Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Vabaerakond saigi alguse IRL-i rusudest lahkujaist. Ega ma ka ei tea juba tükk aega, miks ma peaks IRL-i poolt hääletama, kui kõik inimesed, kelle pärast ma seda tegin, on kas sealt või siis üldse aktiivsest poliitikast lahkunud.

Seeder on muidu tore mees, aga täiesti sarmivaba.
zoho
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Apr, 2017 15:39

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas zoho »

Üheksakümnendad kus rahvusromantiliste lugulauludega ullikeste hääli võimalik püüda oli on arvatavasti igaveseks ühele poole saanud. Need, kes tahavad paremini elada ei ole enam nõus kellegi eestvedamisel parema homse nimel kartulikoori sööma ja aastaid kannatama vaid seavad oma elu sisse kusagil mujal, seega selline kontingent on valdavalt kas lahkunud või lahkumas...

IRL räägib midagi avatud rahvuslusest, ma saan aru, et klassikalise rahvusluse ega konservatismiga pole sellel seltskonnal suuremat seost? Siis on seal omakorda need, kes püüavad järgida mingeid põhimõtteid, ideoloogist suunda ja teisalt jälle need, kes seavad esikohale enda isikliku heaolu.

Vabaerakond teisalt räägib meile eesotsas Talvikuga midagi vabast konservatismist, sarnaselt IRLiga ei tohiks ka sellel olla klassikalise rahvusluse ega konservatismiga suuremat seost... Seega on sarnaselt IRLi avatud rahvuslusega tegu mingi liberaalse konservatismi või neokonservatismi laadse moodustisega?

EKRE jällegi esindab mitmete Euroopa paremäärmuslike erakondadega sarnast populistlikku mittekonstruktiivset rahvuslust.

Mina vähemalt tänase päeva seisuga meie poliitmaastikult ühtegi eestimeelset klassikalist rahvuslik konservatiivset erakonda leida ei suuda...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Jah, on hägustunud. Siin kirjutatakse ka, kuidas suurim osa elektoraadist on konservatiivid (või kristlikud demokraadid ilma kristluseta), aga neid normaalselt esindavat erakonda pole: http://arvamus.postimees.ee/4085265/mih ... servatiive

LISATUD: üldine arutelu konservativismi kui ideoloogia üle eemaldatud.
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas eloscuro »

zoho kirjutas:avatud rahvuslus
Avatud rahvuslus - see on tädi Loone tõdemas, et sotsialism ei tööta, aga piirid võiks ikka lahti olla.
Bush II kuulutas kunagi, et "Family values (asesõna konservatiivse ideoloogia kohta) don't stop at the border", jäi oma luulusid uskuma, et piiriületajad hakkavad vabariiklaste poolt hääletama. Nüüd loetakse päevi, millal demograafia igaveseks siniste võidu kindlustab. Tsahkna jaurab sarnast juttu "Eesti suur eesmärk olgu kaks miljonit eesti keelt kõnelevat inimest".

Summa sumarum: IRL on sarvedega konservatiividel põhinev erakond - mida varem oma lõpu leiab seda parem meie riigile.
zoho
Liige
Postitusi: 123
Liitunud: 27 Apr, 2017 15:39

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas zoho »

Roman Ubakivi versioon "avatud rahvuslusest" ...
Täpselt nagu bolshevike „tõelise demokraatia" sisuks oli totalitarism, nii on ka Laari & Kelami leiutatud termini „avatud rahvuslus" sisuks antirahvuslus.
Tunne Kelami ja Mart Laari üllitatud „Avatud rahvusluse" järgi on eestlastele edu pandiks valmisolek oma arhailise eesti identiteedi asendamiseks globaalsega ning seda võimalikult kiiresti ja täielikult.
Mulle isiklikult tundub, et nii IRL kui ka Vabaerakond üritavad teineteise võidu eesti rahvale "avatud rahvusluse" ja "vaba konservatismi" sildi all maha müüa ühte ja seda sama asja, USA neokonservatismi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Mina saan sellest nii aru, et vastandutakse fašismile, natsismile ja muudele šovinistlikele ideoloogiatele, mis oma rahvuse kõigist kõige paremaks kuulutasid (ja soodsatel asjaoludel siis ka sobivaks maailma valitsema). Kui tõmmata paralleel üksikisiku tasandiga, siis enesest lugupidamine on võimalik ka ilma ennast kõige kõvemaks, targemaks ja tublimaks pidamata.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2083
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas krizz »

Kriku kirjutas:Mina saan sellest nii aru, et vastandutakse fašismile, natsismile ja muudele šovinistlikele ideoloogiatele, mis oma rahvuse kõigist kõige paremaks kuulutasid (ja soodsatel asjaoludel siis ka sobivaks maailma valitsema). Kui tõmmata paralleel üksikisiku tasandiga, siis enesest lugupidamine on võimalik ka ilma ennast kõige kõvemaks, targemaks ja tublimaks pidamata.
See on neist muidugi väga ilus ja altruistlik. Ainuke häda on see, et fašismi, natsismi ja muid šovinistlikke ideoloogiaid poliitiliste parteide tasandil (lähtume ju nende põhikirjadest siinjuures!) ei ole olemas. Seega võideldakse enda peas ja meedias kunstlikult loodud tontidega. Omakasu huvides muidugi sildistatakse ja halvustatakse teisi, aga sellel pole reaalsusega midagi pistmist. Fašistiks, natsiks, rassistiks jms. tembeldamist kardetakse, sest siis muutud paariaks. See on teadlik võte, kuidas endale ebameeldivad inimesed ja liikumised elimineerida. Vaat just seda teisitimõtlejate sildistamist ja halvustamist nimetaksin ma küll juba fašismiks - antifašistlikuks fašismiks.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36558
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Mitte ei võidelda nendega, vaid üritatakse neist eristuda.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

krizz kirjutas: Omakasu huvides muidugi sildistatakse ja halvustatakse teisi, aga sellel pole reaalsusega midagi pistmist.
Puhas poliittehnoloogia. Mõjub nii hästi, sest karjast välja heitmine on inimlooma sügavaim ja ürgseim hirm. Väljaspool hõimu üksikisik hukkub. Seda olukorda tuleb iga hinna eest vältida. Seetõttu ongi kõik isemõtlejad, lindpriid ja dissidendid nii imetletud - kuidas nad küll julgevad.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1605
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Smith »

http://m.postimees.ee/section/2861/4117045

Kas mulle ainult tundub või KE üritab
käepikenduse abil ERRist Tallinna TVd teha, kus
Veidemann tihe külaline on ?

Mulle küll meeldib kuidas AK ankrud poliitikuid
nurka ajavad ja ümmarguste vastustega ei lepi.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas ants431 »

krizz kirjutas:
........................................................
Vaat just seda teisitimõtlejate sildistamist ja halvustamist nimetaksin ma küll juba fašismiks - antifašistlikuks fašismiks.
Tuleks pöörata tähele panu , et millist teisitimõtlemist ei sallita ja millist sallitakse.
Röövlid, vargad, pätid on ju ka ainult teisiti mõtlejad. Soovivad täielikku vabadust, sellist kus poleks politseid, kohust. Kas peaks neid sallima?
Teine äärmus oli näiteks kui "tarkade" poolt kirjutati ette kui pikk peab olema naiste seelik ja kui laiad tohivad olla meeste püksisääred. Stalini ajast meenub näiteks, et kõik kes mängivad saksofoni on kahtlased tüübid.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Riigihalduse minister sm. Korb arvab, et Eesti ei peaks kuuluma NATO-sse: http://www.postimees.ee/4122979/ministe ... ma-natosse
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas eloscuro »

Üllatab see kedagi Keskerakonna ministri puhul?
Kehitan õlgu selle (mitte)uudise peale. Oleks Kaljulaid või omal ajal Rõivas midagi sellist öelnud, siis küll tekiks alateadlik soov metsa minna. Aga Keskerakonna venelasest minister? Isegi eestisõbralikult öeldud tema kohta :D
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7204
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Mulle tundub,et Kesikud kasutavad kohalike valimiste eel sama Vene kaarti nagu tegi ka Savikas.Ratas pole selles suhtes mingi erand,see Korbi lause oli eelkõige mõeldud venelaste kõrvadele,kes kohalikel valimistel saavad suuremas hulgas kaasa hääletada.
Ja olen kindel,et Sputniku abil resoneerib see kindlasti nii Lasnamäe,kui ka Kirde-Eesti kohalike valimiste kesikute valijate südames.
Ja Ratas,kui ta Korbi ei lähe välja vahetama,oli sellest kindlasti teadlik.
Korb peaks olema ka Savika-Janakese grupi liige ning võimalik,et saab otse korraldusi sealt.Otsekorraldused sealt aga tulevad Kremli käsulaudade aluselt.
Igatahes väga sitt reklaam enne NATO tippkohtumist,kuigi ma ei ole eriline EKRE fänn,seekord olen Madissoniga nõus selles,mida ta oma avalduses kirjutas.
Ja veel,Isamaliidu selgrootus selles asjas kiirendab viimase hukku,ainuke võimalus Titanicut välistada oleks nõue Korb valitsuset välja visata ja selle mittetegemisel lahkuda valitsusest.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

kaugeltuuriv kirjutas:Mulle tundub,et Kesikud kasutavad kohalike valimiste eel sama Vene kaarti nagu tegi ka Savikas.
Ratas tunnistas ju et käib tihti Savika juures. Küllap vana paps annab poisile juhiseid kuidas tuleb käituda.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist