Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nimetu »

Müürilehte ja Sirpi ma nüüd küll otseselt millegi õõnestamises ei süüdistaks. Neis on üsna erinevaid ja huvitavaid artikleid. See, et mingeid pooletoobiseid seal avaldatakse, ei reflekteeri nende väljaannete täielikku sisu. Kajastavad nad ikkagi kultuuri (ja sub-kultuuri) laiemalt. Nende artiklite sisu peegeldab lihtsalt seda, et meie kultuuriinimesed (eriti just noored) ise on valdavalt vasakpoolsete vaadetega.

Küll aga on minu poolest kana kitkuda igasuguste Lobjakatega, kes oma võlts harituse imago, kuid reaalselt äärmiselt pinnapealsete teadmistega, üritavad justkui oponeerida kõigele, mis nende maailmapildiga kokku ei sobi. Probleem on muidugi selles, et nende maailmapilt ei oma eriti tihedat kontakti reaalsusega.
Võtame näiteks selle:
https://www.err.ee/682457/olukorrast-ri ... on-mannetu
Lobjakas, oma pinnapealsete teadmistega, peab sisuliselt ennast targemaks ja moraalselt paremini orienteerituks kui Välisluureametit. Tühja sest, et Välisluureamet tegeleb selle asjaga igapäevaselt ja koosneb äärmiselt rangetele kompetentsi nõuetele vastavatest inimestest. Tihti on tema egotrippimisel ka naljakad tagajärjed. Näiteks siis kui ta asus Postimehe veergudel mingisse arvamus-debatti teise inimesega, kes siiralt ei saanud enam Lobjaka jutust aru, sest Lobjakas oli suutnud oma mõtted nii paksu ja "intelligentse" sõnavahu sisse uputada, et sellest mingi koherentse pildi saamine nõudis üliinimlikke pingutusi.
Sellest hoolimata ei hakkaks ma kedagi suukorvistama. Neid asju tuleb näidata sellisena nagu nad on - naeruväärsetena.
Esimese EW ajal tehti nendes asjades väga karme otsuseid. Agitatsioonis osalenud vasakpoolsed said kuuli pähe. Sealhulgas ka noored inimesed, kes seda poleks tegelikult väärinud. Ka Laidonerile heideti sellise otsuse tegemist ette. Hiljem isegi üsna vitrioolselt ta enda poja surmale viidates. Ma ei arva, et selline lähenemine midagi lahendas. Lihtsalt jättis pleki neile, kes selles osalesid. Sõnavabadusele tuleb läheneda ikkagi individuaalselt asju hinnates.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

toomas tyrk kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas: Mäletan, et aastaid tagasi, kui andsin mõningaid tunde ühes Tallinna gümnas, olid ma pea terve aasta ainus meesõpetaja terves koolis :D
Mõnigi õpetaja pidas vajalikuks ka imelooma ise vaatama tulla. Näiteks klassijuhatajad.
Mina näiteks mäletan, et mõned aastad tagasi lasteaias lastevanemate koosolekul oli mina ainus mees kogu saalis. Pärast tuli pooletunnise hilinemisega üks teine ka. Siis mul tekkis vähemasti see tunne, et ma polegi ainus imelik. Kohati on mul siiski tunne, et mehed ootavadki, et naised on edasi ainult 3K (Kinder, Küche, Kirche) ja mehed siis kogu ülejäänud elu. Ehk 4D. Või siis 5D tänapäeval.
Ning kui naised sellega nõus pole, siis parandžaa pähe ningsünnitama...
Kuskohas sa küll elad? :)
Mina olen kõik oma lapsed läbi aastate näpuotsas lasteaeda viinud ja tõden, et pole ainumas olnud.
Tõsi, koosolekutel on mul enamasti abikaasa käinud, kuna tema graafik on rohkem "hommikusem" ja minu oma "õhtusem".

Aga noh, eks paljud probleemid taanduvad tänapäeval ka lihtsalt laiskuse taha. Inimesed, kes pole näiteks elus pidanud (nt treeneri sundimisel) ennast tagant sundima, tihti ei suudagi elada sellist elu, kus tuleb end ise sundida. Loomulikult üksi elada on lihtsam (mõtlen praegu õhtuse hullumaja peale kodus, mis peagi algab).

Umbes analoogset seost võib aimata ka tänapäeval Kaitseliidus. Kuna kohaletulek pole päris sunduslik, siis võib lausa tajuda, kus teatud inimesed võtavad (lubatu piires) endale "vabu päevi". Läbi aastate olen tähele pannud, et külm talveilm laupäeva hommikul on kõige kindlam madala osalusprotsendi alus. Osalised mõistagi ütlevad ainult JOKK põhjuseid "haige" ja "välismaal" jne, kuid tegelikult saad aru, et selle taga on labane laiskus - lihtsalt inimesed ei suuda end niipalju kokku võtta, et laupäeva varahommikul pimedas tõsta kott selga ja olla kaks päeva külmas metsas istuda. Seejuures sa võid neid sööta gurmee tasemel ja pakkuda rangerite tasemel aktsioni - no laiskus on iga kell tugevam.

Ehk siis summeerin enda arvamuse antud probleemi kohta - kuigi möönan, et sul võib õigus olla selles osas, et mehed eelistavad jätta probleemi naistele, siis minu silmis on see sündivus samasugune laiskuse, mugavuse ja enesekesksuse probleem nagu eespool kirjutasin. Ja kui ühiskond sellise oleskluse heaks kiidab (lugupeetud inimese kujund: ilus, sportlik, vallaline, lastetu), siis puudub ka vedru vastupidiseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

teeline35 kirjutas:Ei usu, et haridus või harimatus laste arvu väga suurelt mõjutaks. Üliharitud naistele meeste leidmise probleem jääb mulle arusaamatuks. Tuhandeid aastaid on rohkem ringi liikunud, laiema silmaringiga ja haritud mehed pidanud leppima väheharitud, kodus istunud (algul isakodus, hiljem mehekodus) naistega.
Üks võimalus iibe probleeme lahendada on muuta elu nii kehvaks, et ainuke rõõm, mida endale lubada suudad on lapseteo rõõm ja vahendeid ei jätku (ega oskagi) tulemuste vältimiseks. Sellega tundub tegelevat meie idanaaber.
Vanasti oli taludes lapsi palju selle pärast, et tagada endale vanaduspõlveks mingigi võimalus. Sel ajal mingit sotsiaal süsteemi vanadele ja jõuetutele polnud. Kui enam tööd teha ei jõudnud oli lõpp kiire kui just mõne sugulase või järeltulija juures peavarju ja süüa ei saanud.
Probleem pole siin niipalju mehes (milline mees ei võtaks endale puhast tööd tegevat, selge silmavaatega ja hästilõhnavat naist), vaid selle tibimagisterluse levikuga käib mõistagi kaasas ka kõrgenenud enesehinnang, mistõttu siis saadaolevad mehed kvalifikatsioonilatti ei ületa. Osalt objektiivselt, osalt kindlasti ka subjektiivselt.

Haridustase aga pole pahatihti (emotsionaalse) intelligentsuse näitaja - tunnen ka mitmeid naisi, kelle tausta teadmata pakuks 9 klassi ja mitmeid tehnikumis käinuid, kelle jutu ja silmaringi kohta tekib küsimus, et miks inimene on nii madala kaarega piirdunud. Osadel näiteks pole olnud võimalik. Ja igasugu kassikoolidesse satub ka piisavalt lambaid, kelle hilisem töö kõrgharidust eeldaval kohal on õnnetus kogu inimkonnale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Probleem pole siin niipalju mehes (milline mees ei võtaks endale puhast tööd tegevat, selge silmavaatega ja hästilõhnavat naist), vaid selle tibimagisterluse levikuga käib mõistagi kaasas ka kõrgenenud enesehinnang, mistõttu siis saadaolevad mehed kvalifikatsioonilatti ei ületa. Osalt objektiivselt, osalt kindlasti ka subjektiivselt.
Mis teema sul nende tibimagistritega on? Jäta nad rahule ükskord. Kustkohast nad need lapsed võtavad, kui pole võib-olla meestki. Saavad pühast vaimust lapse või nagu Neitsi Maarja? Mida peaks naine peale hakkama mehega, kes ei meeldi talle ei objektiivselt ega subjektiivselt? Kas sina, Kapten Trumm, võtaksid endale naise, kes ei meeldi ei objektiivsete ega subjektiivsete parameetrite kohaselt? Ei. Aga miks sa siis teistelt nõuad?
Haridustase aga pole pahatihti (emotsionaalse) intelligentsuse näitaja - tunnen ka mitmeid naisi, kelle tausta teadmata pakuks 9 klassi ja mitmeid tehnikumis käinuid, kelle jutu ja silmaringi kohta tekib küsimus, et miks inimene on nii madala kaarega piirdunud.
Jutt emotsionaalsest intelligentsusest on nii 90ndad. Siis oli D. Golemani raamat suur hitt ja tudeeriti lausa ülikoolides. Mäletan ühte õppejõudu, kes emotsionaalse intelligentsuse teooriast suisa pöördes oli. Igatahes on see teooria eilne päev. Kõik ei pea olema emotsionaalselt intelligentsed. Nüüd 20 aastat hiljem on üsna selgeks saanud, peamiselt just IT levikuga, et emotsionaalselt väga ebaintelligentsed, autismispektri häirega, ülitundlikud (HSP) jm inimesed kujundavad maailma. Emotsionaalselt intelligentsete kõrval.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40205
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma saan aru, et on vaja olemasolevat "status quot" õigustada, sh tänast vildakat kõrgharidust. See muidugi ei tähenda, et ma sellega nõustuks.
Mul endal ei ole mingit teemat. Meie oleme Eesti mõistes paljulapselised, mõlemad kõrgharidusega jne. Kuid ümberringi toimuv ikka natuke kõnetab.

Olukord, kus koos toimuv 40% ülekaaluga naiste kõrgharidus ja madal sündivus (mis on otseselt seotud haridusega), siis peaks ühiskonnateadlikul inimesel hakkama punased tuled vilkuma.
Kuna meil mariannemikkod nõuavad kõvahäälselt sookvoote kõrgetele ametikohtadele, äkki oleks otstarbekas sisse viia sama ka kõikidel kooliastmetel (sh kõrgkoolis).
Siis jäävad mariannemikkod mõistagi vait. Sest antud muudatus saeks ju enda tabureti jalga (kus hääled tulevad jälle massiliselt magistertibide populatsioonilt).

Seega küüniliselt, teeme 2 asja:
1. kehtestame koos EL "vabatahtlike" muude kvootidega ka (sündide proportsioonile vastavad) sookvoodid hariduses, näiteks gümna peab lõpetama sama % poisse aastakäigust, mis sündimisel oli (see on siis õpetajate mure, kuidas)
2. panene kinni tänast üüratut magistertibide populatsiooni toitvaid pehmeid erialasid, sh eraülikoole ja selle ressursi suuname majandusele vajalike erialade õpetamisele (ettevõtjad karjuvad juba ammu).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:1. kehtestame koos EL "vabatahtlike" muude kvootidega ka (sündide proportsioonile vastavad) sookvoodid hariduses, näiteks gümna peab lõpetama sama % poisse aastakäigust, mis sündimisel oli (see on siis õpetajate mure, kuidas)
Me kõik teame täpselt, kuidas see juhtuks - pandaks lihtsalt hinded välja, et plaani täita. Päris jaburdusi pole ka provokatsiooni mõttes vaja soovitada.
dm7
Liige
Postitusi: 322
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas dm7 »

Ma kardan vägisi kedagi inseneriks ikkagi ei õpeta. Järgmiseks saadame inimesed sundkorras maale elama.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Panen siia ekstra Trummi jaoks lingi Perekooli teemast, kus naised ise arutlevad iibeteemade üle. Minu meelest on mitmeid häid kommentaare.

https://foorum.perekool.ee/teema/siiri- ... kem-lapsi/
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5565
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kapten Trumm kirjutas: Kuskohas sa küll elad? :)
Elan Tallinnas, EV pealinnas. Nagu sa väga hästi tead.

Kui aga üritad muljet jätta, et räägin millestki, mida ma ei tea, siis eksid. Nagu tavaliselt.

Tavalisel tööpäeval pole see kontrast muidugi nii suur, aga vähemasti 2/3 lastest saabub ikka ema käekõrval. Või siis vanaema. Oma noorema tüdruku lasteaia rühmast oskan praegu tagantjärele umbes 5-6 isa nägupidi ette manada. Rühmas oli lapsi 20+.

Eks neid sai ikka rohkem trehvatud. Igasugu isadepäevad ja muud üritused. Aga mis sa teed - vana inime, kehv mälu...

Kui see hüüatus pidi aga tähendama, et nii ongi siin laiuskraadil OK, siis minu isiklik arvamus on, et ei ole.

Ja laste vähesuse üheks põhjuseks on kindlasti ka see, et liiga palju on seda 3K lähenemist.

Ja anna andeks Trumm - sinu seisukohavõtud selles teemas on klassikaline 3K.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Ma saan aru, et on vaja olemasolevat "status quot" õigustada, sh tänast vildakat kõrgharidust. See muidugi ei tähenda, et ma sellega nõustuks.
Mul endal ei ole mingit teemat. Meie oleme Eesti mõistes paljulapselised, mõlemad kõrgharidusega jne. Kuid ümberringi toimuv ikka natuke kõnetab.

Olukord, kus koos toimuv 40% ülekaaluga naiste kõrgharidus ja madal sündivus (mis on otseselt seotud haridusega), siis peaks ühiskonnateadlikul inimesel hakkama punased tuled vilkuma.
Siit võiks tuletada et Euroopa allakäigu põhjustab see et naistele on antud (või proovitakse anda) meestega võrdne staatus... Ohtlik teema, aga lähtuvalt bioloogiast, nõustun.
Kuna meil mariannemikkod nõuavad kõvahäälselt sookvoote kõrgetele ametikohtadele, äkki oleks otstarbekas sisse viia sama ka kõikidel kooliastmetel (sh kõrgkoolis).
Siis jäävad mariannemikkod mõistagi vait. Sest antud muudatus saeks ju enda tabureti jalga (kus hääled tulevad jälle massiliselt magistertibide populatsioonilt).

Seega küüniliselt, teeme 2 asja:
1. kehtestame koos EL "vabatahtlike" muude kvootidega ka (sündide proportsioonile vastavad) sookvoodid hariduses, näiteks gümna peab lõpetama sama % poisse aastakäigust, mis sündimisel oli (see on siis õpetajate mure, kuidas)
Sookvootide kehtestamine on mõttetus, aga kuna seda tahetakse läbi viia siis kuna kala hakkab ikka haisema peast alustaks ka tipust ja teeks nii et alustuseks peab olema valitsuses vähemalt 50% naisi, riigikogus 50% naisi ja lisaks peaks PPA ja KV koosseis koosnema 50% õrnema soo esindajatest. Seda siis seadustatult.
2. panene kinni tänast üüratut magistertibide populatsiooni toitvaid pehmeid erialasid, sh eraülikoole ja selle ressursi suuname majandusele vajalike erialade õpetamisele (ettevõtjad karjuvad juba ammu).
Lause on grammatiliselt ebakorrektne aga kuna sain mõttest vist aru siis kirjutan alla.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Lemet »

Kaotage riiklikud pensionid ja sündimus hakkab mühinal tõusma... :mrgreen: Ja riigi eelarve vabaneb palju muu jaoks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Z03 kirjutas:Panen siia ekstra Trummi jaoks lingi Perekooli teemast, kus naised ise arutlevad iibeteemade üle. Minu meelest on mitmeid häid kommentaare.
https://foorum.perekool.ee/teema/siiri- ... kem-lapsi/
..vot ei viitsi lugida perek.oviirisid :(
Aga sa kopi sinna naistekasse minu postitus meie feminiseerund haridussüsteemi mõjudest(-teemalk 263) ja siis on mul ka lahe lugida, mida naistekas arvab :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Svejk »

Näeks hea meelega mehi üldharidussüsteemis.
Kui siin kvooditama hakata, siis pooled pedagoogid paluks mehed, ma oleks täitsa rahul. Poistele on vaja rollimudelit.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Borja, mul ei ole Perekoolis kontot. Ei saa kopida. Käin seal niisama lugemas.
Kasutaja avatar
Aixc
Liige
Postitusi: 544
Liitunud: 20 Veebr, 2012 12:52
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Aixc »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:- kusjuures põhimass neid tydriklapsi õpib suht mõttetutel pehmoerialadel - milline haridus ei vii ei ühiskonda ega majandust edasi..
Muu üle ei taha vaielda, aga see on küll kahtlane. Õiguskaitsesüsteem (kohtud ja prokuratuur) näiteks on täiega feminiseerunud...
Omad riskid on siingi, UK ja USA krimistatistika igatahes viitab feminiseerunud kohtusüsteemi räigelt diskrimineerivale olemusele. Ma ei tea muidugi milline osa mainitud maade kohtusüsteemist/kohtunikest on naiste käes, kuid pole ka oluline, sest lugedes peatükki The Laughably Named “Equal Treatment Bench Book” jääb mulje, et see on teadlik, süsteemne ja küüniline poliitika.
http://mra-uk.co.uk/?p=215
Men are 3.4 times more likely than women to be sent to prison for the same crime, men receive sentences which are 1.64 times longer than women’s for the same crime, and men actually serve 10% more of their sentence on average than women, for no obvious reason. So, all told, the discrimination against men is about a factor of 6. This leads me to the following staggering conclusion,

Men are subject to massive gender discrimination in the criminal justice system. If male offenders were treated in the same way as female offenders there would be only one-sixth of the number of men in prison. About 68,000 men would not be in prison if they were female, leaving a male prison population of only 13,000.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Bing [Bot] ja 35 külalist