Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:mida tänastes neomarksistlikes oppetoolides sellistele tibinatele opetatakse.....
Kristina Kallas õppis 1994–2000 Tartu Ülikoolis ajalugu.
https://et.wikipedia.org/wiki/Kristina_Kallas
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Oma viimases postis "marksistlikest õppetoolidest" rääkides pidasin eelkõige silmas Vabadusplatsil laamendanud "võitluskolmikut", kus:
-- lapsevankrirammijast neomarksistlik prohvessor täitis põhiülesannet: tekitada konflikt, varjudes ise lapsevankri taha..
-- ja kaks kohalikku RoteArmeeFraktion-i tibi, hargnedes tiibadele, pidid inetu konflikti võimalikult paljudes rakurssides videole jäädvustama..

Et tüüpne LääneEuroopast "exporditud" neomarksistide uus hübriidne tänavavõitluse taktika ju 8)
Kusjuures kama kaks, kas lapsevankriga rünnata politseiahelikku või "vassistide" meeleavaldust :lol:

Puudutavalt "segregatsiooniplakateid" ei saagi praegu aru, misse täpselt on - pakun, see on selle tänase neomarksistide hübriidse tänavavõitluse taktika jätk valimispropagandas - kaugema eesmärgiga "kaaperdada" üldse demokraatlikule maailmale omane valimispropaganda(-aga nõuab veel läbimõtestamist).

Igatahes ootan huviga, mida sorosista-marksistad järgmiseks välla pakuvad :twisted:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 09 Jaan, 2019 11:27, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Veiko Palm »

Mingi hetk läheb minul kops tugevalt üle maksa.

Mina olen end alati tundnud väga ebamugavalt pseudointellektuaalide seltskonnas, kes särava naeratusega loobivad "pärleid", mis nopitud "tarkadest raamatutest" ja mille tähendust suuresti ei mõisteta. Hale ja võõraste sulgedega ehtimine.

Sama võrra käivad mulle tugevalt vastukarva (viimasel ajal tekkinud) pseudorahvuslased ja pseudoisamaalised tegelased, kes üritavad nö vastast lüüa mingite, ainult neile, arusaadavate terminitega. Vastane on tavaliselt globalist, tolerast, euro-onu ja muu säärane. Tüüpiline näide on siin
Borja kirjutas:Et huvitav, millega sorosista-skandalistad järgmisena üllatavad ... Ja veel - jälgides nende sorosistade "taktikaid" saab suht hästi aimu sellest, mida tänastes neomarksistlikes oppetoolides sellistele tibinatele opetatakse.....
Mind, Borja, ajab see sõnaline ekvilibristika sõna otseses mõttes oksele. Mida Sina tead sorosistadest (milline sõna!)? Mida Sina tead neomarksistlikest õppetoolidest? Mida Sa tead üleüldse neomarksisimist ja kui palju nende põhiteoseid oled lugenud? Ja vaata kes räägib - Sina, poliitsõjakooli lõpetanud inimene! Kas Sind solvab, et kõrvale on kaldutud marksistlikust teooriast ja praktikast? Ja kõige rohkem ajab mind öökima see pidev naissoo madaldamine - kas siis oleks normaalne, kui seal marksistlikes (või neomarksistlikes) õppetoolides õpivad mehed?

Masendav labasus ja ainuke, mis mulle meelde tuleb, on ooperi Mtsenski maakonna leedi Macbeth järelkavad nõukogude Pravdas "tavaliste tööliste" poolt - ei ole kuulnud, aga mõistan hukka!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..et käi siis oksel ära - tõsiselt.

Pärast rahuned maha, võib edasi rääkida..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Kõik lapsevankri saaga osalised olid kas sotsiaal- või poliitteaduse haridusega. Kadri Napritson Acunal on baka TÜ poliitteaduse õppealal, Teele Holmbergil on TLÜ baka rekreatsioonikorralduses ja TÜ magister sotsiaalteadustes, Florian Hartlebil on magister poliitika, seaduse ja psühholoogia alal (kusjuures ta lõpetas üsna viletsa keskmise hindega) ning doktorikraad filosoofias.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1019
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Veiko Palm »

Käidud.

Ma küsin siis niimoodi (laia ringi käest) - mida annab argumentidele juurde sildistamine? Mida annavad argumentidele juurde "väänatud" mõisted, nagu tolerast või ekreiit? Või tibi? Kas on pärast väljaütlemist kergem? Võimaldab see kuidagi paremini oma argumente (mitte sassi ajada seisukohaga) esile tuua? Kas tohib kasutada oma argumentide puhul (negatiivselt kõlavaid) määranguid, kui sellest ise aru ei saa? On loogiline, et neomarksismi õppetooli, või ükskõik, millist õppetooli, mis nimetab end neomarksistlikuks/natsionalistlikuks/kristlikuks jne, nimetatakse selliseks, aga lihtsalt ülikoolidele silt külge pookida, on minu jaoks arusaamata.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Et sellise "sildistamise/moraalitsemise" asemel võiksid sa Veiko siin foorumis peastaabi ülemana pigem neomarksistide uushübriidseid tänavavõitluse taktikaid kommenteerida..
Aga olgu - ma saan ka aru.. igal mehel omad huvid/valupunktid.
Meil sinuga need lihtsalt ei kattu.. pole muuseas kunagi kattunudki - kui ma nüüd ka minevikku meelde tuletan.. et kessmeist milliseid sõjakoolisid lõpetanud on ja kellel milline sõjakool misspõhjustel üldse pooleli jäi :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Oma viimases postis "marksistlikest õppetoolidest" rääkides pidasin eelkõige silmas Vabadusplatsil laamendanud "võitluskolmikut", kus:
-- lapsevankrirammijast neomarksistlik prohvessor täitis põhiülesannet: tekitada konflikt, varjudes ise lapsevankri taha..
-- ja kaks kohalikku RoteArmeeFraktion-i tibi, hargnedes tiibadele, pidid inetu konflikti võimalikult paljudes rakurssides videole jäädvustama..
Kadri Napritson (s. 1984) õppis Tartu Ülikoolis riigiteadust millalgi umbes 2003-2005, magistriastmes samas ülikoolis midagi. Teele Holmberg (s. 1981) sotsiaalteadusi ja rekreatsioonikorraldust, eelduslikult Tallinna Ülikoolis. Tänapäevase olukorraga kõrghariduses pole kummalgi midagi pistmist. Mida TH sotsiaalteaduste all tegi ja millised marksistid teda 15+ aastat tagasi õpetasid, ma ei tea, kuid rekreatsioonikorralduses ei ole kindlasti mitte mingit marksismi (see käib kehakultuuri alla ja üks mu lähisugulane on seda õppinud).
Borja kirjutas:Et tüüpne LääneEuroopast "exporditud" neomarksistide uus hübriidne tänavavõitluse taktika ju 8)
Seda kindlasti, aga vähemalt antud juhul ei käinud see import kuidagi ülikooli kaudu (ja ma kahtlen väga, kas ka mõnel muul juhul käib). Need vihased tädid on oma meetodid hiljem ning mujalt omandanud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Need vihased tädid on oma meetodid hiljem ning mujalt omandanud.
..et siis Eestisse "imporditud" punaprofessorite abil ju :roll:
Nimetage kohalikud ülikoolid(-ja õppetoolid), kus sellised läänest imporditud neomarksistid a la hartlieb tegutsevad ning kohaliku kõrghariduse neomarksistlike raskuspunktide ring ongi defineeritud :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Veiko Palm kirjutas:Ma küsin siis niimoodi (laia ringi käest) - mida annab argumentidele juurde sildistamine?
Argumentidele ei anna midagi juurde. Samas, asju või olendeid peaks siiski olema võimalik nimetada nende õigete nimedega. Näiteks üldteada tõsiasjad: Baari-Sirje Kingsepp on kommunist, Dmitri Klenski on tjibla, Toomas H. Liiv on väärakas. Jah, ühtegi BSK argumenti ei saa kummutada väitega, et ta on kommunist - kuid teisalt võib see tõsiasi seletada, miks ta esitab just niisuguseid argumente.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:
Kriku kirjutas:Need vihased tädid on oma meetodid hiljem ning mujalt omandanud.
..et siis Eestisse "imporditud" punaprofessorite abil ju :roll:
Ei usu. Käisid ise välismaal ja omandasid - mõlemal ju välismaa mees. Või siis elasid interneti kaudu antifadele kaasa.

Eesti punaprofessorid on NSVL-aegne seltskond, kellel puudub endal igasugune aktsioonide kogemus, sest nende nooruses pandi selle eest istuma.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Üks Eesti konservatiivse mõtte väga soliidne esindaja - Edmund Burke Selts - vahendab Jordan B Petersoni vaateid selles ülikoolide radikaliseerumise küsimuses:

https://www.youtube.com/watch?v=std0NNs ... 58GLLPo65l

https://www.youtube.com/watch?v=O8SclS7 ... 58GLLPo65l


https://www.youtube.com/watch?v=r0FL_4b ... 5l&index=8

Aga jah - me võiksime tõsta oma vaidluse kvaliteeti. JBP ega Hardo Pajulat Eestis ei liigitaks ma räusklejateks ega mingiteks äärmuslasteks.

Kusjuures nii JBP kui Hardo Pajula peavad ennast klassikalisteks liberaalideks. Tänapäeva tähenduses on nad konservatiivid.

Ei ole need Eesti vasakpoolsed ühiskonnateadlased selles mõttes mitte eriti originaalsed, vanemad neist on leidnud Läänest oma kunagise punaõpetuse teadmise õigustusi, nooremad on otse Lääne mõju all.
Dona nobis pacem!
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Mida TH sotsiaalteaduste all tegi ja millised marksistid teda 15+ aastat tagasi õpetasid, ma ei tea, kuid rekreatsioonikorralduses ei ole kindlasti mitte mingit marksismi (see käib kehakultuuri alla ja üks mu lähisugulane on seda õppinud).
Baka tööna analüüsis TH Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali. Selline mitte midagi ütlev värk. Samas magistrikraadi teemaks, mida ta kaitses 2014. aastal, oli "Euroopa Liidu varjupaigapoliitika euroopastumise tegurid Eestile Euroopa Liidu ühise ümberasustamisprogrammi kujunemisel". Ehk siis kaudselt ikkagi puutub asjasse.
Kõrvalmärkusena, Kadri Napritson on olnud muuseas praktikal europarlamendis Inglismaa sotsialistide grupis. Üldse on ta oma olemuselt üks tegus aktivist - mitte, et see halb oleks. Ka selliseid inimesi on vaja. Aga see kõik läheb vist üsna OT.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:Samas magistrikraadi teemaks, mida ta kaitses 2014. aastal, oli "Euroopa Liidu varjupaigapoliitika euroopastumise tegurid Eestile Euroopa Liidu ühise ümberasustamisprogrammi kujunemisel". Ehk siis kaudselt ikkagi puutub asjasse.
Minu viga, ma ei vaadanud, mis aastal magistri lõpetas. Aga ülima tõenäosusega, kui ta läks 2012. aastal, st. 31-aastaselt, uuesti ülikooli ja sellise teema valis, siis peegeldas see valik tema varem omandatud maailmapilti, mitte vastupidi.

Borja jt. on mitmel korral väitnud, et teatud Eesti ülikoolide teatud erialadel toodetakse vasakule hoidvaid lumehelbekesi või midagi sellist. See võib mingil määral tõsi olla, aga ülal mainitud tädid näiteks ei sobi.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4871
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Gideonic »

Martin Peeter kirjutas:Üks Eesti konservatiivse mõtte väga soliidne esindaja - Edmund Burke Selts - vahendab Jordan B Petersoni vaateid selles ülikoolide radikaliseerumise küsimuses:

https://www.youtube.com/watch?v=std0NNs ... 58GLLPo65l

https://www.youtube.com/watch?v=O8SclS7 ... 58GLLPo65l


https://www.youtube.com/watch?v=r0FL_4b ... 5l&index=8

Aga jah - me võiksime tõsta oma vaidluse kvaliteeti. JBP ega Hardo Pajulat Eestis ei liigitaks ma räusklejateks ega mingiteks äärmuslasteks.

Kusjuures nii JBP kui Hardo Pajula peavad ennast klassikalisteks liberaalideks. Tänapäeva tähenduses on nad konservatiivid.

Ei ole need Eesti vasakpoolsed ühiskonnateadlased selles mõttes mitte eriti originaalsed, vanemad neist on leidnud Läänest oma kunagise punaõpetuse teadmise õigustusi, nooremad on otse Lääne mõju all.
J. Petersoni kohta tegin kunagi eraldi teema kah kuskil, vb peaks sellelt tolmu maha pühkima :)
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist