toidab. On ta tõesti paadunud putinoid või on asi siiski milleski muus?

Huvitav, miks Siiri Sisaskit presidendikandidaadiks ei pakutud? Minu arvates samamoodi tubli naine nagu Kersti Kaljulaidki, ainult et kohaliku eluga oluliselt rohkem kursis.
Kriku kirjutas:Ja kui palju on neid kodanikke, kes ainult toetustest elama ja lapsi kasvatama peavad?
Jään vastuse võlgu. Aga küsi järele:
http://www.stat.ee/kontaktandmed
Kui ilusasti ja viisakalt küsid, ehk nad ütlevad. Ole hea, anna, palun, siis kaasfoorumlastelegi teada!
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Manurhin kirjutas:
Kriku kirjutas:Ja kui palju on neid kodanikke, kes ainult toetustest elama ja lapsi kasvatama peavad?
Jään vastuse võlgu. Aga küsi järele:
http://www.stat.ee/kontaktandmed
Kui ilusasti ja viisakalt küsid, ehk nad ütlevad. Ole hea, anna, palun, siis kaasfoorumlastelegi teada!
Võlg on võõra oma. Kui sa midagi asjast ei tea, siis ära kirjuta. Sinu kaasfoorumlased ei pea hakkama ametkondade uksi kulutama sinu ajuvabade teooriate tõestamiseks.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Nohnii, Krix - taas käes on esmaspäev
Ja sellevõrra selgemalt silm seletab ja näeb
Kuid mida õigeks pidada või kellest käiski jutt
Kas pildilt plikat otsida või õigem hoopis kutt
Su käes on võtmed - ava värav
Las alguse saab nädal särav

jne
maksipoiss kirjutas: Juba :!: :?: :D
Paar päeva on vist vahelt ära jaanud... :) Igatahes olen hetkel tööl ja pole aega pikalt seletada - homme sama lauluga jälle! 8)
Viimati muutis Svejk, 02 Okt, 2016 9:25, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas maksipoiss »

Svejk kirjutas:Nohnii, Krix - taas käes on esmaspäev
jne
Juba :!: :?: :D
chac
Liige
Postitusi: 475
Liitunud: 19 Mär, 2014 12:31
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas chac »

PaganHorde kirjutas:Ma ausalt öeldes üldse ei imestaks kui esmaspäeval on samasugune lõhkine küna neil ees ja hakkab jälle mingi Kaljuranna haip pihta. Minu jaoks muutus Kaljurand vastikuks hetkest mil ta hakkas kaagutama et tema olevat sõltumatu kandidaat ja Reformi erakonnaga ei olevat tal mingit pistmist. Valetab ja ise usub ka veel oma valet. Ime et ta niigipalju hääli veel sai.
kuskilt jäi silma päris tabav hüüdnimi - "Vastlakukkel" :)
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist