Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
nmsi
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 08 Sept, 2014 12:14
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas nmsi »

Visates õli tulle juurde:
http://www.postimees.ee/v2/3855891/kalj ... ogu-liiget
Mina ei ole näinud EKRE tegutsemises siiani midagi konstruktiivset. Presidendiks promoti oma erakonna esimeest ja eranditult kõiki teisi kandidaate blokeeritakse.
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

nmsi kirjutas:Visates õli tulle juurde:
http://www.postimees.ee/v2/3855891/kalj ... ogu-liiget
Mina ei ole näinud EKRE tegutsemises siiani midagi konstruktiivset. Presidendiks promoti oma erakonna esimeest ja eranditult kõiki teisi kandidaate blokeeritakse.
Ja miks nad peaks pooldama tädi kes alab sellist juttu http://uueduudised.ee/kersti-kaljulaid- ... ste-vastu/
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Illike »

Ja mida ta siis valesti ütles?
Kas meie huvi ei ole kuuluda Euroopasse ja jääda eestlasteks? Kas meie põhiline oht ei ole ajalooliselt olnud ja ka praegu tulenenud idast?
soul
Liige
Postitusi: 2898
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas soul »

nmsi kirjutas:Visates õli tulle juurde:
http://www.postimees.ee/v2/3855891/kalj ... ogu-liiget
Mina ei ole näinud EKRE tegutsemises siiani midagi konstruktiivset. Presidendiks promoti oma erakonna esimeest ja eranditult kõiki teisi kandidaate blokeeritakse.

Arvan, et nii nagu Helme pidi tõdema viimast partei reitingu langust kommenteerides, et nende valijad ei kiitnud sellisel kujul, toonil Kaljuranna (rahvuse, vanemate) küsimuse tõstatamist, ei mõista valijada antud kujul Kaljulaia mitte toetamist.

Muidu pidas Mart Helme Jüri Luike tugevaks potentsiaalseks kandidaadiks, ja kui Luige nimi lauale tõsteti blokeeriti see kohe.
Ausam oleks öelda, meil sobib ainult üks kanditaat, Mart Helme. Arusaadav.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas vaoinas »

EKRE puhul on poliitiline tupiktee neile juba olemusse sisse kirjutatud. Ühest küljest tagab selline kompromissitus neile alati mingi kindla protsendi valijaskonnast - idealistlikud inimesed, kes hindavad põikpäist sihikindlust ning peavad reetmiseks ükskõik millist järeleandmist või kokkuleppele minekut poliitilise jõuga, mis ei vasta idealisti kõigile tingimustele. Teisalt välistab selline suhtumine igasuguse mõtestatud koostöö teiste poliitiliste jõududega ning sellega ka võimu teostamise. Aga et areenil kuidagigi püsida, siis on oluline poliitiline lapsik jonn ja lakkamatu kõige vastu võitlemine - a' mitte miski pole piisavalt hea, et meile sobida.

Mitte, et ma iseenesest selle üle väga kurvastaks...
Kurjam
Liige
Postitusi: 1565
Liitunud: 10 Dets, 2007 22:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kurjam »

Illike kirjutas:Ja mida ta siis valesti ütles?
Kas meie huvi ei ole kuuluda Euroopasse ja jääda eestlasteks? Kas meie põhiline oht ei ole ajalooliselt olnud ja ka praegu tulenenud idast?
Kuidas me siis "mitmevärvilisena" Eestlasteks jääme? Kas ikka lugesid mida see maadam kirjutas?
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Sho »

Väike OT tähenärimine.. ei suutnud vastu panna.. ;)
Borja kirjutas: minu kriitiline meel (+ mõningane "EKRE-meelsus") aitab siin tasakaalustada trollilikult tattipritsivat EKRE-vaenamist .. ja minu "EKRE-meelsus" paistab "välja" täpselt niipalju, kuipalju tolerastidest tatipritsid seda esile kutsuvad.
Juhin tähelepanu asjaolule, et tolerastidest tatipritsid ei saa kuidagi EKREt vaenata. Tolerastid, nagu nimigi ütleb, hoopis tolereerivad EKREt ning järelikult pritsivad tatti hoopis tolle kiituseks.
Seege ei saa EKRE vaenajad sugugi tolerastid olla vaid suisa vastupidi.. nad on rassistlik-natsionalistlik element, rahvavaenlased. ;)
Võtke teed ja tulge homme jälle..
andrus
Liige
Postitusi: 4358
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas andrus »

Kurjam kirjutas:Kuidas me siis "mitmevärvilisena" Eestlasteks jääme? Kas ikka lugesid mida see maadam kirjutas?
Ma ei suutnud ka vastu panna - eestlasteks kirjutatakse selles lauses väikese tähega ;)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kriku kirjutas:Jüri Luige kandidatuuri lasid põhja kaks erakonda, kes mõlemad kuulutavad, et Eesti kõige suurem julgeolekuoht ei ole mitte Peipsi taga, vaid Lähis-Idas. Ma keeldun uskumast, et see oli juhuslik kokkulangevus.
Jüri Luige tulised toetajad taganesid Keskerakonna ja EKRE põhimõttelise vastuseisu tõttu
Eilne konsensuskandidaadi otsimine jättis riigikogus sõelale kaks väga tugevat presidendikandidaati: Kersti Kaljulaiu ja Jüri Luige.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed kaalusid kahe kandidaadi vahel ning parima väljaselgitamiseks lähtuti lihtsast matemaatikast.

"Konsultatsioonide käigus saime teistelt erakondadelt signaali: kui Kersti Kaljulaidu on kas täielikult või osaliselt valmis toetama kuus parlamendierakonda, siis Jüri Luige välistasid kaks erakond kohe alguses," kirjeldas riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Andres Anvelt. Jüri Luige toetuse välistasid Keskerakond ja EKRE. Luike peeti nii Reformierakonna kui ka president Ilvese soosikuks.

Anvelt peab Luike ja Kaljulaidu sarnasteks ja tugevateks kandidaatideks, kuid rõhutas, et erakonna eesmärk on, et president valitud saaks.

Vabaerakonna fraktsiooni esimehe Andres Herkeli sõnul võttis tema ühendust esmalt Jüri Luige ja seejärel Kersti Kaljulaiuga.

Eilsel pressikonverentsil sai Kaljulaid viie parlamendierakonna toetuse. Ainsana pole oma kindlat otsust - kas toetada Kaljulaidu või mitte - öelnud välja EKRE esindajad. EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme avaldas pahameelt, et Ilves püüab endale mantlipärijat ise teha. Nimelt ringlesid veel eile jutud, nagu püüaks Ilves parlamendisaadikuid veenda toetama Jüri Luike.

Presidendi kantselei avalike suhete nõunik Toomas Sildam kinnitas eile, et taoline väide on vale. "Peeter Ernitsa väide, nagu oleks president Ilves helistanud riigikogu kõigi fraktsioonide esimeestele, ei vasta tõele. President Ilves avaldas oma arvamuse seoses riigipea valimisega kohe pärast ebaõnnestunud valimiskogu laupäeva õhtul. Ta soovib ja loodab, et järgmise Vabariigi Presidendi valib riigikogu 3. oktoobril."

Uurides, mida arvab president Ilves Kaljulaiu kandidatuurist, saatis Sildam vastuseks 29. augustil ilmunud teate, kus Ilves nimetas Kersti Kaljulaiu kui Euroopa Kontrollikoja liikme Arenguseire nõukotta.

Viis parlamendierakonda avaldasid eile toetust Kersti Kaljulaiule kui presidendikandidaadile. Kaljulaid kinnitas eile, et kandideerib presidendiks ning juba täna sõitis ta Euroopa Kontrollikotta nõupidamisele.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

nmsi kirjutas:Visates õli tulle juurde:
http://www.postimees.ee/v2/3855891/kalj ... ogu-liiget
Mina ei ole näinud EKRE tegutsemises siiani midagi konstruktiivset. Presidendiks promoti oma erakonna esimeest ja eranditult kõiki teisi kandidaate blokeeritakse.
Peale EKRE ei esitanud Kaljulaidu presidendiks 4 KE liiget. Huvitav on vaadata, kes esitasid:
23 Eesti Keskerakonna fraktsiooni liiget (Dmitri Dmitrijev, Enn Eesmaa, Peeter Ernits, Olga Ivanova, Jaanus Karilaid, Valeri Korb, Siret Kotka, Aadu Must, Andrei Novikov, Anneli Ott, Jüri Ratas, Martin Repinski, Mailis Reps, Kersti Sarapuu, Erki Savisaar, Kadri Simson, Mihhail Stalnuhhin, Märt Sults, Tarmo Tamm, Marika Tuus-Laul, Viktor Vassiljev, Vladimir Velman ja Toomas Vitsut).
Siin on nii savisaarlasi kui siseopositsionääre.

Ei esitanud Rein Ratas, kes on surivoodil, Mihhail Korb, Heimar Lenk ja Oudekki Loone.

Minu arust EKRE pingutab lihtsalt üle pideva püüdega teistest eristuda.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas kana tagumik »

Ma muide seda skeemi kes-kaljulaida-ei-toeta-on-putini-agent olen oodand, mil see ajakirjandusse jõuab, tuligi ära, otseselt ei öelda, aga mõista antakse, avaldatakse survet.


Valimised, my ass. demokraatia, ihiii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36619
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Kriku »

Kaljulaiu puhul on selline teooria mõttetus. EKRE ei saa siin enam midagi muuta. Putini agentidel oleks mõistlikum kaasa mängida.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Selle EKRE ja kaitsekulude tõusu, mida nad avalikult suuremalt toetavad ja mis paljudele kf sümpaatne (ka mulle) on, probleem on selles, et tegemist on praeguste märkide järgi igavese opositsioonierakonnaga. Kui kesikla ninasarvikust vabaneb, on nad täiesti valitsuskõlbuline punt ja praegune hädavalitsus laguneb.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Kaljulaiu puhul on selline teooria mõttetus. EKRE ei saa siin enam midagi muuta. Putini agentidel oleks mõistlikum kaasa mängida.
..aga ilmselt siis mängivadki :|

EKRE eitavast hoiakust ei ole ka siin vaja "tragöödiat" teha - neil on oma valijate mandaat ning "liiga globalistlik" presidendikandidaat neile ei peagi sobima.. and so what :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 32 külalist