Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Ma vaatan, et valimiskompassid aitavad mul avastada oma sisemist EKRE-valijat. Nagu psühhoterapeudid soovitavad avastada enda sisemine laps või kunstnik Billeneeve kunagi rääkis saates "Õhtusöök viiele" oma sisemise kana tapmisest. Esoteeriline värk. :)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Tegin pulli ja tulistasin "neutraalset" kogu testi.... 8)
Sedasi toimides on võimalik "elurikkuritega" samastuda koguni 82% ulatuses... :D
Siis tulid kesikud ja sotsid.

Aga jah mis puutub tegelikke valikud, siis - ilma utreerimata, aga siiski seisukohti võttes olid kolm erakonda võrdselt 78% ! :)
Isamaa, rehv ja vabakad.

Oma "sisemisi sotse" või "sisemisi kahesajakaid" ma siiski leida ei suutnud - nii nagu tegelikus elus ühtedesse suhtun äärmise umbusu ja teise äärmise jälestusega,
nii ka kompassid seda korduvalt kinnitavad kõige päramisse jättes... 8)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Troll kirjutas:Minul on ikka stabiilselt EKRE esimene (85%), Isamaa teine (80%) ja sotsdemmid viimased. Samas ma eriti ei tahaks EKRE poolt hääletada, kuna ei kujuta neid võimuerakonnana ette (peale mõne tuntud nime on ülejäänud tundmatu mass), lisaks on nii nende mahandus- kui ka sõjandusvaldkonna ettepanekud väga...eee...imelikud. Olen korduvalt öelnud, et võimulesaamiseks ei piisa paari ühiskondliku valupunkti (immigratsioon, kooseluseadus jne) ekspluateerimisest. Isamaa ... no ei tea, selline ei liha ega kala valik. Sügisel tõstsid nad end üheainsa rahvale olulise teema (migratsioon) tulipunkti viimisega valimiskünnisest üle, aga jätsid ka selle poolikuks, oleksid vabalt võinud asja printsipiaalseks ajada ning valitsuse lõhki lüüa. Praegu jäid nad minu silmis ikka oportunistideks/kaasajooksjateks.
Seega on minul hoolimata Martin Peetri väitest valimistel rasked valikud, ei teagi veel, mida teen.
Sul on ju vähemalt kaks erakonda, mille vahel valida. Eriti õnnelik inimene! Paha oleks siis, kui ükski erakond Su väärtustele vastavaid lubadusi ei annaks, ideaalset valikut ei saa kunagi olema. Loomulikult tuleb vaadata lisaks lubadusele ka selle tõenäosust, et see ellu viiakse. Aga isegi kui see väga tõenäoline pole, siis on vähemalt minu jaoks oluline ka oma valikuga näidata, mida ma tahan. Poliitmaastikul tekib suure tõenäosusega ka mõnel teisel tahtmine su hääl järgmine kord endale saada.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Manurhin »

Minul kõigis kompassides esimene EKRE, teine Isamaa, viimasena Jesti Dvesti ja SDE. Ülejäänu modru varieeruvas järjestuses vahepeal.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Peeter kirjutas:Nõus. Kaalud parandavad asja.

Olen seisukohal, et parim. Samas kõige kehvem on Delfi oma, mis ei mõõda eriti maailmavaadet, vaid keskendub valimisprogrammide olulisematele lubadustele. Eks igal erakonnal ole teatud populistlikumaid lubadusi ja nende võimendajana andis mulle täiesti eklektilise tulemuse. PM jälle toob tugevamalt sisse maailmavaate..
Sama siin - ERRi puhul kordas mul Postimehe kalkulaatori tulemust: EKRE/Isamaa koos kaks esimest, rohelised ja sotsid kaks kindlat viimast.. kusjuures ERRi kalkulaator jätab selgelt põhjalikuma-viimistletuma (muidugi ka usaldatavama) mulje.

Samas too telhvi ajukääbikute oma andis minu puhul niilollaka tulemuse, et mai julgenud siin sellest isegi rääkida :shock: :mrgreen:

Ja tegelt ongi mul (valiku)probleem - minu ringkonnas kandideerivad koos Martin HELME ja Urmas REINSALU.....
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 02 Veebr, 2019 16:27, muudetud 2 korda kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36581
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Avastasid oma sisemise elundirikkuse erakonna valija?
Borja kirjutas:Ja tegelt ongi mul (valiku)probleem - minu ringkonnas kandideerivad koos Martin HELME ja Urmas REINSALU.....
Kui sa tahad, et mõlemad saaks, siis hääleta selle poolt, kellel on tõenäoliselt väiksem toetus.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Borja kirjutas:Samas too telhvi ajukääbikute oma andis minu puhul niilollaka tulemuse, et mai julgenud siin sellest isegi rääkida :shock: :mrgreen:
Ma olen alati arvanud, et kareda koore all on akf Borjal õrn hing ja täitsa võib juhtuda, et isegi sotsiaaldemokraat peidus.
Ja tegelt ongi mul (valiku)probleem - minu ringkonnas kandideerivad koos Martin HELME ja Urmas REINSALU.....
See ju hullem kui Sophie valik... Tunnen kaasa. :(
https://www.apollo.ee/sophie-valik.html
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ei ole siin vaja (sotsidega) ullu panna - telhvi kalkulaatori järel üllatas mind sümpa kajakallas oma sulni häälega :P ja kesikud tulid kohe tema järel :shock:

Puudutavalt eesseisvad rasskeid (valimiste-)valikuid - pole hullu. Course of Action on juba eelmistest valimistest olemas - pool mu sugukonda hääletab EKRE ja teine pool Isamaa poolt. Lihtsalt paneb(ki) munad kahte korvi :twisted:

Et kurb on siis, kui polegi kellegi poolt hääletada - mul on aga tubli raffast(-kellele hääli orgunnida) kohe küll 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

Kuigi mul hääletusõigust pole:

ERR kompass:
Vabaerakond 69%
EKRE 68%
Isamaa 67%
KE 63%
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Nojah, kõik 3 kompassi on andnud esimese kahe osas sama tulemuse, ERR oma siis siin:
Manused
kompass2019.PNG
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas vanahalb »

Mul soovitas ERR valimiskompass Vabaerakonna valida. So und so... Õigemini joonistus kolm selget gruppi - Vabeerakond 71- Isamaa 70 ja EKRE 69. Siis tuli 60-64 punkti tasemel hulk halli keskpärasust - kesikud, oravabande, kanepinuusutajad ja veel keegi. Viimane grupp olid võrdselt 53 punktiga sotsid ning Gruz200.
Seevastu Postimehe valimiskompass käskis valida konkreetselt ühe EKRE mehe ning võimalike alternatiividena veel mõne EKRE-st või ühe Rohelise. Valida ei tohiks gruppi teisi EKRE-lasi ning hulka Rohelisi :scratch: Kas Postimehel siis peale EKRE ja Roheliste kedagi nimekirjas polegi?

Ei, ma olen neist kompasse koostavatest sots-tibi-bakadest kindlasti targem ja teen nii nagu ise õigeks pean :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36581
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Ma oletan, et üksikkandidaatide soovitamiseks pisteti neile kõigile alguses seesama ankeet ette...?
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas vanahalb »

Postimehe valimiskompassis oli minu arvutis küll niimoodi, et vastama hakkamiseks tuli kõigepealt määrata valimisringkond kus hääletada. Siis mingi suurusjärku 20 küsimust ja vastuseks tulid konkreetsed üksikkandidaadid kus mul oli valida vaid EKRE ja Roheliste seast.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Runkel »

Akf Dr Sci-lt tugev tulemus, sa võisid 92%-ga isegi vanale Helmele pähe teha :).

Kui klõpsata tulemustes erakonna peale, siis näeb, milles lahknevus ja kokkulangevus oli. Ise üllatusin kergelt, et EKRE ei oma kindlat seisukohta Venemaale sanktsioonide karmistamise osas. Oli "neutraalne". Ei hakanud näpuga programmis rida otsima, kuid iseenesest ei tähenda see ka sanktsioonide vastu olemist.
ERRi valijakompass tundub kõige etem olema. PMi oma on ka tublisti täienenud - poliitikud on ankeete järjest enam täitnud võrreldes algusega. Toredad mänguasjad.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Runkel kirjutas:Akf Dr Sci-lt tugev tulemus, sa võisid 92%-ga isegi vanale Helmele pähe teha :).......
Tõenäoliselt teeb ka tõsiusklik kristlane Paavstile usu tugevuses ära.
Aga kui juhtub IME ja EKRE pääseb valitsusse - või mis veel ebatõenäolisem - paneb selle paika ja selle käigus taganeb oma põhimõtetest siis minu pahameel saab olema mõõdutundetult piiritu. Mul muidugi on seda hea lubada sest siiani pole ükski minu valitud partei vastavate valimiste järgselt valitsusse pääsenud.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 35 külalist