Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

AMvA kirjutas: Mulle nii meeldis, kui Martin Helme kogu aeg rõhutas sõna "estonians", kuigi ta enda esivanemate seas on venelased ja mitte mingis kauges minevikus vaid kõigest kolm põlve tagasi :D
Sa oled väiklane. 8)

Ja kui me selle "kolmandas põlves oli keegi kuskilt midagi" järgi tõesti hakkme näpuga järge ajama, siis jääb meid eestlasi õite hõredaks siin... :)
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Vaadates ikka seda pretsedenditut hädakisa ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias ja ka otsest mõjutuskampaaniat, pooltõdesid, mida mõningate PR-kontorite ning meie üsna kallutatud meedia abil üks pool viib läbi, aga läbirääkijad mitte, siis see vahepealne seis ei näita suurt midagi. Kui nad saavad oma programme täitva lepingu ja hakkavad ka seda ellu viima, siis muutuvad ka reitingud.
Mina ei julge küll praeguses staadiumis näiteks kinnitada, et kaitsekulud ei tõuse, nagu mingist Delfi uudisest lugesid välja siinsed Reformierakonna pooldajad. Olen ka kuulnud mingite tuttavate kaudu hoopis muud, aga tõde selgub siis, kui tekst laual või vähemalt koalitsioonileppe finantsosa läbiräägitud. Praegu ei tea keegi, kui palju mingitele lubadustele raha jagub ning milline osapool seda kui palju oma lubaduste täiteks saab.
Seega saame näha. Aga meie peavoolu ajakirjanduse objektiivsuses olen ma küll tohutult pettunud. Kui jääbki sama olukord, mis USA-s, siis kolib meil ka pool rahvast sotsiaalmeediasse või mingite kummaliste kanalite taha ning võivad oma mullis tatti pritsida kui palju tahavad. See, mida CNN räägib, ei mõjuta mitte karvavõrdki Tumpi praeguseid ega potentsiaalseid pooldajaid.
Võiks ikka kuidagi rahulikumalt asju võtta ja objektiivsemat infot anda, siis säilivad ehk ka lugejad.

Toimuv meenutab mulle väga juba sekkunud Guy Verhofstadti võitlust rahvuslusega:
Verhofstadt pooldab Euroopa Ühendriike, sarnaselt Ameerika Ühendriikidega, mis tähendab suuremat keskvõimu ja rahvusriikide kaotamist. Tema väitel on Euroopa Liidu projekt mõeldud rahvusluse väljasuretamiseks, et „ravida Euroopa terveks rahvusluse katkust igaveseks ajaks”.
https://lounaeestlane.ee/hea-teada-refo ... ide-vastu/

Tema inglisekeelseid seisukohti võib tema Twitteris leida:

https://twitter.com/guyverhofstadt/stat ... andidat%2F
Viimati muutis Martin Peeter, 14 Mär, 2019 11:57, muudetud 1 kord kokku.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Sho »

AMvA kirjutas:Mulle nii meeldis, kui Martin Helme kogu aeg rõhutas sõna "estonians", kuigi ta enda esivanemate seas on venelased ja mitte mingis kauges minevikus vaid kõigest kolm põlve tagasi :D
Nujah, aga sa unustad selle, et venelased pole ju rahvus.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AMvA »

Sho kirjutas:
AMvA kirjutas:Mulle nii meeldis, kui Martin Helme kogu aeg rõhutas sõna "estonians", kuigi ta enda esivanemate seas on venelased ja mitte mingis kauges minevikus vaid kõigest kolm põlve tagasi :D
Nujah, aga sa unustad selle, et venelased pole ju rahvus.
Ahjah, õigus. Sorry.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Martin Peeter kirjutas:Vaadates ikka seda pretsedenditut hädakisa ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias ja ka otsest mõjutuskampaaniat, pooltõdesid, mida mõningate PR-kontorite ning meie üsna kallutatud meedia abil üks pool viib läbi
Kõik õige, aga minu arust pole see kuskilt otsast pretsedenditu. Kooseluseaduse ja põgeniketulva ajal võis täpselt sama näha.
Runkel
Liige
Postitusi: 2839
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Runkel »

Kriku kirjutas:
Runkel kirjutas:
Kriku kirjutas:Suurim kaotaja on ilmselgelt Keskerakond.
Protsentuaalselt suurim kaotaja on Isamaa, kes on tervelt kolmandiku kaotuses.
5,6/25 = 0,224
2,7/10 = 0,27

Isamaa ei kaotanud kolmandikku ja proportsionaalselt on kaotus küll suurem Keskerakonna omast, kuid mitte palju.
Ma võrdlen valimistulemust hetkepopulaarsusega.
***
Valimistulemus on "A & O", populaarsusuuringud on teisejärgulised. Parlament täitub esimese järgi. Aga tühised pole ka uuringud, eriti KE-le ja Isamaale. EKRE valijad on sündmuste arenguga rahul, nagu märgib PM toetudes samale uuringule. Kas Seeder ja Ratas löövad pasale? Elame-näeme. Küsitlus on tehtud eile ja üleeile kui emotsioonid üleval, kas toimub tavapärane rahunemine peale kirgede tormi või krutitakse pingeid edasi. Pigem teine variant, kuna uued, europarlamendi valimised on ukse ees.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Runkel kirjutas:Ma võrdlen valimistulemust hetkepopulaarsusega.
Jah, aga minu väide, mida sa tsiteerid ("Suurim kaotaja on ilmselgelt Keskerakond.") ei käinud selle kohta.

Minu arvates ei ole valimistulemuse ja küsitlustulemuse selline võrdlus metodoloogiliselt õige, kui on olemas valimispäevale vahetult eelnev küsitlustulemus.
Runkel
Liige
Postitusi: 2839
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Runkel »

Arusaadav. Nii sinu kui minu rehkenduste järgi on Isamaa kaotanud kõige rohkem. Selle viimase uuringu üks häda on veel ka selles, et valim oli väike - tavapärase 1000+ asemel 700+. Veaprotsent võib olla seega kõrgem, aga selle arvamusega liigun juba mulle tundmatule maale.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Kuulasin ka täna hommik neid uue toetusuuringu tulemusi... Arvestades mõnede meeleheidet ja teiste kibestumist võib osades peades küll tekkida eesmärk tüürida riik teadlikult erakorraliste valimisteni. Selle mõttes on ka see uuring selline huvitav. Tiba nagu julgustava üleskutse moodi. No nii minu subjektiivne kõtutunne. Võib-olla saaks "hääled kokku". Ref ja Sotsid võiks loota paremat tulemust. Osa kesikuid mossitab. 200 otseselt küll kaasa mängida ei saa, aga taustatuge ebatavliste meetoditega annaks kindlasti, kui oleks võimalus oma projekti päästa. No ja loomulikult kõik väljajäänud oleks õhinal nõus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Demograafia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Muteada ongi neil väliseestlastel sellepärast rerformarite jaoks alati kivi tagataskus ja EKRE kogus Soomest päris korraliku häälesaagi, sest vist ainukesena oli seadnud eesmärgiks tuua oma rahvas Eestisse tagasi.
Soomes elavate eestlaste poolt kõva toetus EKREle tuleneb mitte reformarite vihast, vaid 2 asjast
1. Soomes elavad valdavalt väheharitud, töölistasemel eestlased - keda on ka lolli populismiga võimalik edukalt lollitada. Sama selgitab, miks EKRE toetus oli kõrge Eesti ääremaadel. Sellise populismi valda kuuluvad ka arusaamad, kuidas reformarid Eesti põhja lasid.
2. Soomes mõne aja elanud eestlastel (ka sina oled üks taoline näide) on harjumus end tegelike teadmiste/hariduse tasemest sõltumata kole targaks pidada ja siin Eestis seletada, kuidas elada tuleb. Kuna EKRE retoorika on kõige kritiseerimine, siis sobitub nende platvorm ka kõiketeadjate maailma kõige paremini.

Siin elav seltskond on Soomes elavast märgatavalt haritum - see lihtsalt seletab ka, miks sotsialismile ja "õiglasele riigile" pöial allapoole keerati (RE võit ja KE/SDE kaotus). Haritud inimene saab aru lihsalt selle võimalikkuse astmest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kriku kirjutas:
Martin Peeter kirjutas:Vaadates ikka seda pretsedenditut hädakisa ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias ja ka otsest mõjutuskampaaniat, pooltõdesid, mida mõningate PR-kontorite ning meie üsna kallutatud meedia abil üks pool viib läbi
Kõik õige, aga minu arust pole see kuskilt otsast pretsedenditu. Kooseluseaduse ja põgeniketulva ajal võis täpselt sama näha.

PR-kontorite ja seotud isikute sellist aktiivsust siis ei olnud. Praegu käib ikka võimuvõitlus ka. Mõnevõrra sarnaneb asi küll Marina Kaljurannast presidendi tegemise kampaaniaga. Selle META, Poliitikaguru jt samasugused tegelased ning sisuturundajad kõik aktiivselt panemas.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Sho »

davidsoniharald kirjutas:Kui vähegi aega on, siis soovitan seda intervjuud vaadata, saate kogu aja naeru lagistada, kuidas juunior korralikult läbi võetakse. Maailma klassi tasemel intervjuu. Oleks meil mõni nii hea poliitika ajakirjanik.
Ma siis vaatasin. Kuigi mulle "õed Helmed" ja nende "natsipartei" üldsegi ei imponeeri, siis erapooletult vaadates sai Martin väga hästi hakkama.
Pigem jättis soovida ajakirjaniku attituud, mis oli just selline, nagu "õed Helmed" pidevalt hoiatavad, oma tõlgendust peale suruv.
Meie siin teame tausta, aga Helme pidi seda kogu intervjuu jooksul teadmatutele selgitama.
Ja nagu ütlesin, minu arvates sai ta sellega hästi hakkama.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Erakorralised valimised oleks võimalikud vaid siis, kui Riigikogu ei suuda peaministrikandidaati nimetada.

Kui president ja Kaja Kallas selles skeemis osaleks, siis üritaks nad eelkõige aega võita. St. PS §89 tähtajad tiksutaks lõpuni: president ootaks selle nädala lõpuni (15.03), peaministrikandidaat oma 14 päeva (29.03), seejärel nimetab president Ratta peaministri kandidaadiks 5.04 ja siis millalgi pärast seda üritataks teda Riigikogus läbi kukutada. Vahepeal käiksid intensiivsed läbirääkimised ja propaganda, täiesti ootamatult tuleksid päevavalgele mõne EKRE liikme patud jne.

Kui Ratas Riigikogus läbi kukutataks, siis oleks nagu loogiline, et tema läbikukutajad (Borja poolt nimetatud kombinatsioon Ref, SDE ja KE venekeelsed) üritavad Kaja Kallast või pigem mõnd muud reformarit uueks peaministrikandidaadiks teha. Selle alternatiiv oleks erakorralised valimised.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Avatar »

Kriku kirjutas:Kui Ratas Riigikogus läbi kukutataks, siis oleks nagu loogiline, et tema läbikukutajad (Borja poolt nimetatud kombinatsioon Ref, SDE ja KE venekeelsed) üritavad Kaja Kallast või pigem mõnd muud reformarit uueks peaministrikandidaadiks teha. Selle alternatiiv oleks erakorralised valimised.
Ja kui peaks nibin-nabin õnnestuma teha Kajast RE+SD+KE venkude häältega PM, siis kelle lõa otsas Kaja jookseb... Ja ilmselt jääks see toetus väga sinna 51 hääle piirile., mis teeks säärase valitsuse äärmiselt ebastabiilseks. Nii et kui õnnestuks KE lõhki ajada, siis tõenäoliselt ei pruugi Ref olla huvitatud säärase valitsuse juhtimisest. Seega... Aga sul head markerid - jälgime mängu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ja EKRE võidab kõigis situatsioonides - nii või teisiti :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist