Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
nmsi
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Sept, 2014 12:14
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nmsi »

Rakendusseadus hümni teotamisele on ju olemas
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122017029?leiaKehtiv kirjutas: § 245. Eesti Vabariigi ametliku sümboli teotamine

(1) Eesti lipu, riigivapi või muu ametliku sümboli maharebimise, purustamise, rüvetamise või muul viisil teotamise, samuti riigihümni teotamise eest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.
Sellest inspireerituna arvamus Garri Ginterilt - https://arvamus.postimees.ee/4414067/ca ... aks-istuma
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Jälle üritatakse punguda: http://epl.delfi.ee/news/eesti/eri-elua ... d=81159355

Kas keegi paneks täisversiooni?
Alati arvatakse et tahetakse luua uus erakond... Aga miks mitte ei arvata et plaanitakse riigipööret?
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Selle õiguslik tagajärg on, et kasutatakse selles sätestatud ingliskeelset nimekuju.
Kes kasutab? Ja kes sunnib? Küsimusi võiks esitada tuhandeid. Mitte, et ma su poindist aru ei saa, kuid kasutades selle peal analoogseid argumente nagu selle hümni seaduse puhul, siis saabki paratamatult jõuda ainult absurdini (või mitte kuhugi).
Inimesed ei paista aru saavat, et sellised seadused eksisteerivad maailmas ilma igasuguste probleemideta. Malaisia hümni seaduse (mis on kehtinud pool sajandit!) tõin juba ühe näitena välja.
8. (1) Whenever the National Anthem is played or sung or whenever
the abridged or short version is played all persons present shall
stand to attention as a mark of respect
except where the National
Anthem is played or sung in the course of a broadcast or newsreels
as part of such broadcast or news-reels.
Kas seal represseeritakse neid, kes püsti ei seisa (sh puudega inimesi)? Ei, sest selle seaduse selliselt tõlgendamine on absurdne.
Ma arvan, et vales mõõdus lipu ostnul on õigus lepingust taganeda tuginedes VÕS sätetele varjatud puudustest.
Ometigi, miski ei keela vales mõõdus lippu müüa, osta ega isegi ülesse riputada. Keegi ei käi spetsiaalselt kontrollimas inimeste lippusid ega midagi muud sellist. Antud juhul lähtun ma puhtalt sellest, kuidas selle hümni seaduse argumendid on konstrueeritud. Vastavalt sellele, peaks ka meie lippudega (khm... ja lipuvarrastega) mingi igavene jama toimuma. Aga ei toimu ju.

Nagu ma ütlesin, üks asi on vaielda kas selline seadus on üldse vajalik, kuid selline argumenteerimine on mõeldud ainult selle seaduse naeruvääristamiseks. Sellisel juhul peaksime aga tervet rida teisi seaduseid samamoodi naeruvääristama (kaasa arvatud teiste riikide seadusi).
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Puurija »

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu: „Praegu antakse toidupangale järjest ruume üle. Linnapood tõmbab oma asju koomale ja jätkab edaspidi väiksemates ruumides. Mina pean seda oma töövõiduks. Linnapoe ja toidupanga kõrvuti toimetamine on täiesti normaalne lahendus. Praegusel kujul Lasnamäe turg ei tööta.“
Tallinna Turud direktor Kersti Otteson: „Tallinna munitsipaalkauplus ehk lipo kolitakse Lasnamäe turu A-osast üle väiksemasse C-osasse, et nõnda vähendada poe ülalpidamiskulusid. Tallinna linnavalitsuse otsusega antakse Punane tänav 48a hoone A-osa, kus praegu tegutseb linnapood, alates 25. aprillist rendilepingu alusel Tallinna toidupanga kasutusse.“
Toidupanga eestvedaja ja juht Piet Boerefijn: „Eks osa lipo kliente on ka meie kliendid. Minu juhitava abiorganisatsiooni ja linnapoe naabrusest võib tõusta mõningast sünergiat.“
https://digileht.ohtuleht.ee/858229/lip ... mal-pinnal
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Some kirjutas:Aruteludel osalevad teiste hulgas Margus Tsahkna, Priit Alamäe, Kristina Kallas, kuid keegi neist ei taha kooskäimistest detailsemalt rääkida.
Aitäh, Some!

Minu arust kõlab see nagu Reformierakond 2.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:
Selle õiguslik tagajärg on, et kasutatakse selles sätestatud ingliskeelset nimekuju.
Kes kasutab?
Alates Eesti Vabariigist endast ja teistest avalik-õiguslikest isikutest.
nimetu kirjutas:Inimesed ei paista aru saavat, et sellised seadused eksisteerivad maailmas ilma igasuguste probleemideta.
See ei ole minu jaoks argument.
nimetu kirjutas:
Ma arvan, et vales mõõdus lipu ostnul on õigus lepingust taganeda tuginedes VÕS sätetele varjatud puudustest.
Ometigi, miski ei keela vales mõõdus lippu müüa, osta ega isegi ülesse riputada. Keegi ei käi spetsiaalselt kontrollimas inimeste lippusid ega midagi muud sellist.
Sa võrdsustad õigusliku tagajärje kitsalt sanktsioonidega rikkumise eest. See ei ole õige.
nimetu kirjutas:Nagu ma ütlesin, üks asi on vaielda kas selline seadus on üldse vajalik, kuid selline argumenteerimine on mõeldud ainult selle seaduse naeruvääristamiseks.
Seaduse kui sellise vajalikkuse kohta ei ole ma midagi öelnud. Samuti ei ole ma midagi naeruvääristanud. Ma ütlesin, et deklaratiivseid sätteid püstiseismise või mütsi maha võtmise kohta ei ole sinna vaja. Samamoodi ei ole vaja seadusesse kirjutada, et tuttava kohtamisel öeldakse "Tere!" või et kohvikus teiste nähes nina ei urgitseta. Keegi ei vaidle vastu, et tegu on õigete ja vajalike käitumisnormidega, kuid seadus (või ükskõik mis muu õigustloov akt) ei ole nende jaoks lihtsalt õige koht.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Mart Helme: Hümni raiume me seadusesse niikuinii, kui mitte selle, siis riigikogu järgmise koosseisu ajal. Hümn vajab kaitset rahvusriikluse lammutajate eest.

Minu arust on kogu see hümnijant lihtsalt asendustegevus ja kõik kasutavad rõõmuga ära võimalust taas üks tühja loba maraton maha pidada. Rahvusriikluse lammutajatega on suurusjärkude kaupa tõsisemaid probleeme.

Millal viimati mõni poliitik näiteks eestikeelse koolihariduse teemal sõna võttiski...?
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas herman30 »

Kui keegi tahab rahvusriigi lammutada siis on küll suuremat probleemid kuin rahvushümni kaitsmine.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas:Mart Helme: Hümni raiume me seadusesse niikuinii, kui mitte selle, siis riigikogu järgmise koosseisu ajal. Hümn vajab kaitset rahvusriikluse lammutajate eest.

Minu arust on kogu see hümnijant lihtsalt asendustegevus ja kõik kasutavad rõõmuga ära võimalust taas üks tühja loba maraton maha pidada. Rahvusriikluse lammutajatega on suurusjärkude kaupa tõsisemaid probleeme. Millal viimati mõni poliitik näiteks eestikeelse koolihariduse teemal sõna võttiski...?
Sekundeerin, täielik pseudoteema. Näha selles aastavahetuse tööõnnetuses mingit kosmopoliitide karvast kätt pole kuigi tõsine jutt.
Tegeleda tuleb ikka oluliste asjadega ja seadustatud kohustus aastavahetuse läbu taustamuusikaks lasta hümni pole just see tassitäis teed, mida vaja.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Margus Tsahkna siirdub tõenäoliselt erasektorisse.
Endise IRLi liikme Margus Tsahkna sõnul ei kavatse ta uut erakonda luua ning tõenäoliselt siirdub mees pärast riigikogu valimisi 2019. aastal hoopis erasektorisse, kirjutab ERRi uudisteportaal.

«Minu rind on haavleid täis, nagu ühel poliitilisel hundil ikka ning väga suure tõenäosusega näevad inimesed mind 2019. aastal erasektoris. Väga suure tõenäosusega mind uues riigikogus ei näe. Mina uut parteid tegema ei hakka. Aga ma loodan, et on hulk inimesi, kes panevad olemasolevad erakonnad nii tegutsema, et tekiks valimisdebatt, mis annaks suurema ja kaugema sihi Eesti riigile,» ütles Tsahkna ERR-ile antud usutluses.

Päevaleht kirjutas, et eesotsas Tsahknaga on juba pikalt käinud koos seltskond, kelle eesmärgiks on luua uus erakond. Lehe fotograaf tabas läinud laupäeval Pirital fotodele koos Tsahknaga veel Nortali juhi Priit Alamäe, Nordica äriklientide müügijuhi Toomas Uibo ning Tsahkna endise nõuniku Susan Lillevälja. Samuti kunagise Rahvaliidu kampaaniaveduri Kadri Napritson Acuna. Lehe andmetel on kavas luua nö «spetsialistide» erakond, kus oleksid esindatud paljude elualade tegijad.

Samas on kohtumistel osalenud inimesed kidakeelsed ega jaga koosolekutel toimunu kohta mingeid kommentaare.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Alates Eesti Vabariigist endast ja teistest avalik-õiguslikest isikutest.
Aga kus see seal täpselt kirjas on? :D
Ok, aitab norimisest. Tegelikult mu point on, et analoogselt meedias esitatud argumentidele (suurepäraseks näiteks sellest lahmimisest on Postimehe juhtkiri), võib järjest edasi minnes konstrueerida järjest absurdsemaid küsimusi. Praktiliselt iga seaduse kallal oleks võimalik hakata nii norima, sest mis pole kirjas on järelikult lubatud (või hoopis keelatud?). See on otsitud poleemika. Ära valesti aru saa, minu eesmärk ei ole sind ümber veenda kui sa tõesti arvad (ehk isegi õigusega), et tegu on halva seadusloomega, kuid ma ei saa aksepteerida juba mujal esitatud lapsikuid tiraade tõsiste argumentide pähe (st minu heietused ei puutu päris otseselt sinusse). Kedagi ei panda valesti laulmise või mütsi pähe jätmise pärast vangi, ei määrata trahve jne. Need on lihtsalt tobedalt konstrueeritud argumendid, mis on mõeldud naeruvääristamaks seda seadust ja selle loojaid, kuid ei ole reaalsuses kusagilt otsast pädevad.
Sa võrdsustad õigusliku tagajärje kitsalt sanktsioonidega rikkumise eest. See ei ole õige.
Just nii... ja sihilikult. Ma kasutasin analoogset probleemi esitust nagu mitmetes arvamusartiklites, mis laitsid seda seadust. Ei midagi isiklikku.
Keegi ei vaidle vastu, et tegu on õigete ja vajalike käitumisnormidega, kuid seadus (või ükskõik mis muu õigustloov akt) ei ole nende jaoks lihtsalt õige koht.
'Agree to disagree' sellisel juhul.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:
Keegi ei vaidle vastu, et tegu on õigete ja vajalike käitumisnormidega, kuid seadus (või ükskõik mis muu õigustloov akt) ei ole nende jaoks lihtsalt õige koht.
'Agree to disagree' sellisel juhul.
Nojah, kui nägemus kirjaliku õiguse kohast ja funktsioonist ühiskonnas erineb, siis ei ole mõtet normitehnika üle arutada.

---
Mis puudutab ideoloogiaid, siis Talviku sõnul on ideoloogiate tähtsus praegu maailmas vähenemas. Näiteks tõi ta Prantsuse president Emmanuel Macroni uue erakonna, mis ei pea end ei parempoolseks ega vasakpoolseks.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=81172011

"Mis ideoloogiad? Meie oleme lihtsalt nunnud!"

Pilt
Kasutaja avatar
Che Latino
Liige
Postitusi: 589
Liitunud: 23 Veebr, 2015 0:14
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Che Latino »

Ligi 100 häda...
https://www.ohtuleht.ee/860144/juhiloat ... ile-vahele

Mind küll hoiatati eelmise aasta septembris meilitsi nii juhiloa kui tervisetõendi peatsest aegumisest.
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Walter2 »

Che Latino kirjutas:Ligi 100 häda...
https://www.ohtuleht.ee/860144/juhiloat ... ile-vahele
Mind küll hoiatati eelmise aasta septembris meilitsi nii juhiloa kui tervisetõendi peatsest aegumisest.
Ei mäleta enam aga ilmselt eeldab kuhugi e-teenuste portaali vastava linnukese panemist.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
North
Liige
Postitusi: 140
Liitunud: 27 Dets, 2005 18:00
Asukoht: Tallinn/Vihasoo/Kadrina
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas North »

Ei oska lubade kohta öelda, aga masina ülevaatuse lõppemise kohta tuli küll telefoni sms kuuaega varem ilma igasuguste linnukesteta. Üldiselt väga tervitatav nähtus, et teavitatakse.
Aga sellest, et Ligi`st nüüd uudis teha mida lehest ja netist lugeda ning raadios rääkida, siis.....noh tubli!
Raiugem Ruunideks
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 55 külalist