Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:
Kriku kirjutas:Sellega ma ei ole nüüd ka nõus, et kui verbaalne provokaator pikali tõmmatakse ja teda jalaga lüüakse, siis on nii möliseja kui lööja ühed mustad mõlemad. Võrdlus Interrindega on muidugi üle võlli.
No vaadates videosid käitus rahvas provokaatoriga ikka väga leebelt.
Jajah, kui kipub mölisema, anname molli. Palju õnne. Mul isiklikult on konservatiivsusest teistsugune arusaam.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mulle meenutas selline europriduuroki võõral peol lõugamine väga ühte ca aastatagust ETV riigikaitseteemalist arutelu-saadet, mille lõpus kommunistlik fanaatik õudekki lihtsalt "kaaperdas" mikrofoni ja saatejuhti üle karjudes röökis oma sõnumi eetrisse :lol:

Tollest saatest on siin foorumis ka piisavalt kirjutatud.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:Sellega ma ei ole nüüd ka nõus, et kui verbaalne provokaator pikali tõmmatakse ja teda jalaga lüüakse, siis on nii möliseja kui lööja ühed mustad mõlemad. Võrdlus Interrindega on muidugi üle võlli.

Löömine muidugi ei ole aktsepteeritav ja on kindlasti suurem süü, aga - olgem ausad - sotside (keda oli platsil ootamatult palju) soov ju oli, et midagi sellist juhtuks. Kusjuures asja läksid korraldama europarlamendi ja meie parlamendi saadikud, ministrid jt, kes peaks nagu omama mingit vastutustunnet, kuid praeguses olukorras ei valinud ka nemad vahendeid. Nad teadsid suurepäraselt, et platsil on hulk üleskeeratud ühelambilisi.
Mis siis järgmiseks? Kas oleks jube lahe minna 9. mail KV kalmistule seletama okupatsioonist ja kuritegudest, mida N armee võitude tõttu ja nende käigus Eestis korda saadeti? Võiks kindlasti peksa ka saada.
Viimati muutis Martin Peeter, 27 Nov, 2018 10:46, muudetud 1 kord kokku.
Dona nobis pacem!
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:
Kriku kirjutas:Sellega ma ei ole nüüd ka nõus, et kui verbaalne provokaator pikali tõmmatakse ja teda jalaga lüüakse, siis on nii möliseja kui lööja ühed mustad mõlemad. Võrdlus Interrindega on muidugi üle võlli.
No vaadates videosid käitus rahvas provokaatoriga ikka väga leebelt.
Jajah, kui kipub mölisema, anname molli. Palju õnne. Mul isiklikult on konservatiivsusest teistsugune arusaam.
Vaata videot kriitilise pilguga. Molli ei antud. Keegi tõmbas päikeseprillid eest ja kapuutsi peast. Keegi pani jala ette ja lükkas natuke. Hiljem tõsteti püsti tagasi, isegi jalahoobi väärilist jalahoopi ei õnnestunud tuvastada. Mitte et ma ka sellist käitumist heaks kiidaks aga ise ta sinna ronis.
Mida siis tulevikus peaks tegema? Miitingule kaasama kappidest turvamehed kes võimaliku provokaatori juba eelnevalt elimineerivad? Või laskma idioodil (ma varem pidasin Indrekust väga lugu, kuigi ei ole teda valinud) süüdimatult märatseda?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:isegi jalahoobi väärilist jalahoopi ei õnnestunud tuvastada
Kaks korda saab ülemises lühemas videos jalaga tagumikku: 0:25 ja 0:28. https://poliitika.postimees.ee/6462211/ ... k-tarandit
Martin Peeter kirjutas:Kas oleks jube lahe minna 9. mail KV kalmistule seletama okupatsioonist ja kuritegudest, mida N armee võitude tõttu ja nende käigus Eestis korda saadeti? Võiks kindlasti peksa ka saada.
Böhm kunagi Tõnismäel sai: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=15168427

Oletatavasti umbes samal tasemel sündmused.
nmsi
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 08 Sept, 2014 12:14
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nmsi »

Dr.Sci kirjutas:Mida siis tulevikus peaks tegema? Miitingule kaasama kappidest turvamehed kes võimaliku provokaatori juba eelnevalt elimineerivad? Või laskma idioodil (ma varem pidasin Indrekust väga lugu, kuigi ei ole teda valinud) süüdimatult märatseda?
Jah, kaasama turvamehi. Laskma turvameestel või politseil provokaatori eemaldada. Provokaator oli Tarand, see ei tähenda et rahvas võib talle kallale tungida.
https://www.riigiteataja.ee/akt/113032014113?leiaKehtiv kirjutas: (3) Koosoleku korraldaja on kohustatud:
1) tagama koosoleku rahumeelse pidamise ja koosolekust osavõtjate ohutuse;
2) tagama, et koosoleku pidamisel kasutatavad esemed ei ohusta koosolekul mitteosalevaid isikuid, vara või keskkonda;
3) lõpetama viivitamata koosoleku, kui koosolekuga tekitatakse oluline või kõrgendatud vahetu oht või ilmnevad käesoleva seaduse §-s 62 nimetatud asjaolud;
4) olema käesoleva seaduse § 68 lõike 2 punktis 5 või 6 nimetatud sidevahendi abil kättesaadav koosolekuteate esitamisest kuni ühe päeva möödumiseni koosoleku lõppemisest;
5) täitma politsei või muu pädeva korrakaitseorgani antud korraldusi korra tagamiseks koosolekul;
[RT I, 13.03.2014, 4 - jõust. 01.07.2014]
6) tagama koosoleku pidamise kohast käesoleva seaduse § 68 lõike 2 punktis 9 nimetatud konstruktsioonide eemaldamise mõistliku aja jooksul pärast koosoleku lõppemist ja
[RT I, 13.03.2014, 4 - jõust. 01.07.2014]
7) tagama pärast avaliku koosoleku lõppemist selle pidamise kohas koosoleku tõttu tekkinud jäätmete koristamise.
[RT I, 13.03.2014, 4 - jõust. 01.07.2014]

(4) Koosoleku korraldaja võib kohustada koosolekul jämedalt korda rikkuvat isikut koosolekult lahkuma.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Üks mälupildike eilsest "vaesest kannatanust" siis..

1997.a suvi.
KV Lahingukooli miski järjekordne VIP-reservohvede kursus rügab õppeplaani kohaselt NURSI baasis.
Toimub linnavõitluse õpe, mille käigus kindlustatakse baasi hoonestut, ehitatakse uusi KP-punkreid ja TT-laskekohti, rajatakse läbipääse, kaevatakse ühenduskäike ning paigaldatakse erinevaid tõkkeid.
Tegevust juhendav külalislektor paneb tähele, et kui valdavalt keskealine õppurkoosseis on igati hingega asja juures, siis üks mees paneb konkreetselt slangi - labidat ei haara, kivi ei tõsta, kindlustustöödes samahea kui osalegi aga möliseb ja targutab sealjuures vahetpidamatult.
Külalislektor on suhtkoht intelligentne ja kogenud ohvitser, kes on leidnud selle õppurkoosseisuga päris hea kontakti ning pöörab nüüd rohkem tähelepanu üldisest seltskonnast irdunud VIPlasele.
Külalislektor kuulab tema mulinat, üritab aru saada, mis on selle sõnum ja mõte ning eelkõige - miks õppur täiega slanguitab.
Kuna aga vennikese lõputus lobinas mõtet leida ei ole võimalik - ka jäävad arusaamatuks tema grupitegevuses mitteolemise põhjused, otsustab külalislektor, et hälvik ongi lihtsalt ülejoond (ja tema peale rohkem aega raisata ei ole mõtet) ning keskendub taas grupi juhendamisele.
Grupi õppeülesanne saab päeva lõpuks edukalt täidetud - VIPlased mõistavad(-ühe erandiga), et linnavõitlus ei ole "teibaga sisse // köiega välja äksjön" vaid raske ja sihipärane töö kaitstava hoonestu plaanipärase kindlustamise alal.

Lihtsalt niisama :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

Loomulikult käisid sotsid seal provotseerimas aga kui selline väike provokatsioon juba enesevalitsust kaotama ajab siis kuidas riigitüüri hoida saaks? Seal võib ette tulla palju tõsisemaid provokatsioone. Oleks võinud lasta sotsil räusata seal ja ennast lolliks teha, (Samaaegselt kutsuda turva ja ta minema saata) nüüd aga neelati konks alla ja jäädi ise aga ise otse videokaamera silme all labaseks räusklejaks. Ei sümpatiseeri ei sotside provokatiivne räuskamine ega ka need agressiivsed vanainimesed seal.


Igatahes läks nagu arvasin, reform vangerdas hullupööra (Selles on nad väga osavad), ja püüdis sogasest veest rohkem kalu püüda. Ja lõppeks toetas lepet riigikogus sellele ise avalikult häält andmata.
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas PaganHorde »

toomas tyrk kirjutas:
Ja ma olen nagu juba korduvalt viidanud, et see raamistik ei ole dokument omaette, vaid järjekordne paber ühes protsessis. Mis käivitus 2016. aastal kui välisminister oli Ligi ja president Ilves. Ja juba siis otsustati, et Eesti osaleb selles protsessis.

Veel selle aasta kevadel oli Isamaa jaoks täiesti OK, et Eesti ühineb ka ränderaamistikuga.

Ja nüüd sügisel äkki enam ei olnud OK.

Mis juhtus vahepeal? Kas raamistiku tekst muutus? Või muutusid teatud sisepoliitilised olud?
Niipalju kui mina Eesti keelt nõkkan (Olen küll vaid sünnist saati õppinud) - on sõnad "osaleb" ja "ühineb" ikkagi täiesti erineva tähendusega. Osaleda võime me kõikvõimalikes aruteludes, aga kas me ka osalemisel loodud lepinguga ühinema peaks (eriti kui tulemus suuremate poiste mõjuvõimu näol on meile pigem kahjuliku väärtusega) on omaette küsimus.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

nmsi kirjutas:Jah, kaasama turvamehi. Laskma turvameestel või politseil provokaatori eemaldada.
Oli ju vähemalt üks K-Securitase turva, kes lihtsalt ei jõudnud kohale piisavalt kiiresti. Samas sündmuse eskaleerumisest ja hetkest, kui noorem Helme turvasid kutsus, kuni turva kohalejõudmiseni läks loetud sekundeid. Tarand käitus ise selgelt agressiivselt, põhimõtteliselt tõstis noorema Helme mikrist välja (ho-ho-ho karjudes) ja seejärel alguses suht pehmetele katsetele mikrit ta käest eemaldada (mitte noorem Helme, kes turvasid kutsus ja eemaldus, vaid ilmselt ürituse korraldav personal) reageeris Tarand kätega vehkimise ja "teravate" liigutustega. Sellise nahaalse rünnakuga õnnestub igasugune juba varemalt emotsioonidest kantud üritus vägivaldseks keerata. Eriti siis, kui lüüakse nö. allapoole vööd ja säärast provokatsiooni ei oodata. Ilmelt ka Turvad ei oodanud ja seetõttu ei osanud adekvaatselt reageerida. Mina seal kohal ei olnud, ja üldpilti ei näinud, kas mass hakkas Sotside saadikuid niisama sõimama, või käis seal mingi eelmäng. Samuti ma ei tea, kuivõrd võib moraalselt vabandada Tarandi käitumist sellega, mis eelnevalt toimus. Aga kui võrrelda, siis võrrelda võrreldavaid. Ma olen pagana kindel, et sotside põhjakihist leidub samasuguseid tatipritse, nagu need, kes Sotside saadikuid sõimasid. Aga selliseid rahvasaadikud, kes oponentide korraldatud koosolekul korraldajate loata esinema ronivad ja vägivalda tarvitades seda üritust kaaperdada üritavad ma Eestis väga ei mäleta. Ja kui kõrvutada Tarandit ja nooremat Helmet, siis saab viimane tolle sündmuse valguses minult iga kell plussi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Paar parajaid sai kokku...üks oli piisavalt loll sedasorti publiku ees püünele pressima ja teine seltskond piisavalt madalalaubaline käte-jalgadega kõnelema. Täpselt võrdsed.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Sm. Tarand sai päeva lõpuks veel ühe tohlaka, seekord moraalse. Läks teine TV3 uudistesaatesse oma häda kurtma ja krokodillipisaraid valama ja siin on vaatajaküsitluse tulemused.

Indrek Tarandi räige valetamine sai vastuse TV3 vaatajaküsimuse kaudu, kus enamik vastajatest toetas konfliktis EKRE-t.

Küsimusele “Kas toetate meeleavaldusel tekkinud konfliktis A) Indrek Tarandit; B) EKRE-t?” andis 78% inimestest toetuse EKRE-le ja vaid 22% toetas patoloogilist valetajat Tarandit. Seda hoolimata näkku valetamisest ja räigest sõnakasutusest – eneseimetleja nimetas EKRE toetajaid “loomastunud massiks”.

Loomastunud vasakliberaal vaatas tegelikult vastu tele-ekraanilt. Isegi saatejuhi ilmest võis hoomata, et ega ta valetajat eriti ei uskunud, sest ta küsis lõpuks üle, ega Tarand ikkagi ise provotseerinud.

Internetis on liikvel palju otse sündmuskohal tehtud videosid ja ilmselt on juba enamik tõde teada soovijatest näinud Tarandit ülbitsemas. Selle mehe poliitikukarjääri lõpuks võib pidada 26. novembrit 2018, mil üks veiderdav kloun otsustas rahvale näkku irvitades absurditeatrit

Kui rumal peab olema, et enne valimisi end niimoodi täis teha?
Nagi juba mainitud on sündmuse kohta videojäädvustusi piisavalt, nii ametlike uudiste omi kui ka inimeste salvestatuid sotsmeediates. Selle tõttu saab igaüks ise otsustada kas nii käitub adekvaatne inimene. Minu arvamus on jätkuvalt selline, et tüüp kas:
a)oli purjus
b)oli laksu all
c)on oma ajud nii ära joonud, et ongi selline
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kurjam kirjutas:Sm. Tarand sai päeva lõpuks veel ühe tohlaka, seekord moraalse. Läks teine TV3 uudistesaatesse oma häda kurtma ja krokodillipisaraid valama ja siin on vaatajaküsitluse tulemused.
..see oma klanni hälvik pani tol õhtul siis ringi nagu duracellijänku - mina nägin teda TV3 uudistesaatega enamvähem samal ajal olnud ETV Ringvaate-saates - kus õnnetuke kinniseotud labakäega kaastunnet lunis :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Martin Peeter kirjutas:Oi krokodillipisaraid...

https://www.err.ee/880120/tarand-praegu ... d-jargnema
Tarand: praegusele verbaalsele keskkonnale pidi paratamatult vägivald järgnema
Kui verbaalne keskkond, debatt ja poliitiline kultuur meelega vulgaliseeritakse ja viiakse vägivaldseks, siis sellele paratamatult järgneb vägivald, ütles eurosaadik Indrek Tarand
Pilt


Kui tola ei ole naljakas, siis ta ongi loll
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist