Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
cabslock
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 30 Jaan, 2018 8:25
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas cabslock »

Kriku kirjutas:Ref ja SDE seadsid kahe peale ses osas lati üsna kõrgele, nende ainus saavutus oli kooseluseadus. Praeguse seltskonna ainsaks saavutuseks võib vabalt kujuneda kooseluseaduse tühistamine, nii et umbes sama.
Seda küll, aga vaadates hetkel maailmamajanduse seisu, siis tekkiv valitsus saab lisaks väga vähesele tegevusele rääkida ka madalast majanduskasvust.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hjl85 »

https://majandus24.postimees.ee/6549844 ... -karpimine
Nii palju siis kesikute juthimisest. Majandustõusu ajal oskavad eelarve pekki keerata ja miinusesse kukkuda. Nüüd on arvete maksmise aeg ja seda olukorras kus majandus kergelt jahtumas. Uskumatu. Paneme aga “tasuta” asju juurde
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2932
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Sho »

Mina ootan, et ekre seisaks lõvina oma peamise majanduslubaduse eest - tõsta maksuvabad esinduskulud 500 euroni.
Kõik ülejäänud lubadused võivad nad vabalt täitmata jätta.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hjl85 »

Sho kirjutas:Mina ootan, et ekre seisaks lõvina oma peamise majanduslubaduse eest - tõsta maksuvabad esinduskulud 500 euroni.
Kõik ülejäänud lubadused võivad nad vabalt täitmata jätta.
Nalja teed või. Raha ei ole!! Kesikud juhtidid eelavre miinusesse. Ekre jt loobuvad kõik oma sellistest lubadusest
Lisaks loobud ekre ka 100€ ühtest maksust firma autodele. Ja kui ikkagi teevad siis peab riik tänu kesikutele laenu võtma. Ning see ei tähenda head
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

hjl85 kirjutas:
Sho kirjutas:Mina ootan, et ekre seisaks lõvina oma peamise majanduslubaduse eest - tõsta maksuvabad esinduskulud 500 euroni.
Kõik ülejäänud lubadused võivad nad vabalt täitmata jätta.
Nalja teed või. Raha ei ole!! Kesikud juhtidid eelavre miinusesse. Ekre jt loobuvad kõik oma sellistest lubadusest
Lisaks loobud ekre ka 100€ ühtest maksust firma autodele. Ja kui ikkagi teevad siis peab riik tänu kesikutele laenu võtma. Ning see ei tähenda head
..järsku kolite mõlemad huumorinurka üle :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
hjl85
Liige
Postitusi: 6385
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas hjl85 »

Borja-vot see oli sisukas postitus. :wall: jumal on kõnelenud :write: Mille alusel sa sellist asja soovitad? Kas siis kesikute poolt miinusesse lastud eelarve taustal peaks hakkama igasugu imeasjade jaoks laenu võtma? Või kaas ksf ei või väljendada milline osa ekre programmist on temale oluline? Või on eelarvega möödapanemine tyhine uudis koalitsiooni läbirääkimiste taustal? või milline osa meie kahe kommentaarist kuulub huumorinurka? Selgumine, et eelarve on miinusesse lastud omab vägagi suurt tähtsust kõneluste taustal ja lubaduste täitmise võimalikkuse osas. Selgitus oleks igati teretulnud miks selline suhtumine sinu poolt? Aga vaevalt midagi asjalikku tuleb.
Kui saaks siis siis saadaks sind lihtsalt sinna kus päike ei paista. Kui kirjutad siis ka põhjenda kui mitte siis ära kirjuta. Ja see ei ole sinul just esimene kord.
AndresTy
Liige
Postitusi: 961
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

AndresTy kirjutas:Selle kohta käib mingi selline ütlus, et: suu jõuab rohkem lollusi välja ajada, kui tagumik (ihunuhtlust) välja kannatada.

https://tehnika.postimees.ee/6549410/va ... 1551705142

Jälle tuleb spetsialistidel "agarat" poliitikut jahutada...
Oehh...koalitsiooni pürgides muutuvad seisukohad lausa suurtel kiirustel ja hulgakaupa. https://www.err.ee/921865/kolm-erakonda ... a-kusimusi

Ja ka lubadusi stiilis - lubame, et hommikul tõuseb päike! Palju neid miljonisuurusi rahvaid oligi, kelle keelde OPS Windows tõlgitud on... Kas jälle murrame sisse lahtisest uksest?
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..ütles selle (militaar)foorumi vankumatu (poliittina)sõdur AndresTy, kes:

-- liitus selle foorumiga napilt 2 x nädalat tagasi..
-- on teinud selle ajaga 41 x posti..
-- millistest 38 x posti on foorumi ainsal poliitteemal..

:lol: :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas maksipoiss »

AndresTy kirjutas:
Kriku kirjutas:Palun konkreetselt, milles seisneb arstide laimamine Martin Helme poolt? St. kas väide, justkui oleks naistearstid rikkunud oma Hippokratese vannet on kõik või on veel midagi?
Helme: "Need on naistearstid, kes kaitsevad oma moraalset palet, olles osalenud ju süstemaatiliselt nende abortide sooritamisel ja rikkunud sellega Hippokratese vannet. Mina ei ole nõus, et nemad tulevad meile midagi rääkima inimõigustest."

Arstide Liit. "Arstid aitavad ja nõustavad inimesi, kuid peavad austama ka patsientide otsuseid. Paraku on abordid günekoloogia eriala üks osa. Süüdistada naistearste inimõiguste ja arstivande rikkumises selle eest, et nad teevad oma tööd, on ebaõiglane ja solvav"

Jah õige - tegu pole just laimuga. Pigem sildistamise või demoniseerimisega.
Samas ta ju süüdistab alusetult arste vande murdmises mida nad andnudki ei ole. Nagu oleks ikka laimamine :scratch:
AndresTy
Liige
Postitusi: 961
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

Borja kirjutas:..ütles selle (militaar)foorumi vankumatu (poliittina)sõdur AndresTy, kes:

-- liitus selle foorumiga napilt 2 x nädalat tagasi..
-- on teinud selle ajaga 41 x posti..
-- millistest 38 x posti on foorumi ainsal poliitteemal..

:lol: :lol: :lol:
Appi marslased ründavad! Appi, vastliitunud foorumiliikmed (loe: duhhid) ei käitugi nii nagu mina arvan õige olevat!

Muidugi akf hoomatav mure nagu oleks (tema lemmik) poliitikute pidevate lolluste kommenteerimine keelatud on ka päris huvitav...
Viimati muutis AndresTy, 21 Mär, 2019 9:31, muudetud 5 korda kokku.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
AndresTy
Liige
Postitusi: 961
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

Dr.Sci kirjutas:Seoses võimuläbirääkimistel läbi käinud eestikeelse kõrgharidusteemaga toon fragmente mõned päevad tagasi ühe emeriitprofessori TTÜ siselisti saadetud kirjast:
Nüüd on aga toimunud TTÜs drastilised muutused EESTI keelse inseneri hariduse alal. Võib-olla üks eredam pilt avaneb rektoraadi hoone III korruselt. Seal on ka minul istekoht. Väga lühikese ajaga on seal olukord tundmatuseni muutunud. Eesti keelt kuuleb erandina. Eriti ehmatav pilt avanes mul ca kuu aega tagasi. Läksin seminariruumist süda päeval, töö ajal kuuma vett tooma. Ruumis oli lõunamaine muusika, tantsuhoos oli 7...8 tõmmut härrasmeest ja nenede keskel üks blond härrasmees. Kõik nad vuhtsisid mingit lõunamaist meeste tantsu. Minu ettepanek, et see võiks olla Juubeli Laulupeo tarbeks ”Kaera Jaan”, mõistmist ei leidnud.

Olen üle 50 aasta TPI/TTÜga seotud. Põhiliselt elektrialal. Esimest korda on olukord, kus vist viimased EESTI keelt rääkivad doktorandid on kadunud või kadumas. Pea kõik on umbkeelsed, kellest EESTI keelse tehnikahariduse jätkajaid ei paista sündivat.

Ei tea millist pilti oma vaimusilmas näevad TTÜ tüürimehed?

Või-olla on veel võimalik siiski kurssi muuta? Kahjuks aga pole see enam lihne.

Mul juhtus nii, et mu endine andekas õpilane, töötades Tehnikakõrgkoolis dotsenina, sai infarkti. Õnneks ta paranes kiiresti kuid kohe otsiti asendajat, nõustusin ja nii olen näinud Tehnikakõrgkooli seestpoolt. Seal on õnneks EESTI KEEL ja EESTI MEEL tänaseni säilinud. Paljud asjad annavad seal TTÜle silmad ette. Õppelaborid on palju kaasaegsemalt sisustatud. Tühjades ruumides ei põle ööpäevad läbi valgustus. Kõik on anduritega sisse-välja lülitatavad. Ja hirmuvalitsus ei sunni kõiki kahe käega toolist kinni hoidma. Võib-olla ma veidi idealiseerin kuid tasuks kõike seda oma silmaga vaatama minna.

Minu sisetunne ütleb, et kogu jõud ja mõistus tuleks koondada EESTI KEELSE inseneri hariduse edendamisele, mis samaaegselt kindlustab ka EESTI JÄTKUSUUTLIKU arengut.

Soovin kõigile vahedat mõistust ja kainet meelt!
Kas akf oskab ka kommenteerida kuidagi seda: https://kultuur.err.ee/921845/korgkooli ... loa-parast

Kui või kas see üldse kuidagi haakub inseneeria klastriga? Pean silmas seda näiteks, et Kalm väidab, et ilma välistudengiteta peaks mõne õppesuuna kohalike tudengite vähesuse tõttu üldse kinni ära panema.
Viimati muutis AndresTy, 21 Mär, 2019 9:33, muudetud 1 kord kokku.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

maksipoiss kirjutas:
AndresTy kirjutas:
Kriku kirjutas:Palun konkreetselt, milles seisneb arstide laimamine Martin Helme poolt? St. kas väide, justkui oleks naistearstid rikkunud oma Hippokratese vannet on kõik või on veel midagi?
Helme: "Need on naistearstid, kes kaitsevad oma moraalset palet, olles osalenud ju süstemaatiliselt nende abortide sooritamisel ja rikkunud sellega Hippokratese vannet. Mina ei ole nõus, et nemad tulevad meile midagi rääkima inimõigustest."

Arstide Liit. "Arstid aitavad ja nõustavad inimesi, kuid peavad austama ka patsientide otsuseid. Paraku on abordid günekoloogia eriala üks osa. Süüdistada naistearste inimõiguste ja arstivande rikkumises selle eest, et nad teevad oma tööd, on ebaõiglane ja solvav"

Jah õige - tegu pole just laimuga. Pigem sildistamise või demoniseerimisega.
Samas ta ju süüdistab alusetult arste vande murdmises mida nad andnudki ei ole. Nagu oleks ikka laimamine :scratch:
Praegu vassib Arstide Liit pannes Helme jun.-le sõnu suhu. Hippokratese vanne keelab abordi, tänapäeva arstivanne mitte. Targad inimesed ei tohiks nii labaselt käituda, vaid peaks olukorda seletama. Ja meie Kadrioru perenaine jooksis kohe poolt valima. Tõesti piinlik.
Dona nobis pacem!
AndresTy
Liige
Postitusi: 961
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas AndresTy »

Martin Peeter kirjutas: :scratch:
Praegu vassib Arstide Liit pannes Helme jun.-le sõnu suhu. Hippokratese vanne keelab abordi, tänapäeva arstivanne mitte. Targad inimesed ei tohiks nii labaselt käituda, vaid peaks olukorda seletama. Ja meie Kadrioru perenaine jooksis kohe poolt valima. Tõesti piinlik.
Just! Targad inimesed - nagu kahtlemate poliitikud ka on - ei peaks nii tuimalolli panema. Äkki võiks ka poliitik seletada kuidas tema väide "mätšib", tegelikule olukorrale vastab. Või ootame me seda, et profaanist poliitik võib väita ükskõik mida, aga professionaalist spetsialist peab nüüd nahast välja pugema, et oma süütust tõestada? Arstide vandenõu 1952-53?
Viimati muutis AndresTy, 21 Mär, 2019 9:35, muudetud 1 kord kokku.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas vanahalb »

maksipoiss kirjutas:
AndresTy kirjutas:
Kriku kirjutas:Palun konkreetselt, milles seisneb arstide laimamine Martin Helme poolt? St. kas väide, justkui oleks naistearstid rikkunud oma Hippokratese vannet on kõik või on veel midagi?
Helme: "Need on naistearstid, kes kaitsevad oma moraalset palet, olles osalenud ju süstemaatiliselt nende abortide sooritamisel ja rikkunud sellega Hippokratese vannet. Mina ei ole nõus, et nemad tulevad meile midagi rääkima inimõigustest."

Arstide Liit. "Arstid aitavad ja nõustavad inimesi, kuid peavad austama ka patsientide otsuseid. Paraku on abordid günekoloogia eriala üks osa. Süüdistada naistearste inimõiguste ja arstivande rikkumises selle eest, et nad teevad oma tööd, on ebaõiglane ja solvav"

Jah õige - tegu pole just laimuga. Pigem sildistamise või demoniseerimisega.
Samas ta ju süüdistab alusetult arste vande murdmises mida nad andnudki ei ole. Nagu oleks ikka laimamine :scratch:
Äärmiselt kahtlane, et kas Hippokrates ise sellenimelisest vandest üldse kuulnudki oli. Niisuguses sõnastuses nagu seda tänapäeval esitatakse pole ta minuteada erilist kasutust leidnud. Arstid annavad kooli lõpetamisel arstivande ja see on ajaloo edenedes muutunud ja tänapäeval erineb lisaks veel riigiti. Eestis antakse samuti arstivanne kusjuures nii kitsast probleemi nagu abordiküsimus ei käsitle ta üldse. Küll aga manitseb kinni pidama arstieetikast. See on nii mastaapne teema, et siin rubriigis liigituks "teemast möödarääkimiseks". Eestis on eraldi arstieetika koodeks ja lisaks veel hulgaliselt rahvusvahelisi kokkuleppeid.

Üldiselt ei ole abort keelatud kuid rõhutatakse, et patsiendile tuleks soovitada see mõte maha matta ning valgustada variante elu võimalikkusest koos lapsega. Selle koha peal võib esimese rammusa kivi virutada arstide kapsaaeda ja eriti sinna kus on tegu erameditsiiniga. Ei hakka seal keegi abordi tegemist maha laitma vaid viibatakse lahkelt, et palun väga, see teeb 500 eurikut. Raha ette, meil on selline reegel.
Järgmine nätakas vast reformipartei stagnatsiooniperioodile, sest minuarust pole emapalk kõige parem mõte. See on sihuke õletuli, mis soodustab mõtlematut rasestumist, selle edasilükkamist võimalikult kõrgesse vanusesse ja pärast jätab külma kätte. Pikaajalisem toetus on parem. Ma ei teagi mis sellest plaanist sai mille kohaselt oleks riik maksnud ise elatist ja oma kanalite kaudu selle elatise maksjalt või - võlgnikult välja nõudnud. Selle asemel hakati vist elatisvõlgnike passe kehtetuks tunnistama ja juhilubasid kokku korjama. Kas see täidab kuidagi lapse kõhtu?

Paavsti tsiteerimine abordiküsimuses pole samuti hea mõte, sest mumeelest ei jaga paavst matsu. Ega aborti ei tehta siis kuni 9 raseduskuuni, et saaks lauba kõrgust või nina kuju selekteerida ja kõlbmatud välja praakida. Kuni 12 rasedusnädalani üldjuhul ja see piir pole mitte lambist vaid õpetatud meeste poolt määratletud. Kuni sinnamaani on ta naise osa ja naisel on õigus oma keha kallal ise toimetada. Alates 12 nädalast muutub loode , minumeelest oli "teoreetiliselt iseseisvalt eluvõimeliseks" ehk eraldi inimeseks ning hilisemad abordid on juba küsimus konsiiliumile.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Noh ega Helme jun. seisukohad ei erine hard cord katoliiklaste osas,vähemalt niipalju,kui ma nendega vestelnud ole.Kuigi ma ei usu,et Helme on katoliiklane,tegemist on ikkagi tema hingelise maailmavaatega.Küll aga minu isikliku hinnangu alusel poliitik peab olema väljaütlemistes,mis seostavad tema usulise vaate koheselt erakonnaga natuke ettevaatlikum.
Mida hard core abordivastased ütleks sellise olukorra kohta,mis minu töötamise ajal konkreetselt Dublinis juhtus aastal 2005.Nimelt vägistati 16 aastane tüdruk,lisaks avastasid arstid,et sünnitus võib kujuneda eluohtlikuks ja suure tõenäosusega sureb imik ja noor naine võib sandistuda aga aborti tollal teha ei tohtinud.Perel ei jäänud muud võimalust,kui lahkuda Iirimaalt ja asuda elama P-Iirimaal,sest seal on abort lubatud.Kui pere oleks lasknud seda seal teha,siis tagasi tulles oleks neiut oodanud vangla.
Teema oli tollal väga kuum lehtedes ja enamus Helme jun. vaadetega inimestest oligi nõus sellega,et neiu hinge jaoks oleks parem,kui ta sandiks jääks,imik pidi ju minema sinna taevasse ja kõik on ok.
Poliitik peab ikka vaatama laiemat pilti,kui kitsalt usulised piirangud,arvan mina.
Probleem on aga selles,et Eesti pole katoliiklik maa ja enamikule on selline lähenemine võõrastav.
Samuti ei ole ma nõus kaasfoorumlasega,kes süüdistas emapalka abortide soodustamises.
Vaadakem parem statistikat ja kuidas see aasta aastalt on langenud,kui ka on olemas mõni selline naiskodanik,kes seda raha selliselt kasutab on ikkagi tegemist ebanormaalsusega,kui tavapraktikaga.
Abort on ikkagi väga suur emotsionaalne ning meditsiiniline koorem naisterahvale,mida väga kergelt ette keegi ei taha võtta.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist